Jónské ostrovy a západní Řecko

..doplnění nejen k místopisům R-A, ale i další informace vztahující se k Vašim oblíbeným místům - členěno dle jednotlivých krajů.. NEŽ ZAČNETE PSÁT, PROSÍME INFORMUJTE SE DO KTERÉHO KRAJE VÁMI POPISOVANÉ MÍSTO PATŘÍ (například na mapce webu R-A "základní informace >> území).. děkujeme.
Pavel
Administrátor

Jónské ostrovy a západní Řecko

Příspěvekod Pavel » 05 říj 2010, 12:31

Diskuze k letoviskům a dalším místům nacházejících se v této oblasti, jejíž polohu naleznete vyznačenu zde: http://www.recko-autem.cz/index.php?str=130&info=2
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
damir

Re: Jónské ostrovy a západní Řecko

Příspěvekod damir » 17 úno 2011, 18:58

KORFU - THASSOS zdravím všechny - již delší dobu jsem zde nebyl a proto nevím, zda se v novém uspořádání dobře orientuji. Chtěl bych Vás poprosit o Vaše názory a zkušenosti. Prozatím jsem právě podle nich navštívil LEVKÁDU + KEFALONII + ZAKYNTHOS. Všechny tyto typy na dovolenou byly výborné i když každý trochu jinak. Protože, jak se říká , změna je život(či naopak ;) ) - rozhoduji se teď mezi Korfu a Thassosem. Mohli by jste mi prosím napsat svůj názor - proč a kterému ostrovu by jste dali přednost? Pojedeme opět ve skladbě 2dospělí a 2děti a ubytko si sháníme na místě. Za každé porovnání či zkušenost předem moc díky. Damir
GeminiV

Příspěvekod GeminiV » 16 bře 2011, 09:16

Zdravím milovníky Řecka! Ono srovnávat řecké ostrovy je těžké - jsou trochu stejné a trochu jiné. Záleží na tom, co očekáváš a za čím jedeš. Jestli jedete spíš za mořem a válením na pláži, lepší je Thassos. Je malý, hornatý, zelený, spousta zátok a plážiček - taková menší Lefkada, ale lefkadské pláže jsou krásnější. Ale jestli chcete víc změnu, tak asi Korfu. Je větší, rozmanitější, můžete navštívit i památky, zámeček Sissi, kláštery, zajímavé hlavní město a ostrov je plný olivovníků. Nejvíc letovisek je na východě, ale ty se nám moc nelibily, táhly se kolem silnice. Ne jihozápadě jsou dlouhé zlaté písečné pláže a duny jak na poušti. Nejhezčí a asi nejdražší je Paleokastrica na severozápadě. S dětmi bych nedoporučila severní pobřeží, bývá tam vítr a fakt velké vlny. Nevýhodou Korfu proti Thassu bylo to, že v sezoně byl nacpaný turisty k prasknutí. Ale v roce 2005, teď je asi situace jiná. Alespoň vloni na Thassu to bylo znát, proti předchozím letům. Jinak ať se v Řecku vydáte kamkoli, stojí to za to. My letos opět Lefkada a chceme zkusit trajektem Kefalonii. Můžete mi něco napsat k ní? Já ráda odpovím na případné dotazy. :)
Pedroso

Příspěvekod Pedroso » 18 bře 2011, 08:52

Zdravím všechny milovníky Řecka.My jeli na Kefalonii trajektem z Vasiliki z Lefkády.2dospělí + 2 děti + osobní automobil=63 euro.Do trajektu se couvá.Jinak doba plavby asi něco kolem jedné hodiny.Za týden při cestě zpátky jsme jeli snad hodinu a půl.Moře bouřilo,byly neskutečné vlny.Jinak na Kefalonii ubytování na blind.Cena 45 euro.Kefalonie je nádherná,avšak trošku velká.Lefkádu člověk objede za chvilku kolem dokola.Na Kefalonii by na to potřeboval minimálně jeden den.Spousta pláží s červeným pískem...Xi,Mega Lakos atd.Tento rok opět Řecko.Lákájí mě Kyklády konkrétně Naxos.Ale je to neskutečná štreka do Athén.Pak ještě 6 hodin plavby.Nevím nevím.
2009 Ag. Ioannis - Pelion, Kalamitsi - Lefkada, 2010 Ag. Ioannis - Pelion, Kounopetra - Kefalonia, 2011 Limni Keri - Zakynthos, Sarti - Chalkidiki, 2012 Ag. Georgios - Korfu, Kalamitsi - Lefkada, 2013 Skala Potamia - Thassos, 2014 Stoupa - Pelopones, 2015 Perissa - Santorini, Kastraki - Naxos, 2016 Kalamitsi - Lefkada, 2017 Neo Klima - Skopelos
GeminiV

Příspěvekod GeminiV » 25 bře 2011, 15:18

Díky za informace. My chceme na Kefalonii strávit tak 5-6 dnů, tak ji snad trochu projedem. Do Athén jsme jeli předloni tak, že jsme si jeden den dali pauzu na Olympské riviiéře a pak pokračovali. Šlo to. Krásnou dovču přeji. 8-) A byl ještě někdo na Kefalonii? Každou zprávu uvítám.
BoB

Příspěvekod BoB » 25 bře 2011, 19:22

Ahojík, my čerpaly ze zdejších stránek.. jukni do "moje dovolená", je tam cestopis od Honzy o Lefkádě a Kefalonii...
2009 - Methoni, Meteora, Kalamitsi (Lefkáda), 2010 - Methoni, Kalamitsi (Lefkáda), 2011 - Methoni, Olympská riviéra, Kalamitsi (Lefkáda), 2013 - Makrygialos, Thessaloniki, Kalamitsi (Lefkáda) 2016 Leptokaria + Lefkáda, 2017 Leptokaria + Ammoudia a Parga + Lefkáda
Metal_cz

Příspěvekod Metal_cz » 30 kvě 2011, 12:58

Já vyrážím směr Lefkáda nebo Kefalonie 8.7. z Brna. Kde to zapíchneme nevím, protože to bude moje první cesta na tyto ostrovy. Zkouším sehnat ubytování na netu, ale buď ceny neinzerují vůbec, nebo je mají strašně nadsazené. Když srovnám perfektní ubytování v Rakousku/ Maďarsku/ Německu kolem 15 eur/ osoba, tak nabídky kolem 25 Eur mi připadají jako z jiného světa. I když chápu, že na loňských 10 Eur/osoba na Chalkidiki se nemám šanci dostat.
Misak

Příspěvekod Misak » 02 čer 2011, 10:39

GeminiV píše:Díky za informace. My chceme na Kefalonii strávit tak 5-6 dnů, tak ji snad trochu projedem. Do Athén jsme jeli předloni tak, že jsme si jeden den dali pauzu na Olympské riviiéře a pak pokračovali. Šlo to. Krásnou dovču přeji. 8-) A byl ještě někdo na Kefalonii? Každou zprávu uvítám.

Ahoj, byli jsme před 2 roky na Kefalonii, a můžu ji určitě doporučit. Ubytováni jsme byli v Asosu, bylo to tam super, ale trochu dražší. 50Eu /studio pro 2. Ohledně převozu z Lefkády, pozor na rozbouřené može, v tom případě nejezdí. Nám se to stalo při zpáteční cestě, kdy jsme chtěli jet na 7 dní na Lefkádu z Kefalonie, a nakonec jezdili jen ty velké trajekty do Patrasu, ze západního pobřeží. Zabere to celý den i s cestou a stojí to 3* tolik.
Problém Kefalonie je její velikost, takže jestli můžu radit neubytovávej se někde na jihovýchodě, to můžeš jet rovnou do Bulharska, naopak nejkrásnější je určitě západní část a určitě nevynechej pláž Ammos. Velmi málo lidí a mnoho shodů. Ta se mě líbila nejvíce.
JaraX

Příspěvekod JaraX » 02 črc 2011, 12:27

na Lefkadu nebo jinam?
zdravím přátelé,
v řecku jsem byl autem už 2x, jednou v Nei pori na olympské riviéře a jednou v Nea potidea na Chalkidiky, letos chcem někam trošku dál a tak zvažujem kam, nejvíc nás z doslechu láká Lefkada, jen se malinko bojíme aby tam nebylo draho.
Do řecka jedem za přírodou, mořem, výborným jídlem připadně za zábavou. Pokud mi někdo poradí kam budu rád.
podmínky sou zhruba takové
- cena, at se nemusíme ohlížet na jídlo apod a nejsme nějací plechovkáři
- pěkné pláže
- možnost vyrazit na výlet na lodi na celý den, ale to je snad všude
- možnost pujčit si na den motorku( po předlonské zkušenosti ne skůtr) :)

jede nás banda 4 BMW 7, všichni jedeme na LPG, ještě musím vykoumat jak je to v řecku s LPG stanicema, když jsme byli loni na chalkidiky taky nikde nic.
jinak jedeme 28.7 kdyby se chtěl někdo přidat,
díky všem za info JaraX
2014 Lefkada(BMW 745i), 2014 Lefkada (BMW E46), 2013 Lefkada (BMW E36), 2012 Lefkada (BMW E36,E91), 2011 Lefkada (BMW E36), 2008 Nei Pori (BMW E38)
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 02 črc 2011, 19:10

Lefkada ? Ta je nádherná ! Hlavně západní pláže, ty musíte viděta a navštívit.
Ubytování ? Různé, i různé ceny. Já většinou za 4 člennou rodinu platil mezi 40 - 55 € /noc.
V tavernách za večeři pro 4 jsme většinou platili kolem 45 - 50 €. Ale se vším a pro nás to bylo bez omezení.
Pokud miluješ ryby, cena za pokrm z ryb je kolem 12 €/porce. Zkušenosti mám hlavně z Vassiliki, kde jsem byl v r.
2009, 2010.
Můžeš se podívat a počíst i tady : http://www.recko-autem.cz/index.php?str=170&id_dov=18
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P

Zpět na