Pobyt v řecké nemocnici..

..zkušenosti s lékařským ošetřením v Řecku, pobytem v nemocnici, zdravotním pojištěním či připojištěním
Pavel
Administrátor

Pobyt v řecké nemocnici..

Příspěvekod Pavel » 05 říj 2010, 17:39

Panují různé fámy o kvalitě řeckých nemocnic, pár zkušeností z praxe se vždycky hodí..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Silvie

Re: Pobyt v řecké nemocnici..

Příspěvekod Silvie » 06 dub 2012, 13:32

Zdravím, v Řecku žiju už rok, hlídám děti. Popíšu zážitek z nemocnice v Kalamatě: 4 letý chlapeček, kterého jsem měla na starosti měl poprvé alergickou reakci.. napuchlé, červené oči a pořád plakal. Rodiče byli bohužel v Athénách takže to zbylo na mě. Nejprve jsem s ním šla na ambulanci, z té nás poslali na pediatrii, z té nás poslali zpět na ambulanci s tím že máme trvat na vyšetření tam. Odchytla jsem prvního doktora který mi přišel pod ruku a pověděla mu o problému, řekl mi že dnes pro nás doktora nemá, že je úterý a musím přijít ve čtvrtek... podotkla jsem že problém máme teď. Řekl mi tedy že máme počkat 2 hodiny v čekárně a pak přijít. Po oněch 2 hodinách jsem se přišla připomenout, bylo mi řečeno že všichni operují a máme dál čekat. Po 4 a půl hodinách jsem se už dost naštvaná ptala, kdy Gianiho vyšetří.. doktor mě začal vyhazovat ať jdu domů, zavolám si a objednáme se.. Vyšetření jsme se dočkali až když jsem začala křičet, jak dlouho čekáme a že si chci stěžovat. Což začalo zajímat všechny kolem... Najednou pro nás doktor byl... ten nepříjemný protiva co nás vyhazoval, zvednul telefon a za 15 minut Gianiho vyšetřili. Doktor byl příjemný a dalo se s ním mluvit i anglicky. Velké nemocnice jsou plné cizinců často bez domova, práce a pak nás většinou jak se říká "hází do jednoho pytle". Raději soukromého doktora a do nemocnice už nikdy víc... jinak za vyšetření u soukromého lékaře se platí 50 euro a zvlášť se platí i testy.
PrVk

Příspěvekod PrVk » 06 dub 2012, 16:55

My máme také zkušenost s řeckou nemocnicí, kterou jsme navštívili v srpnu 2008. Manželka podstoupila urologické vyšetření. Naše volba byla velmi šťastná, jelikož jsme vyhledali Fakultní nemocnici Ioannina (sídlí na jihu od města). Tato nemocnice je státní a její úroveň je podle našich zkušeností, i podle ohlasů pacientů i studentů, kteří o ní psali na internetu, velmi slušná. Ošetřující lékař vyhodnotil situaci lépe než dva lékaři u nás, které žena navštívila těsně před odjezdem ze stejného důvodu. Vyšetřením na ultrazvuku zjistil příčinu bolestí, stanovil prognózu a naordinoval medikamenty, které okamžitě zabraly. Celé vyšetření bylo bezplatné, prosté regulačního poplatku jen na základě předložení kartičky VZP. Nedovolil bych si na základě této jediné zkušenosti vyhodnotit celé řecké zdravotnictví, ale na tomto příkladu chci ilustrovat, že čeští turisté nemusí vždy v případě vyhledávání lékařské pomoci v Řecku očekávat děs běs.

Viz: http://translate.google.cz/translate?hl ... /index.htm
Přílohy
Nemocnice Iannina 3.jpg
Nemocnice Iannina 3.jpg (131.55 KiB) Zobrazeno 4100 krát
Nemocnice Iannina 2.jpg
Nemocnice Iannina 2.jpg (143.83 KiB) Zobrazeno 4100 krát
Nemocnice Iannina 1.jpg
Nemocnice Iannina 1.jpg (124.97 KiB) Zobrazeno 4100 krát
knotas

Příspěvekod knotas » 07 dub 2012, 21:21

díky za radu Sylvie , člověk nikdy neví a najednou hledá doktora i v Řecku , jinak pěkné velikonoce :roll:
Ája a Fík

Příspěvekod Ája a Fík » 10 dub 2012, 18:11

Zdravím, zde jsou souřadnice na okresní nemocnici v Polygyrosu, kdyby náhodou někdo potřeboval. 40.384601,23.445049
Není tak pěkná jako ta v Ioannině a další je až v Thesaloniki.
A nejhorší zážitek z této nemocnice bylo jednání jedné české pojišťovny.
2007 - Pefkochori, 2008 - Chanioti, 2009 - Ormos Panagias, Stobi , 2011 - Velika , 2013 - Pefkochori , 2016 - Prespa, Hanioti, 2017 - Hanioti, Pefkochori, 2018 - Stockholm
zdenulinka113

Příspěvekod zdenulinka113 » 16 dub 2012, 13:33

Nebudu jmenovat, přesto vím, jakou myslíš, už u ní naštěstí nejsem, byl to děs a to nejen v zahraničí. Ale alespoň tam jsou dobří doktoři, to já v Egyptě narazila na naprostého dá se říct felčara a už nikdy.
Klema307

Příspěvekod Klema307 » 22 čer 2016, 14:22

Také rád přispěji svými pozitivními zkušenostmi z pobytu v řecké nemocnici v létě 2014 a celkovou ochotou zdr. personálu. Jsem členem tohoto webu až od tohoto měsíce, proto to zpoždění.
Co se vlastně přihodilo. Cestovali jsme s rodinou autem na Chalkidiki. Nad ránem, už na řecké dálnici, dostal syn (12let) epi. záchvat spojený s bezvědomím. Byl to jeho první a od té doby i poslední. Dle sdělení lékařů shoda náhod (puberta, únava, ranní slunce problikávající mezi stromy ...) Detaily a tu paniku raději nebudu popisovat. Dnes bych byl už klidnější a na danou situaci připravený. Po té co jsme syna stabilizovali, nechtěli jsme ponechat nic náhodě a proto jsme kontaktovali svého pediatra v ČR ohledně doporučení jak postupovat, protože syn už byl relativně v pohodě, jen byl děsně unavený a chtělo se mu spát (dnes už vím, že je to běžná reakce).
Jelikož se jednalo o první záchvat, tak doporučení logicky znělo nechat syna vyšetřit. To už jsme byli v Soluni a hledali tu správnou nemocnici, aby nám syna prohlédli. V první nemocnici neměli dětskou neurologii, ale doporučili nám jinou. Na bráně sice neuměli anglicky, ale ochotně nám sehnali kolemjdoucího mladíka, který nám anglicky cestu k nemocnici popsal. Jednalo se o Fakultní nemocnici AHEPA v Soluni. Po příjezdu, registraci a prvotním vstupním vyšetření, které trvalo i s čekáním cca 30min., nás odeslali na dětskou neurologii, kde synovi natočili EEG a nechali ho tam ležet. Manželka mohla být s ním u lůžka. Nasledovali odběry krve, kapačky a další EEG. Nakonec mu během dalších dnů natočili i CT mozku, tam bylo naštěstí vše v pořádku. Nasadili nám léky a po 6 dnech syna propustili na zbytek pobytu. Závěrem musím říct to nejdůležitější: skvělá ochota ze strany zdr. personálu, včetně řeckých rodičů ostatních pacientů. Komunikace probíhala v AJ, většina lékařů se anglicky běžně domluví. Zajímavé také bylo to, že hned druhý den dorazila do nemocnice paní konzulka i se svou sekretářkou a ochotně nám nabídla pomoc, např. překlady z řečtiny. Dostavili se i při propuštění z nemocnice. Co se týče vybavení pokojů, tak to bylo sice tak trochu historické, ale jinak bylo všude čisto. Strava chutná, typicky řecká kuchyně. Jen pro zajímavost: v řeckých nemocnicích je snad více lékařů než sester. Když jsme jeli na CT, tak bych očekával, že tam syna poveze nějaký zřízenec jako u nás, ale odváželi ho tam dva lékaři. Přitom syn mohl jít bez problémů po svých. Tak jako se tam během celého týdne pohyboval, když jsme chodili do bistra nebo na procházky. Co se týče financování lék. péče, tak vše proběhlo jen na základě předložení kartičky zdr. pojišťovny (VoZP). I když jsem byl připojištěn, nebylo toto připojištění potřeba. Jediné co jsem hotově platil byly léky, které jsme potřebovali na zbytek pobytu. To byl sice trochu oříšek, najít lékárnu, kde mají skladem daný lék, ale nakonec se podařilo. Všude mi ho chtěli do druhého dne objednat. Jedna perlička na závěr - aby toho vzrušení nebylo málo, tak cestou nemocničním výtahem (Made in Czechoslovakia), se s námi výtah kousl v mezipatře. Naštěstí šly nouzově otevřít dveře a mohli jsme vystoupit. Ale to se stává i u nás v ČR. :-)

Zpět na