Zdravotní pojištění a připojištění..

..zkušenosti s lékařským ošetřením v Řecku, pobytem v nemocnici, zdravotním pojištěním či připojištěním
Pavel
Administrátor

Zdravotní pojištění a připojištění..

Příspěvekod Pavel » 05 říj 2010, 17:34

Dle mého názoru, pokud se vydáte na cestu, rozhodně zařídit připojištění!
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
PrVk

Re: Zkušenosti s lékařským ošetřením v Řecku

Příspěvekod PrVk » 25 říj 2010, 16:43

Zajímavá zkušenost, my měli podobnou v r.2008 v univerzitní nemocnici v Ioannině a vyšetření proběhlo samozřejmě bez poplatků na základě předložení průkazky VZP. Za co vděčíte pojišťovně Generali, za zaplacení převozu sanitkou?
andy.mclaren

Re: Zdravotní pojištění a připojištění..

Příspěvekod andy.mclaren » 27 kvě 2011, 00:41

aktuálne info o platnosti medzinárodného preukazu poistenca, zaujímavé čítanie:
http://peniaze.pravda.sk/europsky-preuk ... stenie_p59
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- autom Kastri Loutro 2016: autom Kastri Loutro 2017: autom Kastri Loutro
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 10 srp 2012, 11:10

Právě jsem se vrátil z pojišťovky Kooperativa a příjemným překvapením pro mne bylo připojištění pro případ poruchy vozidla s názvem HOLIDAY v ceně 440,-Kč pro celou EU včetně Srbska i MK FYROM.. Určitě není nic naprosto ideální** , nicméně za tuto cenu (při všech těch nákladech na cestu a hrozících nebezpečí) pro mne není třeba moc přemýšlet a částka je to zanedbatelná.. Je zde například zdarma příjezd mechanika na místo poruchy (práce na místě zdarma po dobu 60-ti minut), když nelze vozidlo opravit do 48 hodin tak odtah do celkové vzdálenosti 3000 km (započítává se včetně cesty odtahovky do místa poruchy - takže jedna cesta 1500 km),nebo třeba hrazení ubytování po dobu opravy určitě výhodou..

Už to prý běží od začátku léta, škoda že jste o tom nenapsal někdo dřív.. A neříkejte mi, že sem nechodí žádný zaměstnanec Kooperativy :mrgreen: ..o tomto zde rozhodně psát můžete, protože co je pro naše bezpečí na cestě jako ubytování nebo pojistky - je na našem webu pro všechny zdarma.. ;)

..zkušenosti s touto pojistkou nemám a doufám, že ani nebudu mít, ale vždycky se řídím pravidlem, je lepší mít alespoň "něco" než vůbec nic.. Samozřejmě každému doporučuji podrobně přečíst smluvní podmínky, já do nich jen tak letmo nehlédnul.. Ale za zeptání před cestou to na uvedené pojišťovně určitě stojí.. ;) (nejsem zaměstnancem pojišťovny :mrgreen: , jen mne to zaujalo a koupil..) Možná to uvítáte i jiní..

**(což si myslím stále, ale k zahození není ani klidnější spánek alespoň do doby, než našinec získá praktické zkušenosti s plněním.. :mrgreen: ..)
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
matrix

Příspěvekod matrix » 10 srp 2012, 11:52

to Pavel: doporučení je jistě víc než dobré pro spousty z nás, ale jen je zapotřebí dodat, že dodatkové pojištění Holiday, o kterém se zmiňuješ, může uzavřít jen ten kdo má sjednané cestovní pojištění u Kooperativy.
Ten kdo je pojištěn mimo tento pojišťovací ústav má prostě v tomto případě smůlu :( a musí jít jinam :roll:
2003-2008 Montenegro, 2010-Swinoujscie (Pl), 2011-Nikiti+Vourvourou+FYROM-Ohrid, 2012-Kréta (červen)+Thassos(září), 2013-Sveti Stefan (MNE), 2014-Polychrono+Meteora, 2015- Possidi, 2016 - Polychrono (červen), Gallipoli (It - září), 2017 - Ouranopoulis, 2018 - Metamorfosis
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 10 srp 2012, 12:03

-->matrix: .. dobrá poznámka a tohle jsem nevěděl, protože jsem zajišťoval nejdřív připojištění zdravotní a pak celý nadšený reagoval na nabídku paní co mne obsluhovala koupit si i "HOLIDAY" (jsem osoba velmi nedůvěřivá) a je jasné, že vždy zůstává otázkou "jak to bude v případě nouze a potřeby fungovat" - konečně každý se rozhodujeme za sebe, ale když sem před rokem něco podobného sháněl, stálo to tuším přes tři tisíce a to se mi zdálo moc.. Osobně se mi tento pojišťovací produkt na cestu líbí, jak říkám sháněl jsem jej neúspěšně i dřív a Kooperativa má zatím za něj u mne velký plus.. Pevně věřím, že jej nebudu potřebovat - udělal sem pro to vše..
PrVk

Příspěvekod PrVk » 10 srp 2012, 12:07

no je to zde: http://www.srovnavac.cz/zpravy/cestovni ... ba-holiday
ale pozor, jsou to jen asistenční služby, v případě havárie, odcizení či poškozením živly pojišťovna nic nezaplatí (myslím hodnotu náhr. dílů, příp. při krádeži časovou hodnotu auta, samozřejmě po odpočtu spoluúčasti). Existuje krátkodobé havarijní havarijní pojištění i s asistenčními službami, cena je závislá na hodnotě auta a zvolené spoluúčasti, cena se pak pohybuje od 800Kč nahoru, např. u vozidla v aktuální hodnotě 200 000Kč stojí pojistka 1500-2000Kč.
Sally

Příspěvekod Sally » 10 srp 2012, 12:41

Já mám asistenční služby ÚAMK, platím si tu roční kartu, a jako Zelený anděl (http://www.uamk.cz/index.php/produkty-uamk/zeleny-andel) mám slevu. Roční pro EU stojí 1890, jako ZA platím 1512 a pokud zaplatím v termínu při prodlužování, mám navíc 1 měsíc. Čili za 12 let mám jeden celý rok zadara.
http://www.uamk.cz/index.php/asistencni ... -cr-evrope
Zatím jsem jejich služby nepotřeboval, akorát kdysi dávno při odtahu auta, když se mi podělal hydrodynamický měnič a nešlo to ani nastartovat a nic. Ale raději si zaplatím a nic, než pak někde fňukat. A to samý se zdravotním a cestovním připojištěním. Pak doma zjišťuji, co jsem zaplatil a co už jsme měl zaplaceno v něčem jiným (platební karta apod.).

ασφαλές ταξίδι ;)
fioma

Příspěvekod fioma » 10 srp 2012, 15:06

No to je právě to,že třeba já měl letos připojištění od Kooper,a přestože mi to sjednávají stále stejní,a vědí ,že jezdíme autem,tak něco podobného mě jěště ani nenabídli.To co se nám letos všechno stalo jsem už popisoval,chtěl bych dodat,že po zjišťování co by šlo a nešlo z havarijní pojistky auta ,tak nula od nuly pojde.Při použití spoluúčasti bych dostal max 100(slovy sto korun).Dvojitá platba od OMV už byla vrácena a teď už jen čekám ,co dostanu z úhrady léků ze zdrav.připojištění .V těchto věcech jsem býval dost pohodlný,ale po letošku se nechám rád poučit i připojistit,i když jsem si myslel,že to mám celkem slušně ošetřeno.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 10 srp 2012, 21:36

-->fioma: ..tenhle pojišťovací produkt údajně Kooperativa zkouší první sezónu.. Je otázkou, zda v době kdy jsi jel, byl už na trhu a jak dlouho..

Zpět na