Všeobecné zkušenosti o ubytování

Všeobecné zkušenosti se sháněním ubytování v Řecku, autokempy, karavany na cestě.. (RESPEKTUJTE PROSÍM PRAVIDLA DF A NEUMÍSŤUJTE REKLAMU ANI NENABÍZEJTE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVACÍCH AJ. SLUŽEB)
pizlo

Re: Všeobecné zkušenosti o ubytování

Příspěvekod pizlo » 09 led 2018, 17:38

Niektorí poskytovatelia ubytovania upozornujú aj na poplatok resp.daň za pobyt tj.1,50€ na deň/osoba.Tak Mytos iba jeden na deň a to flaškový a gyros bez hranoliek :D
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 09 led 2018, 18:46

-->RomanKM: ..to ale vždy nese určitá rizika (jet tzv. na blind), že místo v Řecku můžeš taky skončit v Bulharsku.. to už sem tady taky četl tuším před dvěma roky, když byla plná sezóna na přelomu července a srpna.. Řecko stoupá v kursu, volných kapacit nemusí být.. Nechci na toto téma rozpoutávat diskuzi, má to prostě svá rizika a svým způsobem pak nutno počítat doslova se vším i s tím, že neseženete.. Jsem rád, že se tímto nemusím zabývat, do auta se vejdu a malý stan se mnou taky :mrgreen: Nadcházející dovolenou strávím opět na pohybu (chvili neposedím :oops: ) a tak Peloponés si budu vychutnávat společně s mravenci v kempu, nebo komáry v autě.. :mrgreen: :mrgreen: Být na pohybu a objednávat ubytováni na jednu nebo dvě noci, se mi prostě nevyplatí, vzhledem ke zvýšeným cenám za lůžkoviny atd.. Nehledě na velkou logistickou práci..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 09 led 2018, 19:00

..za ty roky co jezdím do Řecka jsem s ubytováním zažil ledacos.. Stačil větší požár v jedný části Řecka, aby se dovolenkující Řekové přesunuli jinam a obsadili všechna volná ubytování.. Poprvé jsem se o tom přesvědčil v roce 2006, když požár zuřil na Chalkidiki.. na pobřeží Pieria pak nebyl volný jediný pokoj a ceny letěly nahoru.. Těch "proměnných" co může změnit počet volných ubytovacích kapacit v danou dobu a chvíli je velká spousta.. a obzvláště v termínu pátek a sobota se volné ubytování shání obecně nejhůř, protože to jezdí "vnitrozemí" taky k moři.. Nicméně to, že letos bude v Řecku nával, je podle dosavadních ohlasů, téměř jisté a objednat si ubytování včas bude jistota..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
korfiot

Příspěvekod korfiot » 09 led 2018, 19:07

TO RomanKM a Pavel:
Dobré rady,ale nedá se to riskovat s malými dětmi.Jedno budiž,ale dvě či tři?
Obraťme list - traveler ještě spinká?
Přeji všem pohodu a žádnou špatnou příhodu.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 09 led 2018, 19:15

-->korfiot: ..nikdy jsem nejezdil "na blind" a obzvláště když sem nejel sám, prostě nejsem příznivcem riskování.. Osobně "blind" nedoporučuju a nikdy jsem jej nedoporučoval, na dovolenou se má jezdit odpočívat a ne se nervovat, zda seženu či nikoliv.. (pokud jsi to pochopil jinak, nechápu kde jsem udělal chybu)
PrVk

Příspěvekod PrVk » 09 led 2018, 20:44

Na blind snad mladý pár v červnu nebo v září. Od jisté doby apartmány rezervuji dopředu. A dokonce i pobyt v kempu, který s apartmánovým pobytem kombinuji a který má oproti ubytování mezi zdmi své přednosti se zdražuje a kempy houstnou, zvláště ty v severním Řecku.
korfiot

Příspěvekod korfiot » 09 led 2018, 22:32

:confusion-confused: Pavle,četl jsem snad dobře:
Jsem rád, že se tímto nemusím zabývat, do auta se vejdu a malý stan se mnou taky :mrgreen: Nadcházející dovolenou strávím opět na pohybu (chvili neposedím :oops: ) a tak Peloponés si budu vychutnávat společně s mravenci v kempu, nebo komáry v autě.. :mrgreen: :mrgreen: Být na pohybu a objednávat ubytováni na jednu nebo dvě noci, se mi prostě nevyplatí, vzhledem ke zvýšeným cenám za lůžkoviny atd.. Nehledě na velkou logistickou práci..
Co se týká jezdit "na blind" je individuální a záleží na čase, lokalitě a odvaze každého.Po špatných zkušenostech s ubytováním přes CK a Booking jsme s manželkou začali (po 20.srpnu a v září) jezdit "na blind" (po šedesátce věku).Jazykově nejsme dobře vybaveni,ale nikdy jsme nemuseli ani noc přespat v autě(na rozdíl od Itálie).Po sedmdesátce jsme se "usadili" a jezdíme na jedno místo.Není to návod,nedoporučuji každému,ale ve dvou to jde.Z místa vyrážíme hvězdicově za "šutrologií".Do Řecka jezdíme (s přestávkami) od r.1996.
Jinak zbytečná polemika.Jsme na fóru snad všichni dospělí a se špetkou rozumu se zde dají najít doslova zlaté informace.Jenom to chce hledat v rubrikách a nečekat,že je někomu přineseš na podnosu.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 10 led 2018, 04:45

-->korfiot: jsem protipól informací jezdit "na blind", stejně jako jiné zdánlivě výhodné informace.. Chtěl bych, aby každý měl "full" servis a věděl vše i to nepříjemné.. Občas není od věci proto zopakovat i argumenty "proti" zvláště když to vypadá, že se situace mění a ne k lepšímu.. Nikdy sem nic nenechával náhodě a Řecko je v sezóně přeci jen, na tenhle způsob shánění ubytování, trochu daleko.. Máš pravdu, každý máme svůj rozum ,nicméně už sem se zde setkal už s mnohým.. :angry-banghead: Zejména ti co se rozhodnou jet poprvé, by měli být opatrní..

Děláme stránky pro všechny, nejen pro veterány, kteří si umí díky zkušenostem mnohdy poradit lépe.. :mrgreen:

Mohl bych vyprávět i o tom, že když konstatuji "negativa" toho či onoho :-) občas to "chytím", že straším.. ale to není strašení, to je reál.. :pray: Já na vše koukám z pozice kompletního informačního serveru ;) nejsme cestovka ani nábor.. A téma "na blind" se tady ještě určitě objeví, jako každý rok s tím rozdílem, že nyní je čas přemýšlet a případně objednávat..
RomanKM

Příspěvekod RomanKM » 10 led 2018, 08:14

Nechtěl jsem nikoho přesvědčovat,že na blind je to nejlepší,ale dá se.Ten příběh s tím Bulharskem jsem taky četl,ale nemyslím,že by nic nebylo,jen dotyční asi chtěli nějaký standard a ten asi nebyl v daném místě k dispozici.Malý stan vozím ze zvyku taky sebou,takový ten 2sekundový :-),takže je rozložený během pár sekund a může se spát.Využívám ho jen občas po cestě,kdyby mě přepadla dřímota,tak je to lepší někde bokem zastavit a přespat buď pod širákem nebo ve stanu pár hodin a může se pokračovat. Vzhledem k mým 2 dětem co se pořád po cestě ptají,kdy už tam budem,tak raději jezdím v noci,kdy spí v autě.Má to své výhody i nevýhody..To si musí každý zvážit a vyzkoušet jaký styl cestování mu vyhovuje nejvíce.Jinak bude cestovat samostatná dvojice a jinak rodina s dětmi.Hazardovat se zavřenýma očima za volantem nedoporučuji !!!!. Booking jsem využil několikrát na 1-2 denních zastávkách,kdy není čas schánět ubytování.A poku by někdo nesehnal na blind v Řecku na západní straně,tak blíž než do Bulharska je to do Albánie :-), tam je ubytování fůra.Berte to vše s nadsázkou a hlavně si užijte dovolenou u moře. Já letos budu na Malé Fatře na Slovensku- děti chtějí změnu :-(
2014 Chorvatsko-Primošten, 2015 Řecko-Sarti, 2016 Montenegro-Budva,Bar,Petrovac,Uljcin,Albánie-Dürres,Bulharsko-Nesebar,Sozopol,Primorsko, 2017 Řecko-Lefkáda,Albánie-Sarande,Himare
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 10 led 2018, 10:08

-->RomanKM: ..o nic nejde,naopak je to o diskuzi.. Kdybys to nezmínil ty, napsal by to někdo jiný.. NAPROSTO VPOHO, jen se zapojujte a pište. Musíte mne brát tak jak shora píšu, vše má své klady i zápory a já jako tvůrce chci, aby tu bylo vše a nikdo nebyl překvapen.. Protože málokdo čte jednotlivá vlákna od začátku a tak raději opakovat, než by to zapadlo. Opakování je matka moudrosti :shifty: Chápu, že to může některé z vás otravovat, ale nechodí sem jen zkušení..

Zpět na