Reportáže a glosy

..reportáže a glosy, chci Vám ukázat, fotosoutěž 2010, plechová kavalerie, moje dovolená, script na výpočet nákladů na cestu a další..
romča
Administrátor

Re: Reportáže a glosy

Příspěvekod romča » 05 zář 2012, 15:17

Ahojky všichni. Až na pár šťastlivců je to letos za námi. S Pavlem nelze než souhlasit. Pravda v tom, v jaké nejistotě žijí ti, kteří musí za pár měsíců vydělat na celý rok. Málokdo to tady pochopí. Náš letošní ubytovatel vlastní i tavernu a zaměstnanější lidi jsem tady nepotkal. Odcházeli jsme skoro před půlnocí a to ještě kmitali. Ráno při probuzení už létali na zahradě a vozili suroviny do taverny. Nezávidím! Nemůžu moc dobře posoudit náladu a změnu chování, protože jsme každý rok jinde. Opravdu je znatelný nárůst turistů z bývalé Jugošky. Němce by jsme napočítali na jedné ruce. Ani se nedivím!
Jo k tomu Bulharsku. Ani náhodou! Stačily k tomu pouhé dva průjezdy přes "krásnou" Sofii. Radši si dám pauzu a budu se těšit. :lol:
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
KE-Peter-SK

Příspěvekod KE-Peter-SK » 05 zář 2012, 17:44

Jardap - nevadí, veď aj tam sa platí €, a je to blízko Talianska :lol: :roll: :lol:
V roku 2018 - 13. cesta autom do Grécka! :dance:
Mirka
Administrátor

Příspěvekod Mirka » 05 zář 2012, 20:19

Pavel shrnul letošní pocity a obavy nás všech. Pokud jde o alternativy, leckde je hezky - narozdíl od některých z vás nedám na Bulharsko dopustit. Černá Hora je taky dobrý nápad, ale je tam v sezóně dost těsno. A co teprve až tam dorazí všichni řeckomilové... Na Korsiku mám po dovolené před třemi lety asi ojedinělý názor - nádherná příroda, ale atmosféra a lidé mi tam chyběli - opravdové obyvatele s korsickými kořeny, aby pohledal... Nebudu to tu víc rozebírat, o důvod jsem se začala zajímat až na základě návštěvy tohoto jinak krásného ostrova.
Napadá mě, jestli lidé také v minulosti (třeba před válkou) cítili, že situace směřuje ke katastrofě a jsou úplně bezmocní... Stačilo by, kdyby se Řeckem nestrašilo a světová média by dovolenou v GR naopak doporučovala - o pár Řeků víc by si vydělalo na zimu.
dsimon

Příspěvekod dsimon » 07 zář 2012, 14:40

Veľmi pekné zhrnutie.
Najradšej by som chodila len do Grécka. Moji chlapi však potrebujú krajiny striedať, takže predpokladám o rok športovú dovolenku v Chorvátsku. No z Grécka cítiť domov a to inde nie je. Taliansko ma nepresvedčilo, Bulharsko dtto, ešte bola krásna Elba a bola tam skvelá klíma, výborná vlhkosť vzduchu. Ale tohtoročné Egejské bolo dokonalé.
2002 - Zakynthos (14 dní) letecky, 2010 - Chalkidiki, Fourka (30 dní) autom , 2012 - Thassos, Alikes (10 dní) autom, 2013 - . . . tak tento rok to bude HR . . .
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 16 pro 2012, 12:57

V článku reportáže o Kosovu a v diskuzi kolem ní jsem společně s některýma zde poukazovali před několika lety na věci, které se začínají objevovat až nyní, protože teď už to "neublíží" a takzvaně nahrabáno jest.. Co na tom, že tím uměle vznikl destabilizující prvek v Evropě který jen tak "nerozdýchá" a bude nás ohrožovat i omezovat dlouho nejen na dovolený.. http://www.literarky.cz/politika/svet/1 ... e-v-kosovu

Chápu, že tady politiku nechcete. Jenže tohle jsou pouhé a nepopiratelné informace s politikou vcelku snadno zaměnitelné. Ale toto se nás dotýká a už dřívě se šuškalo o věcech, které nás možná budou jednou nutit jezdit přes Bulharsko a proč to všechno? ..to odpovídá konečně trochu realističtěji ten článek. Kdo tady tyhle informace nechce, nechť to nečte a strčí hlavu do písku. Zároveň mne za to nemusíte napomínat ani kritizovat..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 16 pro 2012, 16:05

Omluva: chvilku omylem scházel v předchozím příspěvku odkaz na článek na který jsem reagoval.. http://www.literarky.cz/politika/svet/1 ... e-v-kosovu
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 05 led 2013, 16:24

Svátky pominuly a odkazem na následující článek (o kterém již nějakou dobu vím), sem Vám nechtěl kazit sváteční náladu.. Pokud si vzpomenete co jsme zde probírali v souvislosti s Kosovem a hrozící možností "velké Albánie". Tak tady je další důkaz, že to není až taková blbost.. http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/a ... rou/882205 Opak je pravdou a uznání Kosova situaci nejen neuklidnilo ale s "jídlem roste chuť" a každá záminka bude k dobrá k rozpoutání nového konfliktu.. :( ..a pak se mi divíte, že se rozčiluju nad tou nespravedlností..
Můžeme jen doufat, že se bezpečnost na E75 chvíli ještě nezmění a budeme po ní dál jezdit přes MK FYROM.. Pro neznalé, dá se jezdit i přes Bulharsko, kdy odbočka na něj je vcelku bezpečně vzdálená od tohoto území.. Nicméně není už to tak pohodlné..
PrVk

Příspěvekod PrVk » 03 bře 2013, 11:54

Všechny zážitky z dovolených zde popsané jsou skvělé, ale ta Jánošova reportáž se mně hodně líbí, že je velmi střídmá a realistická. Pobyt v Sarti podle jiných představ, než bylo původně zamýšleno, přejezd do Bulharska a srovnání obou zemí je ovšem tady něco nového.
frigo

Příspěvekod frigo » 03 bře 2013, 19:34

To Jánoš, díky za tvůj popis vaší dovolené, velmi pěkně popsané cestovatelovi problémy s ubytováním a originálně vámi vyřešené :) . Také nemáme vždy dopředu sjednané ubytování a vím, že po dlouhé cestě se to někdy hledá velmi těžko a kolikrát záleží opravdu na štěstí. Bulharsko autem mě také velmi láká, snad někdy příště.
P.S. při popisu tvých fotek jsem ale objevil jednu chybu: v té druhé řadě fotek máš vyfocený záliv mezi Kalamitsi a Porto Koufo na Sithonii - viz fotka od Tovel - http://www.recko-autem.cz/nahled.php?image=3017&src=fts . Ten záliv jsme taky několikrát fotili, je opravdu pěkný, tak si tu scenerii pamatuji ;) .
Jinak ale ještě jednou díky za pěknou reportáž :D .
tomstein

Příspěvekod tomstein » 04 bře 2013, 11:52

Zdar Janoš
Pekne napísané, dobre sa to čítalo, hlavne tie historky s hladanim ubytka, či kapitan na plaži :)
Tuším by som zaviedol povinnosť, každého člena aby napísal aspoň 2-3 odstavce z dovolenky :)))
Dobre to padne takto si zaspomínať, ked tu máme zimu, ale zdá sa, že už nám zase svitá na lepšie-letné časy :)

Zpět na