Zkušenosti s lékařským ošetřením v Řecku

..zkušenosti s lékařským ošetřením v Řecku, pobytem v nemocnici, zdravotním pojištěním či připojištěním
Pavel
Administrátor

Zkušenosti s lékařským ošetřením v Řecku

Příspěvekod Pavel » 05 říj 2010, 17:30

..osobně jsem jej zatím nepotřeboval, nicméně pár zkušeností se vždy hodí. Takže jak postupovat, jak probíhá vyúčtování a vše s tímto spojené.. Problémy, pozitiva, nač si dát pozor, aby mi pojišťovna proplatila ošetření v Řecku atd..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Danča

Re: Zkušenosti s lékařským ošetřením v Řecku

Příspěvekod Danča » 25 říj 2010, 14:38

Jak už jsem uvedla, v září jsem prodělala masivní plicní embolii hned druhý den po příjezdu na Kassandru do Pefkochori. Nejdříve lékaři nechtěli za mnou do apartmánu přijít, neboť už jsem nebyla schopna se k nim dopravit, ale po naléhavé výzvě našeho pana domácího přeci jen jeden přišel a opravdu na jeho urgentní telefon velmi rychle přijela sanitka. Nejdříve mě odvezli do oblastní nemocnice a po stabilizaci do okresní nemocnice v Polygyrosu, kde jsem byla 8 dní. Jedná se o státní nemocnici, stačila jim průkazka pojištěnce EU, potvrzení o připojištění a výsledkem bylo, že jsem neplatila ani korunu a pojišťovny si to mezi sebou vyúčtovaly. Dostalo se mi ošetření na velmi dobré úrovni, vyšetření na CT bez čekání a léky, které ještě nejsou u nás. Domluva anglicky, nebo česky přes delegátku a sestřičku, co uměla česky. Opravdu jsem řeckým lékařům zavázána, že jsem se mohla vrátit domů, kde se ještě léčím. A samozřejmě děkuji svému příteli Honzovi, že v prvním okamžiku nezmatkoval a věděl, co si se mnou počít, když jsem byla v bezvědomí a bez tepu.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 25 říj 2010, 16:49

-->Danča: Vždycky mám radost, když se na našem DF objeví někdo nový, kdo může říci ze svých zkušeností něco navíc k tématu o kterém se u nás ví velmi málo nebo skoro vůbec. DĚKUJI! Přeju brzké uzdravení. O nemocnicích v Řecku jsem slyšel spíše katastrofičtější zprávy, ale bylo to z doslechu a tak jsem založil toto téma. Jsem i z tohoto důvodu rád, že jste se ozvala, protože lékaře občas třeba všude..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
andy.mclaren

Příspěvekod andy.mclaren » 29 pro 2010, 20:25

pri dlhých sedeniach v tesných sedadlách dokáže krvná zrazenina poriadne potrápiť.... preto je najdôležitejšie vždy po nejakej dobe urobiť si prestávku a prejsť sa okolo auta, nech sa nohy znova pekne rozhýbu.... Sám to podceňujem, no po Tvojej skúsenosti si asi dám väčší pozor... Som rád, že to šťastne dopadlo a želám Ti Danča, aby Tvoje ďalšie dovolenky boli už iba plné radosti a oddychu. O tej sestričke, ktorá vie po česky sme boli informovaní aj my v Polychrone. Hneď som bol pokojnejší, že ak náhodou budem v núdzi, tak mi aj niekto porozumie...
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- znova autom Kastrí Loutró a rok 2016: ??? znova Kastri Loutro
michal77

Příspěvekod michal77 » 31 bře 2011, 13:24

Musím se připojit ,dva roky zpátky jsem v Polichronu potřeboval nutně antibiotika-dostal jsem zánět močovích cest ,moc studeného piva a moc tepla nešlo asi kombinovat dohromady,hned na první křižovatce při vězdu do Polichrona je po prave straně soukromá doktorka jde to vydět od cesty cca 10metru,šel jsem tam a za vyšetření a napsaní antibiotik chtěla po mně za vyšetření 40 eu a za antibiotika 34eu,byl jsem připojištený volal jsem do Česka z ambulance doktorky svím mobilem,ukazal jsem ji připojištěni a ona řekla že ji to nezajíma že chce peníze hned a že ůdajne ji pojištovna z Česka nic neproplati,doktorka z Polichrona hovořila napůl Rusky a Anglicky a operatorka z ČSOB PŘIPOJIŠTĚNI mi řekla že mi to ůdajne proplatí po příjezdu do ČR ale jen za léky ne za ošetření,že je to soukromá doktorka .Po krátke hádce jsem položil mobil nadal doktorce mávnul rukou a sjel jsem si do Soluně do nemocnice-státni- vyšetření moče ,Řecky AUGMENTÍN A V POHODĚ ,NEPLATIL jsem NIC.Kamarád z Řecka mě pak upozornil že raději do nemocnice než k soukromému lékaři a v Česku mi na pojištovně řekli že se soukromíma doktorama dohodu nemaji.Příšte jsem si našel jinou pojištovnu.nebudu dělat reklamu ,ale vždy když se člověk navíc připojisti do ciziny tak se má zeptat zda mu pak všechno uhradí,těd si dávam větši pozor co ktera pojištovna má ve smlouvě a raději se dvakrát zeptam.Tolik má zkušenost z Řecka!
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 31 bře 2011, 20:09

Nemyslím, že bychom se bránili diskuzi v tomto tématu ohledně pojišťoven a jejich služeb pro turisty při cestě do Řecka, protože to patří do našeho hesla "safety first" - opatrně, bezpečnost především.. Takže pojišťovny slibují cokoliv, praxe však bývá jiná a nebo naopak služby super - ve smyslu co slibují.. Tohle není bráno jako reklama, je to ve prospěch nás všech.. Jen opatrně, aby jste někteří se nedopouštěli pomluv atd. se zákonem neslučitelných.. ;)
Ovečka
Administrátor

Příspěvekod Ovečka » 01 dub 2011, 08:07

Naše spolucestující měla úplně stejný problém jako michal77, ale ne z piva a horka- vlastní nešikovností se polila na lodi vodou, pěkně pofukovalo a než jsme dorazili do přístavu, pekelně se nachladila. My jsme vynechali lékaře i nemocnici, šli za naší kamarádkou zdravotní sestrou a pídili se, co na tento problém použít za léky. Kamarádka nám napsala jak se antibiotikum jmenuje, šli jsme do lékárny a vybafli na magistru, že potřebujeme tyto prášky. Magistra na nás koukla, zeptala se, jestli jsme turisté a po našem přitakání vydala balení antibiotik, napsala jak je užívat a dokonce jsme dostali účet. Když jsem si ho před lékárnou prohlédla, zjistila jsem, že na účtence je napsáno "léky". Smáli jsme se tomu poměrně dlouho. Po návratu do ČR jsem předložila účtenku slečně v pojišťovně a ta bez mrknutí oka vyplatila peníze. Nebyla to žádná horentní částka, tuším něco kolem 12-ti euro. Spíš by se dalo říci, že jsem zkoušela, jestli mnou vybraná pojišťovna za něco stojí. Já jsem spokojená a bez pojištění neopouštím rodnou hroudu. Co kdyby náhodou....
michal77

Příspěvekod michal77 » 10 dub 2011, 11:59

Ahoj Ovečko u ktere pojištovny si sjednávaš cestovní připojištěni??Dík za info jo a zdravím tebe i přitele do Brna.
milan17

Příspěvekod milan17 » 02 zář 2012, 20:00

V terajšej dobe si užívame bezstarostných 28 dní na dovolenke v Sarti,čo považujeme za malý raj na zemi,ale v piatok 31.8. sa tento raj premenil na malé peklo.Stali sme sa svedkami oživovania človeka na pláži,ktorý sa utopil.Každý rok sme počúvali ,že sa niekto utopil alebo umrel na nejakú chorobu.To sme brali ako nejakú správu,ktorá išla jedným uchom dnu a druhým von.Pri pohľade ako traja ľudia asi trištvrte hodiny oživujú človeka,tými najzákladnejšími prostriedkami,tak sme si pripadali ako v dávno minulej dobe a zanechalo to v našej duši dosť veľkú jazvu a rozpoloženie.To som si myslel ,že po nešťastiach,ktoré som prežil za posledných 10 rokov,že mňa len tak niečo nerozhodí.To som sa veľmi mýlil.Tu musím vysoko oceniť tých pre mňa neznámych záchranárov,ktorý asi robili asi aj nemožné,ale pána boha nenahradili a život sa mu im nepodarilo zachrániť.Najviac sa nás dotklo,že umelé dýchanie,masáž srdca je z našeho pohľadu asi veľmi málo v stredisku kde trávi voľno okolo 3tisíc ľudí a to nepočítam menšie letoviská v okolí.Pre Sithoniu je najbližšia sanitka v Poligirose,čo je od Sarti vyše 80 km.Pri pohľade na oblohu kde sa preháňajú vojenské stíhačky,tak my je veľmi smutno,že neni peňazí na vrtuľník,ktorý bi asi pomohol zachrániť dosť životov ,ktoré zbytočne vyhasli len preto ,že niektorý neschopný idiot nevie,že aj turisti sú len ľudia.A to nehovorím o tom,že turizmus je pre Grécko docela dobrý zdroj financií.Preto by aj v čase krízy mali trocha viac starať o zdravie turistov ,ktorý sa na určitý čas podľa mňa stávajú občanmi Grécka,a nie aby zomierali na pláži v tak zaostalých podmienkach,keď ani po 3/4 hodine neni k dispozícii sanitka s ďaleko lepším vybavením ako su ruky a ústa plavčíkom,ktorým patrí veľká vďaka za to čo vykonali,aj keď sa im nepodarilo oživenie človeka.Z tohto dôvodu by som bol rád ,keby na tejto stránke ktorá veľmi pomáha nám turistom a začo patrí vďaka autorom-recko-autem či by nemohla prebehnúť nejaká petícia ,ktorá by bola odoslaná na ministerstvá zahraničia Českej a Slovenskej republiky a aj cestoviek, aby sa viac starali o zdravie svojich občanov v zahraničí.Cestovne poistenie rieši len dôsledky nehôd a zdravotných problémov,ale predchádzaniu a zmierňovaniu ,takýchto udalostí by sa mali starať aj ministerstvá na naše podnety,a nie len si užívať život na recepciách.Všetkým šťastnú,bezstarostnú a hlavne v zdravý prežitú dovolenku praje milan17.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 02 zář 2012, 20:55

-->Milan17: ..je mi líto, ale pokud vím petice je vázána na splnění podmínek subjektu, který ji zajišťuje a ty v současnosti nejsme schopni splnit a zajistit (např. být držitelem oprávnění/povolení ke sběru identifikačních dat osob, které petici podepisují). Bohužel i proto nějaká petice nepřichází z naší strany v úvahu. Omlouvám se, ale děláme pro Vaši informovanost maximum možného a tenhle požadavek je již zcela mimo naše možnosti..

Zpět na