Jedu se svým "domkem"..aneb s karavanem v Řecku

Všeobecné zkušenosti se sháněním ubytování v Řecku, autokempy, karavany na cestě.. (RESPEKTUJTE PROSÍM PRAVIDLA DF A NEUMÍSŤUJTE REKLAMU ANI NENABÍZEJTE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVACÍCH AJ. SLUŽEB)
Jenki

Re: Jedu se svým "domkem"..aneb s karavanem v Řecku

Příspěvekod Jenki » 29 kvě 2012, 21:46

Pravdupovediac, nebojím sa Grécka, ani Srbska...Makedóniu som nikdy zatiaľ nešiel, tak neviem, ale nie je to o krajine, skôr o výskyte takýchto "gangov" ktoré nemusia byť miestne.
Minulý rom som šiel Albánske Alpy až po Lury cez Chorvátsko, Bosnu (i Republiku Srpsku), Čiernu horu a nazad cez Srbsko... ale bolo to terénnym autom, vo dvojici, cítil som sa bezpečne, ani ma nenapadlo sa obávať.
Teraz veziem celú rodinu, je to požičaný obytňák, tak asi nejak viac bobkujem.
Ale vďaka za povzbudenie.
2004-Thassos BUS, 2005-Thassos BUS, ... 2011-Thassos BUS, 2012-Thassos camper, 2013-Thassos camper
Reno

Příspěvekod Reno » 09 čer 2012, 02:24

Ahoj,do Řecka se letos chystám popáté,Makedonie se myslím bát nemusíš jel jsem i mimo dálnici,byl jsem se tam podívat i u těch velkých jezer a žádné problémy jsem neměl.Já jezdím od Poděbrad,vyjíždím tak,abych byl kolem půlnoci nejlépe za Bělehradem.Tam zajedu u nějaké větší pumpy mezi kamiony a v klidu si zalezu do karavanu a přespíme.Jak jsem zjistil,všechny tyto pumpy mají přes noc ozbrojenou ochranku kvůli bezpečnosti kamionů.Člověk má tedy větší pocit bezpečí.V těchto končinách nedoporučuji sjíždět v noci k vedlejším parkovištím s restaurací apod.,ke kterým je přístup z neplacených cest.Jednou jsem takto o půlnoci zastavil na kávu a ani jsem ji nedopil,neboť během chvíle jsem měl kolem auta asi 10 cikánů.Přímo mě sice nenapadli,ale objevili se tam najednou jako zjevení.Rychle jsme sedli do auta a najeli zpět na placenou dálnici tam za tebou nepojedou.Tak jak řikám,přes noc nejlépe velké pumpy na placených dálnicích,tam je relativně bezpečno.Co se týká Makedonie,stalo se mi jednou,že si celník při vrácení pasu řekl o 10EURO.Když mu je dáš,bez problémů jedeš dál.Jeden můj známí tam stál 8 hodin a nakonec jim stejně museli dát nějaké pivo a cigarety aby je pustili.Pak ještě jejich mýtné brány.Jestli budeš platit Eurem,zaplatíš i čtyřnásobek.Záleží na člověku který tam sedí.Lepší je tedy karta, nebo si vzít jejich měnu.Nezapomeň,že zde na těchto stránkách uváděné mýtné je pro osobní auta solo.S karavanem seš ve druhé kategorii a v Řecku na některé dálnici chtěli i příplatek za výšku.Mají tam měrku.Jinak s karavanem je to bezva já tak jezdím víc jak dvacet let.Kde zastavím,tam bydlím.V Řecku se toleruje i kempování mimo kempy ale já radši jezdím do kempu.Vozím si svůj gumák 360 s motorem 15hp tak tam mám takové větší zázemí.Dneska už jezdíme se ženou jen ve dvou,tak za kemp platíme 20-25 Euro za noc a máme teplou vodu,elekr.a většinou i WIFI.
Přeji tedy všem cestovatelům,kteří nejsou závislí na cestovkách a umějí se postarat o sebe sami krásnou dovolenou a všechny kilometry bez nehod.
Jenki

Příspěvekod Jenki » 19 čer 2012, 17:12

Ahoj, konečne som bol karavan vyskúšať...trochu som neistý, lebo je to hladký diesel 2,5 (Ford Transit CI International) a jeho cestovná rýchlosť je 80 km/h, samozrejme, kopečky sú vždy pomalšie.
Hlavne musím zrejme preplánovať cestu na dlhšie, lebo týmto tempom to bude o hodne zložitejšie.
Možno by sa nám hodil nejaký kemp cestou, aby som si mohol trochu lepšie oddýchnuť.
Nemáte niekto nejaký nápad?
2004-Thassos BUS, 2005-Thassos BUS, ... 2011-Thassos BUS, 2012-Thassos camper, 2013-Thassos camper
Reno

Příspěvekod Reno » 19 čer 2012, 23:19

Ahoj,té rychlosti se neboj,to je na tom karavanu to krásné že kde zastavíš, tam bydlíš a nepospícháš z bodu A do bodu B.Poznáváš tak svět kolem sebe hned jak vyjedeš.Chce to ale o nějaký den více na cestu.Tady máš odkaz na Kempy celé Evropy http://cs.camping.info
Jenki

Příspěvekod Jenki » 20 čer 2012, 09:20

Objavil som kemp Vranje, vypadá veľmi pekne a je to cca 900km od baráku.
Otázka je, či to nie je na jeden záťah (samozrejme s pauzami) príliš dlhý trip. Fakt neviem odhadnúť čas presunu.
frigo

Příspěvekod frigo » 21 čer 2012, 08:54

To Jenki, my jsme za poslední dva roky vždy nocovali ve Vranje, cesta od slovenských hranic nám trvala vždy kolem 12 hodin hrubého času. Palubní počítač v autě ukazoval průměrnou rychlost kolem 100 km/hod. Karavanem pojedeš asi pomaleji, my to máme od hranic ale také kolem 900 km, snad Ti to pomůže :)
Jenki

Příspěvekod Jenki » 22 čer 2012, 09:32

No super, samozrejme mi to pomohlo, aspoň viem ,že kemp je OK keď sa tam vraciate :)
Chcem vyraziť v nedeľu ráno, snáď to nie je špatne zvolený termín.
Jenki

Příspěvekod Jenki » 22 čer 2012, 12:56

Máte niekto informácie, koľko sa platí mýtné za obytné auto?
Jenki

Příspěvekod Jenki » 26 čer 2012, 16:52

Takže poplatky za mýto sú fakt ako za autobus (viac ako 1,3metra nad prednou nápravou) ale cesta úplne super. Rodina si cestu užila v "luxuse" pospávania a pohodlia, zastávky sme mali pohodové s vlastnou kuchyňou, no perfektné.
Moje obavy zo slabéhoFordu Transit CI International s výkonom 51kW boli zbytočné. Ano, boli sme pomalí, len tak 85-90 km/h po rovine... a v kopcoch radšej nehovorím, ale cesta bola mimoriadne pohodlná.
Teraz táboríme kempe Golden Beach na Thasose, počasie krásne, pohoda.
Jenki

Příspěvekod Jenki » 12 črc 2012, 09:26

Takže sme doma z Grécka, ostrov Thasos aj s naším požičaným camperom.
Jednoducho pohoda, klídek. Toto je cestovanie pre rodinu bez stresu, lepšie asi ani nemôže byť.
Je pravda, že šofér to má ťažšie ;) ale zase ten support zo zadnej časti, vlastná kuchyňa, pohodlný odpočinok, to sa proste nedá porovnať s ničím.
Spracujem svoje poznatky nováčika a keby niekto niečo chcel vedieť z aktuálneho stavu, pýtajte sa.

Zpět na