Ke zprávě z cesty se chci zeptat 2011

INFORMACE MEZI ŘIDIČI = Aktuální zprávy z cesty 2010, cesta jinudy, hraniční přechody, finance na trase ČR - Řecko, dopravní situace na dálnicích, dotazy k "aktuální zprávě z cesty 2010"
Uživatelský avatar
JaKo
Příspěvky: 125
Registrován: 02 říj 2010, 23:30
CONTACT:

Re: Ke zprávě z cesty se chci zeptat 2011

Příspěvekod JaKo » 21 srp 2011, 22:44

Nechci, ale musím, neumím to přejít jen tak, proto se autorům těchto stránek omlouvám před napsáním svého příspěvku.
To nechci, platí k tomu, že tady nechci rozpoutávat nějaké kontroverzní diskuze, protože autoři, přispěvatelé a čtenáři si nezaslouží, aby tady probíhala nějaká napadání, osočování, či nevím jak to nazvat. Nemám vůbec v úmyslu svým příspěvkem někoho napadat.
To, že musím (ze začátku mého disk. příspěvku) znamená, i přes napsané mnou v předchozím odstavci, že se musím vyjádřit ke zprávě z cesty od vasco.

V této zprávě jsem se bohužel nedověděl skoro nic, co by mohlo být přínosem nám čtenářům disk. příspěvku, při naší cestě do Řecka. Snad jen to, že když pojedeme trajektem, tak bychom měli být pozorní k tomu, jakou "jízdenku" jsme si zakoupili, abychom pak nebyli překvapeni podmínkami cestování na trajektu.

I když mně nenáleží hodnotit naše spoluobčany jak dodržují dopravní a také všeobecné předpisy u nás nebo zahraničí, tak mně upoutala informace o průměrné rychlosti pohybu (údaj z navigace nebo palub. počítače), která vč. okresek byla 130 km za hodinu, což je max. povolená rychlost na dálnici v ČR, SR, HU a o 10 km méně v MAK a SRB. Jistě, dá se takový průměr pohybu udělat, ale při hrubém překračování povolené rychlosti. A to jej (vasco) ještě rozčílil jeden náš spoluobčan v červené octě, který si jej dovolil předjet při jeho 160 km/hod., potom jet pomaleji (třeba jen začal dodržovat povolenou rychlost), pak znovu předjet. Proto mu ze srdce tu pokutu přál.

Jinak jsem se v onom příspěvku od vasco dočetl v podstatě jen o jeho silných negativních emocích popsaných slovníkem některých používaných slov, která jsou mu asi vlastní. Osobně bych si nedovolil, makedonskou (ale vlastně jakoukoliv cizí) měnu nějakým způsobem shazovat.

Omlouvám se ještě jednou, ale musel jsem.
2018 autem Paralia Vrasna, 2017 autem Paralia Vrasna, 2016 autem Paralia Vrasna, 2015 autem Paralia Vrasna, 2014 autem Paralia Vrasna, 2013 autem Paralia Vrasna, 2012 autem Paralia Vrasna, 2010 autem Paralia Vrasna, 2009 autem Paralia Vrasna
vasco
Příspěvky: 8
Registrován: 07 srp 2011, 18:05
CONTACT:

Re: Ke zprávě z cesty se chci zeptat 2011

Příspěvekod vasco » 21 srp 2011, 23:38

Mě vůbec nikdo nerozčílil, dovolenou vč.cesty jsem si užil. Spíš líp chápej psaný text, když si jedu, kolik jedu na tempomat a nikoho tím nezdržuju ani neobtěžuju, ale dotyčný si pak řekne, že když jsem ho předjel já, musí i on mě a pak to přede mnou zašlápne ze 180 na 120 a to se párkrát zopakuje, proč bych se nad tím nemohl pozastavit...

A když mne někdo "okrádá" na každé mýtné bráně a ještě je na mě hrubý, proč bych se nad ním opět nemohl pozastavit? Ach, jsem tak troufalý, že jsem si dovolil "nevhodně" nazvat jejich měnu :)

Ale chápu, pokud tady neporadím, jak správně zamrazit lečo do krychličky, nebo do jaké vesnice sjet, abych natankoval o dinár levnější benzín, asi tady nemám co dělat.

Topic se jmenuje "Aktuální zprávy z cest". Zpráva z cesty to byla a aktuální docela dost.
Uživatelský avatar
Pavel
Administrátor
Příspěvky: 1972
Registrován: 29 zář 2010, 13:39
CONTACT:

Re: Ke zprávě z cesty se chci zeptat 2011

Příspěvekod Pavel » 22 srp 2011, 04:10

Jako tvůrci tohoto webu respektujeme názor Vás všech a nezasahujeme do Vašich příspěvků do té doby, pokud mají alespoň trochu racionální základ a dodržují pravidla. Jako smírčí soudce tohoto DF mohu uvést, že rozumím Vám oběma a názory se mohou lišit nejen u Vás dvou ale i můj, kdy s každým z Vás s něčím souhlasím a s něčím ne..

Určitě jsem si se zájmem přečetl příspěvek vasca. Zcela jasně na vlastní zkušenosti dokladuje, že zajistit trajekt může být problém,který může prodloužit nedobrovolně pobyt na ostrově (to může leckoho zaskočit a poučení z toho je jasné). Jak koukám okrádá se na mýtnicích pořád, byť se tomu dá bránit a psali jsme o tom již dříve. Rozumím i snad zdravému rozčílení pramenící z jízdy řidiče červené octávky (té škodolibostí už tolik ne.. ) Taky jsem si všimnul uvíznutí v zácpě v Bělěhradu. Každý příspěvek z cesty je pro nás i ostatní přínosem aniž bychom si to třeba nějak více uvědomovali, neboť byť to nemusí být v samotném příspěvku vyřčené, každý hovoří o tom, "že další projel" a kdyby bylo nějakých podstatných změn, že by to dotyčný zřejmě napsal..

Na druhou stranu chápu i pohoršení druhé strany ze stylu jízdy, který tady zrovna neproklamujeme a účel těchto stránek v tomto směru je zcela opačný.. Další věcí je, že ani my jako provozovatelé DF nesmíme tolerovat šíření věcí nebo dehonestujících názvů v rozporu se zákony a proto jsem již v příspěvku vasca ve sporných částech opravil a omlouvám se, že jsem to nestihl dřív až nyní (vzhledem k současnému času mého příspěvku projevuji snahu dohlížet stále) ale přesto se omlouvám - moje chyba, že to nebylo dříve.

Takže přátelé (vasco a JaKo), každý máte dle mne trochu pravdy. Nemyslím si však a Vy to naštěstí chápete taky tak, (čehož si velmi vážím) že bychom měli v tomto duchu snad nějak dále pokračovat. Zcela upřímně Vám oběma DĚKUJI (trochu mne to "probudilo" :mrgreen: ) a věřím, že pomůžete i nadále.. Hezký.. no teď už ráno Vám všem ;)
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Uživatelský avatar
egon
Příspěvky: 15
Registrován: 03 říj 2010, 10:05
CONTACT:

Re: Ke zprávě z cesty se chci zeptat 2011

Příspěvekod egon » 22 srp 2011, 22:47

Nechci nikoho urazit a už vůbec ne Řeky,ale myslím si že Řecko má úplně jiný problém než řešit název sousedního státu.Mi se označení Fyrom nelíbí a nepoužívám ho.Jediný stát který toto vyžaduje je Řecko a já jim to neberu,ale i z historického hlediska mi toto připadá zbytečně vypjaté viz-http://cs.wikipedia.org/wiki/Makedonie_%28region%29.Oficialní označení tohot státu je Republika Makedonie.Já třeba žiji a narodil jsem se ve Slezsku a nyní je to Moravskoslezský kraj a Poláci nemají řeči okolo názvu, i když leží většina Slezska v Polsku.Tak by Řeci kteří toto řeší měli vychladnout.Někde jsem dokonce četl,že by Řecku stačila změna názvu na Vardarská Makedonie nebo Slovanská Makedonie(to je hodně ujeté),ale pochybuji,že si do toho nechají Makedonci mluvit.
Zdravím Egon
Uživatelský avatar
Pavel
Administrátor
Příspěvky: 1972
Registrován: 29 zář 2010, 13:39
CONTACT:

Re: Ke zprávě z cesty se chci zeptat 2011

Příspěvekod Pavel » 08 zář 2011, 20:58

-->ladys: ..zdravím Vás do GR, děkujeme za zprávu.. To zdržení s obchvatem kolem Bělehradu zamrzí, je to otázka asi náhody. Nikdo zatím nic podobného nehlásil.
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Uživatelský avatar
tovel
Příspěvky: 190
Registrován: 01 říj 2010, 12:45
CONTACT:

Re: AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Z CESTY 2011 DO ŘECKA A ZPĚT

Příspěvekod tovel » 09 zář 2011, 16:32

to lidie: To s tím razítkem nás 2 roky zpět taky potkalo na té samé celnici. Beztak to byla buzerace za účelem získání úplatku. Pasy tehdy na vstupu do FYROM skenovali a razítka už nedávali. Mohl si to celník dohledat. Kdyby nás to potkalo znovu, vzal bych pasy, a přejel bych do druhé fronty k jinému celníkovi. Jazykově nejsem dost vybavený na to, abych se dožadoval nějakého jejich šéfa. Letos nám pas ani neskenovali ani nerazítkovali.
ladys
Příspěvky: 30
Registrován: 27 srp 2011, 13:58
CONTACT:

Re: Ke zprávě z cesty se chci zeptat 2011

Příspěvekod ladys » 09 zář 2011, 19:06

Museli zacit vcera rano s frezovanim...bohuzel sem neprispiva az tolik lidi :-( potkali jsme za celou cestu jenom tri cechy,dva nas predleteli pred Bratislavou a dalsi nas dojeli asi 30km pred Belehradem po nasi zastavce,chvili jeli za nami pak zatroubili a predjeli,jeli jsme s nimi az do Belehradu,tam jsme se na semaforech domlivili,za pojedeme spolu,tak jsme protrpeli Blehrad spolecne,pak jsme jeli spolecne az na hranice GR,pauzy byli moc dlohe,moc jsme kecali :-D Madari tam meli frontu cca 150m cca 8h rano, jinde v protismeru bylo vsude prazdno... ale i Srbove na vstupu nechali vybalovat cele auto na stolek. Morskou nemoc uz jsme vylecil, z MAK, SRB A GR silnic ;-) zasterky mam o centimetr kratsi. Zebraky jsme potkali jenom recku,asi zahajili presun za teplem...
Uživatelský avatar
Pavel
Administrátor
Příspěvky: 1972
Registrován: 29 zář 2010, 13:39
CONTACT:

Re: Ke zprávě z cesty se chci zeptat 2011

Příspěvekod Pavel » 09 zář 2011, 19:11

-->ladys: Zdravím do Řecka, děkujeme za zprávu.. Někdy jsme rádi, že se dozvíme důležitou zprávu i za měsíc, protože získávat informace hlavně ze Srbska a MK FYROM je velmi obtížné.. tak to prostě už je, zprávy s 24hod. zpožděním a méně je minimum.. Nicméně jsme na tom ale i tak v rámci českého internetu v daném tématu zřejmě nejlíp.. ;) ..a za to dík všem, kteří tyto zprávy píší!
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
kata
Příspěvky: 3
Registrován: 04 zář 2011, 19:45
CONTACT:

Re: Ke zprávě z cesty se chci zeptat 2011

Příspěvekod kata » 11 zář 2011, 15:41

V pondeli a v utery bude stavka reckych celniku, prechody mezi MK -GR BUDU SE PROPOUSTET V INTRVALECH, POCITAJTE SE ZDRZENIM

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: 1 a 0 návštevníků