Jedu se svým "domkem"..aneb s karavanem v Řecku

Všeobecné zkušenosti se sháněním ubytování v Řecku, autokempy, karavany na cestě.. (RESPEKTUJTE PROSÍM PRAVIDLA DF A NEUMÍSŤUJTE REKLAMU ANI NENABÍZEJTE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVACÍCH AJ. SLUŽEB)
Pavel
Administrátor

Jedu se svým "domkem"..aneb s karavanem v Řecku

Příspěvekod Pavel » 05 říj 2010, 18:07

Karavan nemám, obytný vůz rovněž ne. Ale karavanisté, zde máte prostor pro toto téma ;)
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
zdenulinka113

Re: Jedu se svým "domkem"..aneb s karavanem v Řecku

Příspěvekod zdenulinka113 » 16 dub 2012, 13:26

Zajímalo by mě, jestli je na karavan potřeba nějaký speciální řidičák, ale asi ano, že? Je to skoro velké jako dodávka, myslím ten velký, lepší, má ho taťka a vypadá to fakt jako náklaďák.
Sally

Příspěvekod Sally » 16 dub 2012, 22:14

Na karavan potřebuješ ke klasickýmu řidičáku skupinu "E". Je to na vleky nad 750 kilo a je jedno, jestli je to karavan nebo nákladní vlek. Kdysi to dělali na základě čestnýho prohlášení, že máš něco odježděno, teď už musíš mít autoškolu :(
Jiří

Příspěvekod Jiří » 17 dub 2012, 23:14

Zdenulinko 113,

na možnosti řízení soupravy auto+obytný přívěs s řidičským oprávněním B, se podívej třeba na www.agados.cz .Tam se mimo jiné praví,že s ŘP sk B smíme řídit soupravu /tedy v našem případě os.auto a obytný přívěs/ s celkovou hmotností do 3.500 kg , ale zároveň nejvyšší přípustná hmotnost
přívěsu nesmí být vyšší než je pohotovostní hmotnost tažného vozidla.

Jako majitel malého starého obytného auta ,jsem dnes s radostí zjistil , že se na mých oblíbených stránkách R+A objevilo nové téma pro majitele "bydlíků" všeho druhu . Díky administrátorům !

Jiří
Jenki

Re: Východní Makedonie a Thrákie

Příspěvekod Jenki » 06 kvě 2012, 21:10

Ahoj, som tu nový, a tento rok chcem ísť prvý raz na Thasos karavanom, teda, obytným automobilom. Mám predbežne dohodnutého Forda otypovaného pre 5 osôb...a je to moja prvá cesta takýmto autom.
Inak na Thasose sme boli s rodinou už 3x a jednoznačne to tam milujeme. Vždy sme boli pod stanom v campe Golden beach...a aj teraz tam asi smerujeme.
Ostrov sme prešli rôznymi spôsobmi (pešo z Chrissi Ammoudia na Ypsarion, ešte keď tam bol základ radaru, autom pred 2-ma rokmi, zase aj na Ypsarion, mramorová pláž nová "Modrá lagúna" aj piesková-tajná) a znova sa chystáme pojazdiť aj miestne "safari" na požičanom Jimny.
Tu je nejaký stručný popis našeho cestovania po ostrove "offroad" spôsobom.
http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?t=11131
Ak mi niekto poradí pre zmenu ako zaobchádzať s obytným automobilom (kde a ako čerpať vodu, koľko vody viezť sebou, kde vypúšťať odpad ...) budem vďačný.

Jenki
2004-Thassos BUS, 2005-Thassos BUS, ... 2011-Thassos BUS, 2012-Thassos camper, 2013-Thassos camper
doktor

Příspěvekod doktor » 18 kvě 2012, 07:59

S obytným autem není žádný problém.Pokud je slušně vybavené jste naprosto nezavislí.Nevím kolik máš nádrž na vodu(my máme 200l),ale vodu doplníš na každé pumpě,odpad vyliješ nad kanálem.Vše záleží na spotřebě,počtu osob.Pokud budeš potřebovat info napiš.
Jenki

Příspěvekod Jenki » 29 kvě 2012, 11:49

Ahoj vospolok, vrátil som sa teraz po dlhšej dobe do Európy a už sa duševne chystám na výjazd na Thasos. Ako som písal, prvý raz to bude autom, a to ešte požičaným karavanom, teda obytným autom.
Mám trošku obavy, cesta jednotlivým autom môže byť trochu riskantná z dôvodu "defektových gangov" ktoré prepichujú pneumatiky na pumpách... Aspoň to som sa dozvedel z televíznych novín. Neviem nakoľko je táto hrozba reálna, preto by som sa rád poradil, prípadne aj pridalk niekomu, kto práve v tom čase plánuje cestu na juh.
Chcel by som ísť 25. 6. 2012 smerom na Šahy - Budapešť-Srbsko-......- Grécko/Thasos.
Nazad asi 9. alebo 10. 7. podľa situácie.
Stačilo by prípadnelen sa pridať do partie na nejakú časť cesty... ak má niekto podobný plán, dajte vedieť. Ďakujem.
P.S.
Vo výbave mám aj CB radio a PMR rádio pre jednoduchšiu komunikáciu medzi autami.
2004-Thassos BUS, 2005-Thassos BUS, ... 2011-Thassos BUS, 2012-Thassos camper, 2013-Thassos camper
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 29 kvě 2012, 13:56

-->jenki: ..pokud hledáš někoho na společnou jízdu více vozidly zadej si inzerát, třeba tě někdo osloví, nebo můžeš oslovit někoho z inzerujících ty... Je to zdarma, za dodržení pravidel, která jsou stanovena.. http://www.recko-autem.cz/index.php?str ... o=9&form=1 Nejdříve ale před zadáním inzerátu doporučuji přečíst si úvod a nepodceňovat, co povídáme: http://www.recko-autem.cz/index.php?str=140&info=9

..propichování pneumatik a další nepříjemné věci o kterých hovoříme zde, http://www.recko-autem.cz/index.php?str=140&info=3 je na cestách v celé Evropě reálné pokud budeš mít smůlu a vyskytneš se v nesprávnou dobu na nesprávném místě.. A samozřejmě budeš dávat navenek "okázalost" movitého pána.. Protože "naslepo" většinou nejdou, ale tipují. Například při placení PHM ti u kasy nahlédnou do peněženky, okouknou auto co je v něm vidět atd.. Tomuto se dá vcelku úspěšně bránit, horší už je to podle luxusního oblečení, auta.. Osobně při cestě v zahraničí nikdy nenechávám auto bez dozoru a v jeho hlídání se při pauzách střídáme a zamykáme, byť je na dohled třeba jen pár metrů.. Není to tak těžké si zvyknout..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
sitar
Administrátor

Příspěvekod sitar » 29 kvě 2012, 15:23

Naprosto souhlasím s Pavlem. POKAŽDÉ, když některý z nás jde na pumpě, na odpočívadle,vykonat potřebu, nakoupit pití, kávu a podobně, druhý hlídá ať se děje cokoliv. Pořípadě když se jdeme najíst auto je stále na očích. Zatím všechny cesty proběhly bez "problémů" a doufám, že to bude tak i nadále. Pneumatiky se propichují i v Čechách na Slovensku, natož v průjezdných jižních zemích a tam je zvýšený dozor nad plechovým miláčkem samozřejmostí :mrgreen: . V cílové destinaci se cítím nějak bezpečněji, ale možná zdání klame.............., ale zatím mě nikdo nepřesvědčil o opaku.
2008 Olympská,Vrasna; 2009 Korinth,Pella,Philippi;2010 Epidaurus, Mystras,Palamida,Mavrommati,Olympia; 2011 Dodoni,Lefkada,Prousos;TR Edirne,Enez; 2012 Diakopto,Nemea,Astros,Methoni;2013 Monevasia,Mani,Tennaro, Nafpaktos; 2014 Pelion;2015 Prespa;2016 Attiki,Evia,2017Athens
Sally

Příspěvekod Sally » 29 kvě 2012, 18:04

Možná jsem měl vždycky štěstí, nebo ..........

Nikdy jsem auto nijak zvlášť nehlídal, a to kdekoliv v cizině. Párkrát se mi stalo, že jsem ho dokonce zapomněl zamčít. Klepu na dřevo - nikdy nic. Na plážích jsme nechávali věci na místě a šli do vody. Stejně bychom se z vody nestačili vrátit - opět klepu na dřevo. Když zastavím v ČR na pumpě nebo kdekoliv jinde, beru vše cenější z auta s sebou, venku nikdy. Nenarazil jsem nikdy na hajzla a doufám, že nenarazím. V Srbsku jsem zajel na parkoviště při zpáteční cestě kvůlivá vyvenčení se. Při zaparkování jsem zjistil, že je plné Cigánů. Normálně jsem nechal auto odemčené a svačili jsme asi 5 metrů od auta - NIC. Netvrdím (a ani si to netroufnu tvrdit) že se venku nic stát nemůže - ale na zpětném zrcátku v autě mám pověšen přívěšek z Vergíny - Alláhovo oko, totéž ve tvaru srdce a makedonský dinár (doufám že to je) a chrání mě to před lumpama.

Všem pěknou a ničím nerušenou cestu bez lumpů a zlotřilců a doufám, že jsem to na svou budoucí cestu, letos do ESP, nezakříkl. :)

Zpět na