Cesta jinudy (ROM, BG, trajekt ITA, Albanie)

INFORMACE MEZI ŘIDIČI = Aktuální zprávy z cesty 2010, cesta jinudy, hraniční přechody, finance na trase ČR - Řecko, dopravní situace na dálnicích, dotazy k "aktuální zprávě z cesty 2010"
Pavel
Administrátor

Cesta jinudy (ROM, BG, trajekt ITA, Albanie)

Příspěvekod Pavel » 04 říj 2010, 20:45

..nejen známou trasou Maďarsko, Srbsko, Makedonie FYROM, se dá jet do Řecka, byť (buďme upřímní) asi je to nejjednodušší.. Nicméně jsme stránkami pro všechny řidiče a tudíž vyloučit nelze žádnou z možných tras..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
KE-Peter-SK

Re: Cesta jinudy (ROM, BG, trajekt ITA, Albanie)

Příspěvekod KE-Peter-SK » 05 úno 2011, 14:26

Ak má niekto záujem cestovať cez Rumunsko a Bulharsko (výhradne cez EU) :cry: , môže si pozrieť aktuálne snímky z (nekonečnej) :? výstavby mosta Calafat - Vidin.
http://translate.google.sk/translate?hl ... rmd%3Divns

preložené cez Google prekladač.
V roku 2018 - 13. cesta autom do Grécka! :dance:
MartinD

Příspěvekod MartinD » 25 bře 2011, 16:31

Zdravim - ak som dobre pocuval, tak dnes som zachytil v radiu spravu, ze tusim od vikendu vstupuju Rumunsko a Bulharsko do Schongenskeho priestoru. To by malo znamenat zrusenie kontrol na hraniciach? Teoreticky teda mozme ist do GR bez hranicnych kontrol cez H, RO, BG. Lenze neviem aky je aktualny stav ciest v RO - asi to nebude ziadna vyhra :-(
Ale mozno pre tych ktori by chceli cestou na Chalkidiky alebo Tasos usetrit jedny hranice a isli zo Srbska cez BG by to mohla byt km a hlavne casova uspora. Uz len vyslat tam nejakych dobrovolnikov aby to otestovali a poinformovali nas ostatnych :-)
1997 Katerini-Paralia, 2005 Paralia, 2006 Paralia, 2007 Paralia, 2008 Paralia, 2009 Sarti, 2010 Kreta, Pelopones, 2011 Pelopones, Rodos, 2012 Milos, Kreta, 2013 Kreta, Nikiti, 2014 Pelopones, Rodos, 2015 Nikiti, 2016 Kreta, 2017 Kos
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 25 bře 2011, 16:44

-->MartinD: nooo, ne... Nedávno jsem mluvil se známým co jezdí na kamionu, děs a hrůza.. Nicméně každý si může vybrat, být obrán na hranicích celníky (když něco vezete navíc) nebo v Rumunsku ....... (když vezete třeba jen sebe) :? ..jeden můj kamarád tudy, už je to skoro deset let, jel. Problém největší, vyjma toho co sem již napsal, byla přeprava přes Dunaj, přívoz hrůza - děs a utrpení.. Nicméně pokud někdo projede nyní, rád když napíše.. Dobrovolník by měl počítat s tím, že by mu mohl občas, zejména v chudých vesničkách, skočit nějaký "šikula" na přední haupnu a předstírat úraz.. Pak je zle.. Nezastavíš, zavřou Tě, zastavíš - seběhne se celá vesnice a nevím, zda je lepší se raději nenechat zavřít.. Není to o nějaké poplašné zprávě, je to o štěstí.. Slyšel sem, že někdo projel jak nůž máslem a někdo zas jak hlavou zdí.. Ti co měli štěstí, říkají, že je to hračka. Ať mi někdo řekne, kde to štěstí koupím a pojedu taky.. Zatím ale ne.
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
MartinD

Příspěvekod MartinD » 25 bře 2011, 17:17

No - vidim ze mame podobny nazor na vec :-))) A sami dobrovolnikov robit nebudeme :-) My sme sli busom do GR cez RO a BG v roku 1997 - des a hroza (vtedy sa cez SRB ist ale nedalo - vojna....) A potom este par krat busom cez SRB a BG v rokoch 2005-2007. Tie cesty v BG nic moc - ale zrovnatelne s tym usekom co je na juhu Srbska mimo dialnice. Aj dnes mnohe cestovky co chodia busom do GR na Chalkidiky idu cez BG - a ti ludia sa nejak extra nestazovali.Takze opravujem svoju vyzvu k doborovolnikom :-): Prosim to Rumunsko zatial radsej neskusajte :-), ale alternativu SRB - BG - GR by niekto mohol odskusat. Stav ciest a zbrusu novy Schongen - take info by sa hodilo. A teoreticky je to mozno aj o par EUR lacnejsie na poplatkoch :-)
1997 Katerini-Paralia, 2005 Paralia, 2006 Paralia, 2007 Paralia, 2008 Paralia, 2009 Sarti, 2010 Kreta, Pelopones, 2011 Pelopones, Rodos, 2012 Milos, Kreta, 2013 Kreta, Nikiti, 2014 Pelopones, Rodos, 2015 Nikiti, 2016 Kreta, 2017 Kos
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 25 bře 2011, 18:17

-->MartinD: Cestu přes BG znám.. Jezdil jsem tudy, když nebylo možno jet přes MK FYROM (z důvodu víz), nebylo to tak hrozný.. Akorát průjezd kolem Sofie po okruhu mi připadal divný, na začátku za přejezdem Shellka (kousek z okruhu, ten vedl vpravo) i jsem tam tankoval.. Dál po okruhu vpravo nějaké chlívky se satelitama, vlevo ve směru na Řecko, paneláky v dezolátním stavu.. cesta po okruhu kolem Sofie rovněž, hodně policajtů s radary a pak výjezd ze Sofie, dlážděná cesta.. Jinak sem si ale nestěžoval, myslím, že nějaké úseky z Bulharska jsou zachyceny v našem "slideshow".. ;) http://www.recko-autem.cz/slide.php
Rasto

Příspěvekod Rasto » 26 bře 2011, 11:31

Bol som v BG na dovolenke v 2007 cesta bola bez nejakych problemou az na zly stav ciest.Sofiu odporucam obchadzat z lavej strany kde nic neni lebo napravo ide clovek v podstate cez mesto a v spicke to bolo priskokmi od semaforu po semafor.
olehn

Příspěvekod olehn » 26 bře 2011, 17:52

Bulharsko s Rumunskem vstoupí do 'Schengenu' zřejmě do konce roku.

http://www.lidovky.cz/bulharsko-s-rumun ... ranici_mtr
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 26 bře 2011, 19:51

s odpuštěním "pomáhej nám pán bůh" .. přijetí těhle zemí do EU byla dle mého názoru fraška maskující především otevření nových trhů pro nejsilnější země. Splnění kritérií pouze papírové a otevření schengenu? Byl bych moooc sprostý a musel bych se jako admin tudíž vymazat, kdybych k tomu měl dát další komentář.. Promiňte, ale jiný, než jednostranný prospěch (pro nás určitě ne) v tom nevidim... :cry: Přes Rumunsko určitě nepojedu, to raději trajektem z Itálie. Ze Srbska na Bulharsko pak už taky pokud možno ne, protože to budu opět vstupovat do EU a bude to obdoba zpřísněné kontroly, jakou prožíváme v Maďarsku a jak znám bulhary, můžou být ještě dokonalejší, protože by z toho mohlo něco "kápnout".. takže? Výsledek horší než nyní.. Koukal sem na mapy a v Rumunsku našel jediný most přes Dunaj u Giurgiu a Cernavoda, což je pěkná zajížďka (nechci-li přívoz..). Takže se neradujme, není k čemu..
MartinD

Příspěvekod MartinD » 26 bře 2011, 20:53

No - ta politika je fakt na "houby". Ale tak snad ked tam uz vezmu tych Bulharov a Rumunov tak by mohli co nevidiet aj Srbov a Makedoncov.... Mozno sa toho este dozijeme :-) No ak to pojde podla planu tak za 12 tyzdnov vyrazame ... Schongen neSchongen :-)

Zpět na