Cesta jinudy (ROM, BG, trajekt ITA, Albanie)

INFORMACE MEZI ŘIDIČI = Aktuální zprávy z cesty 2010, cesta jinudy, hraniční přechody, finance na trase ČR - Řecko, dopravní situace na dálnicích, dotazy k "aktuální zprávě z cesty 2010"
tobig

Re: Cesta jinudy (ROM, BG, trajekt ITA, Albanie)

Příspěvekod tobig » 04 črc 2015, 21:37

romča píše:Tak já jenom doufám, že nikoho ani nenapadne psát o průjezdu Albánií, jako bezproblémovém. Přimlouvám se pro to, aby jakýkoli příspěvek byl nekompromisně smazán! Nechtěl bych se dožít toho, přečíst si něco takového o někom z nás. Jsme web, který doporučuje a radí, jak nejlépe a bezproblémově prožít nejen dovolenou, ale i cestu tam. Tak toto je moje doporučení. Vyvarujte se průjezdu Albánie. Děkuju za pochopení.

Kolikrát jsi byl v Albánii? Jak moc znáš místní poměry? Máš v této zemi moc známých a přátel?
Nebo soudíš jen podle toho "co říkali v televizi" ??

Jak psal PrVk - jen dodám - zůstat doma a do oken mříže..... :roll:
Kde je vůle, je i cesta.... AL-RO-MNE-BiH-SRB-UA-GR-MA-MD-Corfu-HR-H-PL-Skotsko-Sardinie
PrVk

Příspěvekod PrVk » 04 črc 2015, 21:41

Souhlasím Romčo, je záslužné doporučovat nejlepší řešení a já např. bych Albánií nechtěl jet a ani bych ji nedoporučoval. Jinou věcí (a o to tu zřejmě jde) je, zda zakazovat psát i o těch zkušenostech, které my ostatní nepreferujeme. :)

bohuš13: tak držím palce, ať jsou oba piloti psychicky na úrovni :D
andy.mclaren

Příspěvekod andy.mclaren » 04 črc 2015, 22:02

chlapi, nehádajte sa....
Tobig: tnto web vznikol nadšením jedného človeka, postupne to tu rástlo, zveľaďovalo, ale podstata ostáva.... tento donedávna čisto amatérsky web bez komercie funguje a funguje podľa pravidiel, ktoré nastavili samotní tvorcovia... a to je informovať o grécku a ceste do GR a späť čo najobjektívnejšie, informovať o najbezpečnejších cestách a nikdy neodporúčali prejazd cez Albánsko, pretože sa nechcú dostať do problémov... opakujem, stále išlo a stále pôjde o poskytnutie čo najlepších a najbezpečnejších riešení.... nikto netvrdí, že Albánsko je diera, že je to tam samý grázel.... je to krásna krajina, ktorá stojí za návštevu, no toto je web o grécku.... to je rozdiel.... nikto nikomu nebráni založiť niečo podobné o hociktorej krajine, bolo by to iba pre dobro veci..... treba si uvedomiť a aj z kopy starých príspevkov je jednoducho cítiť, že adminom ide hlavne o bezpečnosť a nekomplikovanosť.... tak ako doteraz neodporúčajú cestovanie iba na OP a odporúčajú pas, takisto ako najlepšiu a bezpečnejšiu trasu nikdy neodporúčia Albánsko.... Viem, že si veľa precestoval a si rozhľadený muž, ale v tomto dávam za pravdu adminom a Romčovi... takisto by som sa nechcel dožiť, aby som niečo odporúčal, však choď, je to ok, a neskôr by som sa dozvedel, že tí ľudia tam zařvali.... je to pavlova nočná mora... treba to rešpektovať.... Každý vieme, aké riziko je pre nás ešte prijateľné, no každý máme tú hranicu inde....
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- autom Kastri Loutro 2016: autom Kastri Loutro 2017: autom Kastri Loutro
tobig

Příspěvekod tobig » 04 črc 2015, 22:30

Nehádám se. už dávno ne. 8-)

Nedovolil bych si psát o poměrech - respektive hodnotit zemi, kterou neznám z VLASTNÍ zkušenosti.
Jen vyjadřuji svůj názor. A i přesto, že považuji Al za bezpečnou zemi, nikdy nikomu neřeknu - jeď tam!
Alibi, co kdyby, že... ?
Osobně je pro mně třeba Fyrom mnohem rizikovější.... z mnoha důvodů.... ale to fakt jen z průjezdu po dálnici přes
tuto zemi nejde zjistit.... ;)

S ženou, jsme se dnes vrátili z výletu přes BIH - MNE - AL - GR - MK - SRB a bylo to úžasné, krásné.... 14dnů a 6500km - z toho
skoro 3tkm v řecku , na divoko jen 1x kemp kvůli wi-fi :angry-banghead:

Ale slibuji, že už nebudu o Albanii nic psát..... :D je to tady přeco o řecku :whistle:

Bylo by to na dlouhé vyprávění, ideálně v přátelském duchu a face to face.... ;)

konec hlášení :whistle:
Kde je vůle, je i cesta.... AL-RO-MNE-BiH-SRB-UA-GR-MA-MD-Corfu-HR-H-PL-Skotsko-Sardinie
andy.mclaren

Příspěvekod andy.mclaren » 05 črc 2015, 08:52

Ono by bolo najlepsie, aby sme si pockali na vysledky vysetrovania. Ziadna kaša sa neje taká horúca, ako sa uvarí. Nechajme to vychladnúť. A s tým pokecom to nie je zložité, zraz sa blíži. Je tu kopec ľudí, ktorí cestu do Grécka spájajú aj s pobytom v Albánsku. Ak som dobre pochopil romcu, tak jemu neslo o zrusenie vlákna. Iba nechcel, aby debata sla smerom, ze v Albánsku je vsetko ok a aby to neskôr ďalší čitatelia nezacali brat ako jasny fakt. To, ze sa ti na ddovolenke nic nestalo je fakt. Ale štatisticky je vyššia pravdepodobnosť, ze ta lúpežne prepadnuna Balkáne akov Škandinávii. O odporúčať prejazd cez Macedónsko nie je alibizmus, je to časovo najvhodnejšie a polovicu cesty ides po diaľnici.. nikde sa nepíše, že Macedónsko je bezpecna krajina, je dokonca dôvodom, pre ktorí niektorí ludia do Grécka nepocestuju alebo pojdu radsej cez Bulharsko. Ja som za zachovanie tohto vlákna, ale je dôležité nezlahcovat a radsej robit bu bu bu. Lebo ludia majú vo zvyku zlahcovat.
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- autom Kastri Loutro 2016: autom Kastri Loutro 2017: autom Kastri Loutro
tobig

Příspěvekod tobig » 05 črc 2015, 09:59

Andy, chápu o co jde.
Každý cesťák ví, že okamžitě po usednutí do sedla postupuje určitá rizika. Nějaké nebezpečí prostě číhá všude.
Je jedno, kde se co stane. Zlý věci se stávají všude na světě. Ve městech i na "venkově". ale kdybych nejel tam, kde se
stane kriminální čin (ano, zatím všechny předpoklady jsou na kriminální čin, uvedená dvojice nebyla obětí teroristů) tak bych asi nejel nikam..
Jinak se podívejte na sociální sítě albánských providerů - sami Albánci tento kriminální akt velice důrazně odsuzují a převážná většina se za něj stydí a vidí to jako docela velký problém v propagaci země v oblasti turistického ruchu.
to nic nemění na tom, že to je lidská tragédie..
R.I.P. Michale a Aničko..
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 05 črc 2015, 12:06

-->all: ..k celé věci a uplynulé diskuzi nemám moc co bych dodal. Vlákno "cesta jinudy" ponechám i nadále funkční, protože informace dělají každé cestování bezpečnější a já nenechám lidi, kteří chtějí jet "dobrodružněji", úplně na holičkách, byť mám na tyto země ( Albánie, Rumunsko, o Kosovu nemluvě) velmi vyhraněný názor. Vycházím ze směsi informací od lidí, které přímo znám, kteří tam byli a s kterými jsem vždy konfrontoval zjištěnou politickou situací a mediální zprávy.

-->andy.mclaren: děkuji ti za pěkné odmoderování tohoto vážného tématu. Lépe bych to nenapsal! Je vidět, že už jsi dlouholetým členem našeho webu. Velmi rád tě poznám osobně a doufám, že na sraz letos pojedeš.. ;-)

-->tobig: ..rozumím ti, vycházíš ze svých zkušeností. Cítíš asi stejné rozhořčení jako my, když konfrontujeme skutečný stav v Řecku se současnou mediální masáží v ČR. My ale jako provozovatelé webu musíme myslet na všechny a jsou mezi námi i začátečníci. Takže Albánii pro cestu do Řecka v žádném případě doporučovat nebudeme ani v budoucnosti i kdyby se tato tragédie nestala.. Ono pro cestu do Řecka a její klasické potřeby, by to bylo nejen z bezpečnostního ale i z logistického a komfortního hlediska naprostý nesmysl..

Vypadá to, že nešťastní cestovatelé udělali na dovolené tu nejzásadnější chybu, před kterou varujeme (byť trochu v jiné souvislosti), od samého vzniku našeho webu - posadili si do vozidla neznámou osobu.. Takže mi nemůžete říkat, že po boji jsem nějaký "jenerál" :-( info o tomto můžete najít i zde: http://www.isusice.eu/index.php/susice/ ... ych-hasicu

Takže hezký den všem, jsem rád, že jste se mi tady nepozabíjeli :mrgreen: a andy ještě jednou děkuji, za velmi dobré odmoderování a přenesení mých myšlenek do zdejšího vlákna.. velmi jsi mne překvapil, jak nás znáš.. ;-)
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
tobig

Příspěvekod tobig » 05 črc 2015, 12:13

to Pavel: přesně tak ..... :clap:
fioma

Příspěvekod fioma » 05 črc 2015, 12:41

Zdravím všechny cestovatele a taky se přidám-letos vzhledem k našemu zvyku (cca 8 let Vurvuru)jsme porušili tuto tradici a udělali si malou okružní jízdu po GR a navštívili jsme skoro všechny lokality procestované za dobu co do GR jezdíme(cca 23let).Vzali jsme to od Voloskýho výběžku až po Alexandropouli.-najeto cca5tis.km.Porovnávali jsme si doma papírové fotky se současností a někdy to moc povzbudivé nebylo.Dříve vše volně přístupné -nyní přímo nepřístupné.Ale to je vývoj doby.A ktý bezpečnosti.Vraceli jsme se pro nás netradičním přechodem Dorjan(GR-MK) i když je vzdušnou čarou pár kilometrů od Evzony.V zátočině na mě blikal týrák,než jsem si vše zkontroloval ,proč asi na mě bliká,už jsme oba koukali do hlavní samopalů,který nekompromisně mířily na kabinu auta.Následovalo úplné odstavení ze silnice a potom kontrola veškerých dokladů jak auta tak osob(jsme dva).Můžu s odstupem říct,že jednání bylo celkem korektní i když jazyková bariéra ten moment velká.Řek bych ,že jsem zapomněl veškerý GR slova co znám.V průběhu kontroly se to pak vracelo do normálu i se vtipkovalo.Abych se dostal zpět na silnici zastavili veškerý provoz abych najel na silnici.Bylo jich celkem 8 kousků.chlapi jak hory,všichni oblečení v černém,vč.neprůstřelných vest,z Trafiku jsem se mu koukal do očí.No,vše dobře dopadlo a jeli jsme dál.Ono opravdu záleží na tom,v jakou dobu a kde se člověk nachází.Tolik vcelku jsem toho nenapsal snad za celou dobu co jsem na DF RA.
sae

Příspěvekod sae » 18 črc 2015, 19:50

Chceli sme vidieť Dubrovník, tak sme si naplánovali najkratšiu cestu z Korfu - cez AL. S troškou obáv, bez akýchkoľvek informácií, sme sa pustili z Igoumenitsu na sever. Pomyslel som na Mirinov citát: "Svet patrí tým, čo sa neposerú", a šlo sa :D . Na hranici bolo asi 5 áut a kontrola 7:32-7:47 (15.7.2015). Čo ma ale hneď na začiatku prekvapilo, že na krásnej rovnej ceste, okolo cesty viditeľnosť minimálne 100m, takže nikto nemohol vbehnúť pod kolesá, obmedzená rýchlosť na 40 alebo 60 km/h. A to cez celú cestu na juhu krajiny až asi po Fier. Na rozpálených cestách mi teplomer ukazoval 37-38°C a tak mi trošku oťažela noha :lol: . Čo ma ale prekvapilo ešte viac bolo, že keď ma zamerali na radare, a to asi trikrát, vybehol policajt z krytu, začal ma zastavovať, ale keď zbadal moju ŠPZ, ukázal mi, že mám pokračovať v jazde. Riešenie nechám na každom z vás :D . Tankovanie len za hotové, okrem benzíniek Kastrati, kde brali len Maestro. Hotovosť som vytiahol v bankomate - 5000 Lek = 36,66 €. Benzín asi 180 Lek/liter (165-192), nafta o 2 Leky lacnejšia. Na prvý kontakt (a je to môj subjektívny dojem) obyčajní ľudia veľmi príjemní.
O 12:00 - 36°C, 13:30 - 37 °C. Hranica AL-MNE príchod 15:40, odchod 16:05, 37°C, psi si šľapali po jazykoch :lol: .
Naposledy upravil 1 dne sae, celkově upraveno 19
Keď zistíš, aké je všetko perfektné, zakloníš hlavu a budeš sa smiať s tvárou obrátenou k oblohe. Buddha.

Zpět na