Moje dovolená

..reportáže a glosy, chci Vám ukázat, fotosoutěž 2010, plechová kavalerie, moje dovolená, script na výpočet nákladů na cestu a další..
Sally

Re: Moje dovolená

Příspěvekod Sally » 20 led 2011, 13:22

Pavle
tak nějak jsem si uvědomil a možná jsem to i někde psal že Turecko 2009 bylo jakousi "náhradou" za Řecko. Zaměstnavatel mi zaplatil část dovolené a já řešil dilema kam. V tu chvíli se mi dostali do ruky obrázky Pamukkale a bylo rozhodnuto. JENŽE. Otec mi říkal, že to není tak jak je to na obrázkách, že tam byli hotely které vypouštěly odpad po skalách, že se pak musely zbourat a že budeme zklamaní. Čili na Pamukkale jsme odjížděli se smíšenými pocity, zacože vyhodíme tolik peněz a opak byl pravdou. Takže když je někdo (já :twisted: )připraven na to horší, o to lépe přijímá to "horší"
A teď jsem se díval do nachystaných míst, tak je toho ještě moc z toho "nového" Korint a Korinstcký průplav, prý je tam most, ktarý se potápí místo aby se zvedal - otec má i fotky, potom Epidurus, Delfy, Mykény, Argos, Neméa, Lerna - takže je toho skutečně moc a doufám, že to bude lepší a že se i "lépe připravím". :D
MartinD

Příspěvekod MartinD » 20 led 2011, 16:23

To Pavel: No presne nejak tak by som si ten clanok predstavoval - s trochou nadsazky informovat ze aj v Grecku su komare, tulave psy, odpadky, neukazneni soferi atd atd - a kto by tam napriek tomu isiel pozriet, tak by fakt mohol byt snad uz len prijemne prekvapeny :-) Koniec koncov - cim viac ludi bude chodit do Chorvatska, tym lepsie pre nas :-)))))))
My sme napr minuly rok az pred odletom na Kretu si zistili info z internetu o tom hoteli - no des a hroza, same negativa. Tak sme tam sli zmiereni s tym ze to bude strasna dovolenka - a na koniec to bolo uplne super, fakt sme zazili len prijemne prekvapenia. Nie je nic horsie nez nenaplnene prehnane ocakavania....
To Sally: My sme boli nad tym kanonom Vikos koncom jula 2010 a na par miestach bolo este vidiet vodu aj zhora. Ja som si tam inak hned kupil podrobnu mapu - takze som nemal problem najst tie vstupy dole do kanonu i ked nejak extra znacene to nebolo. My sme ale dole nesli. Podla tej mapy inak je asi polovica kanonu v lete urcite sucha - ta rieka sa straca v nejakom ponore. Prave orechove to musi byt v takom maji - juni. Urcite by som sa tam raz chcel este vratit.
Krasne "mini" kanony s krystalovou vodou a vodopady na kupanie boli napr v okoli Charavgi a udoli Neda na Peloponezu, tam bola voda aj v juli 2010. Boli sme tam az 3 x v ramci pobytu a to sme mali pod nosom krasnu plaz Voidokilia. Samozrejme ale odpadky najdes aj tam :-(
1997 Katerini-Paralia, 2005 Paralia, 2006 Paralia, 2007 Paralia, 2008 Paralia, 2009 Sarti, 2010 Kreta, Pelopones, 2011 Pelopones, Rodos, 2012 Milos, Kreta, 2013 Kreta, Nikiti, 2014 Pelopones, Rodos, 2015 Nikiti, 2016 Kreta, 2017 Kos
tovel

Příspěvekod tovel » 21 led 2011, 06:53

to admin Pavel a spol: Na R-A je rubrika "galerie" se spoustou hezkých fotek. Navrhuji přidat složku např. "co se mi nelíbilo" nebo tak nějak v tom smyslu. Mezi fotkami určitě mám příspěvek s nějakým tím minus. Další možností je nová anketa na téma: "Co se mi v Řecku nelíbilo" S cenou benzínu jsme se už asi všichni smířili, stejně se tak moc neliší od ceny PHM v ČR.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 21 led 2011, 12:07

-->tovel: ..přemýšlím proč bychom tak dělali. Zabývám se Řeckem už dlouho, na stránkách netajím nic a píšem o všem. Schází mi přirovnání s jiným webem.. Ty jsi někde něco podobného viděl? Že by někdo chtěl třeba propagovat Českou republiku, jako vděk za to, že se mu tady líbí a přitom na stránkách ukazoval zdejší svinčík? (A že jej není málo..). Ne, jsme vyjímeční už takhle, že propagujeme hezkou zem a přitom zároveň se nebojíme ukázat na nedostatky byť zejména všeobecně - proč, popíšu dál.. Naše stránky by měly být vyvážené úměrně tomu jaké zážitky si přivážíme a proto se i nadále budeme soustředit více na to lepší. Mirka v reportážích napsala článek "Naše tajná místa aneb úhel pohledu" a doporučuji všem přečíst..

Já vyjmu jen odstavec a budu citovat:
Při jakémkoliv doporučování je tedy dobré počítat s touto „chybou“ – dva lidé nikdy nepojedou na stejné místo už proto, že každý máme různé hodnoty, měřítka a přání. Klidně se může stát, že na vychvalovaném příjemném a prý opuštěném místě najdeme příště školní zájezd, skládku odpadků, nový plot, špinavé moře, medúzy, komáry nebo nám prostě doporučené místo, od nějž očekáváme pohodu, nic neříká… Občas potkávám lidi, kteří se chovají, jakoby třeba i počasí bylo součástí servisu cestovní kanceláře, případně záležitostí obce, kterou se rozhodli poctít svou návštěvou. Očekávají „full servis“ i od přírody a přenášejí pak zodpovědnost za svou spokojenost na toho, kdo jim pobytové místo zajistil nebo doporučil. Snaha pomoci se pak obrátí proti nám, čili „pro dobrotu na žebrotu“.

My uděláme novou galerii "co se nám nelíbí", někdo tam zašle fotografii skládky a ona za měsíc zmizí, přitom je to pěkné místo jen nějaký blbec zapoměl, že odpad se vozí do sběrného dvora. Nehledě na to, že by se klidně mohlo stát, že by uvedená rubrika byla zneužitelná konkurenčními destinacemi atd.. Těch negativ je víc než pozitiv.. Například nejsme schopni prokázat autentizaci fotografií od neznámých autorů a už vůbec ne aktualizaci.. Můžeme dát neoprávněný cejch něčemu, co tam za týden nemusí být, proto by jsme měli i v tomto případě být opatřní. Dívám se na vše z trochu širšího pohledu a odpovědnosti a pokud tyto stránky budu vlastnit, bude to tak i dál.. Vážím si každé rady, ale připusťme, že na tom co říkám, něco je.. Dík za pochopení.
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
tovel

Příspěvekod tovel » 21 led 2011, 12:30

Ahoj Pavle. Asi máš pravdu, bude lépe se zabývat pozitivnějšími záležitostmi. Co bylo špatné letos za rok nemusí být a obráceně. Stejně se to meziročně dá posoudit, jen když se opakovaně jede na stejná místa. Ale možná anketa na téma "Co mě na poslední dovolené v Řecku zklamalo" by nebyla zbytečná. Mohla by pak následovat anketa "Co mě na poslední dovolené v Řecku potěšílo"
MartinD

Příspěvekod MartinD » 21 led 2011, 16:31

Ja si tiez myslim, ze z toho netreba robit nejak extra "tragediu". Proste mi len taky clanocek vtedy preletel hlavou, ako reakcia na tie nenaplnene, zrejme trosku prehnane ocakavania, niektorych ludi, ktori sa potom netaja sklamanim - i ked si za neho v podstate mozu sami.
Rozhodne netreba tu robit nejaku galeriu greckych smetisk - na to by sme nemali ziadny narok, ani keby sme tu na SK (CZ) my nemali ani jedno.
Len mi proste fakt prislo trosku naivne ked ludia licia svoje sklamanie z toho, ze v GR videli smeti, tulavych psov a ze sa na nich kazdy casnik neusmieval od rana do vecera a pod.
Vdaka za tento web taky aky je.
1997 Katerini-Paralia, 2005 Paralia, 2006 Paralia, 2007 Paralia, 2008 Paralia, 2009 Sarti, 2010 Kreta, Pelopones, 2011 Pelopones, Rodos, 2012 Milos, Kreta, 2013 Kreta, Nikiti, 2014 Pelopones, Rodos, 2015 Nikiti, 2016 Kreta, 2017 Kos
Mirka
Administrátor

Příspěvekod Mirka » 21 led 2011, 17:51

Rubriku Reportáže a glosy jsme založili i jako prostor pro kritické hlasy a varování ostatním v souvislostech a konkrétních situacích - ani jeden nás (team RA) nepatří k fanatickým řeckomilům. Možná jsou tyto články trošku stranou pozornosti.
Tovel: Dobrý nápad na novou anketu, ta o PHM je už "fousatá", zkusím tvé téma připravit.
filda

Příspěvekod filda » 27 úno 2011, 20:08

Tak si tady pročítám všechna témata a to hlavně proto, že už se těším na dovolenou. Loni jsme byli v Řecku poprvé a myslím, že to byla nejhezčí dovolená. Po 2x Tunisu, autem Bulharsko a několikrát Chorvatsko je Řecko prostě vítěz.
Byli jsme na Olympské riviéře kousek od Katerini na Olympia Akti v hotelu na pláži, ubytko jsem si zamluvila přes net a je pravda, že i když popis a foto hotelu bylo opravdu super a hodně se lišilo od skutečnosti, určitě nás to nerozhodilo. Moře bylo krásné, teploučké, a to i po noční bouřce,velká prostorná písečná pláž,pozvolný vstup. Musím říct,že naše dovolená je hlavně koupání v moři, nahřát se na sluníčku, relax a plavání v teploučké vodě. Na památky nechodíme - je teplo a nechce se nám.
Večerní procházky po městě, obchůdky, večeře za slušné ceny - vždy jsme si pochutnali, spousta ovoce a pocit pohody a bezpečí i v nočních hodinách.
Měsíc před tím jsme byli v Chorvatsku, až dole na jihu, ale moře bylo každý druhý den studené, že se tam dalo vydržet max 20 minut, kamínky a prudký vstup, moc lidí na úzké pláži, dražší...... Ve srovnání s Řeckem - jasné. Tunis není špatný, moře super - nevýhodou je hotel mimo město, s místníma je lepší se do komunikace nepouštět, jsou pak otravní, takže většinu času strávíte v hotelu a okolí. I tak jsme z každé dovolené přijeli spokojení.
Tak už jsme si letos naplánovali Řecko, opět Olypia Akti, jen to ubytko si necháme až na místě, protože jsme se loni ptali v ostatních hotelech a domech u pláže a nebyl problém se ubytovat a levněji, než dopředu přes net. Nechce se mi riskovat a hledat jinde, když jsme byli spokojeni.
Jezdíme s manželem, 13 letou dcerou a jeho rodiči dvěma auty. Takže už jen čekám, až se to tu tochu rozjede, aby bylo co číst.
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 27 úno 2011, 20:45

Tak tě vítám mezi dalšími nadšenci cestování do Řecka ! 8-)
Myslím že si počteš... za ty roky se tady nashromáždilo dost informací. Stačí si jen vybrat z hlavní stránky :
http://www.recko-autem.cz/index.php?str=101 Postupně jsem od r. 2006 četl a doslova "hltal" vše co se objevilo... Díky Pavlovi, že měl tehdy nápad založit takový informační servis. V té době jet do Řecka autem chtělo i KUS odvahy.... dnes je to už o hodně snažší. :idea: :mrgreen:
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
PrVk

Příspěvekod PrVk » 27 lis 2011, 11:33

Romčo, místopis z Lefkády je parádní, jenom jsi zřejmě tou velmi zalidněnou pláží myslel Kathisma beach, která je velmi snadno autem přístupná a pak to tam tak vypadá. Na pláž Kalamitsi (která je hned vedle Megali Petra) se sjíždí 3-4 km prudkými serpentinami, ta je naopak docela prázdná.

Zpět na