Zkušenosti s lékařským ošetřením v Řecku

..zkušenosti s lékařským ošetřením v Řecku, pobytem v nemocnici, zdravotním pojištěním či připojištěním
PrVk

Re: Zkušenosti s lékařským ošetřením v Řecku

Příspěvekod PrVk » 09 zář 2012, 01:03

Jen si dovoluji připojit poznámku. Pořád řešíte rychlost poskytnutí odborné lékařské péče, ale pořád řešíte pevninu. S jakou rychlostí a kvalitou asi musí počítat turista, který se dopravil na nějaký třeba nevýznamný ostrov? Já osobně se při výpravě pasuji za dobrodruha a nejsem určitě sám, při podnikání takovéto trasy na sebe prostě beru vědomě spoustu rizik.
Sally

Příspěvekod Sally » 09 zář 2012, 08:37

JaKot naprostý souhlas, líp si to snad ani napsat nemohl.

Odjíždíme v pátek autem do Španělska a dfc. neřeším coby kdyby. Jsme sami zvědavý na mentalitu Španělů (přestože jsme španělská firma), na jejich zvyky, chování a vůbec. Mám trošku strach z toho, že manželku chytil žlučník a mě záchvat dny (na pos.....ýho i zácchod spadne, že :D ). Vzhledem k tomu, že s náma jedou dva známí z Kosu, nemůžeme si dovolit neodjet. Suma by byla velká. Takže doufáme, že se to stabilizuje a vše bude v ókeju. Ale už su v kontaktu s naší překladatelkou a kdyby, tak to budu řešit přes telefon. Ale doufám, že žádné kdyby nebude.

Nikdy jsem lékařské ošetření v cizině řešit nemusel (naštěstí) a doufám že nebudu muset, přesto mám připojištění.
jazer31

Příspěvekod jazer31 » 09 zář 2012, 09:15

prvk, poznas aj osobne?...neviem ktoru trasu si kedysi zvolil...avsak pri takomto dobrodruzstve sa clovek musi spolahnut sam na seba...
http://www.youtube.com/watch?v=GKLjrgKAgB0
http://www.youtube.com/watch?v=FNpNZ804bNc
cestovanie = relax + poznanie
Ovečka
Administrátor

Příspěvekod Ovečka » 09 zář 2012, 10:06

to JaKot: Jaroušku, jako vždy naprosto výstižně zhodnoceno.

A něco mi to připomnělo. Byli jsme na dovolené na Kósu a vyrazili na výlet na ostrov Nissyros. Bylo nám řečeno, že na ostrově není žádná pitná voda, domorodci chytají dešťovku a když jí nenachytají dostatek, řecká vláda pošle tanker s vodou, která se napustí do městských nádrží. Na ostrově mimo sezónu žije cca 800 stálých obyvatel, kteří mají k dispozici jednoho doktora a jednoho zubaře. Když je v zimě bouřlivé počasí, nemůže v přístavu přistát žádná loď. Vrtulník prý může přistát jen u přístavu. Kdo tam byl ví, že tam opravdu není příliš mnoho prostoru pro nějaké manévrování a při větrném počasí je přistání opravdu nemožné. Ptali jsme se v jedné taverně majitele, co dělají, když má někdo opravdu závažný zdravotní problém, který se nedá zvládnout ošetřením na místě, člověk by musel do nemocnice (nejbližší je na Kósu) a je nemožné si přivolat pomoc. Pokrčil rameny, rozpřáhl ruce a se stoickým klidem řekl: "Voláme kněze".
JaKot

Příspěvekod JaKot » 09 zář 2012, 14:31

Děkuji za příznivý ohlas na můj diskuzní příspěvek, ta hodnocení mně potěšila, ale nikoliv z důvodu nějaké ješitnosti, nýbrž z důvodu, že uvedené reakce vypovídají o souhlasném názoru na danou problematiku vás, přispěvatelů do tohoto DF.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 09 zář 2012, 20:10

Přiznávám, že tentokráte jsem doufal, že někdo z Vás odpoví za mne a tak jsem čekal.. JaKot děkuju!!!! Napsal jsi můj názor, ale sám bych jej nevystihl líp, moc jsi mne překvapil - naprosto souhlasím..

Kdo se necítí zdravotně vpořádku, měl by hodně zvážit zda do Řecka jet a určitě by měl zvažovat jakoukoliv cestu do zahraničí. Případně to konzultovat s ošetřujícím lékařem..

Příjde doba, kdy před cestou půjde nejenom mé auto na preventivní prohlídku.. .. Před několika lety jsem odmítl vzít svého otce (tehdy 68) do Řecka, pokud nepůjde k lékaři a nenechá se prohlédnout, změřit tlak atd.. Odmítl, já zas odmítl otce vzít sebou vědom si toho, že dlouhé sezení v autě starým lidem moc neprospívá - měl jsem o něj strach.. Tehdy jsem vypadal jak blbec, že jej odmítám vzít bez absolvované prohlídky u lékaře a zažil si rodinné peklo, že přeháním.. To ale trvalo asi jen tři týdny. Když sem se vrátil z Řecka, otec dostal doma těžký infarkt. Když jsem pak mluvil s doktorem, ten mi sdělil, že pokud by tehdy na moji radu šel otec před cestou preventivně k lékaři, tak doktor by s největší pravděpodobností diagnostikoval hrozící kolaps srdce včas a ušetřil otce i nás velkých komplikací o kterých tady psát nemohu.. Kdybych otci tehdy ustoupil a vzal jej sebou, umřel by s největší pravděpodobností cestou nebo v Řecku..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
PrVk

Příspěvekod PrVk » 09 zář 2012, 20:45

jazer31: přiznám se, že jsem nepochopil, na co mám odpovídat, ale pokud jde o video z Ag. Nikitas, cosi jsem také kdysi zavěsil na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=ZY5Gz8X9 ... ature=plcp
Vendelín

Příspěvekod Vendelín » 09 zář 2012, 21:31

Všechny zdravím.Před týdnem jsme se vrátili z Paralie.2 dny po nasem příjezdu do Řecka, manžel dostal 40 horečky. Naše paní hotelierka,je Češka a mimochodem fakt superženská,tak nás vzala k místnímu lékaři a aj tlumocila.vyklubala se angína a náběh na zápal plic.Dostal antibiotika,2dny četl kníźky v posteli,po té 2dny pod slunečníkem a následující den se rachtal mori.A co je hlavní už mohl pivíčko.Ale proč o tom pisi:Nevím jestli to bylo lekama, nebo tím klimatem,každopádně doma bych to viděla na minimalne 10 dni čajíčkování.Byli jsme pripojisteni,takže jsme nic neplatili,doktor si to s pojišťovnou vyřídil sám.Bylo mi řečeno,když nemáte pripojisteni,jen svou kartičku zdrav.pojisteni,tak musíte do města,kde je státní nemocnice.Tak abych to shrnula,zkušenosti s místním zdravotnictvím na jedničku,ale příště raději aby nebylo.Jeste, ze jsme tam byli na 14 dni,takže vse dohnal(i ty soudky ).Jsme doma týden a už se nemůžeme dočkat příštího roku.Pa
Milan

Příspěvekod Milan » 06 říj 2012, 22:35

Vážení,
Na základě dohody s Pavlem, ukládám popis záchranářské akce v Řecku do sekce zdraví a lékaři. Nevím, jak se mi to povede napsat, ale dodneška jsem se svým zážitkem nevyrovnal. A to už mám za sebou sjezd 260 výškovým metrů (dále Hm) v lavině, pád z prvního patra na záda nebo výstupy na 50 alpských čtyřtisícovek.
Náplní letošní dovolené na Samothraki byl mj. kaňoning. Dělali jsme třetí kaňon. Na předposledním vodopádu (cca v 21:15) měla jedna z účastnic velmi vážný úraz. Pád ze skály. V místě nebylo GSM pokrytí. 14letá Katka z vlastní iniciativy vylezla asi 50m Hm a pokusila se chytit signál tam. Ani to nepomohlo. Zraněná nebyla schopna dalšího pochodu. Asi ve 4 ráno jsme na čelovky došli na pobřeží a zavolali přes 112 pomoc. Rodilý Řek vysvětloval operátorovi, co se stalo a kde zraněná leží s přesností na 100m. Od Řeků jsme věděli, že na Limnosu je záchranářský vrtulník. Myslel jsem, že okamžitě vyletí. Nevyletěl. Vysloveně přes odpor záchranářů (podrobnosti jak jsem se na sraz záchranářů dostal, raději vynechám) jsem se vnutil do záchranné skupiny, která vyšla v 8:05!!!!! Pět záchranářů a doktor suverénně vyrazili do jiného kaňonu, než jsme uvedli. (Tedy asi o 5 km jinam). Když jsem jim vysvětlil, že jdou blbě (neměli mapu) změnili směr a šli opět blbě. Následně zcela zjevně bloudili a jen díky mým korekcím a jejich konzultacím s kýmsi po mobilu jsme se blížili k místu úrazu. Záchranáři se mezi sebou neustále hádali, rozdělovali se. Prostě totální chaos. Slíbil jsem mému strážnému andělovi, že půjdu bezplatně darovat krev, pokud Lenku najdeme živou. Kolem 13. hod, (tedy 16:45 hod ležela na skalní římse) ji jedna skupinka objevila. V té chvíli mi záchranáři řekli, že je tady nebezpečný terén a že s nimi dál nesmím. Ať sejdu kaňonem asi 130 Hm sám dolů a vyhodili mě. To jsem měl za sebou 31 hodin bdění, v nohách osmihodinový kaňoning a 1420m převýšení. Tedy byl jsem další adept na záchrannou akci.
Další víme jen z vyprávění Lenky. Ačkoliv záchranáři s sebou měli nosítka, nechali Lenku jít ještě 3 hodiny horským terénem, až na pláž k záchranářské lodi. (je fakt, že jí cestou podpírali, nabízeli vodu a pomohli přelézt obtížná místa). Po různých peripetiích se dostala z ostrova na pevninu do perfektně vybavené univerzitní nemocnice v Alexandrupouli. Personál se zdál se být odborně zdatný, většina komunikovala anglicky. Zpětně bohudík, že přes upozornění Lenky se vykašlali na takovou „maličkost“, jako je po pádu z výšky udělat rentgen páteře, a tedy ji neoperovali na místě. Takže ji s diagnózou naražený ramenní kloub a zhmoždění zádových svalů povolili cestu autem zpět do Brna. V Bohunicích po CT vyšetření, byla okamžitě hospitalizována a za dva dny, byly mnohočetné zlomeniny krční páteře operovány
Závěr – Doufám, že kočenka měla životní kliku. Přežila pád, a po naprosto laické záchranné akci (pátrací akce zdarma, odpovídala předvedenému výkonu) a nedůsledné práci řeckých lékařů neskončila s rozdrceným krčním obratlem na vozíku. Nyní je v rehabilitačním ústavu a koncem října má být propuštěna do domácí a zhruba do roka by měla být fyzicky zcela v pořádku.
Všem čtenářům přeji, aby nikdy nemuseli využívat lékařských a záchranářských služeb.
Přílohy
slaňovat umím.jpg
slaňovat umím.jpg (165.14 KiB) Zobrazeno 2407 krát
vodu mám úplně všude.jpg
vodu mám úplně všude.jpg (177.92 KiB) Zobrazeno 2407 krát
kaňoning mě baví.jpg
kaňoning mě baví.jpg (164.04 KiB) Zobrazeno 2407 krát
Milan
andy.mclaren

Příspěvekod andy.mclaren » 07 čer 2013, 01:09

dsimon píše:Zaujímavý zážitok som mala tento rok pri návšteve lekárne. Bola som si pýtať niečo na preidušky, pretože manžela na potvoru chytila choroba - z klímy samozrejme .-) Tak som chcela niečo na nádchu, nejaký sprej do hrdla, a chcela som, aby mi pomohla vybrať niečo na tie priedušky. Teta na mňa pozerala ako na vola a oznámila mi, že jediné, čo mi môže predať bez receptu, je panadol.
Tak som kúpila zázvor, harmanček, urobila cibuľový sirup a o dva dni bol zdravý ako buk.
Ale veľmi ma prekvapilo, že skutočne nemajú voľný predaj ako u nás. Farmaceutické spoločnosti sú tým pádom závislé od predpisov lekárskych a je tam ešte väčší priestor ku korupcii. Na druhú stranu zase ľudia neskúšajú "samoliečiteľstvo" v takej miere ako u nás.

máme vyskúšané, že na bežné prechladnutia i bolenia hrdla z pitia studených nápojov je vynikajúci grécky med z borovíc voľne dostupný na trhoch či v obchodoch... je aj dobrou prevenciou... Hneď čo dorazíme do Grécka, tak ideme do miestneho marketu na prvý nákup. Ich med, marmelády, syry a iné pochúťky už po chvílke ochutnávame na terase a Grécko vnímame nielen zrakom a sluchom, ale aj chuťami a vôňami.... mňam....
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- znova autom Kastrí Loutró a rok 2016: ??? znova Kastri Loutro

Zpět na