Reportáže a glosy

..reportáže a glosy, chci Vám ukázat, fotosoutěž 2010, plechová kavalerie, moje dovolená, script na výpočet nákladů na cestu a další..
romča
Administrátor

Re: Reportáže a glosy

Příspěvekod romča » 10 čer 2012, 00:21

Ahojky. Konečně mám klid a můžu vstřebat Titánův pád. Čekal jsem, že přispěji něčí věcným, bez emocí. Nejde to. Chtěl bych umět vyjádřit své pocity, jako autorka. Neumím a umět nebudu. Stejně jako pocit, kdy se vracím po roce do Řecka. Nejezdím na dovču, ale domů. Neuvěřitelně mě to nabíjí. Slunce, atmosféra, vůně a samozřejmě jídlo. Ten pocit- klídek, kam spěcháš, zítra vyjde slunce znovu. Nevím, jestli má řečtina podobné slovo, ale ve španělštně je to MAŇANA. Prý nepřeložitelné. To je filozofie života. Přejedu řecké hranice a vejde to do mě. Dokonce i řídím auto jako Řek. Miluji ten zdánlivý chaos na silnicích. Všichni to už určitě znáte. Přitom jsem neviděl jedinou bouračku. Mám dojem, že v minulý život jsem prožil tam. A nesu hrozně těžce co o mém DOMOVU čtu a slyším. Dá se říct, že konec článku jsem přečetl v mlze. Prostě se mi zapotily oči. Báječně napsáno a ještě líp pochopeno. Ano, lidi kolem mne nechápou jejich mentalitu. Nevidí ty zástupy obránců demokracie nejen té řecké, ale celé Evropy. Je to hrdý národ. Nenechali se poturčit a ani Německo nic nezmůže. Doufám, že se brzo objeví další lord Byron. Držím palce a pokud budu zvládat finančně a samozřejně zdravotně, přivezu těch pár svých sov do Athén.
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
PrVk

Příspěvekod PrVk » 10 čer 2012, 09:44

To řecké slovíčko, které je onou obdobou španělské "maňány" je "Ávrio", čili zítra :D
Jozef ZA-GR

Příspěvekod Jozef ZA-GR » 10 čer 2012, 12:27

Tak,tak tá atmosféra Grécka...už celá cesta Balkánom má pre mňa zvláštne čaro..a prejazd hraníc v Evzoni,ten pocit nemávam nikde inde...neviem to vysvetliť,ale začalo to už v detstve čítaním gréckych bájí a kních od Zamarovského... ;)
frigo

Příspěvekod frigo » 14 čer 2012, 13:15

Pro všechny: teď jsem na netu objevil tento článek- http://cestovani.idnes.cz/dovolena-v-re ... igsvet_tom , mohu s ním jen souhlasit a když to převedu na ČR, stejně je důležitější než politika naše vlastní práce, tak nám nezbývá než pracovat a těšit se na dovolenou... :)
Šmarjá Josef

Příspěvekod Šmarjá Josef » 14 čer 2012, 19:34

-->frigo: Diskusi pod článkem moct nečíst, tradiční sbírka lidí typu: všude byl, všechno viděl akorát v p*****i zapomněl zůstat.

(zbytečnou citaci smazal admin - šmarjá :mrgreen: lidi necitujte mi tady, když Vaše reakce následuje hned za příspěvkem jehož se týká! stačí dopsat -->adresáta:)
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 04 zář 2012, 21:39

Tak jsem jako každý rok dal dohromady moji "recenzi" na Řecko. Jedno jsem tam ale nenapsal, že odhad nás všech, kteří zde píší, na letošní dovolenou v Řecku se splnil. Mně tedy určitě a podle Vašich reakcí na našem DF, nebudu zřejmě jediný.. :mrgreen: Předturistická sezóna byla pro mne jako provozovatele webu pěkný adrenalin, protože sem nechtěl mít někoho "na svědomí".. a informace které jsem dostával z Řecka byly dost jiné než oficiální od zbytku světa, který pitval krizi a vyvolával v potencionálních turistech napětí a nejistotu, která nakonec turistickou sezónu v Řecku poznamenala určitým úbytkem.

Osobně mi hodně záleží na tom, co na tomto webu publikujeme abychom byli co nejpřesnější a tak jsem trochu trnul zda se vše povede.. A povedlo se i díky Vaší ochotě a sdílení Vašich informací s námi. Slova poděkování za to nejsou nic proti tomu co cítím..

Článek který jsem napsal naleznete zde: http://www.recko-autem.cz/index.php?str=150

S blížící zimou začneme opět zveřejňovat Vaše/naše zážitky, fotografie i příběhy. Doufám, že dojde i na fotosoutěž. Prostě se budeme zase bavit Řeckem a doufat, že ta příští dovolená opět vyjde.. Ale to ukáže čas, přinejhorším se vrhnu na Bulharsko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hezký den/večer všem!
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 04 zář 2012, 22:10

:arrow: Pavel: jen jsem přečetl tvůj příspěvek, napadla mě věta klasika "Má pravdu předsedo" :D . Jinak díky za vše co zde na webu je, usnadnilo mě to rozhodování jestli jet do Řecka prvně autem a to nemluvím o pomoci co se cesty týká ...

Jinak co se jedná o Bulharsko ... neděs nás .... to se nedělá, strašit děti v noci :D
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem
KE-Peter-SK

Příspěvekod KE-Peter-SK » 04 zář 2012, 22:57

Ja za seba: Bulharsko ani ZADARMO!!! :!: Je to stále bývalý "socik"!
To radšej Čierna Hora!!!
V roku 2018 - 13. cesta autom do Grécka! :dance:
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 04 zář 2012, 23:00

Tak mě láká i korsika :D ale z SK to máte o kousek dál :D
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem
KE-Peter-SK

Příspěvekod KE-Peter-SK » 04 zář 2012, 23:11

No :!: Bol som už aj na Sicílii (busom) ale Taliansko ma svojou mentalitou neoslovilo :roll:
Gréci sú ako po ľudskej stránke najpríjemnejší, čo sa týka osobnosti človeka.
Korzika je podobná Grécku v prírode a plážach, aspoň si myslím, ešte som tam nebol. :roll: :o
V roku 2018 - 13. cesta autom do Grécka! :dance:

Zpět na