Všeobecné zkušenosti o ubytování

Všeobecné zkušenosti se sháněním ubytování v Řecku, autokempy, karavany na cestě.. (RESPEKTUJTE PROSÍM PRAVIDLA DF A NEUMÍSŤUJTE REKLAMU ANI NENABÍZEJTE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVACÍCH AJ. SLUŽEB)
Xeen

Re: JEN TAK SI KECNOUT :)

Příspěvekod Xeen » 08 čer 2016, 15:30

nera738: Jakožto již 12 let prakticky každoroční návštěvník Thassosu se přidávám ke klukům tady.
Apartmánek v Panagii na Thassosu, kam několik let po sobě jezdíme mi letos poprvé napsal už v lednu, jestli náhodou nevím termín letošní dovolené, že má až na náš oblíbený pokojík už na prázdniny plno. Běžně jsme s ním ladili přesný termín až začátkem května. Ostatní kapacity na ostrově na prázdniny jsou na tom dost podobně, švagr co jede v srpnu měl už před měsícem problém sehnat na 10 dní vhodné ubytko na Thassosu.
I na thassoském portále s akčními "last minute ubytky" jsou letos ceny vyšší a daleko menší výběr než obvykle.
Snad to není nepovolená reklama, když ti to sem hodím - odscrolluj dolů, třeba se u někoho trefíš do svého termínu :).
http://www.go-thassos.gr/

Osobně bych ti jiné roky řekl - nejsi li příliš náročný a nevadí ti třeba venkovský domek v pustině 5km od pláže a taverny, určitě tam něco seženeš i na blind v sezóně. Letos ale radím opatrnost a raději rezervačku.

EDIT: Je možná i varianta (dřív jsem to dělal) mít dopředu rezervovaný pokoj třeba ještě na pevnině na jednu noc, další den jsi odpočinutý a máš dost elánu hledat ubytko "na blind" - ale jak píše RUM, nedovedu si představit po cestě na jeden zátah ještě s rodinkou a malým dítětem hledat, kde si odpočineme...
Pavel
Administrátor

Re: Všeobecné zkušenosti o ubytování

Příspěvekod Pavel » 01 črc 2016, 07:39

Takže na našem webu jsme v současnosti umístili tři reklamy na ubytovací kapacity pro individuální turisty autem, nebo třeba letecky s další vlastní dopravou.. Jedná se o reklamní banner firmy IRÍNY TOURS v hlavičce našeho webu a dále pak ubytování, které naleznete zde: http://www.recko-autem.cz/web-ra/accommodation ..

Všechny tyto ubytovací kapacity mají výhodu komunikace v češtině, přes kontaktní formulář, případně telefonicky.. ;)
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
romča
Administrátor

Příspěvekod romča » 19 srp 2016, 23:05

Ahojky, našel jsem zajímavý článek o Bookingu. Myslím, že stojí za to, si ho přečíst.
http://e-svet.e15.cz/internet/rezervova ... ni-1315386
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
romča
Administrátor

Příspěvekod romča » 25 lis 2016, 16:29

Ahojte, tady M. Nevím kam to zařadit. Dnes jsem měla hovor z mojí banky. Paní se mě ptala, zda jsem včera neprováděla na internetu platbu kreditní kartou. První moment jsem nějak nerozuměla dotazu, ale opakovala to znovu. Někdo se snažil provést platbu, tak si ověřovala zda je to tak. Kreditní kartu mám, s limitem a používáme ji pouze na tankování. A potom jednou při rezervaci na bookingu, kde se muselo uvést její číslo. Již dříve jsem četla, že něco podobného a vlastně i horšího se zákazníkům bookingu stalo.
Já dopadla dobře. Jelikož mám stanovený limit a požadovaná částka jej překročila, tak se banka ozvala a platbu neprovedla.
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
tovel

Příspěvekod tovel » 26 lis 2016, 17:00

to romča: Je doba, kdy platí: NEOJEBU-LI JÁ TEBE, OJEBEŠ TY MĚ. Vidím to v práci ve stavebnictví, vidím to v obchoďáku, všude..... Furt ve střehu a stejně to neuhlídáš. Jsem asi špatné povahy, ale na co kouknu, vidím jen podraz, švindl, špínu. Internetovým službám se všem vyhýbám, snad jen platbu dálnice v SK a HU neobejdu. Ubytování v Subotici si už domlouváme přímo bez BOOKINGŮ. I paní domácí to tak vyhovuje.
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 26 lis 2016, 21:11

Asi starý zvyk z USA, uvádím debitku jako "credit card" a zatím jsem u BOOKING nenarazil (netvrdím, že zítra situace nemůže být jiná).
Super, u Romči zadané limity. Tak to má být. Ještě lepší, co mě napadá je, využít nějakou bezpoplatkovou banku, udělat si tam kartu, přeposlat penízky přesně dle budoucí platby na tento účet a nechat si strhnout pouze danou částku. Kde nic (víc) není, ani čert nebere. Toť můj názor, kterým se (stejně) neřídím. :D
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 09 kvě 2017, 20:32

Podle dosud zjištěných informací, bude letos shánění ubytování na "blind" v Řecku zřejmě obtížnější, než v předcházejících letech.. Zejména proto, že bezpečných destinací kolem středomoří pořád ubývá. Osobně doporučuji shánět ubytování dříve, než se vydáte na cestu..

Placená inzerce ubytování na našem webu, kdy jeho předností je nejen příznivá cena, ale i komunikace s ubytovateli v češtině/slovenštině..

http://www.recko-autem.cz/web-ra/accomm ... -vrasna/27 (inzerát bude u nás dostupný pouze do konce května)
http://www.recko-autem.cz/web-ra/accomm ... dysseia/29 (inzerát bude u nás dostupný pouze do konce května)
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
PavelP

Re: Ubytování na cestě do Řecka

Příspěvekod PavelP » 13 srp 2017, 16:51

Zdravím,
po osmileté dobré spolupráci s Booking.com, kterou jsem všude chválil, se mi tento týden ozvali, že moje rezervace ubytování v Řecku na pláži potvrzená v listopadu loňského roku nebude možná! Toto se mi stalo poprvé a týden před odjezdem, volal mi pán z Bookingu a omlouval se. Poslal několik náhradních řešení, ale ubytování na pláži s kuchyňkou, klimatizací, parkováním, wifi a možností stravování s jen kladnými recenzemi od hostů se v srpnu velice těžko hledá i když jen pro dvě osoby.

Dnes jsem jim napsal dlouhý dopis a čekám na odpověď.

Máte prosím někdo s takovouto nepříjemností zkušenost?
RomanKM

Příspěvekod RomanKM » 13 srp 2017, 17:28

Mě se to stalo letos také poprvé a ozvali se z Albánie 10dní před plánovaným příjezdem,že není apartmán co jsem měl booknutý půl roku k dispozici a nabízeli mi menší za větší peníze. Nakonec jsem to zrušil a našel na místě. Bylo tam dost nabídek u silnice. Tento týden se mi stalo u Bookingu,že jsem si rezervoval na příští rok ubytko v Chorvatsku na jednu noc u Zadaru v červnu za cca 32euro ,přišlo potvrzení a za 2 dny odepsali z ubytka,že je to za cenu 60 euro,jestli to prý chci? Zrušil jsem to.
2014 Chorvatsko-Primošten, 2015 Řecko-Sarti, 2016 Montenegro-Budva,Bar,Petrovac,Uljcin,Albánie-Dürres,Bulharsko-Nesebar,Sozopol,Primorsko, 2017 Řecko-Lefkáda,Albánie-Sarande,Himare
Katka

Příspěvekod Katka » 03 zář 2017, 22:37

My sme tento rok mali cez booking dve ubytká tam /Srbsko, Macedonsko/a dve späť/Thessaloniki,Srbsko/ a všetko OK. Vďaka Bohu :D Niečo bolo rezervované ešte na jar, niečo tesne pred príchodom tam a vyšlo to :clap:

Zpět na