Ke zprávě z cesty se chci zeptat 2012

INFORMACE MEZI ŘIDIČI = Aktuální zprávy z cesty 2010, cesta jinudy, hraniční přechody, finance na trase ČR - Řecko, dopravní situace na dálnicích, dotazy k "aktuální zprávě z cesty 2010"
Jardap
Administrátor

Re: Ke zprávě z cesty se chci zeptat 2012

Příspěvekod Jardap » 23 srp 2012, 05:10

:arrow: metal_cz: oni to frantici nějak očurali, nevím přesně, ale něčím ve stylu, že tpo není výbavy vozidla, ale je to "povinen mít u sebe řidič" ... není to přesně, ale něco v tom stylu a toho se úmluva netýká .... bohužel. Někde jsem našel toto "Povinnost držení alkotesteru je ve Francii vázána na řidiče vozidla," zjistilo tiskové oddělení francouzského velvyslanectví Praze." Dekret vyžaduje, aby každý řidič měl u sebe etylotester." Dokonce se tak i jmenuje "Dekret 2012-284 z 28. února 2012 o povinném držení etylotesteru řidičem motorového vozidla". Francouzi se vydáním speciálního dekretu vyhnuli povinnosti dodržovat takzvanou Vídeňskou úmluvu o silničním provozu z roku 1968, která říká, že auto musí mít povinnou výbavu podle předpisů země, kde je registrováno. Tedy auto s českou registrační značkou musí mít v povinné výbavě výbavu předepsanou v Česku, nikoliv tu, kterou musí vozit v zemi, kde je na návštěvě.

Právník specializovaný na dopravní právo, vysvětluje, že pokud by ve Francii zahrnuli alkotester do povinné výbavy auta, nevztahovala by se tato povinnost kvůli Vídeňské úmluvě na cizince. "Tím, že dekret vysloveně říká, že alkotester musí mít u sebe každý řidič - takže už to není výbava auta, ale šoféra, musí ho mít i Češi, kteří přijedou do Francie."
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem
Metal_cz

Příspěvekod Metal_cz » 23 srp 2012, 17:50

Šmankote, už aby zbankrotoval i tento kapitalistický socializmus. To budeme mít za chvíli daně z prdů a hlásit každou vypitou skleničku alkoholu.
Sally

Příspěvekod Sally » 23 srp 2012, 19:24

Metal_cz
Alkoholmetr řidič u sebe, nikoli v autě (není minimální povinná výbava). Čili se na to Vídeňská úmluva nevztahuje. - aha už to tu vysvětlil Jardap.
Jediný, co jsem neřešil z cizích vyhlášek a výbav je hasičák, který je povinný v Řecku a Polsku. Mám ho v autě a vozím ho i doma v soukromým.
A tu ...píp... slovenskou do lékárničky? Nevozím. Měl jsem ji ale nachystanou v maďarštině, polštině, ruštině a chystal jsem se i na další jazyky, ale pak už mě to přestalo bavit. Takže cedulku nemám a mít nebudu. :D

Ale k alkoholu a spíš pro názorný příklad - kolega jel s bosňanským stavbyvedoucím (stavíme tam někde most přes Neretvu - asi železniční) a zastavil je policajt. Při kontrole se toho bosňáka zeptal, kolik jste toho už od rána vypil? No a ten mu odvětil že neví, že pije z flaše ;) . Policajt jen mávl rukou aby jeli.
goro

Příspěvekod goro » 25 srp 2012, 11:52

Thassos 1996,1998,2007,2008,2014,
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 25 srp 2012, 12:06

-->goro: ..zajímavé články o povinné výbavě vozidla do jiných zemí (děkuji, hodně to vysvětluje). Asi by si měl přečíst každý. Tak nějak jsem to nikdy neřešil a rovnou přibaloval věci, co jednotlivé státy přes které jezdíme do Řecka požadují.. ;) ..zejména tedy hasící přístroj, ten ale vozím stále i u nás..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
georgos1

Re: AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Z CESTY 2012

Příspěvekod georgos1 » 26 srp 2012, 20:12

to Tovel--->> taky to na mně zkoušeli ve Fyrom na benzínce :? , ale zapamatoval jsem si kolik litrů a dináru bych měl platit , a za mnou stojící auto bralo LPG u stejného stojanu, přesto než jsem zadal PIN dlouho jsem koukal do dokladu , který mi pokladní vydala . Průjezd nočním Bělehradem už nás popsalo dost cestovatelů a přesto stále není nouze o nové zážitky a zkušenosti :lol:
Jirka
2006-Fourka-autobus,2007-Polichrono-Palliouri-auto,
2008-Vrasna-Ammouliani -auto,2009-Vrasna-Thassos-auto,
2010- Vrasna-auto ( zpět sanitka :-( ),2012-Vrasna - auto,2013-Nea Vrasna,Thassos-auto,2014-Nea Vrasna-auto
2017 - Nea Vrasna, Ammouliani, Olimpiáda - auto,
Metal_cz

Příspěvekod Metal_cz » 26 srp 2012, 21:06

Tak koukám, že já si budu muset dávat sakra pozor. Prostě platím co po mě kdo chce, nekontroluji to. Holt to beru tak, že když neojebávám já jiné,tak proč by ojebával někdo mě.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 26 srp 2012, 21:10

-->Metal-cz: ..platba platební kartou v Srbsku i v MK FYROM je dost nebezpečná, jsou zvyknutý si tam občas přirážet "jako" příplatek za bezhotovostní platbu, který ale střílí od boku.. Tak je nutno vždy pečlivě hlídat. Už sem to v Srbsku zažil, čerpadlář se to tenkrát snažil vymluvit na to, že "nemá bryle", tak jsem mu říkal, že mu je koupím ale před tím mu rozbiju ciferník.. Nakonec jsme se domluvili a já zaplatil jen to co měl, nicméně když sem si chtěl vedle ještě koupit limonádu, zavřeli mi před nosem.. od tý doby si sakra dávám pozor a raději tankuju jen u OMV.. V MK FYROM jsem proto letos platil v hotovosti, byť to vyšlo trochu dráž, ale nejdřív jsem se zeptal samozřejmě na přepočet ceny..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
frigo

Příspěvekod frigo » 30 srp 2012, 14:30

To otto, vítej doma. Chci se Tě zeptat, jak vypadá cesta po M6 v Maďarsku. Vím, že tudy jezdíš, dokonce jsi jezdil i přes přechod Bački Breg. Z vyhledávačů i map mi není jasné, kam až M6 vede, předpokládám, že Dunaj přejíždíš u města Baja, vím, že jsem se Tě již na to ptal, ale zajímá mě tvoje letošní zkušenost, zda přibyla dálnice apod. Díky za jakékoliv info.frigo :)
otto

Příspěvekod otto » 31 srp 2012, 11:34

Ahoj Frigo. Máš pravdu, trasou po staré E73 jsem jezdil i před dokončením dálnice M6 a ve dnech největší turecké invaze přes B.Breg. Dálnice M6 je až do Pécs kompletně dokončená již asi 3 roky. Sjíždím z M6 na Bataszék a pak přes most do Baja. Na M6 je velmi málo BS, je třeba s tím počítat. Jinak M6 perfektní. :)

Zpět na