půjčovny aut a moto v Řecku (jízda na dvou kolech po Řecku)

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Pavel
Administrátor

půjčovny aut a moto v Řecku (jízda na dvou kolech po Řecku)

Příspěvekod Pavel » 04 říj 2010, 21:46

..občas se ptáte na podmínky půjčení aut v Řecku samotném, zde je pro toto prostor..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
andy.mclaren

Re: půjčovny aut v Řecku

Příspěvekod andy.mclaren » 07 úno 2011, 00:03

Ak by bola téma doplnená aj člny a štvorkolky :idea: tak by ma zaujímalo, či ste museli dokladovať odbornú spôsobilosť v požičovni a napr. či potrebujem papiere na čln s malou kubatúrou motora.... Predsa len som suchozemec a narozdiel od čechov máme s lodnou dopravou menej skúseností... ak nerátam plte na Váhu, no tie nemajú motor :lol:
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- autom Kastri Loutro 2016: autom Kastri Loutro 2017: autom Kastri Loutro
fioma

Příspěvekod fioma » 07 úno 2011, 18:09

pokud budeš mít člun z půjčovny,tak můžeš mít až 25HP.Musí tě" zaškolit".Bez půjčovny musíš mít "řidičák" od 5 HP .
jazer31

Příspěvekod jazer31 » 07 úno 2011, 19:40

pre andy mclaren: na sarti sme mali takyto cln pozicany na den za 90eur s plnou nadrzou benzinu. kedze papiere na vedenie clna som nemal, prenajimatel urobil skolenie ktore trvalo cca 5min. a davaj s rodinkou na vylet...avsak doporucujem vecsi cln s lepsim motorom pretoze pri metrovych morskych vlnach na tomto zazraku to bol boj o holy zivot....no soferoval som to prvy krat a asi aj posledny...
Přílohy
Kópia – motorovy cln.JPG
Kópia – motorovy cln.JPG (31.49 KiB) Zobrazeno 4536 krát
Rum
Administrátor

Příspěvekod Rum » 08 úno 2011, 09:34

Tak mé zkušenosti z půjčením auta:
Poprvé v roce 2001 koncem sezóny na Thassosu. Půjčeno přes delegátky CK, protože půjčovna byla cca 6km od hotelu. Nebyl problém, auto dovezli v domluvený čas na hotel, zavolali mi z recepce, sepsali smlouvu, opsali iniciály z pasu ( a to docela blbě, protože místo příjmení napsali Brno, což je místo mého narození a nebyla to holčina schopna pochopit :D ) stručně vysvětlili jak s benzinem a co a jak a řekli, že mám pak auto nechat před hotelem s klíčky v zapalování. To auto tam pak stálo asi tři dny než si jej někdo ovezl, ale to byl začátek října.
Druhá zápůjčka byla v roce 2008 opět na Thassosu a jelikož jsme tam jeli přelom červenec a srpen a o auta bývá tlačka, tak jsem je měl rezervované několik měsíců dopředu přes CK a delegátku. Byli jsme dvě rodiny a chtěli jsme na dva dny osobák a na den jeep. Opět bez problému, auta dovezli na apartmán, pečlivě opsali pas, podrobně vysvětlili obsluhu (hlavně u jeepu) a řekli, že klíče máme nechat u řidiče na podlaze pod rohožkou. Jen nám kladli na srdce, že nemáme svítit! Asi už znají českou vyhlášku :lol: Auta večer zmizela, nikdo nic neřešil.
Cena i přes CK a delegátku byla srovnatelná s cenou přímo v půjčovně a navíc, kdyby byl problém, tak delegátka byla na telefonu. Vždy jsme chtěli dětský podsedák a vždy jej dodali.
Ale z vyprávění znám příběhy, že si delegáti dost přiráží pod různými záminkami. Takže je to jak kde různé. Já si předem na netu našel půjčovny a ceny a porovnal to s nabídkou od CK. Když to bylo nastejno, tak jsem neváhal. Pokud by byl výrazný rozdíl, rezervoval bych to přes Internet přímo v půjčovně.
Někdy bývají mezi půjčovnami ceny stejného vozu rozdílné a je to většinou dáno dpoluúčastí na škodách. já trval na nulové spoluúčasti, ale i tak z toho bylo vyjmuto poškození podvozku a pneumatik u osobáku. A důrazně jsem byl upozorněn, že nesmím na nezpevněné cesty. Na jeep to pochopitelně neplatilo.
2001 Thassos-letadlem, 2004,2005, 2006, 2007 Chorvatsko-autem, 2008 Thassos-letadlem, 2009 Vorvourou-autem, 2010 Nea Vrasna-autem, 2011 Bulharsko-autem, 2012 a 2013 Lefkáda-autem, 2014 Ammoudia + Horefto (Pellion) -autem, 2015 Paralia Vrasna - autem, 2016 Thassos - autem, 2017 Athény - letadlem, 2017 Sárti - autem, 2018 Pelloponés autem,
Rum
Administrátor

Příspěvekod Rum » 08 úno 2011, 10:02

No a teď půjčení lodí:
Poprvé ve Vorvourou 2009. V top sezóně bylo nutno rezervovat pár dní dopředu. Takže cca tři dny předem jsme tam došli, zvolili dvě lodě s výkonem 15HP, zaplatili 20E zálohu a nahlásili telefonní číslo, jméno a název ubytování.
V domluvený den nám ukázali obsluhu lodí, mapu s místy kam ano a kam ne, vysvětlili jak s bezínem a popřáli hezkou plavbu. Žádný pas či jiný doklad nikdo nechtěl, žádná smlouva se nevypisovala. Večer jsme lodě vrátili, oni je zkontrolovali (hlavně šroub) a my doplatili zbytek + benzín. Super výlet
Podruhé v roce 2010. V Nea Vrasně nic nenabízeli, ale věděl jsem, že je pěkná plavba okolo Oslích ostrůvků poblíž Ouranopouli na Athosu. Sehnat na netu kontakt bylo nadlidské úsilí, ale pomohla nám paní, která nám zajišťovala ubytko a kontakt sehnala a dokonce tam zavolala a zamluvila na mé jméno tři lodě.
V dohodnutý den jsme dojeli, majitel přijel na čas, což pro Řeka byl nadlidský výkon (bylo 8:30). Sepsal jednu smlouvu na mé jméno, ale bez pasu. Jen jméno, telefon.. Pečlivě nám vše ukázal uměl slušně anglicky a prý i německy a my vyrazili. Po ukončení plavby jsme teprve zaplatili za lodě a bezín. Tentokrát jsme se po zkušenostech z Vorvourou více "rozšoupli" a vzali lodě s motory 30HP. Je to určitě lepší, protože loď už opravdu jede a zabírá a ve vlnách si nepřipadáte jak skořápka od ořechu, což jsme s motorem 15HP pociťovali.
Pro suchozemce je půjčení lodí super zážitek. Můžete navštívit osamělé pláže a místa, kam se jinak nedostanete. Chce to však dávat pozor. V obou případech jsme se pohybovali v místech, kde byly ostrovy a i v případě větších vln bylo mezi ostrovy a pevninou bezpečno a vlnky malé - což je velká výhoda a můžete se pohybovat v bezpečném prostředí. Pokud však vyjedete za ostrovy a zničeho nic začne foukat, není to žádná sranda. To jsme sami zažili ve vorvourou s motorem 15HP a byli jsme rádi, že jsme se zase schovali do závětří ostrovů. Nabylo to žádný drámo, spíše jsme byli vykulený suchozemský krysy,místním to jako vlny asi nepřišlo, ale takto slabý motůrek se v těch vlnách moc nechytal, pobřeží nebylo na přistání, protože tam byly velký skály a člověk začne cítit respekt a hlavně zodpovědnost za sebe i rodinu. Takže dávat majzla a vybírat místa, kde člun půjčit.
2001 Thassos-letadlem, 2004,2005, 2006, 2007 Chorvatsko-autem, 2008 Thassos-letadlem, 2009 Vorvourou-autem, 2010 Nea Vrasna-autem, 2011 Bulharsko-autem, 2012 a 2013 Lefkáda-autem, 2014 Ammoudia + Horefto (Pellion) -autem, 2015 Paralia Vrasna - autem, 2016 Thassos - autem, 2017 Athény - letadlem, 2017 Sárti - autem, 2018 Pelloponés autem,
Visnery

Příspěvekod Visnery » 15 črc 2011, 16:03

Ma nekdo zkusenost s tim, kolik stoji pujcit si 4kolku v Recku? Konkretne palnujeme Chalkidiki, at vime na co se pripravit...
jazer31

Příspěvekod jazer31 » 15 črc 2011, 18:29

pre visnery: ani sa netrap kolko stoji pozicanie stvorkolky. dbaj na to aby si bol opatrny a nemal si nauctovane jej poskodenie...dopredu doporucujem nafotit aby si potom neplatil za jej skrabance a pod. mna stala 25eur...
cestovanie = relax + poznanie
Trnkas7

Re: DOTAZY K AKTUÁLNÍM INFORMACÍM Z CESTY 2014

Příspěvekod Trnkas7 » 05 črc 2014, 19:31

Zdravím,mám letos s manželkou střeštěný nápad...jelikož jedeme spolu sami chtěl bych si vzít s sebou skůtra a chtěl bych se Vás zeptat do jaké kategorie by jsme spadli co se týče poplatků....jedná se o osobní auto + kára a na ní onen skůtr ???
Díky za rady a poznatky ....

Ps: omlouvám se zda-li to nepatří do tohoto tématu.
2010 autem Nea Vrasna. 2011 autem Nea Vrasna. 2012 autem Nea Vrasna. 2013 autem Nea Vrasna. 2014 autem Nea Vrasna. 2015 autem + moto Pelion - Tsagarada + Nea Vrasna. 2016 letecky Kos - Kefalos . 2017 autem Chortvatsko - Sukošan. 2018 autem Nea Vrasna
tomstein

Re: DOTAZY K AKTUÁLNÍM INFORMACÍM Z CESTY 2014

Příspěvekod tomstein » 05 črc 2014, 23:10

príde mi to dosť nepraktické brať si scooter.
prakticky všade sa dá požicat a nieje to drahé, ale zase je to na vás.
každopádne sú to zvýšené náklady.

Zpět na