Autokempy v Řecku (vše o kempování)

Všeobecné zkušenosti se sháněním ubytování v Řecku, autokempy, karavany na cestě.. (RESPEKTUJTE PROSÍM PRAVIDLA DF A NEUMÍSŤUJTE REKLAMU ANI NENABÍZEJTE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVACÍCH AJ. SLUŽEB)
andy.mclaren

Re: Autokempy v Řecku (vše o kempování)

Příspěvekod andy.mclaren » 11 pro 2014, 23:11

to Pavel: ve dvou se to táhne líp....
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- autom Kastri Loutro 2016: autom Kastri Loutro 2017: autom Kastri Loutro
jirka_z

Příspěvekod jirka_z » 12 pro 2014, 09:37

www.armenistis.gr/

myslim ze tento kemp se bude libit. je tam super cista voda.
2000 - 2003 Sveti Stefan (SCG) autem, 2004 - Sarti (GR) letadlem, 2005-2012 - Mezokovesd (H) autem, 2013 - Sarti (GR) autem, 2014 - Sarti (GR) autem, 2014 - Oslo (N) Jawa 50-05 Pionýr, 2015 - Sarti (GR) autem, Barcelona (ESP) moto, 2016 - Sarti (GR) autem, 2017 - Athens (GR) moto, 2018 - Sarti (GR) autem, Trollstigen (NOR) moto.
PrVk

Příspěvekod PrVk » 12 pro 2014, 22:18

Jsem Pavle myslel, že čundrování po Řecku budeš absolvovat ve dvou- ty a pes, ale nějak se o něm nezmiňuješ..... :geek:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 13 pro 2014, 03:16

-->PrVk: Petře nejsem si zcela jist, zda by nebyl problém se psem v některých kempech. Jsem sice chlap, ale sprchu a další zázemí občas potřebovat budeme. Druhou stránkou věci je, že jsem byl varován před tamními "jinými" cizopasníky, které běžně trápí psy a vzhledem k tomu, že moje "bytná" není na ty "GR" zvyklá, mohli by jí klidně i zabít a to vážně nechci riskovat.. :(
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Juraj

Příspěvekod Juraj » 04 bře 2015, 22:11

Ahojte, chcel by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s kvalitou a službami v gréckych kempingoch?
Veľmi rád by som to niekedy chcel skúsiť pod stanom,ale žiaľ doma ma vždy prehlasujú :cry:
Kedysi sme sa v jednom boli pozrieť (Platanitsi na Sithonii)- miesta pod stromami v tieni, prenádherná pláž s bielym pieskom a priezračnou vodou, taverna s chutnými jedlami a za dobré ceny. Ale toalety úplná katastrofa....(teda aspon tie pri tej taverne, v iných sme neboli).
1993 - Katerini/Paralia-bus 1998 - Pefkochori-bus 1999 - Korfu 2000 - Rhodos 2002 - Zakynthos 2004 - Mola Kaliva 2005 - Kalithea 2006 - Skiathos 2007 - Lagomandra 2008 - Kalamitsi-auto 2009-Kalamitsi,Vorvourou 2011-Kréta 2014 -Sithonia
tobig

Příspěvekod tobig » 27 bře 2015, 21:28

Ciao všem vespolek 8-) Váhal jsem, jestli vůbec a jak mám přispět do tohoto vlákna,
ale třeba to někoho navede a pomůže poznávat (nejen) krásy Řecka trošku jinak....
takže si dovolím zde vyjevit svůj názor a pár postřehů stran kempování. Jak šel čas,
ruku v ruce s evolucí, propracovali jsme se od najatého monstr stanu v obřím kempu,
přes ubytko v soukromí po apartmány i penziony.. vše mělo své výhody i negativa.
(zapomněl jsem říct, že jsme nikdy nejeli na dovču jinak než autem nebo na motorce).
A jak člověk zraje, poznává co je pro něj nejlepší... u nás to je především:
volnost a svoboda, nevázanost pohybu, klid a pohoda, trošku pohodlí a hlavně vyhýbat se
davům velkých letovisek....
Proto poslední léta jezdíme trošku větším autem s home úpravou na spaní... nic nového
pod sluncem, znám dost podobně postižených... rozdíl je ale v tom, že dáme přednost spaní
nadivoko v Tukanovi (tak se jmenuje naš plechový kámoš) ;) před přelidněnými kempy,
jenž si nezadají s atmosférou Matějske... :(

Souhlasím s ostatními, že divoké kempování je nešvar, dokonce zakázaný ve většině států Evropy,
ale není voják, jako voják..... Je rozdíl:
postavit se karavanem na pláž, vytáhnout markýzu, koberec, stúl, židle, satelit a Sony s
úhlopříčkou 100cm, večer dělat kravál a nakonec nechat po sobě binec.... a
večer před soumrakem si najít nějaké odlehlejší místečko dál od vesnice, sednout na
bobek pod strom, udělat si kafe a při svitu měsíce pokecat o čemkoli nebo jen tak koukat
na oblohu... pak si zalézt do pelechu, nechat otevřený okna a usínat v tom tichu.....
jezdíme už takhle dlouho, dříve i dětma a nebyl nikdy žádný problém.. na Balkáně se i stalo,
že nám pasák ovcí přinesl ráno kafe... nebo babička ze samoty buchty.....prostě tohle milujeme,
takhle čundrujeme a po odjezdu z nocležiště po nás zůstane jen slehlá tráva a odér po deodorentu
mého miláčka.... já se nestříkám, bo špína se
sloupe za tři dny sama... :lol: Řecko je pro nás pole neorané, letos autem poprvé
(předtím na motorce) a hrozně se těšíme a že se třeba i někde potkáme s Pavlem.... ;)

UFF, tak dlouhého jsem už léta nic nenapsal..... :o sorry :)
Kde je vůle, je i cesta.... AL-RO-MNE-BiH-SRB-UA-GR-MA-MD-Corfu-HR-H-PL-Skotsko-Sardinie
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 27 bře 2015, 22:48

-->tobig: ..máš pravdu, není turista jako turista.. já stále plánuju jet "na divoko", spaní v autě a stále doufám, že mi to vyjde.. jen křesílko a plynový vařič, abych si při východu slunce mohl někde s výhledem na moře udělat oblíbenou kávičku a otevřít ke snídani paštiku, protože díky sígrovi a vysokému kursu Eura se znás opět stávají "paštikáři".. Pošlu ti moji trasu, možná se vážně potkáme..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
PrVk

Příspěvekod PrVk » 27 bře 2015, 23:58

Zdravím, tak ubytování v horkém dovolenkovém Řecku je kapitola sama o sobě.....také jsem řešil dříve ubytování výhradně na apartmánech, ale pokud nemá apartmán vlastní zahradu, a je vybaven TV, klimatizací apod., pak už se trošku začíná ztrácet ten rozdíl mezi dovolenkou a tím, co doma máme každý den.....proto pátým rokem prostě musíme alespoň pár večerů a nocí být takřka pod otevřenou řeckou oblohou prost betonových zdí.....část dovolené jsme v kempu (kde máme svou prodlužovačku 220V, varnou konvici, bohužel i své notebooky, křesílka, stolečky) a až další část pobýváme na apartmánech. Dovolím si poznamenat, že zdaleka ne všechny kempy jsou přeplněné.....je zajímavé, že v kempech se nevyskytují až na výjimky lidé z bývalého východního bloku, ale naopak Řekové a ti z toho západního. Výhodou kempu je to, že máte "u huby" většinou perfektně udržované sociální zařízení, taverny, obchůdek a často i bazén (resp. pláž). Pravdou je, že oproti apartmánu až tolik neušetříte, ceny na osobu/noc se pohybují od 9 euro až po 15 euro (což je ale extrém, jednalo se o Simos na ostrůvku Elafonissos).
Přílohy
Kemp Triton II -Drepano.jpg
Kemp Triton II -Drepano.jpg (220.01 KiB) Zobrazeno 1631 krát
Kemp Karavomilos na Kefalonii.jpg
Kemp Karavomilos na Kefalonii.jpg (251.5 KiB) Zobrazeno 1631 krát
Gialova kemp- počítače, koňáček, teplý večer, pohoda.jpg
Gialova kemp- počítače, koňáček, teplý večer, pohoda.jpg (201.96 KiB) Zobrazeno 1631 krát
tobig

Příspěvekod tobig » 28 bře 2015, 08:45

2Pavel: také jsme trošku změnili plány, páč se mi zdá, že Sithonie je malá... dlouho na jednom
místě nevydržíme.... :P Takže by se naše traso osy mohli fakt skřížit 8-) Když tak,
pošlem si trasu na FB, pošli Ti i tel. na mně. Já teda ještě přesně nevím, kudy a kam pojedeme,
nějaký hrubý itík budu tvořit až přelouskám informace o místech na RA...
Každopádně, sem tam na noc zajedem i do kempu, je-li malý útulný a ideálně s Wi-Fi :twisted: :lol:

Obrázek
Kde je vůle, je i cesta.... AL-RO-MNE-BiH-SRB-UA-GR-MA-MD-Corfu-HR-H-PL-Skotsko-Sardinie
tobig

Příspěvekod tobig » 28 bře 2015, 09:21

2PrVk: přesně jak píšeš.... apartmány jsou luxusní z pohledu pohodlí, mít po ruce wc, sprchu a kuchyň je
fajn, ale to všechno máme doma. Z mého pohledu musí být dovča úplně jiná, než to , co používáme celý
rok a každý den. Kempy jsou supr, pokud to není hlava na hlavě. Faktem je i to, že kemp vyjde dráž než aptmán, což je zajímavé.... :roll:
Určitě i nějakej malý tichý kemp vyzkoušíme, tak nějak si namlouvám, že v červnu (koncem) bude v Řecku volněji - než o prázdninách.... 8-)

Obrázek

Zpět na