Srbsko

ODLIŠNOSTI, které mohou v jednotlivých státech překvapit a na které je třeba dát si pozor, změny v předpisech, pokuty..) Rakousko, Maďarsko, Srbsko, Makedonie FYROM, Řecko..
RadoG

Re: Srbsko

Příspěvekod RadoG » 06 zář 2017, 10:08

O zvýšení rýchlosti na 130 km/h v Srbsku už prebiehajú diskusie aj na vládnej úrovni. Ministerstvo výstavby a infraštruktúry už pripravilo návrh pre Ministerstvo vnútra, aby zvážilo toto zvýšenie rýchlosti na diaľniciach, predpokladá sa, že to však určitý čas kvôli potrebnému legislatívnemu procesu potrvá .
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 06 zář 2017, 10:52

-->RadoG: ..ale zatím je povolená rychlost 120km/hod.. na současné situaci toto sdělení nic nemění, při řešení přestupku k tomuto není žádný důvod přihlížet.. Mmch.. pokud to schválí, tak pro některé úseky dálnice zejména před Niší to bude "zajímavé", tam se přes příčné "práhy" nedá jet se Octávkou víc jak 100 aniž by "krvácelo" mé srdce jako majitele vozu nad těmi vyvolanými "rázy" do náprav..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Sally

Příspěvekod Sally » 06 zář 2017, 11:27

Neřeším a neuvažuji ani nad tím, proč je někde stanovená taková rychlost jaká je, jestli se někde měří nebo neměří. Chcu v každém případě dojet bezpečně do cíle, a to jak na dovolenou, tak i zpátky. O zinkové futrál skutečně nemám zájem. Při cestě na Lefkádu ani nevím, jestli někde měřili nebo neměřili, nevnímám to a nezajímá mě to. Zpátky jsem si všiml celkem asi 10 "měřičů" na celé cestě, a nic .....
Jedu si tou maximální povolenou a dovolenou rychlostí a tím to hasne. Nestalo se mi, za celou cestu, že by na mně někdo troubil nebo blikal, nezavazím, tak k tomu není důvod. Když potřebuji, zastavím, když je to nutné, zdřímnu si. Kdo chce závodit o čas, ať si jede na okruh nebo někam, kde mu to budou trpět a tolerovat. Pokud někdo valí na dovču nebo dom "se stopkama v ruce", nemá za volantem co dělat.
Všichni víme, jakým způsobem se na jihu jezdí, ale proto se jim nemusím ve všem přizpůsobovat, možná akorát v předvídání. Na druhou stranu jsem za celých 14 dní neviděl jedinou bouračku, sotva jsem však překročil řeku Moravu (ne Jižní Moravu v Srbsku :) ) bylo hlášení o bouračkách co 15 minut :(

Řekl bych to tak, je to jejich stát, jejich země, jejich silnice a jejich pravidla. Já jako návštěvník jsem povinen tato pravidla dodržovat a řídit se jimi. No a pokud se tak nemíním chovat, musím počítat s postihem. A vyčůrávat s něčím a někým - typicky česko-slovenské :(
matrix

Příspěvekod matrix » 06 zář 2017, 12:01

to Sally: :handgestures-thumbupleft: :handgestures-thumbupleft: :handgestures-thumbupleft: :clap:
2003-2008 Montenegro, 2010-Swinoujscie (Pl), 2011-Nikiti+Vourvourou+FYROM-Ohrid, 2012-Kréta (červen)+Thassos(září), 2013-Sveti Stefan (MNE), 2014-Polychrono+Meteora, 2015- Possidi, 2016 - Polychrono (červen), Gallipoli (It - září), 2017 - Ouranopoulis
Kornel1971

Příspěvekod Kornel1971 » 09 zář 2017, 15:57

Na Omv lapovo a omv aleksinac budu potrebovat rozsirit parkovisko. Bude tam narvano. :lol:
Ta rychlost sa bude merat len na useku nis - belehrad alebo aj nis - smederevo (smer ro)?
2000 - Taliansko - autobus, 2001 - Taliansko - auto, 2002 - Thassos - autobus, 2003 - Bulharsko - auto, 2004 - Bulharsko - auto, 2005 - Bulharsko - auto, 2006 - Paralia Dionisiou - auto, 2007 - Flogita - auto, 2008 - Nei Pori - auto, 2009 - Nei Pori - auto, 2010 - Nei Pori - auto, 2011 - Sarti - auto, 2012 - Sarti - auto, 2013 - Paralia Dionisiou - auto, 2014 - 2x Nei Pori - 2x auto, 2015 - Paralia Dionisiou+Nei Pori - auto, 2016 - Paralia Dionisiou - auto, 2017 - Paralia Dionisiou - auto, 2018 - ak bude začo, tak zasa Paralia Dionisiou - auto
miluše

Příspěvekod miluše » 09 zář 2017, 22:44

pochybuji že by se měřilo ještě někde jinde,do Niš určitě né,více jak polovina cesty nevede ani po dálnicích,ta je celá rozkopaná.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 10 zář 2017, 10:23

-->miluše: Klidně pochybuj, realita je jiná. Měří se na všech úsecích, kde bliká "i" viz níže uvedený odkaz na mapu cest Srbska.. časy tam sledují stále, bez rozdílu stavu silnic. Je to systémové řešení, zavedené napevno v elektronické administraci mýtných bran. A nejedná se jen o úsekové měření. Podle nedávného vyjádření MV Srbska jsou nasazeny na dálnicích i mobilní radary a Srbové těmito měří i v noci. A kde ještě není zprovozněno úsekové měření, bude podle vyjádření nejvyšších představitelů Srbska zprovozněno do konce roku..

http://www.amss.org.rs/index.php?option ... Itemid=210
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
romča
Administrátor

Příspěvekod romča » 10 zář 2017, 17:45

Tak nějak už se mi poslední dobou nechce odpovídat! :angry-banghead: :angry-banghead: :angry-banghead:

Doplnil Jardap: romčo a proč :D.. nikomu bych jeho doměnky o měření nevymlouval, potřebujeme předskokany co to otestují a mají peníze na vyhazování :D :D My co si radši něco koupíme v Řecku, pojedeme v limitu. :D :D
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
miluše

Příspěvekod miluše » 10 zář 2017, 21:01

tak nevím jak to je s tím měřením,rychlost jsme dodržovali a kolem nás jezdili němci jako prasata a na mýtnicích je nikdo nezastavil a ani jsem neviděl žádného policistu a pri kontrole na lístku jsem pruměrnou rychlost neměl napsanou,tak se domnívám že to dostanou asi jen ti co tu rychlost překročí tak to najdou na tom lístku,ale určitě tam nikoho nestaví a navíc nevím jak do toho počítají ruzná zpomalení na dálnicích a objíždky kreré se mohou často měnit,jediné pozitivní na tom je že mi klesla spotřeba :lol: :lol: :lol:
andy.mclaren

Příspěvekod andy.mclaren » 10 zář 2017, 21:33

moja skúsenosť s radarmi je taká, že cestou dolu tesne pred niektorými mýtniciami merajú klasicky mobilnými radarmi, a následne jeden policajt stojí na mýtnici a po zaplatení mýta si ťa krásne položí nabok.... je to super kvôli bezpečnosti, nemusia pretekárov zastavovať niekde na krajnici.. jednu hliadku som neskoro spozoroval, ale tí sa pozerali za mňa.... následne na mýtnici šiel smerom ku mne, už som bol celý spotený, ale mňa poslal ďalej... za mnou šiel nejaký nemec rýchlejšie ako ja, tak toho si vybral.... smerom domov som takto videl stáť policajta iba na jednej mýtnici, tiež akurát niekoho odchytával...
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- znova autom Kastrí Loutró a rok 2016: ??? znova Kastri Loutro

Zpět na