Chalkidiky

..doplnění nejen k místopisům R-A, ale i další informace vztahující se k Vašim oblíbeným místům - členěno dle jednotlivých krajů.. NEŽ ZAČNETE PSÁT, PROSÍME INFORMUJTE SE DO KTERÉHO KRAJE VÁMI POPISOVANÉ MÍSTO PATŘÍ (například na mapce webu R-A "základní informace >> území).. děkujeme.
Pavel
Administrátor

Chalkidiky

Příspěvekod Pavel » 05 říj 2010, 12:28

Diskuze k letoviskům a dalším místům nacházejících se v této oblasti, jejíž polohu naleznete vyznačenu zde: http://www.recko-autem.cz/index.php?str=130&info=2
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Bauhaus

Re: Chalkidiky

Příspěvekod Bauhaus » 29 lis 2010, 14:38

příjemná oblast, líbilo se nám zde
KE-Peter-SK

Příspěvekod KE-Peter-SK » 30 lis 2010, 18:07

Chalkidiki, konkrétne južná a východná Sithonia od Porto Koufo až po Vourvourou je srdcová záležitosť našej rodiny. Je tam mnoho krásnych pieskových pláži s neskutočne priezračným morom, kde ešte nezasiahol komerčný turistický ruch. Nie sú tam hotely a preplnené pláže západoeurópskymi namyslenými turistami. Nie nadarmo juh Sithonie domáci nazývajú Seyschely Európy.
V roku 2018 - 13. cesta autom do Grécka! :dance:
fioma

Příspěvekod fioma » 01 pro 2010, 15:23

Nemůžu než se přidat a stopro souhlasit.FM
andy.mclaren

Příspěvekod andy.mclaren » 01 pro 2010, 22:17

Toto leto sme strávili v Polychrone a jeho okolí a bol som veľmi spokojný. Dnes mi prišiel nový katalóg jednej nemenovanej CK, takže u mňa už začína nová "cestovná horúčka". Zatiaľ ma oslovili Lefkada a práve spomínaná Sithonia. Peter, ako je to s ponukou ubytovania bez CK na Sithonii, je ponuka dostačujúca? Kedže v novom katalógu ceny išli nahor, asi vyskúšame ubytovať sa až na mieste.... Nie žeby som bol nejaký škrob, uvažoval som nad tým už skôr, len mi to akosi pomohlo rýchlejšie sa rozhodnúť :lol:
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- znova autom Kastrí Loutró a rok 2016: ??? znova Kastri Loutro
KE-Peter-SK

Příspěvekod KE-Peter-SK » 06 pro 2010, 09:07

Pre Andyho:
My chodíme na dovolenku začiatkom júla, vtedy je ponuka ubytovania vysoká a osoba na noc vyjde na 10-12 €. Domáci Gréci začínajú dovolenkovať po 15.7. a vtedy idú už aj ceny hore. V Sarti je asi konkurencia najvyššia, tam zoženieš ubytovanie počas celej letnej sezóny. Samozrejmosťou je, že v cene je už automaticky klimatizácia a TV. Tento rok sme boli v Kalamitsi, aj tam sme našli voľné miesta ale až po hodine hľadania lebo sme potrebovali 3 štúdia blízko seba. Cenu sme zjednali zo 14 na 12 €. Ani po anglicky nemusíš vedieť, stačí pero a papier. Taktiež sme predtým chodili s CK ale oni nakupujú najjednoduchšie ubytovania, ktoré sa nedajú porovnať s tým čo si sám vyberieš a pred kúpou aj prezrieš.
V roku 2018 - 13. cesta autom do Grécka! :dance:
fioma

Příspěvekod fioma » 06 pro 2010, 19:11

pro Endyho-v Polychroně jsme byli v roce asi 92,jedna z prvních dovolených v GR.Tenkrát jsme byli taky spokojení,i když řeci stávkovali,vypínal se el.proud a na plážích bylo plno místa.Loni jsme byli ze Sithonie na výletě , projeli jsme celou Kasandru,mimo jiné i Polychrono(pro oživení vzpomínek).To ,co jsme tam viděli ,nám vzalo dech.Já bych se bál jít do vody ,protože bych už asi naše ležení nenašel.Ale proč ne,někomu to vyhovuje.Proto poslední roky jezdíme hlavně na Sithonii,ještě pořád se tam najdou místa ,kde nemusíš potkat za celý den ani človíčka.Ubytování si najde každý takové,které mu vyhovuje a pokud někomu chybí zábava,tak to zase tak daleko není.Nakonec v Sarti se dají najít místa na ubytování dál od rušného středu a za zábavou dojít i pěšo.Pokud jedeš s CK ,máš sice většinu potřeb zajištěno,ale žádný výběr,bereš co ti dají.Pokud autem,záleží pouze na tvém výběru.Přejem šťastnou ruku ve výběru a hlavně už ať ten čas je tady.To čekání je na draka.FM.
andy.mclaren

Příspěvekod andy.mclaren » 09 pro 2010, 10:05

Takisto chodíme na dovolenku na prelome júna a júla, pretože deti sa v škole už ani neučia, len sa nudia. V tom čase sme cestovali aj do Chorvátska, pretože pláže v sezóne sú na Jadrane abnormálne plné. Tohtoročné Polychrono bolo oproti tomu poloprázdne. Doteraz som uprednostňoval cestovanie s CK, kupoval som si first minute už v januári. Pramenilo to z toho, že ubytovanie v Croatii pre štyroch sa ťažšie zháňa, iba málo hotelov má rodinné izby. Aj to ma prinútilo popozerať sa po iných destináciách. Toto leto som bol po prvý raz v Grécku pre istotu s CK, pretože si najprv chcem obhliadnuť "terén". Teraz už chcem ísť "na ostro" ako originále cestovateľ :lol: Čím viac totiž cestujem po cudzích krajoch, tým viac mám chuť spoznávať niečo nové. Je zaujímavé, ako človek dokáže vnímať inú kultúru cez jej jedlo, hudbu, tanec, architektúru či náboženstvo. Človek, ak má otvorené oči, dokáže toho tak veľa vidieť.... napr. aj niečo také má svoje čaro... (jeden z naj predavačov v Polychrone, ich kukurica bola super ;) )
Přílohy
IMG_3451.JPG
IMG_3451.JPG (83.51 KiB) Zobrazeno 12235 krát
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- znova autom Kastrí Loutró a rok 2016: ??? znova Kastri Loutro
fioma

Příspěvekod fioma » 09 pro 2010, 22:49

My začínali tak,že jsme si vzali týden od CK (pouze ubytování) a během tohoto týdne jsme si zajistili privat na další pobyt.Moje chtěla jistotu ,že nebude muset spát v autě.Teď už pouze na blint.FM
milan17

Příspěvekod milan17 » 27 pro 2010, 06:17

Chalkidiki je jedna z najkrajších oblastí Grécka,hlavne poloostrov Sithonia :D .Aj keď táto oblasť je chudobná na archeologické pamiatky,tak to plne nahrádza nedotknutá krása prírody.Kdo zvolí cestu po Sithonii smerom na Ormos Panagias,Vourvourou ,tak sa može pripraviť na krásne pohľady z cesty ,ktorá sa serpentínovite tiahne okolo pobrežia až po Sarti.Sarti je asi najucelenejšie mestečko na Sithonii,kde je veľa taverien v malom okruhu,pozvolný vstup do mora s pieskovou 3,5km dlhou plážou ohraničenou skalami.Tu sme prežili už 8 dovoleniek, s toho 7 krát autom na 3 týždne a ešte sme stále neobjavili všetky krásy poloostrova.8 km od Sarti sa nachádza Sykia.Tá sa vyznačuje tým ,že tu asi býva celoročne najviac ľudí.Je tu najviac vidieť kontrast medzi starou a novou výstavbou domou.Zo Sykie ja dobre sa držať po ceste okolo mora ,ktorá vás zavedie na krásne pláže a hlavne do labyrintu uličiek rozostaveného a nedokončeného mestečka Kriaritsi,kde je vidieť šialenstvo megalomanstva,ktoré by zničilo krásu a čaro Sythonie ,ako to dopadlo po výstavbe v Porto Karas :x .Ďaľšie pekné pláže sú v Porto Kuofo,Toroni,Neos Marmaras.S tohoto mesta je pekné sa pozrieť do horskej dedinky Parthenonas,odkiaľ sú pekné výhľady :o :D .S Toroni je dobré po N. Marmaras sa držať polných ciest okolo mora,ktoré su v docela dobrom stave.Tu sa nachádza nespočetné množstvo ľudoprázdnych pláži a krásnych výhľadou na pobrežie a poloostrov (ostrov) Kasandra.V Toroni sa nachádzajú asi najväčšie pozostaky byzancie na Sithonii.Z N. Marmaras až po Nikiti ide cesta okolo mora,kde si určite každý vyberie z veľkého množstva pláži tú svoju.V okolí Sythonie smerom -Nikiti-Neo Moudania sa nachádzajú vykopávky antického mesta Olynthos,ktoré sa oplatí pozrieť,aj keď to tu gréci trochu s obnovou pamiatok prehnali.Preto v roku 2011 znova Sarti autom ak budú priaznivé podmienky.Prajem všetkým šťastnú dovolenku.Milan17

Zpět na