Zdravotní pojištění a připojištění..

..zkušenosti s lékařským ošetřením v Řecku, pobytem v nemocnici, zdravotním pojištěním či připojištěním
milo

Re: Zdravotní pojištění a připojištění..

Příspěvekod milo » 10 čer 2016, 18:07

Sally, zbezne som to pozrel a na cestu do GR mi to nepride moc dobre. Podla uamk.cz davaju 200e na odtah. To je sotva po fyrom hranice :-/
milosduris

Příspěvekod milosduris » 10 čer 2016, 18:32

Ja som sa rozhodol nespekulovat a zaplatil som si rodinne ADAC Plus (toto neni zdravotne pripoistenie). Mam to za 113€ na 1 rok. Dvaja dospeli a deti do 18 rokov to maju gratis. Kazda poistena osoba dostane plastovu karticku a s tou si moze cestovat kde sa mu zachce a v pripade potreby sa pouzije asistencna sluzba.
Okrem inych asistencnych sluzieb je v tom odtah domov z celej Europy! A nielen to ze mi zaplatia odtah z Komarna do Trencina, ako to vedia Slovenske poistovne! Dalsia vyhoda, ze to neni poistka na auto, ale na osoby, cize mozem ist akymkolvek autom!
https://www.adac.de/mitgliedschaft/leistungen/default.aspx?ComponentId=8862&SourcePageId=195350
Miloš + Boženka a Citroen C5 Tourer
kategória 50+
Máme radi slnko a more na FKK :-D

:auto-car: 2009-2013 8x Chorvátsko
:auto-car: 2014 Chalkidiki - Sithónia, 2015 Chalkidiki - Sithónia, 2015 Parga/Lefkáda, 2016 Chalkidiki - Sithónia, 2016 Zakynthos, 2017 Evia
laradek

Příspěvekod laradek » 13 čer 2016, 17:59

Tak jsem se dnes připojistil dle rady Pavla u Kooperativy-zdravotni + asistence na vozidlo a vychází to na 100Kč na den(2dospělí a dítě). Jen doufám,že nevyužiju ;)
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 13 čer 2016, 20:56

Když jsme u toho připojištění. Česká pojišťovna vyrazila mezi své zákazníky s vcelku novým pojištěním pro vozidla na cesty s názvem "Pojištění asistence POHODA SUPER", kterým se může cestovatel pojistit v případě nepojízdnosti vozidla vlivem poruchy v zahraničí. Toto pojištění se poskytuje s krátkodobou havarijní pojistkou uzavřenou na stejnou dobu.. Celé to vyjde cca kolem tisíce korun na čtrnáct dní a je v tom odtah vozidla (nejde-li opravit do dvanácti hodin,) v celkové výši do 50tisíc korun.. Cena uvedeného pojištění se může lišit dle zvolených služeb a je tam povinná spoluúčast min.5 tisíc Kč.. Samozřejmě vše co shora píšu je jen orientační a záleží na každém, jaké služby si zaplatí.. Já si vybral vše "nej" pááč si myslím, že je to stejně minimum za nějakou jistotu v případě problémů..

Na toto téma s Vámi může podiskutovat jak PrVk tak Tomáš-P, kterého zde vítám jako nového člena DF..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Markéta

Příspěvekod Markéta » 14 čer 2016, 09:21

milo píše:Sally, zbezne som to pozrel a na cestu do GR mi to nepride moc dobre. Podla uamk.cz davaju 200e na odtah. To je sotva po fyrom hranice :-/

Máte v podstatě odtah do nějaké sjednané autoopravny, mnohé opravy jsou zdarma a platíte jen náhradní díly, zajistí a zaplatí Vám i nocleh a zapůjčení náhradního vozu - nemusíte rušit dovolenou a můžete pokračovat dál. Navíc, např. my jsem nikdy nejeli autem do zahraničí, které bylo starší než 4 nebo 5 let, takže závažné problémy neočekáváme. (Loni jsme byli se 4 letou oktávkou, kterou nám 22.12. nějakej šmejd ukrad přímo před barákem, takže letos pojedeme půlroku starou i30, tudíž problémy neočekáváme)
milo

Příspěvekod milo » 14 čer 2016, 15:41

@Marketa - zbezne som pozrel plechovu kavaleriu prve dve strany a vidim tam same 3-4 rocne auta (pri tych, kde je uvedeny rok vyroby).
Myslim, ze nie je problem s drobnymi poruchami, ktore sa daju na mieste opravit do par dni. Problem je, ze ked sa ta porucha nebude dat odstranit tak rychlo a auto bude treba previezt do miesta bydliska (o to skorej, ze mate 4 rocne auto), kde naklady na repatriaciu vozidla mozu byt v rovnakej ak nie vacsej vyske, ako samotna oprava. Ale beriem aj vasu radu, no spoliehat sa na to, ze sa mi auto nepokazi nebudem a tak isto nebudem platit za nieco, co by nepokrylo najvacsie naklady, ktore sa mozu vyskytnut. A samozrejme, ako Slovak nemozem pouzit UAMK (aj keby som teda velmi chcel).

@milosduris - vdaka za tip, myslim, ze ADAC je dost rozumna volba. Karta uz prisla?
milosduris

Příspěvekod milosduris » 14 čer 2016, 16:02

Zatial este nie. Dam vediet ked pridu.
Inak az ma niekto problem z Nemcinou, tak za mna to vyplnil p. Mayer (z Plzne) tel.: +49 176 30551482 tak ako pred dvomi rokmi, na moju max. spokojnost. Staci mu zavolat a mat pri sebe vsetky podklady (meno osoby, datum narodenia a adresu trv. bydliska, e-mail adresu), toto mu nadiktujete a on to za vas posle do ADAC. Potom Vam mailom pridu zmluvy a cislo uctu v DE kam treba zaplatit poplatok za poistenie + 4€ za postovne.
https://www.adac-clenstvi.cz/
Miloš + Boženka a Citroen C5 Tourer
kategória 50+
Máme radi slnko a more na FKK :-D

:auto-car: 2009-2013 8x Chorvátsko
:auto-car: 2014 Chalkidiki - Sithónia, 2015 Chalkidiki - Sithónia, 2015 Parga/Lefkáda, 2016 Chalkidiki - Sithónia, 2016 Zakynthos, 2017 Evia
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 14 čer 2016, 20:54

To Milo, nejsem na první straně, ale 3-4 leté auto tedy rozhodně nemám :D :D :D Jinak si nemyslím, že je to jen o stáří auta ... i když samozřejmě se riziko zvyšuje. V nových autech je tolik elektroniky a různých sraček, že tam hrozí, že se něco stane ... Viděl jsem dost skoro nových aut v háji odstavených u silnice ... Např. v práci máme cca dvouleté a je pravidelně co 3 týdny v servisu. Svítívá závady motoru, servis řekne, že to nic není, smaže a nanovo ... ale teď vyměnili ventil ... najeto 20 tis. a záruka se na to prý nevztahuje ... tak asi tolik o nových autech. Mám dojem, že EU svoji nesmyslnou ekologickou mánií donutila v podstatě všechny výrobce aut tak dodrbat motory, že je jeden horší než druhej ... nízkoobjemový, přeplňovaný .. no uvidíme za pár let, co vydrží. Ale už jsem v podstatě mimo téma. Příští rok až pojedu mám v plánu pojistku, kde bude odtah domů ... pro jistotu.
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem, 2018 Riza - Epirus autem
jirka_z

Příspěvekod jirka_z » 15 čer 2016, 14:33

Tak jsem dnes volal na Českou Pojištovnu a havarijní pojištění "Pohoda Super" stojí na jeden celý měsíc 2675,-Kč. Jedná se o mé vozidlo Škoda Octavia r.v.2004 1.9TDI. Po telefonu lze pojistit na minimálně měsíc. Pokud chcete pojistit méně než měsíc tak musíte na pobočku. Tak to bylo jen tak pro infomaci.
2000 - 2003 Sveti Stefan (SCG) autem, 2004 - Sarti (GR) letadlem, 2005-2012 - Mezokovesd (H) autem, 2013 - Sarti (GR) autem, 2014 - Sarti (GR) autem, 2014 - Oslo (N) Jawa 50-05 Pionýr, 2015 - Sarti (GR) autem, Barcelona (ESP) moto, 2016 - Sarti (GR) autem, 2017 - Athens (GR) moto, 2018 - Sarti (GR) autem, Trollstigen (NOR) moto.
PrVk

Příspěvekod PrVk » 15 čer 2016, 14:42

Tak to jsou poloinformace......balíček Havarijní pojištění + asistence Pohoda Super lze sjednat na 14 dní a více (v podstatě na jakýkoliv počet dnů, min. však 14 dnů) a cena havarijního pojištění, která dělá hlavně cenu pojistky je dána hlavně spoluúčastí - nejdražší je se spoluúčastí 1%, min. 1000Kč, ale pokud se řeší přednostně asistence, pak lze dát klidně spoluúčast 10%, cena pak spadne u staršího auta i na polovinu.....a samozřejmě hraje roli i cena vozidla, ale dokonce i bonus získaný na povinném ručení a dokonce i věk klienta! Ohledně sjednání - tuhle pojistku sjedná kdokoliv, kdo pro ČP smluvně pracuje, problém jen ten, že před přijetím do pojištění se musí auto nafotit (což každý kompetentní má aplikaci v mobilu a pokud je trochu ochotný, přijede vozidlo vyfotit dle požadavku i na pozemek zájemce). Bez prohlídky vozidla a jeho nafocení ohledně havarijního pojištění nelze telefonicky sjednat nic, to by hrozilo výskytem pojistných podvodů. Asistenci u ČP nelze sjednat samostatně, musí být navázáno buď na povinné ručení (což by byl vzhledem k duplicitě již daného pojištění nesmysl), nebo na havarijní ( a pokud by i zde měl zájemce už havarijní sjednáno, tak pak lze nastavit nejvyšší možnou spoluúčast, aby havarijní stálo co nejméně).
Naposledy upravil 2 dne PrVk, celkově upraveno 15

Zpět na