Autokempy v Řecku (vše o kempování)

Všeobecné zkušenosti se sháněním ubytování v Řecku, autokempy, karavany na cestě.. (RESPEKTUJTE PROSÍM PRAVIDLA DF A NEUMÍSŤUJTE REKLAMU ANI NENABÍZEJTE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVACÍCH AJ. SLUŽEB)
oltcitak

Re: Autokempy v Řecku (vše o kempování)

Příspěvekod oltcitak » 29 bře 2015, 15:53

@tobig: toz vitaj v klube "autocundrakov" ;) :lol: My sa drzime zasady,ze po nasom odchode musi byt cistejsie ako pri prichodeätakze vacsinou berieme aj cudzie odpadky niekam,kde sa daju legalne odlozit..... ;)
PS vravis Sithonia je Ti mala?? Nuz sice som ju presiel kolom dookola,ale kludne si to zopakujem,pretoze je tam spusta krasnych miest a vnutrozemie nemam prejdene vobec.. :roll: a dakujem za pochvalu fotiek....(i ked technicky nic moc,ale to nieje podstatne,v prvom rade nam maju pripominat,kde sme boli,lebo clovek rychlo zabuda :oops: )
Starex na cestach
-------------------------------------------------
2006-Montenegro,2009-Scotland,2010-Montenegro,2011-Bulgaria,2012-Greece/Thassos,2013-2017-Greece/Chalkidiki tam, kde sa citim dobre
tobig

Příspěvekod tobig » 29 bře 2015, 17:25

2oltcitak: díky za přivítání :) s tím pořádkem to máme podobně,
myslím, že většina autočundráků uklízí i po jiných, né jen po sobě...
a vím z fotek a videí co máš na rajčeti, že i čistíte
pláže ( smekám před vámi klobouk ) ale kde jsi vzal v GR ten vozík ??? :o :D

Sithonia je malá, ale asi jen na mapách Google, čím víc hledam info na netu,
poznávám, že jsem se zmýlil.... 8-) Každopádně máte opravdu srdcové fotky,
které říkájí co je pro vás důležité... a technicky to neřeším, není proč...!
Škoda jen, že u všech nejsou popisky, spousta těch míst na fotkách je překrásná,
rádi bychom se tak mrkli taky, pokud se tam teda s předohrabem dostaneme.... :lol:
Kde je vůle, je i cesta.... AL-RO-MNE-BiH-SRB-UA-GR-MA-MD-Corfu-HR-H-PL-Skotsko-Sardinie
oltcitak

Příspěvekod oltcitak » 30 bře 2015, 08:57

to tobig: s tymi popiskami uznavam,ze by sa hodili,zial nie vzdy je cas lokalizovat polohu a zapisovat si,kde bola snimka zhotovena :oops: (mam len starsi fotak bez geotagov) teraz by to uz mohlo byt lepsie(mam kameru do auta s GPS) a celu cestu si nahravam. A v navi mam povolene tiez nahravanie trasy(len minulorocne zaznamy som omylom vymazal :cry: ) Ale v podstate vieme kadial sme chodili,lebo taktika je vzdy podobna=drzime sa co najblizsie pobreziu,aby sme videli vsetko,niekedy ale to co najdeme vypada inac,ako z dialky,ci na satelitnych mapach.A priznam sa,ze k urcitym miestam ani nemienim davat popisky a polohu verejne(chcem aby sa tie malozname a neproflaknute miesta zachovali co najdlhsie) co ale nevylucuje moznost,ze urobim vynimku pri zodpovednych ludoch ;) Obzvlast niektori majitelia prilahlych pozemkov nevidia radi "votrelcov" na "svojich plazach" a chvilku trva,kym ich presvedcime,ze sa nemusia obavat o svoje sukromie,a ked nepresvedcime tak odchadzame. Ohladom toho Vasho Vivarka,je to sice predokolka,to by az tak nevadilo,horsie je,ze celkovo ma ta dodavecka dost nizko podvozok. Ale aj tak by som sa nebal navstivit aj horsie pristupne miesta,ved sotolinove cesty su beznou sucastou greckych ciest. Ja aj tak vzdy predtym ako "vhupnem na nejaku neznamu horsiu cestu ci "skratku" si ju radsej vopred prejdem pesi,aby som neskoncil niekde odkial nebude mozne ani vycuvat,ci sa otocit... :lol: raz som cuval skoro dva kilometre :twisted: Takze s rozumom sa da vselico a ta radost z objavovania je potom az neskutocna a vnasa do dovolenkovania nove dimenzie 8-)
PS prives doviezol za Transitom jeden Grek a ja som ho potom pouzival na vyvazanie bordelu z plaze. ;)
Starex na cestach
2006-Montenegro,2009-Scotland,2010-Montenegro,2011-Bulgaria,2012-Greece/Thassos,2013-2017-Greece/Chalkidiki tam, kde sa citim dobre
tobig

Příspěvekod tobig » 30 bře 2015, 16:47

2oltcitak: nevím právě, jak je to s takovým autočundrováním po řecku, ale na balkáně obecně
jsme problém nikdy neměli.. pokud byli v dosahu nějaké domky či baráčky, šli jsme se vždy
zeptat, můžeme-li zůstat přes noc tam a tam... samože hlt slivky a už jsme se kamarádili.... :P
v tom je to úžasné! Také to objevování nových cestiček a míst je super, dokonce jsi mně přivedl
na myšlenku prúzkumu vnitrozemí a je tam spousta krásných plácků.... :P stran fotek - no, uznávám,
že popisovat fotky je kolikrát makačka na bednu, vzpomenout si co, kde, kdy a jak - mám to podobně. ;)
posledních pár let používám navi garmin a ten má tu úžasnou funkci, že umí exportovat projetou
stopu a následně ji zobrazit třeba v google earth... obráceně to funguje taky, naplánuju zhruba trasu
po šotolinkách (na earthu vidím cestu, jestli tady projedu) a pak ji pošlu a uložím do navi... 8-)
nikde je ale veřejně nedávám, jak píšeš, byla by škoda profláknout ten poklad...
Obrázek
Kde je vůle, je i cesta.... AL-RO-MNE-BiH-SRB-UA-GR-MA-MD-Corfu-HR-H-PL-Skotsko-Sardinie
romča
Administrátor

Příspěvekod romča » 30 bře 2015, 20:37

Ahojky pánové něco pro vás...
https://www.youtube.com/watch?v=SpKGm3TC5jc
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
oltcitak

Příspěvekod oltcitak » 30 bře 2015, 20:57

Hele bojovniku(romca) :D tamto videjko,ale i spustu inych na danu tematiku mam odpozerane nespocetne krat,ale za ostatnych dakujem ;)
2 tobig: pouzivam iGO Primo,ten ma nahravanie i export do samostatneho suboru,tam problem nieje. A na jazdenie mimo ciest planujem zacat pouzivat Locus,akurat nemam este vhodneho androida(som pomerne narocny,co sa tyka techniky) Jazdenie v Grecku mimo ciest je prijemnejsie ako na Balkane,tam sa zial uz pomalicky zacinaju objavovat nesvary vyplyvajuce z pokracujucej "demokratizacie spolocnosti" :evil: Grecko je super,v podstate nema zodpovedajucu alternativu v rozumnom okoli(do 2000km),co sa tyka nasich poziadaviek na travenie volneho casu cestovanim. :)
Starex na cestach
tobig

Příspěvekod tobig » 30 bře 2015, 21:44

2 Romca: díky za odkaz, tohle video jsem ještě neviděl.... paráda !

2 Olcitak: iGO neznám, neposoudím, ale je mi jasné, že to máš "vychytané" 8-) já prošel od Sigic
přes tomtom, becker a mio a skončil u garmina - teď zumo 590.... ;) umí to co potřebuju
(offroad mapy .img - používám na motorce) a už zmíněný komfortní export, import dat z PC ....
plus moře blbostí... :lol:

No, už to máme za 83, tak letos vynecháme albanii a jedem rovnou na Sithonii.... 8-)

Tohlenc byla jedna z mnoha cestiček pro nádherný autočundr s volným kempováním v přírodě,
bohužel, dnes již asfalt a EU vlajky na každém rohu...... :(

Obrázek
bohus13

Příspěvekod bohus13 » 21 kvě 2015, 11:45

..freecamp v ammoudii pri acherone je tesne za obecnou plazou
freecamp pri Ammoudia beach  07_2013.JPG
freecamp pri Ammoudia beach 07_2013.JPG (242.41 KiB) Zobrazeno 1449 krát
v lesiku.
..bohus trinast, pan boh pri nas!
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 21 kvě 2015, 14:05

-->Bohus13: ..děkuju za tip, právě tam zřejmě skončím při cestě z Lefkády když pojedu na inspekci za Romčou... ;-) Jsou tam sprchy na pláži? Nevíš kolik se tam platilo za stan, osobu a auto?
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
bohus13

Příspěvekod bohus13 » 21 kvě 2015, 14:34

...ano, na kraji plaze ammoudia beach su sprchy a kohutik s uzitkovou vodou. karavanisti parkuju popri acherone, ktory lemuje obecnu plaz a v lesiku pri plazi tiez stany a karavany. platit za freecamp sme nikoho nevideli ani za pouzivanie sprch a vody z kohutika pri plazi. videli sme vsak par podnapitych anglanov a holandanov parkujucich popri acherone v karavanoch, konzumujucich lacne grecke krabicove vino. cez prac. tyzden bolo letovisko skoro prazdne a trochu sa zaplnila ammoudia cez vikend domacimi grekmi. 07_2013 pohoda, klidek a okrem vikenov ludoprazdno. boli sme tam dva tyzdne a dovcu v ammoudii hodnotim kladne. pretoze odtial je blizko do pargy, v okoli historicke pamiatky a krasne plaze, moznost navstevy blizkych ostrovov paxos a antipaxos. jednoducho byvat pocas dovolenky v ammoudii je fajn volba.
http://www.youtube.com/watch?v=HlTV7-FsxBQ
https://www.youtube.com/watch?v=9h-3Ia-hsQQ
..bohus trinast, pan boh pri nas!

Zpět na