AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Z CESTY DO ŘECKA 2018

INFORMACE MEZI ŘIDIČI = Aktuální zprávy z cesty 2010, cesta jinudy, hraniční přechody, finance na trase ČR - Řecko, dopravní situace na dálnicích, dotazy k "aktuální zprávě z cesty 2010"
Mirin
Administrátor

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Z CESTY DO ŘECKA 2018

Příspěvekod Mirin » 08 úno 2018, 06:46

založil jsem nové vlákno pro aktuální hlášení pro sezónu 2018. Doufáme, že i letos toto vlákno bude velkým přínosem pro všechny a za každý příspěvek děkujeme předem. Team RA. :clap:
2006 - Asprovalta, 2007 - Mola Kaliva, 2011 - Thassos, 2012 - Polichrono, 2014 - Sarti, 2015 - Thassos, Skala Potamia :handgestures-thumbupleft:
Svět patří těm, co se neposerou! A lepší pivo v žaludku, než-li voda na plicích :obscene-drinkingcheers: Nad alkoholem se zvítězit nedá, jen my Moraváci jsme už několikrát remizovali. :banana-rock:
Xantiak

Re: AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Z CESTY DO ŘECKA 2018

Příspěvekod Xantiak » 30 bře 2018, 08:12

Prvni vlastovka vyletla smer jih. Odjezd vcera kolem 5 od Olomouce. Cesta az po zminovanou Tatabanyu v pohode tam docela slusna stojka nastesti jsem stihl jeste sjet a jep jsem po 1 cca 17km bokem ta ale nebyla taky zadna hitparada ale jela aspon sice pomalu ale jela. Tahle situace co jsem koukal nas ceka i pri ceste zpet zacpy byly skrz zuzeni v obou smerech. Pak byla cesta az po Belehrad v pohode tam nas nejdriv zdrzela zacpa skrz nehodu 2 aut. A sotva co se to rozjelo tak dalsi zuzeni protoze meni sloupy osvetleni na hlavnim prutahu, ale rekl bych ze to bude brzy hotovo uz joch bylo hodne novych. Pak zbytek cesty v pohode.

Cena PHM v GR benzin cca 1.5€ a nafta cca 1.25€. Ale je to jak kde. Nekde i 1.6 a 1.3.

Co se tyce hranic riskl jsem tentokrat hlavni dalnicni prechod H1-R1 a bylo to docela v pohode kolem 10 aut akorat tempo madaru bylo ukrutne male. Ostatni hranice v pohode prujezdy kolem 5-10minut.

Na ceste se nic nezmenilo chvili dobra chvili hrbolata. U Skopje je nekolik vetsich der na ceste docela rozhazenych v pruhu tak bacha pokud to nestihnou opravit.

Vyzkousen McDonald u Velika Plana - parada, u pumpy nis petrol kde jem dotankoval pro dojeti do MK 15 litru nafty v prepoctu za 520 korun placeno kartou. Nafta v Mk 0,98 za litr na platil kartou a necelych 25 za litr to vychazi.

Znamky Sk a Hu jsem koupil pres internet. V SRB jsem nabil do chytre krabicky 3500din za cca 750 korun. Na cestu tam i zpet by melo stacit 3300din. Prvni mytnice v MK nove budována jeste neotevrene jezdi se furt pres starou kousek dal. Myta byla 1.5€ na vsech 3. Ja platil vsechny 3 kartou bez problemu 25, 33, 25 korun si to vzalo. Potvrzuji prejmenovanou dalnici na Friendship.

V Mk jeste nic neotevreli jel jsem usek Demir-Smokvica po okresce asi opravdu az 15teho dubna tak doufejme ja jedu zpet 2 takze zase po stare rozbite. Co se tyce dalnice na konci SRB tak sesuv za novyma tunelama byl stale videt moc to zatim neopravili. Nicmene na hodne mistech je uz final asfalt a jsou o velke useky pokud by se jim skrtz udoli a reku podarilo napojeni mohli by mozna stihnout otevrit aspon nejake useky. V okoli tunelu je ale jeste dost prace a to si myslim ze do sezony to opravdu nestihnou to bych koukal kdyby jo. Ale makaji jak o zivot mohly by jsem posilat stavitele nasich cest na skoleni.

Myto v recku presne podle obrazku co jsem sem daval. Na useku od hranic po Volos to sedelo na cent. Tunely u Temb funkcni a stale otevreny. Ja prvni myto vynechal pac jsem jel pres Evzoni a Polykastro kde se da koupit prvni suvlaki hned na hlavni tride pri prujezdu. Takze jsem spojil prijemne s uzitecnym. Casove navic bych rekl tak 5-10minut cesta ze zacatku hrbolata pak uz to slo.

Jo v Srbsku maji novy zpusob mereni ale asi jen ted kdyz je chladneji v lete by asi umreli. Jak vzdycky pod viaduktem staval policejni 307 nebo fiat punto tak prave punto jsem videl stazene zadni okynko a za nim na sedacce na trojnozce radar s osadkou uvnitr. Bylo to na prvnim useku a za prvni mytnici to vybirali.

Nevim co dal jeste napsat. Moc se toho nezmenilo spis se da rict ze nic. Pokud ma nekdo dotaz tak do druheho vlakna nebo na SZ.

DĚKUJEME ZA ZPRÁVU! TOTO VLÁKNO JE VYHRAZENO POUZE PRO AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Z CESTY, ZDE PROSÍM NEREAGUJTE. pOKUD SE CHCETE ZEPTAT TAK MŮŽETE ZDE: viewtopic.php?f=2&t=147#p25696
20 cesta se nezadržitelně blíží.... :whistle:
Xantiak

Příspěvekod Xantiak » 03 dub 2018, 09:30

Cesta zpet uz nebyla tak v pohode a rychla jako cesta tam. Co se tyce cesty samotne beze zmen.

Ale vraceli se z velikonoc Srbove zijiciv A a D a bohuzel znaji i bocni hranicni prechody vse ucpano na x hodin a hlavne opet diky Madarskym pohranicakum kteri pracuji jako sneci. Byl velky provoz tak jsem jel rovnou na Backi Vinogrady odhadem 2km fronta az do vesnice. Otocka a jel jsem smet Backi Breg a po ceste jsem zkusil prechod Backalam nebo jak se jmenuje a bylo to stojne a bohuzel i na Backi Breg zdrzeni cca 3 hodiny. Srbove v pohode ucpano na Hu strane. Fronta byla az do pulky vesnice.

Ponauceni pro priste neslesovat jen migrace turku ale podivat se kdyz jsou svatky kdy maji prazdniny okolni zeme a vybraz nejvhodnejsi den. Dnes podle facebookvych stranek jsou hranice opet zacpane.

U Tatabanya ac bylo 23:00 me navigace rovnou svedla na okresku c. 1 kde to jelo v pohode. Dalnice stala. Byl hodne velky provoz.

V Belehrade delali furt sloupy tam jsme se zdrzeli 30 minut. Proste fajn cesta odjezd 4:00 - prijezd 01:30.

Pri ceste zpet v SRB opet vyuzit McDonald Velika Plana. Musi se sjet a prejet most na druhou stranu a pak ulickou k zadnimu parkovisti a projit brankou. Dobre nastudovat na street view. Myto se sjetim prodrazilo o 10din coz je v pohode. Sluzby opet nezklamali. Obsluha prijemna. Platba za vse kartou.
Xantiak

Příspěvekod Xantiak » 06 dub 2018, 13:06

Ještě doplním, že jsem jel jiným autem než na který je krabička ENP registrována. Obě auta samozřejmě spadají do I. kategorie. Tak jak tu někdo psal a je to i na srbských stránkách, kde jsou info o mýtě, tak to bez problémů jde a to byl rozdíl i v SPZtkách vozidla co se krajů týče registrované to mám na kraj M a jel jsem s autem, kde je Téčkový plech. Průjezd bez problémů, píp závora nahoru, a na info panelu na mýtnici svítilo kolik strhlo kreditu, kolik zbývá kreditu a registrační značku vozidla, na který je ENP registrována čili značku co stálo doma. :-D

Zpět na