DAS - pojištění právní ochrany

Všeobecné zkušenosti se sháněním ubytování v Řecku, autokempy, karavany na cestě.. (RESPEKTUJTE PROSÍM PRAVIDLA DF A NEUMÍSŤUJTE REKLAMU ANI NENABÍZEJTE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVACÍCH AJ. SLUŽEB)
dsimon

Re: Reportáže a glosy

Příspěvekod dsimon » 16 kvě 2012, 08:53

Pavel - inšpiroval si ma, a začala som hľadať všetky dostupné informácie o DAS. Včera som sa stretla s pani, ktorá má náš región na starosti. Ale zarazila ma informácia, že v štátoch mimo EU niektoré z produktov neplatia. Napriek tomu dnes asi tú zmluvu uzavriem. Po tom, čo som si prečítala práve tu, je dobré mať pocit, že budeme skutočne chránení najlepšie ako to bude možné. Ďakujem za inšpiráciu .-).
2002 - Zakynthos (14 dní) letecky, 2010 - Chalkidiki, Fourka (30 dní) autom , 2012 - Thassos, Alikes (10 dní) autom, 2013 - . . . tak tento rok to bude HR . . .
Vinco

Re: JEN TAK SI KECNOUT :)

Příspěvekod Vinco » 16 kvě 2012, 13:07

Ahoj
Má už niekto skúsenosti s pomocou/nepomocou DAS?
Díky
1999 - Korfu, 2003 - Zante, 2005 - Kreta, 2008 - HR, 2009 - Kefka, 2010 - Korfu, 2011+2012 Kefka, 2013 - Alpy-Nassfeld, 2014 - Kefka, 2015 - Lefkada+Alpy, 2016 - Kefka; 2016 - Meteora a Kefka
Pavel
Administrátor

DAS - pojištění právní ochrany

Příspěvekod Pavel » 16 kvě 2012, 15:41

Na dotaz, co poskytuje DAS (pojištění právní ochrany) motoristům v cizině jako je např. Srbsko a Makedonie FYROM Vám co nejdřív odpoví osoba povolanější, přímo z jedné pobočky pojišťovny DAS - pan ing.Motyčka, který mne kontaktoval. V daném případě se nám (teamu R-A) jedná více o Vaše bezpečí a proto jsem udělil vyjímku z reklamy, kterou může odpověď obsahovat..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
DAS-ing.Motyčka

Re: DAS - pojištění právní ochrany

Příspěvekod DAS-ing.Motyčka » 16 kvě 2012, 19:08

Dobrý den. Dovolím si Vám podat pár informací k DAS - Pojišťovně právní ochrany.
Jako klientovi mi vždy pomohli. Po rodinné tragédii, kdy mi zemřeli 3 blízcí na silnici a ne vlastní vinou to byla jediná společnost, která pomohla a nemusela.
V roce 2009 jsem z vděčnosti jako poděkování začal pro tuto společnost pracovat jako zástupce. V minulém roce jsem po 17 ti letech podnikání zavřel prosperující firmu a zřídil jsem Kancelář DAS. Změnili se mi všechny životní hodnoty. Takže společnost DAS je celoevropskou společností, která hradí veškeré náklady právního zastupování (právníky, soudní poplatky, kauce na předběžná opatření, znalecké posudky, vaše náklady na dostavování se k soudu a pořízení důkazů, v případě prohry všechny náklady protistrany a kauci za účelem vyloučení vyšetřovací vazby). Územní rozsah je celá Evropa kromě států post sovětských republik nepatřících do EU a Turecka. Věcný rozsah je od právní ochrany řidiče až po celé rodiny a podnikatele včetně neplatičů (DAS tedy zastupuje proti pojišťovnám při pojistných neplnění, při dopravních nehodách a přestupcích, pracovně-právních sporech, reklamacích zboží a služeb, při pochybení zdravotnického zařízení a lékaře, při úrazech, proti neoprávněným exekucím, proti trestnímu stíhání, při sporech o nemovitost kam patří pojistné spory, sousedské spory, spory s pronajímatelem) U podnikatelů také neplatiče, reklamace atd..
Jak vidíte rozsah právní ochrany je obrovský a hlavně máte 24 hodin právníka na telefonu. Vždy je nutné např. v případě dopravní nehody poskytnout první pomoc a pak si poskytnout první právní pomoc na pohotovostní lince DAS. Vždy mají službu min. 2 právníci (jeden pro tuzemsko a druhý pro hovory ze zahraničí). Je nutné okamžitě volat jestliže máte nějaký problém, nic policii nepodepisovat a postupovat podle pokynů právníka po telefonu. Pokud Vás to zaujalo, Není problém mne kontaktovat na tel: 737825933 nebo e-mailu martin.motycka***das.cz. (***hvězdičky nahraďte zavináčem - upravil admin Pavel) Budu Vám k dispozici a Vaše dotazy Vám rád zodpovím.
matrix

Příspěvekod matrix » 16 kvě 2012, 19:13

Hezký podvečer,

takže jestli dobře rozumím, lze se u DAS pojistit např. pro časový úsek 1 měsíce na možnmost případné dopravní nehody a případného léčení pro naše cesty do Řecka. A druhá otázka jak finančně je náročná takováto pojistka?
Děkuji za odpověď
2003-2008 Montenegro, 2010-Swinoujscie (Pl), 2011-Nikiti+Vourvourou+FYROM-Ohrid, 2012-Kréta (červen)+Thassos(září), 2013-Sveti Stefan (MNE), 2014-Polychrono+Meteora, 2015- Possidi, 2016 - Polychrono (červen), Gallipoli (It - září), 2017 - Ouranopoulis, 2018 - Metamorfosis
dsimon

Příspěvekod dsimon » 16 kvě 2012, 19:20

Ja som dnes dala uzatvoriť zmluvu. Teda už ju mám. Kvôli mnohým výhodám. Prečo som sa rozhodla tak rýchlo bolo, že niektoré produkty majú tzv. 3-mesačnú čakaciu dobu (ako napríklad problémy s poisťovňami alebo zmluvné spory - príklad, odtiahnu Vám auto a pri odtiahnutí dojde k poškodeniu, alebo dáte auto do servisu na garančku a odídete s niečím pokazeným ...), a ja som chcela, aby do môjho odchodu na dovolenku boli účinné všetky produkty.
V každom prípade ma ale zástupkyňa DAS upozornila na to, že v mimo EU (mám to aj zaznačené na ich mapke), neplatia práve spomínané dva produkty: zmluvné spory a problémy s poisťovňami. To som ostala trochu zarazená a kvôli tomu som si zobrala čas na rozmyslenie. Napriek tomu, tých produktov, ktoré DAS poskytuje je oveľa viac a moje rozhodnutie nakoniec bolo jednoznačné. Môžem povedať, že poistenie sa uzatvára na 1 rok, a tá suma je skutočne zanedbateľná.
2002 - Zakynthos (14 dní) letecky, 2010 - Chalkidiki, Fourka (30 dní) autom , 2012 - Thassos, Alikes (10 dní) autom, 2013 - . . . tak tento rok to bude HR . . .
DAS-ing.Motyčka

Příspěvekod DAS-ing.Motyčka » 16 kvě 2012, 19:30

Pojištění právní ochrany není klasické pojištění majetku a zdraví, jedná se o kompletní uhrazení nákladů spojených s trestní a přestupkovým řízením v rámci celé Evropy a právním zastupováním včetně soudů. Ano lze se pojistit krátce na cestu do zahraničí přímo on line na stránkách http://www.das.cz. Doporučuji však využít některý ze stálých produktů, které jsou v plném rozsahu.
DAS-ing.Motyčka

Příspěvekod DAS-ing.Motyčka » 16 kvě 2012, 19:39

Takže pro dnešek se loučím. - za DAS Ing. Martin Motyčka
matrix

Příspěvekod matrix » 16 kvě 2012, 19:41

Díky za odpověď a link na společnost D.A.S
2003-2008 Montenegro, 2010-Swinoujscie (Pl), 2011-Nikiti+Vourvourou+FYROM-Ohrid, 2012-Kréta (červen)+Thassos(září), 2013-Sveti Stefan (MNE), 2014-Polychrono+Meteora, 2015- Possidi, 2016 - Polychrono (červen), Gallipoli (It - září), 2017 - Ouranopoulis, 2018 - Metamorfosis
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 16 kvě 2012, 19:43

-->matrix: .. DAS je pojištění právní ochrany.. Nejedná se o zdravotní pojištění ale o to, že máš třeba v případě dopravní nehody k dispozici právníka (kterého jsi si zaplatil takříkajíc předem - paušálem..).. Ten právník je k dispozici podle toho, jaké služby jsi si u DAS předplatil.. Takže automaticky z toho plyne, že pokud máš pojištění jen "řidiče" nebude tě právník zastupovat při občansko-právním sporu se sousedem, ale pouze ve věcech souvisejících přímo s činností řidiče - například při dopravní nehodě atd..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:

Zpět na