Stravování na dovolené

Stravování při pobytu v Řecku, řecké speciality v restauracích, nákup potravin v Řecku, vaříma řecká jídla doma, plody moře, pozitivní a negativní zkušenosti s jídlem v Řecku..
MilanV

Re: Stravování na dovolené

Příspěvekod MilanV » 29 črc 2013, 09:48

Vlani som v Sarti zažil dve príjemné prekvapenia ohľadne barov a reštaurácii:
1) pri posedení v bare sa mi čašník sám od seba prišiel ospravedlniť, že nám omylom naúčtoval o 1 € viac (samozrejme, že som o tom ani netušil)
2) pri večeri som v taverne pre dcéru objednal detskú (polovičnú) porciu (väčšinou nezje ani tú); keď nám to čašník priniesol s úsmevom na perách prehodil, že oni polovičné porcie nemávajú a že ju máme na účet podniku!!!
Tak ako inde, aj tu všetko závisí na ľuďoch, len mám pocit, že v grécku stretám viac tých dobrých (alebo som len príjemne "vláčny" a zlé veci jednoducho nechcem vidieť)
Zuzana

Příspěvekod Zuzana » 29 črc 2013, 10:42

Napriek tomu, ze grecke taverny su nepochybne tie najlepsie a najchutnejsie :D , urcite si treba zachovat urcitu mieru opatrnosti - nam pred 2 rokmi na Rodose zauctovali o 8-9 eur naviac oproti povodnej cene a kedze islo o dve palacinky dokopy v hodnote 7-8 eur, tak bol tento "omyl" (vyše 100% navysenie ceny) ocividny, bohuzial nie pre casnicku, ktora to nechcela "pochopit", stale trvala na svojom a odmietala nam peniaze vydat. Po hodnej chvili presviedcania nam ich hodila na stol a okamzite nas z restauracie (ako takych podvodnikov) vypoklonkovala. Nastastie, dovtedy a odvtedy mame iba same dobre a mile skusenosti, niekedy spojene aj s drobnou sladkostou alebo s pivkom navyse na ucet podniku :D .
romča
Administrátor

Příspěvekod romča » 03 srp 2013, 07:46

Abych přispěl i do jiné rubriky, tak dva včerejší postřehy. Ráno pozitivní, v supermarketu jsme nakoupili, jogurty fetu a pečivo. U pokladny prodavačka hmátla na chleba a dala ho bokem. Na naše tázavé pohledy vysvětlila not fresh. Řekli jsme, že nevadí, ale odmítla nám ho prodat. Tak jsme odešli zmatení bez chleba. Venku jsme narazili na borce s velkou nůší horkého chleba. S prázdnou jsme neodešli.
Negativní - v Mykénách na autě reklama na tavernu, tradiční řecká kuchyně za dobré ceny, mladý když viděl musaku, museli jsme tam. Zarazilo nás, že si vyptal leták z auta a dal ho dalším příchozím. Dorazil nás až účet. To co jsme objednali + 4x po 1 éčku. Na dotaz o co go, že je to speciální taxa. Za každého dospělého, děcko nepočítá. Když viděl, že jsme nasraní, 2 eura vrátil. :mrgreen:
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
PrVk

Příspěvekod PrVk » 03 srp 2013, 08:08

Škoda, že jsem se dříve nezmínil, že mám dvě špatné zkušenosti z taveren v Mikénách......předloni z té první vlevo, letos z té první vpravo při cestě shora (při zpáteční cestě) hned za keramickým shopem...podle nás tam nejsou Řekové, ale personál jiné národnosti. Hlavní jídlo přinesli sice za 1 minutu (z lednice), ale na podšálku o průměru 15 cm (aby se jich zřejmě do lednice vlezlo co nejvíce)......manželka si objednala kapuccino a dostala tureckou kávu ozdobenou šlehačkou ze spraye. Tu odmítla a platit ji nemusela.

Jinak příplatek 1 euro na účtu brali i na Meteoře v kempu Vrachos, čili vyplatilo se si pro čtyři osoby nechat vystavit 1 účet než vystavit účty čtyři.......
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 03 kvě 2015, 20:00

Dotaz: jak je to v řeckých restauracích/tavernách obvykle s přílohami ? Už si to nepamatuji... Řekněme, na reklamním poutači je napsáno "SOUVLAKI - 6.50". Je to bez přílohy ? V Chorvatsku jsem se setkal s upozorněním, když jsem ještě objednával přílohu, že už je to s ní, jestli chci nášup. No, konec konců, měsíc zpět i u nás jsme byli v restauraci, kde jsem měl jedno jídlo už s přílohou (a tu dvojitou si stejně dobrovolně DAL :D ), manželka téměř to samé jídlo a v ceně nebyla... Mimochodem, cena točeného piva v minulém roce v restauracích ? 2-3 Eura nebo už je to jinak ?
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 04 kvě 2015, 23:28

To Mamlal: nevím jakou zkušenost mají ostatní, le já když jsem si dal v Řecku jídlo, tak bylo včetně přílohy.
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem
PrVk

Příspěvekod PrVk » 05 kvě 2015, 09:47

Je to jak píše Jarda (jsem měl před opravou chybně Romča :D )! Ale pozor, to platí mimo území ČR, pokud si ještě na Moravě koupíte u dálnice v jídelně svíčkovou za 96Kč a zaplatíte 108Kč, tak se neptejte jako já, kde je problém.......obsluha vám naštvaně vysvětlí, že jste si přece ke svíčkové přikoupil ještě knedlíky! :D
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 15 kvě 2015, 16:04

Další všetečný dotaz, v podstatě nevím, kam ho napsat. Možná je odpověď napsána v nějakém jiném tématu a já ji nenašel.
Jsou v Makedonii někde větší benzínové stanice, podobné našim (respektivě západoevropským), kde by se mimo placení PHM dalo i normálně najíst ? Nějaký ten kus pečeného kuřete, hranolky, při nejhorším aspoň nějaké ty bagety...Poradíte ? Jestli ano, tak které vám uvízly v paměti ?
Začínám mít cestovní horečku (do GR poprvé autem), cca za šest týdnů jedeme a já si uvědomil, že vždy jsme autem jeli max. jeden den, tak stačilo na cestu něco s sebou a pak večeře na místě. Teď ovšem hotel v Srbsku na cestě, ráno chceme vypadnout co nejdříve - nestihneme snídani a cestou zas někde zajíždět do vesniček, hledat nějakou restauraci - nechceme se zdržovat i když kulinářským zážitkům bychom se jinak nevyhýbali.
andy.mclaren

Příspěvekod andy.mclaren » 15 kvě 2015, 17:40

ono na poslednej pumpe OKTA pred gréckou hranicou by to šlo.... v pohode natankuješ... vonku majú terasu s obsluhou a vo vnútri som videl stoly, no ja som tam ešte nejedol... ináč smerom do GR máš po ceste Mc - drive vo Velikej Plane za Belehradom a ďalej máš super motel Predejane, ktorý je medzi Nišom a Vranje. Osobne by som Ti odporúčal radšej ten, je rokmi overený a turistami obľúbený.... Dôležité je, kde máš zabezpečený hotel... V MKD máš kopec nových púmp so super službami, bagety majú skoro všade.... ja preferujem ten mekáč... je to rýchle, je nonstop otvorený, chutí, či skôr nechutí presne ako u nás, nemusíš špekulovať... šofér musí predsa doplniť spálené kalórie a deti po hambáči zaspia ako neviniatka... :mrgreen: a môžeš letieť ďalej - smer GR... Po ceste domov máš tiež jeden novootvorený v Beograde... nie som ich zamestnanec ani nič podobné, iba si nechcem privodiť nejaké žalúdočné komlikácie pri nakupovaní na miestach, kde to nepoznám. A ten kalorický šok prežijem, ako ďalšie iné....
Přílohy
predejane.JPG
motel Predejane
predejane.JPG (102.6 KiB) Zobrazeno 966 krát
pumpa okta.JPG
pumpa OKTA
pumpa okta.JPG (146.27 KiB) Zobrazeno 966 krát
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- znova autom Kastrí Loutró a rok 2016: ??? znova Kastri Loutro
Juraj

Příspěvekod Juraj » 15 kvě 2015, 21:35

Minulý rok sme na ceste do Grécka sme chceli jesť vtom McDonalde (Velika Plana). Zastavil som na pumpe (hneď pred tým McDonaldom) dotankovať a že využijem aj WC. Avšak bolo mimo prevádzky (vraj nemajú vodu). Nevadí, veď o pár metrov ďalej je McDonald. Vojdeme dnu, a situácia tá istá - WC mimo prevádzky vraj voda nie je v celej oblasti! :x Tak kupujeme iba zmrzlinu a napriek protestom celej posádky fičím ďalej (veď keď musíš, tak musíš... :mrgreen: ) Inak jedlo vydávali, bolo tam dosť plno, ale my sme nejedli :cry:
Ale jedli sme na tej pumpe pre gréckou hranicou, čo píše andy.mclaren - jedlo v pohode, pomerne veľké porcie, platba na pumpe aj v tejto reštike kartou. Po ceste späť sme stáli na jedlo v moteli Džep - lebo bol skôr ako Predejane (len pozor - je na druhej strane cesty a je tam zákaz odbočenia a ide sa tam takou obchádzkou mostom ponad cestu a cez akúsi dedinu či skôr osadu po dosť rozbitej ceste). Jedlo skôr priemerné, zameranie hlavne na mäsité jedlá (kuracie celkom o.k. teľacie sa topilo v oleji :cry: , porcie veľké. Ako všade v Srbsku rôzne mleté mäsá, vegetariánskych jedál slabý výber. Ceny si nepamätám, pravdupovediac som ani nevedel aký je kurz...
1993 - Katerini/Paralia-bus 1998 - Pefkochori-bus 1999 - Korfu 2000 - Rhodos 2002 - Zakynthos 2004 - Mola Kaliva 2005 - Kalithea 2006 - Skiathos 2007 - Lagomandra 2008 - Kalamitsi-auto 2009-Kalamitsi,Vorvourou 2011-Kréta 2014 -Sithonia

Zpět na