Autokempy v Řecku (vše o kempování)

Všeobecné zkušenosti se sháněním ubytování v Řecku, autokempy, karavany na cestě.. (RESPEKTUJTE PROSÍM PRAVIDLA DF A NEUMÍSŤUJTE REKLAMU ANI NENABÍZEJTE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVACÍCH AJ. SLUŽEB)
Pavel
Administrátor

Re: Jedu se svým "domkem"..aneb s karavanem v Řecku

Příspěvekod Pavel » 12 zář 2012, 18:24

Co připravujeme na nadcházející období turistického klidu na našem webu? Tak možná potěším cestovatele, kteří by chtěli vyzkoušet kempování v Řecku. Zavítal jsem do jednoho z kempů na Olympské riviéře, udělal rozhovor s jeho provozovateli i bohatou fotodokumentaci.. Zjistil jsem vcelku zajímavé věci, které trochu změnili i můj názor na podobná zařízení.
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
KE-Peter-SK

Příspěvekod KE-Peter-SK » 12 zář 2012, 19:39

To ma potešilo! :!:
Toho roku som sa posledný krát ubytoval v apartmáne! Náš každoročný ubytovateľ dvihol ceny nehorázne. A nebol ochotný vyjednávať, lebo takýto nával zbohatlíkov z Rumunska, Bulharska a Srbska nás nemilo prekvapil ale jeho potešil :twisted: Akú sumu si zapýtal takú mu boli títo "zlodejo-kapitalisti" ochotní zaplatiť! Ja nie som ochotný už dať 20€ za os/noc.
Ak na budúci rok pôjdem do GR (dúfam že hej) tak idem pod stan. A je mi jedno či do kempu alebo nadivoko. :lol: :roll: :lol:
V roku 2018 - 13. cesta autom do Grécka! :dance:
tovel

Příspěvekod tovel » 12 zář 2012, 22:18

Není kemp jako kemp. Některý je na úrovni, jiný ne. Naším základním vybavením na dovolené je stan, židličky, stolek a slunečník. Letos jsme si užili 17 dnů v oblíbeném kempu na jihu Sithonie. Odpočinkově, a pořád se kolem něco dělo. Jedni odjížděli, druzí přijížděli. Sousedé mladí, starší, s děckama nebo bez. Řek nebo jiná národnost. Někteří ráno KALIMERA, někteří ani to BUU. Kamenný bydlík je pohodlný, se zázemím, ale odtržený od toho živého, dovolenkového nadšení. Aspoň my to tak vidíme. Celý rok jsme otrávení šíleným Brnem, takže přednost má méně pohodlí v kempu.
JaKot

Příspěvekod JaKot » 12 zář 2012, 23:31

To mně docela zajímá. I když už jsem ve věku, kdy člověk rád užívá určitého pohodlí a standardu, tak by mne zajímalo k ubytování v kempu pod stanem několik informací, týkající se ceny za ubytování pro 2 dosp. osoby, auto a stan a také možnost a cena za připojení stanu k elektrice. No a rovněž vybavení kempu a jak je to s množstvím pobíhajících psů místních a těch, co přijely s pánečkem na dovolenou, protože manželka má od dětství fóbii ze psů. Případně v jakém stavu je udržováno sociální vybavení.
A ještě jeden dotaz, nevíte někdo, zda se dá na nějakém webu objevit seznam kempů v Řecku s jejich umístěním? To už ale chci asi moc. Abychom se nedostali do střetu s pravidly na zveřejňování některých info o úbytku, lze mně konkrétní info zaslat na e-mail: jaroslav.kotula§gmail.com, kde § zaměnit za @. Dík za rady a případné info.
KE-Peter-SK

Příspěvekod KE-Peter-SK » 13 zář 2012, 09:42

tovel = úplný súhlas :P
Mne už tiež ide na nervy, že odídem z murovaného obydlia a ubytujem sa znova medzi murovanými stenami :roll:
Cez zimu si chcem zaobstarať postupne komplet výbavu na stanovanie. Uvedomil som si, že nie som tak rozmaznaný a zvládnem 2-3 týždne bez pohodlnej postele, vlastnej sprchy a WC v lone prírody :lol:
PS: prosím o názov, resp. adresu kempu na juhu Sitonii čo spomínaš na SZ. :)
Vďaka.
V roku 2018 - 13. cesta autom do Grécka! :dance:
tomstein

Příspěvekod tomstein » 13 zář 2012, 09:59

Zdar, ja pravidelne dovolenkujem v Grécku v kempe. Má to svoje výhody aj zápory, u mňa výhody prevažujú.
Na tejto stránke sa dajú nájsť kempy v Grécku, je to celkom prehľadne popísané a hlavne sú tam aj komentáre ľudí, ktorí tam boli ubytovaný. Len sa mi zdá, že tie ikonky na mape neukazujú úplne presne na umiestnenie kempu.
http://www.rentocamp.com/campsites-greece.htm

Čo sa týka psov v kempe, musím povedať, že zatiaľ som nevidel veľa, ak vôbec nejakých. A to som navštívil kempy v IT, FR, GR ... ale môže sa to líšiť.
jazer31

Příspěvekod jazer31 » 13 zář 2012, 10:04

vazeni pani, mne prislo celkom sympaticke ako teraz v lete kempovali niektori greci v agios nikitas...a sice na plazi v spacaku pod slnecnikom cele noci...no radsej dychat slany morsky vzduch ako nezriedka zatuchnute plesnou apartmany ktore v zimnom obdobi nie su vykurovane...vo vlastnom stane resp karavane nemusim dychat ich steny a za aku cenu...
cestovanie = relax + poznanie
frigo

Příspěvekod frigo » 13 zář 2012, 10:05

To JaKot and all, mrkněte se na stránku: http://www.campingreece.gr , máte tam podle regionů nabídku kempů, u kempů je uvedeno v piktogramech co nabízí, je tam v krajní záložce vždy mapa daného regionu a dokonce možnost i objednání příručky v tištěné formě :)
Rum
Administrátor

Příspěvekod Rum » 13 zář 2012, 10:39

Přispěji se svým názorem. Proti kempování na oficiálních místech nic nemám, ale volné kempování mě dost štve. Chápu, že je to romantika, svoboda, nic to nestojí..., ale má to své negativní doprovodné jevy.
Bordel, který ne všichni freekempaři sebou odnášejí, hmyz a hlavně výkaly. Člověk jede na krásnou schovanou plážičku a již po cestičce mezi keříky je to na holínky a ucpaný nos. Pak dorazí na pláž, kde se povalují odpadky, PET lahve a kempující osazenstvo to má na háku.
Neříkám, že takto se chovají všichni, na Lefkádě jsem letos viděl dost omladiny, kteří sebou tahali pytle s odpadky cestou na nákupy, ale také i pravý opak.
Ale jsou věci, co se neodnášejí. Cesta na Megali Petru rovná se projití územím hoven, kde na něco nešlápnou je velké štěstí.
Asi tak
2001 Thassos-letadlem, 2004,2005, 2006, 2007 Chorvatsko-autem, 2008 Thassos-letadlem, 2009 Vorvourou-autem, 2010 Nea Vrasna-autem, 2011 Bulharsko-autem, 2012 a 2013 Lefkáda-autem, 2014 Ammoudia + Horefto (Pellion) -autem, 2015 Paralia Vrasna - autem, 2016 Thassos - autem, 2017 Athény - letadlem, 2017 Sárti - autem
cigicaj

Příspěvekod cigicaj » 13 zář 2012, 11:36

Mnoho z Vás jistě zná tři malebné pláře poblíž Olympiady (Stageira). Letos jsem se zděsil. Po nájezdu kempařů, převážně Řeků, Srbů, Makendonců, ale i Čechů, zůstalo toto místo již pouze k pěkným vzpomínkám.... na útesech nasr...., obrovský nepořádek.

Bylo to místo kam jsem jezdil rád.
1999 - 2014 Nea Vrasna rok co rok))))... a letos zase!!!, 2013 Nea Vrasna, Istanbul, 2014 Nea Vrasna, Istanbul, 2015 Nea Vrasna, Istanbul, 2016 Nea Vrasna

Zpět na