DAS - pojištění právní ochrany

Všeobecné zkušenosti se sháněním ubytování v Řecku, autokempy, karavany na cestě.. (RESPEKTUJTE PROSÍM PRAVIDLA DF A NEUMÍSŤUJTE REKLAMU ANI NENABÍZEJTE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVACÍCH AJ. SLUŽEB)
Pavel
Administrátor

Re: DAS - pojištění právní ochrany

Příspěvekod Pavel » 16 kvě 2012, 19:44

pane Motyčka děkuji za odpovědi..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
DAS-ing.Motyčka

Příspěvekod DAS-ing.Motyčka » 18 kvě 2012, 18:41

Ano Pavle pochopil jste to správně. Jinak řečeno, jeden z důvodů, proč ostatní pojišťovny nejdou do plné právní ochrany je ten, že by si museli proti sobě zaplatit právníky. To u DAS nehrozí, neboť se zabývá jenom právní ochranou. Pak je nezávislá a může si dovolit hájit klienta proti jakékoliv pojišťovně.
king

Příspěvekod king » 18 kvě 2012, 20:07

jen dotaz, kolik takové služby stojí?
Pavel
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 18 kvě 2012, 20:22

-->king: Platím 4800,- za rok.. Mám pojištění právní ochrany jako řidič pro případ nehody, přestupkového nebo soudního řízení i pojištění právní ochrany vozidla. Pojištění právní ochrany co mám se vztahuje i na nejbližší rodinu (když bude vozidlo řídit třeba moje mladá), ale i na občansko právní a pracovně právní spory.. Součástí jsou i znalecké posudky v zastupovaných věcech.. Ale to říkám "laicky" co si zhruba pamatuju a nemusí být vše přesně, bližší Vám řeknou při případném dotazu zástupci DAS nebo tady pan Motyčka..

Myslím, že to není špatná věc a asi vypadám jak dealer :mrgreen: ..kdybych tomu ale nevěřil, neměl bych tuhle službu zaplacenou a nepovolil bych ani tenhle link.. Dnes člověka bez advokáta vcelku snadno "oderou" a já si jej preventivně předplácím.. Byť tajně doufám, že jej potřebovat nebudu a zatím zkušenosti z praxe s touhle službou nemám.. Ale znáte to, někdo Vám skočí pod auto, přehlédnete chodce, nebo to do Vás někdo napálí a je to hned.. :(

Bavíme se tady jak "přežít" za volantem cestu do Řecka a tohle je součást mého způsobu nejen pro cestu na dovolenou..

Pro snažší orientaci přikládám leták DAS (ale je starý už dva roky, tak nevím jak moc aktuální) s možností připojištění různých druhů právních ochran.. Já mám tuším to MAX.. :roll:
Přílohy
das 001.jpg
das 001.jpg (59.14 KiB) Zobrazeno 3777 krát
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
dsimon

Příspěvekod dsimon » 18 kvě 2012, 23:48

Ja platím na 1 rok niečo cez 50 eur - poistné krytie do 12 000 eur. Je to iba poistenie vozidla.

Náhrada škody - Zastupovanie klienta, ak potrebuje nahradiť škodu na motorovom vozidle, ak utrpí ujmu na zdraví, vecnú alebo inú majetkovú škodu.
Napríklad: škoda na vozidle, výdavky na lekára, nemocničné výdavky, bolestné, ušlý zárobok, ...
Trestné a priestupkové právo - Zastupovanie klienta v prípade, ak je obvinený z priestupku alebo trestného činu z nedbanlivosti.
Napríklad: neoprávnene udelená pokuta, ...
Vodičský preukaz a technický preukaz - Zastupovanie klienta v prípade problémov s vodičským alebo technickým preukazom.
Napríklad: odobratie, zadržanie alebo znovunadobudnutie preukazov, ...
Poistné právo - Zastupovanie klienta v prípade problémov s poisťovňami, s ktorými má dojednané súkromné poistné zmluvy.
Napríklad: neoprávnené odmietnutie alebo zníženie poistného plnenia, prieťahy pri likvidácii poistnej udalosti, ...
Zmluvné právo - Zastupovanie klienta v prípade problémov so zmluvami, ktoré sa týkajú motorového vozidla.
Napríklad: oprava, nájom, leasing, predaj, kúpa, servis, ...
Poistné plnenie
Náklady na dosiahnutie práva hradia až do výšky 17 000 € na každú poistnú udalosť.

Na zmluvné právo a poistné právo je čakacia doba 3 mesiace (teda účinnosť táto služba nadobúda až po troch mesiacoch od poistenia. Súčasne na tieto dve služby je výluka v štátoch mimo EU.

Takúto zmluvu som uzavrela vo štvrtok. A celkom sa mi páči. .-)
2002 - Zakynthos (14 dní) letecky, 2010 - Chalkidiki, Fourka (30 dní) autom , 2012 - Thassos, Alikes (10 dní) autom, 2013 - . . . tak tento rok to bude HR . . .
Rum
Administrátor

Příspěvekod Rum » 19 kvě 2012, 19:57

Já přidám svoji zkušenost s pojišťovnou DAS. Mám méně rozsáhlé pojištění než Pavel (bez řidiče) a mám ho tak 13let. Za tu dobu jsem jej využil dvakrát. Poprvé - to bylo hodně dávno, kdy ženě zkrachoval penzijní fond a šel do konkurzu. Já jim poslal všechny podklady, oni to prošli a výsledkem bylo - nic se s tím nedá dělat, musíte se přihlásit správci konkurzní podstaty (ale to se dalo čekat).
Podruhé jsem DASku využil loni, kdy si dcera zlámala ruku na horách a já si vzpomněl, že jí 13 roků platím nějakou úrazovou pojistku u pojišťovny jedné velké nejmenované banky. Tak jsme vypsali formuláře, zaplatili doktorovi za doplnění diagnózy a odnesl jsem to na pobočku banky. Pošlou mi přišlo, že mají měsíc na prošetření. No a světe div se, nic se ani po více jak měsíci nedělo. Tak jsem mejloval a volal v čem je problém a dostal odpověď, že jim nemocnice nezaslala nějaké lékařské zprávy a že s tím nic nenadělají a ať jim je seženu, jinak že musím čekat. To mě dost vytočilo, protože doktor jim požadovaný papír vypsal a nachápal jsem na co chtějí další dokumentaci a rozhodně jsem jim nemínil dělat pošťáka. Pojišťovna komunikovala dosti arogantně a tak jsem napsal na DASku, popsal problém, přiřadili mi nějakého právníka, zaslal mu doklady a ten začal velmi rychle fungovat. Kupodivu pojišťovna okamžitě otočila, omluvila se, zaslala obratem zálohu než to došetří a během dalšího týdne to bylo vyřešeno. Právník byl frajer a nechal jim zaplatit i známky na dopis za zaslání dokumentace :D
Takže u mě dobrý, dost dobrý. Možná bych se s pojišťovnou dohadoval ještě letos

R
2001 Thassos-letadlem, 2004,2005, 2006, 2007 Chorvatsko-autem, 2008 Thassos-letadlem, 2009 Vorvourou-autem, 2010 Nea Vrasna-autem, 2011 Bulharsko-autem, 2012 a 2013 Lefkáda-autem, 2014 Ammoudia + Horefto (Pellion) -autem, 2015 Paralia Vrasna - autem, 2016 Thassos - autem, 2017 Athény - letadlem, 2017 Sárti - autem, 2018 Pelloponés autem,
king

Příspěvekod king » 19 kvě 2012, 23:37

-->Pavel: -- díky za info
dalich

Příspěvekod dalich » 20 kvě 2012, 21:26

Za sebe mohu D.A.S. rovněž doporučit. Často mi pomohla jenm rychlá rada alias "přítel na telefonu". Ona i ta 24hodinová možnost konzultace není k zahození. Dvakrát jsem musel řešit žalobu a následně výkon rozhodnutí s exekucí na mé bývalé kamarády, kterým jsem půjčil, ale oni mi zapomněli vrátit peníze a tvrdili, že se nikdy nic nestalo. A jednou jsem dával žalobu na neplatiče na Aukru :-)

Jako řidič jsem zatím D.A.S. nevyužil, ale už to vědomí, že bych mohl, mi dává klid. Takže kdo nemá peníze na právníky, s D.A.S. neudělá chybu.

Zpět na