Cesta jinudy (ROM, BG, trajekt ITA, Albanie)

INFORMACE MEZI ŘIDIČI = Aktuální zprávy z cesty 2010, cesta jinudy, hraniční přechody, finance na trase ČR - Řecko, dopravní situace na dálnicích, dotazy k "aktuální zprávě z cesty 2010"
RomanKM

Re: Cesta jinudy (ROM, BG, trajekt ITA, Albanie)

Příspěvekod RomanKM » 19 črc 2015, 11:17

Info pro ty kteří by chtěli jet přes Kosovo,že se může být problém.V Srbsku jsem na jedné benzínce potkal čechy z Prahy a jeli z Albánie přes Kosovo do Srbska a pak domů.Říkali,že měli problém na hranicích Kosovo-Srbsko a Srbové je nepustili.Po telefonátu na českou ambasádu,že je nechtějí pustit, dostali odpověď,že se stím nedá nic dělat.Museli tedy jet do Makedonie a pak překročit hranice se Srbskem.To už bylo bez problémů.
2014 Chorvatsko-Primošten, 2015 Řecko-Sarti, 2016 Montenegro-Budva,Bar,Petrovac,Uljcin,Albánie-Dürres,Bulharsko-Nesebar,Sozopol,Primorsko, 2017 Řecko-Lefkáda,Albánie-Sarande,Himare, 2018 Chorvatsko,BiH Plitvice,Trogir,Šibenik,Dubrovník,Sarajevo
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 19 črc 2015, 14:00

Já bych to řekl asi takto, ti co chtějí jet přes Kosovo, chtějí buď dobrodružství za každou cenu, nebo ušetřit za každou cenu. Ta cena ale může být hodně vysoká, nebo nejvyšší. Měl sem tu čest letos se při zpáteční cestě bavit s jedním srbským policistou, kterého jsem vezl z přechodu domů. Jsou to nepublikovatelný věci..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 19 črc 2015, 21:49

Zjištěno z fcb profilu UAMK: Italská celní správa zavedla mimořádně přísné postihy za dovoz pohonných hmot v kanystrech. Míra tolerance je 10l paliva v homologovaném kanystru a za větší množství hrozí následující sankce:

Finanční pokuta: nejnižší hranice je 7.746 EUR, trest odnětí svobody v délce trvání od 6 měsíců do 3 let a zabavení paliva, resp. nedovoleného množství paliva v kanystru.
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
offices

Příspěvekod offices » 20 črc 2015, 09:25

Pavle, nechces publikovat ty nepublikovatelny veci ? :roll:
[i]2010 - Lefkáda - Auto - Trajekt z Benátek; 2011 - Lefkáda - Auto - Trajekt z Benátek; 2012 - Lefkáda - Auto - Balkánská cesta; 2013 - Lefkáda - Auto - Balkánská cesta; 2014 - Lefkada - Auto - Balkánská cesta; 2015 - Lefkáda, 2016 - Lefkada, 2017 - pro změnu Lefkádička :dance: 2018 - už je to nemoc, zase Lefkada :angry-banghead: :auto-car: :romance-heartbeating: (poprvé Lefkáda 1999 následně 2000 dále pak 07,08 s CK a už nikdy více)...mimo jiné 96 Corfu, 97 Parga, 98 Corfu.
KE-Peter-SK

Příspěvekod KE-Peter-SK » 29 kvě 2016, 23:43

Ak by ste mali záujem cestovať z Belehradu do Čiernej Hory tak si pozrite toto video. :shock:
Cesta je iba pre fajnšmejkrov "kochat se okolím" :lol: :shock: :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=8NiPX6-7Cag
V roku 2019 - 14. cesta autom do Grécka! :dance:
Persi68

Příspěvekod Persi68 » 07 čer 2016, 20:00

Časť tejto cesty sme absolvovali minulý rok na moto, časť ideme aj tento rok.
2002-Katerini Parália
2003-Katerini Parália
2004-Polichrono, Pefkohori
2007-Uranopolis
2008-Katerini Paralia
2013-Toroni
2014-Toroni, Ohrid
2015 - MR, BiH, ČH, ALB, GR, BLR, SRB dve motorky
2016 - MR, ROM, BLR, SRB, MR plán zase moto
2017 - ROM, BLR - 2x moto
2018 - MR, RO, BLR, Toroni - 2x moto
marek

Příspěvekod marek » 01 zář 2016, 20:59

Ahoj,
prosím o rady/tipy na cestu z Lefkády přes Albánii. Jel tudy někdo? Láká mě to jako dobrodružství, ale nepotřebuju ho za každou cenu.
Francie 1x
Itálie 5x
Chorvatsko 4x a už nikdy více
Řecko Lefkada: 2014-poprvé autem, 2015-bohužel vynecháno, 2016, 2017 - 2x, 2018 - v procesu příprav
RomanKM

Příspěvekod RomanKM » 02 zář 2016, 16:14

Klidně můžeš jet přes Albánii.Já jsem letos byl sice jen na severu,ale připrav se na to,že cesta ti zabere 2 dny,protože tam vpodstatě není nikde dálnice. Na silnici se připrav na úplně všechno. Zákaz předjíždění je porušovám permanentně a rychlost se nedodržuje.Nespoléhej ani na to,že tě zprava nemůže nikdo předjet.Ne všechny kruhové objezdy jsou osazené značkami dej přednost v jízdě,takže se jezdí podle přednosti zprava.Je dobré sledovat značky.Celkově je na cestách dost chaos,ale moc nehod jsem neviděl.Lidi tam s tím už dost počítají,tak jsou ve střehu.Dost se tam torubí,takže se nelekej.Klakson je nejpoužívanější zařízení v autě.Blikry se moc nepoužívají a odbočuje se jak se ti zachce bez nich,tak pozor na to. Nechci tě vyděsit. Já jsem si na to zvykl během pár desítek kilometrů a splynul jsem z davem. Ze začátku jsem jel po obci 50,ale všichni mě předjížděli a pořád troubili,tak jsem jel jak oni cca 70-80 jak kde a mimo obec kolem 100-110.Pokud máš v plánu dál pokračovat přes Černou horu a Bosnu,tak raději v Bosně někde přespi.Na hranicích se připrav s celkem delší čekací dobou ikdyž tam bude jen pár aut.V Albánii moc neberou platební karty,je lepší směnit Leky nebo se dá i eury.Všude měnili stejným kurzem a nezaznamenal jsem,že by měli snahu nás nějak ošidit. Všude je plno policajtů,ale nás nestavěli,jak nás uviděli,tak nás odmávli ať jedem.
2014 Chorvatsko-Primošten, 2015 Řecko-Sarti, 2016 Montenegro-Budva,Bar,Petrovac,Uljcin,Albánie-Dürres,Bulharsko-Nesebar,Sozopol,Primorsko, 2017 Řecko-Lefkáda,Albánie-Sarande,Himare, 2018 Chorvatsko,BiH Plitvice,Trogir,Šibenik,Dubrovník,Sarajevo
marek

Příspěvekod marek » 03 zář 2016, 04:16

Mohl bych tě teda poprosit o detailnější zvolení trasy? Myslim, že s davem splynu velmi rychle, s tím nemám problém, ale děsí mě čas strávenej cestou.
Francie 1x
Itálie 5x
Chorvatsko 4x a už nikdy více
Řecko Lefkada: 2014-poprvé autem, 2015-bohužel vynecháno, 2016, 2017 - 2x, 2018 - v procesu příprav
RomanKM

Příspěvekod RomanKM » 03 zář 2016, 17:50

Kam konkrétně chceš z Lefkáda jet a přes co? Můžeš jet přes Albánii do FYROM,pak do Srbska,Maďarska...atd. Nebo můžeš jet Přes Albánii do Černé hory a pak buď přes Bosnu nebo přes Chorvatsko. Těch cest je hodně. Je to jen jestli preferuješ rychlejší,ale dražší cestu nebo pomalejší a levnější?Pokud se chceš dostat nejrychleji z Lefkády do ČR,tak jeď z Řecka do FYROM,Srbsko... Přes Albánii a Bosnu je to určitě min. na 2 dny. V Bosně počítej s průměrnou rychlostí kolem 50km/h. Kdybych jel já,tak bych jel asi takhle https://www.google.cz/maps/dir/47.48337 ... 39!1m0!3e0 ,pak na Komárno,Piešťany a na Uherské Hradiště. Přespání na více dní v Albánii a návštěvou Gjirokastër a Syri i kaltër(modré oko),okoupal bych se v moři po cestě ,klidne i v Durrës,pak zastávka u Skadarského jezera,možno navštívit i pevnost Rosafa nad Shkodërem.Nelekni se cesty z hraničního přechodu Černá hora -Hum směrem do Bosny na Foču. Cesta je místy v dost špatném stavu,ale dá se projet. Je to asi 15km úsek.Cesta kolem Pivské přehrady s mnoha tunely je zážitek sám o sobě.I trasa Bosnou horama je velmi zajímavá.

Zpět na