AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Z CESTY A ŘECKA 2014

INFORMACE MEZI ŘIDIČI = Aktuální zprávy z cesty 2010, cesta jinudy, hraniční přechody, finance na trase ČR - Řecko, dopravní situace na dálnicích, dotazy k "aktuální zprávě z cesty 2010"
Kuc4

Re: AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Z CESTY 2014

Příspěvekod Kuc4 » 05 zář 2014, 16:48

Ahoj, výjezd 9:00 SEČ z Nea Vrasny přes Bulharsko. Teď jsme OMV Ražejn nebo jak se to píše :-) momentálně je 16:45 SEČ a všude mraky turbanů. Opravdu jsem to v tento čas nečekal. Pojedeme na Bački Breg. Z domu dopíši zbytek cesty.
Zastávka v MC Donalds v Bělehradě, doprava hustá, stále se množí turbani ale centrem to jede stále plynule 80 - 100 km. Další info na další zastávce :-)
Další zastávka málem nebyla, jelikož snad není většího blbce než jsem já :lol: :lol: Nevypnul jsem trajekty v navigaci a kolem 23 hodiny jsem místo na M6 dojel sem https://www.google.cz/maps/@46.0825988,18.7748225,15z?hl=cs a málem spadl do Dunaje :( Nebýt mé živé navigátorky, tak jsem se ho pokusil přeplavat i s celou posádkou :lol: :lol: Takže po lehčím zájezdu k Dunaji, a nájezdu na M6, která byla uplně prázdná až ubíjející, jsme po pár přestávkách a trošku spánku za Budapeští dojeli šťastně domů po cca 25 hodinách :)

PRO VĚTŠÍ PŘEHLEDNOST ZDE PROSÍM NEREAGUJTE. VYHRAZENO POUZE PRO AKTUÁLNÍ ZPRÁVA Z CESTY DO ŘECKA. MÁTE-LI POTŘEBU SE K TOMUTO TÉMATU NA NĚCO ZEPTAT, PŘÍPADNĚ NĚCO POZNAMENAT, MŮŽETE TAK UČINIT TŘEBA ZDE: viewtopic.php?f=2&t=106
:auto-mysterymachine: 2010, 2012 - Nea Vrasna autobusem,
:auto-driving: 2013,2014, 2015, 2017 - Nea Vrasna autem.
jiří fíla

Příspěvekod jiří fíla » 07 zář 2014, 08:09

Ahoj, píšu z Řecka. Cesta začala v 1,30 od Slapské přehrady, d1 celkem prázdná, d2 a průjezd Slovenskem úlpně v klidu. V Madarsku začali kebabové jezdit a bylo jich víc a víc. Bylo víc než jasné že vyhraje přechod BV. Takže exit 166 byl náš, směrem na Morahalom dělají silnici tak jsou tam 3 semafory. Na přechodě v našem směru nebyl nikdo, zdržení cca 30sec. V opačném směru cca 25 aut. Celej průjezd Srbskem byl v pohodě na mýtě zádne zdržení vždy jsem přijel rovnou k závoře. Prujezd Bělehradem po okruhu v poho i přes to že byla v Bělehradě nějaká burza. Sem tam se měřilo ale já v pohodě protože nebylo kam spěchat, dojezd mně ukazoval na místo přespání v Konak Fontana že tam budeme v 15 hod. Na místo přespaní jsme přijeli v dešti, pán mně ukázal jestli pokoj vyhovuje, řikám že ok. Přineseme si tašku s věcmi na přespaní na pokoj a řikám ženě jdu se natáhnout. V tom začné hrát hudba a dunět celej pokoj, tak se ptám na recepci co to je? Pán v klidu povídá že je dole oslava a o půlnoci zavírají, tak mu říkám že odjižím pryč, v tom kraválu nebudu spát. Pán se omluvil a jedeme dál, nemůžeme bez rezervace nic sehnat. Řikám zavoláme do Řecka jestli můžeme přijet už dnes, paní ochotně říká že ano, tak pokračujeme dále. Konec Srbska mazec, ale udělat se to musí. Na hranici s MK zdržení cca 10min. Mk v pohodě jen silně pršelo, mýto bez čekaní. Hranice do GR cca 3min. zbytek cesty v poho. Přijeli jsme na místo ve 20,15 našeho času. Je tady hrozně lidé, doufám že to dnes odjede. V noci bouřka že jsem takovou ještě nezažil. Tot vše o naší cestě. Jo a venku zase prší.

PRO VĚTŠÍ PŘEHLEDNOST ZDE PROSÍM NEREAGUJTE. VYHRAZENO POUZE PRO AKTUÁLNÍ ZPRÁVA Z CESTY DO ŘECKA. MÁTE-LI POTŘEBU SE K TOMUTO TÉMATU NA NĚCO ZEPTAT, PŘÍPADNĚ NĚCO POZNAMENAT, MŮŽETE TAK UČINIT TŘEBA ZDE: viewtopic.php?f=2&t=106
2013 Nea Vrasna, 2014 Paralia Dionisiou, 2015 Nea Irakleia, 2016 Nea Mesagkala, 2017 Nea Irakleia, 2018 Sarti
marek

Příspěvekod marek » 07 zář 2014, 13:05

Zdravím,
píšu asi trochu pozdě, ale přeci :) .
Odjezd 4.9. čtvrtek ve 13:00 z Lefkady. Cesta úplně v pohodě, minimum aut. V Srbsku je třeba trochu víc na okreskách předjíždět, aby se člověk nemusel trápit za vláčkem cizinců, co se bojí předjíždět kamiony. Ušetřil jsem dost času! V Bělehradě již zmiňovaná objížďka, ale navi a můj smysl pro orientaci to zvládly :-) Jedinou osuduvou chybu, kterou jsem udělal, bylo zvolení cesty přes Horgoš. Na dálnici v Srbsku směrem k HU jsem jel prakticky sám, tak jsem si říkal, že čekat nebudu. Omyl. Cca 2 hodiny čekání jen kvůli HU celníkům. Spousta konfliktů ve frontách s lidma, co předbíhali. Ani já jsem se jednomu neubránil, kdy mi Kebabové ve starý Caravelle hodili myšku z odstavnýho pruhu před čumák auta. Jel jsem letos autem poprvé a pojedu příští rok zase. Ale přes Horgoš už nikdy! Cestou tam jsem jel přes Tompu a byla to úplná pohoda. Příjezd 5.9. pátek v 9:30 do Českých Budějovic.

Francie 1x
Itálie 5x
Chorvatsko 4x a už nikdy více
Řecko Lefkada: 2014-poprvé autem, 2015-bohužel vynecháno, 2016, 2017 - 2x, 2018 - v procesu příprav
Zuzana

Příspěvekod Zuzana » 08 zář 2014, 11:28

Zdravím. Včerajšia (07.09.2014) cesta z Asprovalty do Bratislavy trvala 15 hodín 35 minút, od 5.10 hod. miestneho času (4.10 hod. nášho času) do 19.45 hod. nášho času. Prechod cez hraničný prechod Grécka a Macedónska o 5.45 hod. nášho času trval dokopy maximálne 5 minút. Prechod cez hraničný prechod Macedónska a Srbska o 7.50 hod. nášho času taktiež trval dokopy maximálne 5 minút. Na oboch hraničných prechodoch to aj opačným smerom vyzeralo podobne. Cez centrum Belehradu sme prechádzali o 12.10 hod. nášho času, pričom 4 kilometre pred odbočkou na Nový Sad bola zápcha spôsobená opravou na ceste a nedisciplinovanosťou vodičov, v ktorej sme sa zdržali 1 hodinu. Keďže po ceste sme videli veľa áut s nemeckými a rakúskymi poznávacími značkami s tureckou posádkou, radšej sme zvolili ako hraničný prechod Srbska a Maďarska Bački Breg. Z diaľnice sme odbočili na Vrbas o 14.15 hod. nášho času, pričom k hraničnému prechodu sme sa dostali cez okresné cesty a malé mestečká (tak ako to popísal fabia.combi) bez zastávky a pri dodržaní rýchlostných obmedzení o 15.40 hod. nášho času. Na tomto hraničnom prechode čakalo približne 10 malých dodávok s nemeckými a rakúskymi poznávacími značkami. Našťastie nás poslali do EÚ radu, ktorý sa na prvý pohľad javil byť zatvorený a v ktorom sme boli úplne sami. Tam nám kázali otvoriť kufor a odkladací priestor pred spolujazdcom. Dokopy prejazd cez hraničný prechod trval 7 minút. V Baje sme našli dva kruhové objazdy, prvým sme vyšli na druhom výjadze (tak ako to ukazovali tabule, smerom na diaľnicu a Budapešť) a na druhom kruhovom objazde sme vyšli na treťom výjadze (v rozpore s tým, čo ukazovali tabule a tak, ako nám radila navigácia a tak ako to popísal fabia.combi – aj keď najprv sme si mysleli, že sa to týka už prvého kruhového objazdu v Baje). Na diaľnicu, ktorá bola vo veľmi dobrom stave a na ktorej bol prejazd úplne plynulý, sme sa napojili o 16.40 hod. nášho času. Budapešť sme plynule prechádzali o 17.55 hod. nášho času.

jiří fíla

Příspěvekod jiří fíla » 15 zář 2014, 10:54

Ahoj, už nám také skončila naše dovča na jihu. Odjezd včera po obědě v 13.15hod našeho času. Řecké hranice bez zdržení jen ukázal rukou at jedu. Vstup do MK zdržení 10min. Mýtnice bez zdržení. Hranice do Srbska také 10min. mýtnice až na Bělehrad prázdné. Celou cestu mně pršelo tak to bylo hrozny. Horgoš cca 10min. Provoz od Bělehradu skoro žádný. Příjezd dnes v 7.15hod. Jsem ko. Teplotní šok je drsnej. :o

2013 Nea Vrasna, 2014 Paralia Dionisiou, 2015 Nea Irakleia, 2016 Nea Mesagkala, 2017 Nea Irakleia, 2018 Sarti

Zpět na