Speciality v řeckých restauracích

Stravování při pobytu v Řecku, řecké speciality v restauracích, nákup potravin v Řecku, vaříma řecká jídla doma, plody moře, pozitivní a negativní zkušenosti s jídlem v Řecku..
highlander

Re: Speciality v řeckých restauracích

Příspěvekod highlander » 10 pro 2010, 13:57

Pro ty kdo to mají blízko....Praha, Klub Lávka 12.12.2010 Řecký vánoční trh, 11.00 - 17.00....troška dobrot ;)
knotas

Příspěvekod knotas » 10 pro 2010, 17:59

to jsou chutě, to jsou chutě Ovečka, domácí tsipouro by bodlo , nabízím ti domácí letošní slivku
tovel

Příspěvekod tovel » 10 pro 2010, 19:37

Slivovici nabídni Řekům, ať jim to šišou zamotá ..... :D
petras

Příspěvekod petras » 17 pro 2010, 11:48

TAk řeckou kuchyni považuji za jednu z nejchutnějších na světě vůbec. je zdravá a na dovolené si ji dokážu vždycky pořádně užít. Tak jím a jím a jím. Jako asi všicchni, kdo jedou do řecka . Vloni jsem byl na Kosu a zatim se mi tam líbilo nejvíc ze všech řckých ostrovů. Malý apartmán takřka na pláži dalo by se to s klidem nazvat idilkou. Ale za rok asi řecko vynechám, je to pořád to samé a myslím si , řže to chce trochu změnu. Bylo mi doporučno jižní šapnělsko Máte s ním osobní zkušenosti??

Nevkládejte odkazy na komerční stránky nebo nesouvisející odkazy - smazáno od admin..
frigo

Příspěvekod frigo » 10 úno 2011, 20:24

Ahoj všem milovníkům dobrého jídla a dobrého moku, tak jsem si dnes večer s manželkou otevřeli láhev vína Agiorgitiko z oblasti Nemea a to mě inspirovalo k napsání pár řádků... Při pobytu na Sithonii jsme při výletě navštívili vinařství v Porto Carras, ne, nemusíte se bát, vinařství neleží v hotelovém komplexu na pobřeží, který Sithonii zrovna nezkrášluje, ale asi deset kilometrů od pobřeží. Tuto vinařskou usedlost založil v roce 1960 Iovani Carrás, usedlost disponuje 1800 hektary půdy, z níž je přes 450 ha vinic. Návštěvníci mohou víno ochutnat při degustaci, prohlédnout si sklepy, popřípadě projet se po vinicích motorovým vláčkem. S rodinou jsme toto vše nazažili, protože jsme Chateau navštívili až ve večerních hodinách, ale pár lahví jsme zakoupili a ty nám budou krásy Řecka připomínat. Až po návratu domů jsem v encyklopedii (Víno - autor André Dominé) zjistil, že jsme navštívili jedno z nejlepších řeckých vinařství, jehož čevené víno Chateau Porto Carras z usedlosti Melitonos patří mezi nejlepší světová vína, čemuž svědčí i medailová ocenění na světových vinařských výstavách. Návštěvu vinařství mohu všem doporučit a mimochodem, to Agiorgitiko bylo také skvělé. :)
andy.mclaren

Příspěvekod andy.mclaren » 10 úno 2011, 21:18

frigo, pretože mám kvalitné víno rád a Tvoj príspevok ma inšpiroval, mohol by si nám udať presnejšiu polohu a opísať, odkiaľ je tam najlepší prístup? Dať si vo februári tekutú spomienku na Grécko, mňam...... Olivy nám už dochádzajú, olej sa už minul, tohto roku toho budem musieť doniesť viac (aj keď pochybujem, že fľaša vína by vydržala do februára :lol: )
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- znova autom Kastrí Loutró a rok 2016: ??? znova Kastri Loutro
frigo

Příspěvekod frigo » 10 úno 2011, 21:53

andy.mclaren, jsem rád, že Tě má krátká zpráva o víně zaujala, i když podle jména bych Tě spíš typoval za příznivce whisky :lol: ...., ale teď už vážněji, vinařství leží na hlavní cestě z Néos Marmaras směrem na Toroni, za odbočkou na Porto Carrás (tourist resort) následuje odbočka z hlavní cesty doleva mezi borovicemi po asfaltce pak ještě cca 500m. Pro majitele navigací GPS odbočky: 40°04'20'' SŠ, 23°48'21'' VD (vyčteno z "Google Earth"). Na zdraví !...
fioma

Příspěvekod fioma » 11 úno 2011, 18:14

frigo-chci se jenom zeptat a ubezpečit-jsou to ty vinice co se táhnou od silnice( při výjezdu z Marmaras na Sarti na kopci,první zátočina dolů) dolů k moři?Ze silnice jsou tam plotový brány ,vláček jsme tam nikdy neviděli ale upozornění na něj ano.Je tam nějaká provozní doba nebo je možné navštěva na blind.Vinice jsou od silnice na obě strany.Už jsme si mockrát říkali,když jedeme okolo,jestli je možná návštěva ,ale nenapadlo nás k těm sklepům zajet.FM
Nelly

Příspěvekod Nelly » 01 kvě 2011, 10:24

Mozu sa tu verejne pisat nazvy restauracii? Mna by zaujimali restiky na Lefkade Agios Nikithas, pripadne aj inde, kam mozeme skocit na veceru - samozrejme nie na druhykoniec ostrova, kde sa da najlepsie a najlacnejsie najest, vase skusenosti, ale neviem ci sa tu mozu pomenovat restaruacie. Ak nie, skoda, lebo inad sa asi dobrej rady nedockame, alebo jedine v sukromnej sprave. Dakujem.

Pripadne doporucte nejake grecke speciality, ktore sa oplati ochutnat. Vzdy sa bojime experimentovat - teda manzel, lebo on ma rad velky kus masa a prilohu, ja zasa zeleninku a salaty s maskom, a vzdy sa boji, ze toho masa na tanieri nebude dost, tak zostava len pri gyrose, no ja by som skusila aj nieco ine. Milujem musaku, ale ostatne grecke speciality nepoznam. Poradite?
2000-Paralia, 2000- Skiathos, 2001 - Zakynthos......... par rokov 7x Chorvatsko, 2010-Chalkidiki, 2011- Lefkada, 2011- Chalkidiki, 2012 - Lefkada, Chorvatsko Pag,2013- Lefkada
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 01 kvě 2011, 22:01

Nelly : V Agios Nikitas jsem na večeři nebyl, ale všiml jsem si že ulička k moři je celá lemována tavernami. Zkus se podívat a uvidíš. Řekl bych že obvykle tam kde je nejvíce plno... tak tam a) dobře vaří b) mají dobré ceny c) návštěvníci jsou spokojeni a vracejí se...

MASO... Určitě bych z jídel doporučil jehněčí :idea: Ono vůbec v průběhu dovolené okusím asi 10 různých jídel. Je třeba nebát se experimentovat... ono vůbec tahle kuchyně je hodně dobrá (a zdravá) a rád se k ní vracím i doma.
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P

Zpět na