Další doklady na cestu (potřebné pro vozidlo, zvířata, pojištění atd..)

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
PrVk

Re: Další doklady na cestu (potřebné pro vozidlo, zvířata, pojištění atd..)

Příspěvekod PrVk » 13 čer 2018, 10:05

Ano, lze sjednat jen asistenci. Řada lidí však má jen povinné ručení a na dovolenou by krátkodobě ráda sjednala havarijní pojištění. U ČP lze toto krátkodobé pojištění pro případ havárie, poškození živly či krádeže sjednat (cena závisí na hodnotě auta, zvolené spoluúčasti apod). Potom připojištění asistence Pohoda SUPER (s asistenční službou Europ Asisstance) k havarijnímu pojištění stojí při 3 týdnech pojištění 116Kč (cena je zase závislá na počtu dnů platnosti pojistky). Celá pojistka (HAV+ asistence) zpravidla stojí v rozmezí 1-2 tisíce na celou dovolenou, samozřejmě při nižší hodnotě auta a velké spoluúčasti se dostaneme pod tisíc Kč, naopak při dražším autě a třeba navolení plné úhrady servisu v zahraničí cena vyskočí nahoru. - Mimochodem, ČP je součástí Generali holding.
Dovoluji si poznamenat, že netvrdím, že právě pojistka u této společnosti je úplně jinde než ostatní, konkurenci do podrobností neznám a jistě se bude každá společnost snažit přicházet s něčím novým a lepším. Druhou kapitolou jsou už přímé zážitky s pojistnými událostmi, kde zkušenosti jsou dobré i špatné a průběh likvidace je závislý na propletenci různých nahodilých událostí, ale samozřejmě nejvíce na lidech, kteří danou situaci řeší.
Sally

Příspěvekod Sally » 13 čer 2018, 13:04

Pojistku na auto máme od Generali tu "nejlepší" Exklusiv a navíc už od roku 1994 si platím asistenční služby tenkrát ABA a někdy od roku 2000 přímo ÚAMK pro celou Evropu. Kartu nemám na auto ale jméno, takže ať jedu služebním nebo soukromým autem nebo půjčeným, je to jedno. Naštěstí jsem asistenční služby v cizině nikdy nepotřeboval. Teda jen vloni v Řecku telefonický dotaz při problému v autě
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 13 čer 2018, 17:34

Tak dneska jsem uzavřel na ČP havarijní pojištění s asistencí při poruše (bez havarijka nelze asistenci, ale to nešlo nikdy).. Rozhodně se to vyplatí a doporučuju každému podobné uzavřít a jedno u kterého pojistitele - já volím tohoto).. cena auta odhadnuta na 100tisíc, cena celé pojistky pro auto je 1350,-Kč . (mám tam nějaký bonus). připojištění zdravotní 460,-Kč "full" verze.. to vše na 17dní..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Tommi_82

Příspěvekod Tommi_82 » 13 čer 2018, 21:10

Pavle, věta "bez havarijka nelze asistenci" mi vůbec nedává smysl, nechápu ji. Asistence se dá koupit u několika poskytovatelů(UAMK, Europ a asi i další) a auto rozhodně nemusí mít havarijní pojištění, nebo jsem o tom nikdy neslyšel/nečetl v podmínkách. Díky za vysvětlení.
2004 Parga, 2006 Thassos, 2011 Thassos, Sithonie, 2012 Zakynthos, 2013 Atény, 2014 Rhodos, 2015 Lefkada, 2016 Kréta
2018 :auto-rally: Obrázek
PrVk

Příspěvekod PrVk » 13 čer 2018, 21:21

Dovolím si k tomu dát poznámku. Asistenci lze sjednat samostatně, ale nikoliv s pojišťovnou, a tak to Pavel myslel. On se k tomu jistě vyjádří a už zde psal, že chtěl mít i tu havarijní pojistku. Jak jsem psal výše, asistence v kombinaci s havarijním pojištěním (ale i s povinným ručením, kde v tomto případě havarijní pojištění není nutné) vyjde podstatně levněji než sólo smlouva pouze s asistenční službou.
Tommi_82

Příspěvekod Tommi_82 » 13 čer 2018, 21:52

Chápu. Každopádně mě těch 390 korun, který jsem zaplatil na měsíc za sólo asistenci rozhodně nepřijde hodně.
2004 Parga, 2006 Thassos, 2011 Thassos, Sithonie, 2012 Zakynthos, 2013 Atény, 2014 Rhodos, 2015 Lefkada, 2016 Kréta
2018 :auto-rally: Obrázek
PrVk

Příspěvekod PrVk » 13 čer 2018, 22:19

Samozřejmě různí lidé kupují různé věci a mají své důvody. Lidé nekupují stejná auta, ani stejně nebydlí. Každý si koupí to, se se mu líbí a co pokládá za užitečné. :-)
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 14 čer 2018, 19:09

Je to tak. Nemám povinné ručení u ČP (ale brzo tam přejdu), havarijko jsem chtěl a k tomu jsem si přikoupil asistenci (ta samostatně koupit bez havarijka či "povinka" nelze, což chápu). Asistence u ČP se mi jeví podstatně lepší než o Cooperativy, kde mám auto pojištěno ze zákona.. Takže asi tak.. peníze co se týká pojištění na cestu rozhodně neřeším.. je to i tak pakatel proti tomu, kdyby se něco stalo.. :think:
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
EvinaG

Příspěvekod EvinaG » 07 srp 2018, 16:56

Necestujete niekto požičaným autom alebo karavanom z požičovne do Grecka? Musí byť nejaké preložené splnomocnenie alebo stačí zmluva o prenájme z požičovne.
jiří fíla

Příspěvekod jiří fíla » 07 srp 2018, 20:08

Ja jezdim autem psaným na moji firmu a vozim plnou moc. Fyrom celnik ji chtěl při cestě do Řecka a chtěl malej techničák.
2013 Nea Vrasna, 2014 Paralia Dionisiou, 2015 Nea Irakleia, 2016 Nea Mesagkala, 2017 Nea Irakleia, 2018 Sarti

Zpět na