Kosovo - oblast zvýšeného napětí

Zvířata a jiné potvory ve volné přírodě / v moři. Opalování je prevít. Jiný kraj - jiný mrav i zvyk.
Ovečka
Administrátor

Re: Jiný kraj, jiný mrav.. Neznalost je občas trapas.

Příspěvekod Ovečka » 29 črc 2011, 09:25

To Jánoš: Taky jsem koukala, kde se právě perou a jestli to není náhodou blízko E-75. Tady bývají poměrně přesné a podrobné zprávy, aspoň podle mě.

http://kosovoonline.cz/
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 29 črc 2011, 10:09

Ovečka: Dobrý odkaz ! Co jsem si přečetl.... nestačil jsem :shock: . Takhle jsem koukal... A nedají si říct a nedají si říct ! Měli by si z nás (Čechů a Slováků) vzít příklad. Když se chce, jde to i v dobrém. A "ladí" nám to pořád společně, i když jsme dvě samostatné země.
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
Vinco

Příspěvekod Vinco » 29 črc 2011, 12:05

Jirka, to je dosť zlý príklad. My sme boli (sme) bratia a priatelia. (Asi by sa nám tiež nepáčilo, keby Vám nemci, nám maďari zobrali z územia).
Nepokoje sú v Jarinje, sever Kosova, ďaleko od E-75.Tam je na území Kosova srbská väščina, ktrorá nechce patriť pod Kosovo (podrobnosti určite viete zo správ), nešťastne zvolená hranica.
Len dúfam, že nebudú vymýšlať albánci na juhu Srbska pod Vranje.
Dosť to sledujem, odchádzam do GR 27.8.
1999 - Korfu, 2003 - Zante, 2005 - Kreta, 2008 - HR, 2009 - Kefka, 2010 - Korfu, 2011+2012 Kefka, 2013 - Alpy-Nassfeld, 2014 - Kefka, 2015 - Lefkada+Alpy, 2016 - Kefka
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 29 črc 2011, 12:44

Ano, máš pravdu. Vím, jaké jsou za tím souvislosti... Vzpoměl jsem si ještě článek: http://www.recko-autem.cz/index.php?str ... p=118&d=10 Prostě mě hned napadá, že je to fakt nesmysl, že sousedé po sobě střílejí. Na to fakt nejsem zvyklý a zažít bych to nechtěl.
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
Vinco

Příspěvekod Vinco » 29 črc 2011, 13:17

súhlas
1999 - Korfu, 2003 - Zante, 2005 - Kreta, 2008 - HR, 2009 - Kefka, 2010 - Korfu, 2011+2012 Kefka, 2013 - Alpy-Nassfeld, 2014 - Kefka, 2015 - Lefkada+Alpy, 2016 - Kefka
Pavel
Administrátor

Kosovo - oblast zvýšeného napětí

Příspěvekod Pavel » 29 črc 2011, 17:37

Nové téma související se zvýšeným napětím v kosovské oblasti založeno.. Pravdou zůstává, že situaci považuje za vyřešenou jen blázen, nebo státy které uznaly samostatnost Kosova a sledují zde své zejména hospodářské cíle, kdy jsou ochotné lhát druhým do očí. Osobně jsem velký skeptik a považuji to za velký a tikající problém, který nás opět může jednou poslat do Řecka přes Itálii, případně v lepším případě opět přes Bulharsko.. Uvidíme, nicméně myslet si, že se srbové vzdají posvátného území, kde padli jejich synové, bratři, otcové, to je velmi,ale velmi naivní.. :?
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Rasto75

Re: Kosovo - oblast zvýšeného napětí

Příspěvekod Rasto75 » 29 črc 2011, 22:32

Ahoj, nejako sa nam to v tej Europe kazi.... Ja uz s rodinou pomaly balim - odchadzame do GR 3.8.2011. Teraz aby som na poslednu chvilu hladal alternativnu trasu.... Drzim palce vsetkym, aby nedoslo k dalsiemu prelievaniu krvi a najma aby neboli fatalne postihnuti ti, ktori za nic nemozu....
PrVk

Příspěvekod PrVk » 29 črc 2011, 23:29

Já bych nepanikařil........před dvěma dny, kdy tam zřejmě byl onen konflikt, jsem tudy projížděl a se mnou v obou směrech mraky aut z celé Evropy.......upozorňuji, ač v žádném případě nechci situaci zlehčovat, že trasa do Řecka autem nevede přes Kosovo a Srbové určitě nemají zájem komplikovat život turistům ani sami sobě, i když jim pochopitelně kosovští Albánci leží v žaludku...
dalich

Příspěvekod dalich » 30 črc 2011, 00:23

Mimochodem, všimli jste si po cestě nových registračních značek s klasickým modrobílým pruhem? Akorát že ty "jejich" mají nalevo značku "RKS" = Republika Kosovo. Ostatně, na nové značky už přešlo i Srbsko, jen MK má zpoždění.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 30 črc 2011, 11:29

Ne, zatím není důvod k panice a dle dostupných informací to zatím nemá z bezpečnostního hlediska na naše cestování a koridor E75 vedoucí do Řecka po srbském území vliv. Není dle mne ani třeba vymýšlet plán "B". Lze jen konstatovat, že tenhle problém, navzdory ubezpečování velmocí, stále existuje a vyřešení v dohledné době není a ani není reálné. Problémy nastanou, pokud bude chtít Srbsko vyměnit území na severu "kosova" s většinovým srbským obyvatelstvem za území protínající koridor E75 v místech sousedící s Makedonií FYROM. O tomhle se kdysi mluvilo, viděl sem i zvažovanou mapku, které by nás zřejmě donutila jezdit přes Bulharsko (což by zas taková tragedie v cestování taky nebyla - "+75km"). Nakolik to byla ale fáma a nakolik reálně zvažovaná výměna, nevím. Jen se o tom pár sdělovacích prostředků zmínilo a pak to "usnulo". Např: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... uzemi.html Nějaké výměně ale zatím neodpovídá ani nově budovaný úsek dálnice a další infrastruktura na E75 u MK FYROM hranic na území Srbska.. Když už nic jiného, rozhodně to nebude změna "ze dne na den".. Nyní však zbytek srbského obyvatelstva v kosově (stát "kosovo" mmch. neuznávám) zvyšuje tlak, jak a zda to pohne nějak událostmi, budeme sledovat. Zatím, dle dostupných informací pro nás projíždějící turisty po E75, nic nehrozí. Takže klid, dbejte opatrnosti - konec konců stejné jako všude jinde i v blízkosti MK-kosovských hranic, které máte asi 10-15 km od koridoru E75 na západ.. Situaci všichni sledujeme a myslím, že pokud někdo něco konkrétního zjistí, dá zde vědět.

..zachovejte klid, diskuze ještě nic neznamená, jen víme, že problém existuje..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:

Zpět na