Zkušenosti a rady s připojením do Internetu v Řecku

Mirin
Administrátor

Zkušenosti a rady s připojením do Internetu v Řecku

Příspěvekod Mirin » 17 čer 2015, 13:37

založil jsem nové vlákno, které požadoval thubalek.. no při editaci se mi podařilo smazat příspěvek tohoto uživatele...velice a hluboce se omlouvám, tyhle akce dělal Pavel ;) takže jestli můžeš napsat svůj dotaz na zakoupení SIM napsat znovu. Děkuji za pochopení. :roll:
2006 - Asprovalta, 2007 - Mola Kaliva, 2011 - Thassos, 2012 - Polichrono, 2014 - Sarti, 2015 - Thassos, Skala Potamia :handgestures-thumbupleft:
Svět patří těm, co se neposerou! A lepší pivo v žaludku, než-li voda na plicích :obscene-drinkingcheers: Nad alkoholem se zvítězit nedá, jen my Moraváci jsme už několikrát remizovali. :banana-rock:
thubalek

Re: Zkušenosti a rady s připojením do Internetu v Řecku

Příspěvekod thubalek » 17 čer 2015, 13:49

To je úplně v pohodě, díky za založení tohohle vlákna, předpokládám, že na internetu tu nejsem závislý jen já sám :lol:

Otázka teda je: Máte nějaké zkušenosti se zakoupením Řecké SIM karty s datovým tarifem. Něco málo jsem na netu našel na http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Greece, ale zdá se mi to docela drahé (Vloni jsem měl s Chorvatsku celkem pohodový tarif za pár korun, tak jsem doufal, že drahý mobilní internet je jen česká doména ;-)).

Pro mě přijatelnou cenu v Řecku má jen WIND, ale tam zas nevím, jaké má pokrytí.
oltcitak

Příspěvekod oltcitak » 18 čer 2015, 13:26

Tiez dakujem za temu,uz som raz pytal v jednej z tem,ale ziadna odpoved :think: Minuly rok som mal v ruke grecky casopis s podrobnymi prehladmi a ja blbec som ho tam nechal :oops: takze vsetko je vitane,pre oblast Brostomnitsy je problem s pokrytim,ale zda sa mi, Cosmote a Wind som tam chytal. Takze asi pojdem do Windu..este najst predajcu po ceste :?:
Starex na cestach
-------------------------------------------------
2006-Montenegro,2009-Scotland,2010-Montenegro,2011-Bulgaria,2012-Greece/Thassos,2013-2017-Greece/Chalkidiki
Janaja

Příspěvekod Janaja » 01 črc 2015, 10:31

Zdravím,
Letos máme ubytování bez wi-fi připojení a tak jsem také sháněla informace o SIM kartě a datech. V češtině jsem nenašla vůbec nic, tak jsem zkoušela anglicky, toho tam ale taky moc nebylo. Nakonec jsem našla hlavní operátory a přes vodafone.gr internetové balíčky.
Včera jsem tedy vešla do Vodafone a řekla, že chci SIM jen na internet. Pán mi hned nabídl 1 GB za 10 €, což je celkem výhodné. Chtěli po mně akorát pas, sami mi SIM v telefonu rozjeli.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 01 črc 2015, 11:10

Defacto jsem to letos delal s pripojenim na net tak, ze sem si nejdrive obesel kavarny a kde mi to detekovalo wifi, byt zaheslovanou, tak tam sem si sedl, objednal frape a pozadal o heslo k wifi.. vsude mi vyhoveli... a pak sem se tam rad vracel :-)
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
altea-xl

Příspěvekod altea-xl » 01 črc 2015, 12:42

Já používám program který má spousty hesel v sobě a dovede se připojit na sít, věšinu kaváren má v sobě , nevím jak to je v řecku tam jsem jej ještě nezkoušel - můžete vyzkoušet : https://play.google.com/store/apps/details?id=io.wifimap.wifimap :D
oltcitak

Příspěvekod oltcitak » 12 čer 2016, 11:54

Oživím temu, nakoniec som kupil Vodafone Greece kartu(minuly rok) , dobil 15 E, v jednom obchode mi to pomohli rozchodit, ale zial podrobnosti som zabudol, len pamatam, ze som mal nejakych 500 MB za tusim 10 E kreditu, fakt neviem. Teraz idem cez Sk 4ka,ta ma roaming za 4 centy za MB a mam ešte angl. kartu od Three s datovym roamingom v pásme 1(cela EU) za 4,3 pence /MB. Spolu s tou Vodafone GR to vyskusam v reále . Milosov tip na Orange. es vypada velmi zaujimavo, len sa mi zda, ze ten 1E za 100MB plati na den, hadam sa podeli ao skúsenosťami z realneho pouzitia. 4ka a Three uctuju po kB, co v konecnom dôsledku moze byt výhodnejšie, ale to nieje až take dôležité......
Starex na cestach
2006-Montenegro,2009-Scotland,2010-Montenegro,2011-Bulgaria,2012-Greece/Thassos,2013-2017-Greece/Chalkidiki
milosduris

Příspěvekod milosduris » 12 čer 2016, 12:57

Mas pravdu tych 100Mb je na jeden den za 1€. Ked ich minies zaplatis zase len dalsie 1 euro. Pre porovnanie od 4-ky platis 4€/100MB naviac ako roamingovy poplatok! Ale zase nebudem kazdy den posielat fotky cez telefon, urcite budu pocas dovolenky aj wifi free v dosahu. Vyskusal som ju uz doma na Slovensku, co je uz pre Spanielsku kartu roaming. Funguje bez problemov! Len si musim dat pozor aby som ju nepouzil v Srbsku, alebo FYROM. To je ina palka!

Presunuta sprava:
oltcitak: http://www.ebay.com/itm/181843067977?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Tu si objednas kartu, musis napisat do spravy pre predajcu svoje meno adresu a cislo OP alebo pasu, On ti ju v Spanielsku zaregistruje a posle ti ju na adresu, treba si potom nastavit namiesto programu Mundo - Vevericku(Ardilla) http://en.orange.es/mobile-service-plans/pay-monthly-plans/ardilla/a aktivovat Go Europe. Tu kartu staci dobit raz do roka a neplatis ziaden mesacny poplatok! Potom postupujes podla tejto stranky:
http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Euro1
http://en.orange.es/mobile-service-plans/roaming/go-europe/
Diskuzia o tejto karte je tu: http://www.caravan24.cz/forum/viewthread.php?thread_id=22629&rowstart=0
Miloš + Boženka a Citroen C5 Tourer
kategória 50+
Máme radi slnko a more na FKK :-D

:auto-car: 2009-2013 8x Chorvátsko
:auto-car: 2014 Chalkidiki - Sithónia, 2015 Chalkidiki - Sithónia, 2015 Parga/Lefkáda, 2016 Chalkidiki - Sithónia, 2016 Zakynthos, 2017 Evia
oltcitak

Příspěvekod oltcitak » 12 čer 2016, 22:20

Vdaka Miloš, pri 4ke je v EU jednotna cena 4 centy za MB(ziadne dalsie poplatky tam niesu) Ano, Srbsko a FYROM maju vysoke ceny. Ja to chcem hlavne na dopravne info(Waze a Primo) a v GR len minimalne upotrebenie(maily, Opera mini) satelitne mapy uz budem mat coskoro postahovane na offline pouzitie v Locuse a viac nepotrebujem. ;)
Starex na cestach
milosduris

Příspěvekod milosduris » 22 čer 2016, 19:22

Zrovna som dostal SUPER ponuku od O2 na Slovensku. Ze internet v zahranici na cely den za 2€ / 50MB.
Preco je u nas vsetko take drahe a v zahranici za 1/4 ???
Su u nas firmy take nenazrane, alebo si myslia ze sme blbci?
Miloš + Boženka a Citroen C5 Tourer
kategória 50+
Máme radi slnko a more na FKK :-D

:auto-car: 2009-2013 8x Chorvátsko
:auto-car: 2014 Chalkidiki - Sithónia, 2015 Chalkidiki - Sithónia, 2015 Parga/Lefkáda, 2016 Chalkidiki - Sithónia, 2016 Zakynthos, 2017 Evia

Zpět na