AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Z CESTY 2013

INFORMACE MEZI ŘIDIČI = Aktuální zprávy z cesty 2010, cesta jinudy, hraniční přechody, finance na trase ČR - Řecko, dopravní situace na dálnicích, dotazy k "aktuální zprávě z cesty 2010"
egon

Re: AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Z CESTY 2013

Příspěvekod egon » 14 srp 2013, 11:45

Tak už doma zpět z Řecka. Nebudu rozepisovat mítné, jen pár postřehů. Při cestě přes Bělehrad v sobotu ráno, nepoužívejte obchvat. Je ucpaný, koná se tam nějaký trh, nebo autoburza. Zdržení bylo cca 45min v koloně. Všeobecně je lepší průjezd městem. Jinak přejížděl jsem přes Tompu cca ve 4h ráno tam i zpět a přede mnou jedno auto. S Tompy jsem jel na Budapešt přes Kiskoróš a Dunauvároš. Je to cca o 40km kratší i časově. V nočních a raních hodinách cesta a pak dálnice úplně prázdná. Osobně doporučuji. Docela zdrahl Freeshop.Metaxa ***** 12e a ******* 16,5e. Tak jsem nevezl ani moc alkoholu, ale Maďar mě ani nezastavil a mávnul ať jedu.(vždycky chtěli vidět aspoň kufr). Od Evzoni směrem na Saloniky se nějak spomalilo, dle známých tam probíhá časté měření rychlosti, tak bacha. Jinak v Srb a Mak, žádné aktivní policejní hlídky, což jsem ještě nezažil. Stáli jen v družném hovoru u mítnic, ale nekontrovali. Zato bratia na Slovensku po cestě do Blavy s Makova cca 2 radary jedna kontrola dálničních známek. Úroveń cest v Makedonii zejména po cestě zpět je to tragedie.V jednosměrném úseku v horách se skoro nedá jet v pravém jízdním pruhu a v levém to je též o tlumiče a nápravu. V Řecku by už cesta k obchvatu Soluně taky zasloužila nový povrch. A Srbsko v Subotici a směrem na NIš je to taky dost rozbité. Jinak jinde v normě. Tak těm co se chystají přeji šťastnou cestu i návrat.

PRO UDRŽENÍ PŘEHLEDNOSTI DF TENTO LINK SLOUŽÍ POUZE KE SDĚLOVÁNÍ AKTUÁLNÍCH INFORMACÍ O CESTĚ DO ŘECKA (2013) ..
PRO DOTAZY K TĚMTO INFORMACÍM SLOUŽÍ TENTO LINK viewtopic.php?f=2&t=106
Zdravím Egon
Chodec

Příspěvekod Chodec » 17 srp 2013, 13:23

Zdravím vás,
detailnější popis cesty na jih už nemá smysl, snad jen, že kolem 2.8. vypukl nejspíš ve Vídni rasově selektivní mor, protože 99% cizinců byli Turci z Vídně.

Po zkušenostech z loňska jsme se v Maďarsku vydali po M6 směrem na Baju. Mou chybou jsem v Bátaszéku špatně odbočil, navigace provedla rychlý přepočet, kterého jsem si nevšiml, a dál mě hnala na Dunaszekcso k přívozu - příjezd ke svahu, končícího v široké řece byl trochu šokem :-) (a poučení pro příště, vypnout si v navigaci trajekty).
Po tipu známých jsem překročil hranice za Hercegszanto. Přes Sombor, Sivac a Vrbas jsme se dostali zpět na E75 těsně před mýtnici. Tuto cestu osobně nedoporučuji - pomalá a dlouhá cesta mezi poli, lesy a vesnicemi (navíc v noci). Bělehrad jsme projeli po půlnoci centrem (tempomat na 80km/h a městem jsme jen propluli).

K cestě zpět 16.8.
Ve Fyromu jsou začátek dálnice a dále horský úsek (po rozdvojení) hrůza, pořádně se nedá jet ani v levém pruhu. Nejdelší zdržení na hranicích Fyrom-Srbsko (45 minut). Na jihu Srbska opět pár tureckých stíhaček (předjíždění přes plnou do nepřehledných zatáček žádný problém). Jako každý rok kolony na mýtnici před Bělehradem. Ten jsme projeli kolem osmé večer opět centrem. Provoz hodně hustý, ale plynulý. Napojení na obchvat je snadné - stačí ignorovat všechny sjezdy na Novi Sad a napojit se až za letištěm.
Na OMV za Beškou (před mostem přes Dunaj) i na Bačce Topola bylo plno turků, takže Horgoš nemělo smysl riskovat. Hranice do Maďarska jsme překročili kolem 22h v Tompě (za 5 minut jsme byli v HU), dále po 55 na Baju a M9/M6 (super povrch, žádný provoz, žádná policie, člověk se vyhne horší částí M0, čisté a vybavené odpočívadla (toalety). Cestou jsme potkali cca 6 aut).

PRO UDRŽENÍ PŘEHLEDNOSTI DF TENTO LINK SLOUŽÍ POUZE KE SDĚLOVÁNÍ AKTUÁLNÍCH INFORMACÍ O CESTĚ DO ŘECKA (2013) ..
bembek

Příspěvekod bembek » 17 srp 2013, 23:00

Včera sme došli domov z Asprovalty,

celá cesta prebiehala štandardne, až sme dorazili k hranici MK-HU- Horgoš. Rad áut končil ešte pred benzínovou pumpou. Po 70-tich minútach sme sa posunuli k značke na obrázku. Do HU sme vošli presne po štyri a pol hodinách. Toto sa nedalo nazvať už ani šialenstvo. Asi 50-60 krát štartovanie a 15-20l benzínu. Na konci (alebo začiatku?) rady jeden Maďarský colník vybavoval na striedačku dva rady áut. Ďalej to už nebudem popisovať...

Přílohy
DSCN1103.JPG
DSCN1103.JPG (10.44 KiB) Zobrazeno 3171 krát
martas.b

Příspěvekod martas.b » 18 srp 2013, 17:41

Hlásím se nazpět. Nové číslo je tedy cca 365. :?

Včera ráno jsme vyrazili z Řecka v 6:50 našeho času.
O hranicích GR-MKD vůbec nemluvím.
Na GR straně jsme jen zamávali pasem (aby jsme moc nerušili od kafe) a na MKD straně hned u okýnka naskenoval pasy, kouknul na zelenou kartu a už jsme byli za hranicema. :lol:
Na mýtnicích vždy do tří aut, takže pohoda.
Dálnice směrem na sever už by potřebovala opravu zvlášť v rozděleném úseku už to není pomalu ani na levý pruh. :evil:

:evil: :evil: :evil: V prvním úseku někde v horách vyletěl proti nám ze zatáčky debil (promiň Pavle) s nezaplachtovaným náklaďákem plným kamení. Z korby mu vyletělo tak pět lopat šutrů přímo proti nám. Tu kamennou sprchu, bombardování přední haupny a střechy bych nikomu nepřál. Naštěstí se netrefil do předního skla ani do světel. Hold musím Monďákovi dopřát novej vohoz. Mám dodělanou kapotu až na plech v několika místech. :evil: :evil: :evil:

Jaké bylo naše zděšení když jsme na hranicích MKD-SRB zůstali přes hodinu. :o
Jeden "Semir" vedle druhého.
:evil: :evil: :evil: Pozor super finta !!! Jeden z našich tureckých přátel projde podél krajní kolony. Najde jiného tureckého kamaráda. Poradí se s ním co a jak dál a hvízdne na další poradce. Ti už jsou příliš líní na to aby chodili, tak si tam přejedou s autama. Původně v koloně zařazený je poté "asi z vděčnosti" pustí do kolony před sebou a my běžní plebejci jen zuříme, řveme a sprostě jim spíláme. :evil: :evil: :evil:

Od hranic MKD-SRB bída a děs. Silný provoz a neuvěřitelně arogantně jedoucí "němci", "švýcaři" a "rakušáci". :?
Na první mýtnici jsme sice chvilku zkejsli, ale naštěstí v Niši to měli zmáknuté a rozdávali lístky do oken aut a hnali nás jak dobytek na jatka.
Všechny benzinky přeplněné k prasknutí bez jediného místa na zaparkování.
Děcka už se mě na zadním sedadle málem po...., naštěstí jsem chytil poslední parkovací místo na benzince u Paračinu.
Sice narváno, ale na WC, zmrzlinu a studené pití to stačilo.

Bělehrad jsem vzal centrem a i když mě navigace hnala doprava "přes semafory" prosvištěl jsem to rovně za letiště a byl jsem za městem za 25 minut. :lol:

Na OMV Beška jsem potřeboval doplnit naftu, tak jsme to risknuli. Bylo poloprázdno, takže super. 8-)
Jen když jsem přišel od kasy tak zrovna dorazil autobus nějakých fotbalových fandů.
Polonazí a s vlajkama v rukou se vřítili na benzinku.
To už tam přistála dodávka za které vyskákalo asi deset policajtů, všechny nás drželi od budovy, domlouvali se vysílačkama a vypadali nas..ně. Za pět minut je všechny s náloží piva a jiných tekutin nahnali zpátky do autobusu a vystrnadili je z benzinky.
Naskákali do dodávky a jali se je následovat. (Ještě jsme je předjeli za Novim Sadem.)
:o

Byl jsem za Novim Sadem odpo a vycházelo to rozumně, tak jsem sjel na Subotica - sever a hrrr na Bački Vinogradi.
Hned v první dědině po sjezdu nás zbrzdil nějakej "němec" co se snažil domluvit na ulici (...a my jsme stáli a čekali za ním) kudy na hraniční přechod.
Jelikož se nedomluvil, tak se otočil a vracel se na dálnici. :mrgreen:

Jinak cesta k přechodu je dobře označená (pozor cedule s označením jsou BÍLÉ).
Na přechodu kolona aut a čekání cca 25 minut. (Už tam stáli i turci.)
Maďarský celník když viděl jak startuju ke kufru a uctivě ho otevírám, tak mi řekl "OK" ještě než ke kufru došel. Vrátil pasy a hurá už jsme byli v Maďarsku. :shock:

Jelikož jsem léňa línej, tak jsem zakotvil v Maďarsku kousek za hranicema, že přenocujeme a něčím dobrým se nacpem.
Světe div se pořádná večeře pro čtyři i s pitím za 510,- Kč + přespání za 824,- Kč. :mrgreen:

Dnes ráno v 6:00 odjezd z Bordány a v 10:00 úspěšně zpět ČR. 8-)

Jinak co se týká policajtů tak těch bylo všude málo a když tak jen dohlíželi na provoz, pozor cestou tam i zpět stáli v Makedonii u Makpetrolu na konci dálnice (asi trvalejší stanoviště).

howk domluvil jsem... :roll:
Teď už jen užít všeho co jsme si dovezli a žít myšlenkou na další Řecko. ;)

καλά στο σπίτι, στην Ελλάδα καλύτερα
2010 Chalkidiki - letadlem, 2011 Chalkidiki - autem+trajektem z IT, 2012 Chalkidiki - autem, 2013 Chalkidiki - autem
tovel

Re: DOTAZY K AKTUÁLNÍM INFORMACÍM Z CESTY 2013

Příspěvekod tovel » 20 srp 2013, 15:41

Zdravím z Kalamitsi – Sithonie po přesunu z ostrova Samothraki. Trochu se z toho vzpamatováváme, ale to je tím, že tyto lokality jsou stylem dovolené naprosto nesrovnatelné. Nu což, tak to bylo v plánu. První půlka dovolené byla nádherná …. OREA.
Cestou jsme projeli i známá letoviska – Vrasna, Asprovalta, Olympiada, Stavros….. až Sarti, Sykia, Kalamitsi. Z klidného místa na ostrově se spoustou vstřícných Řeků jsme projeli turistické továrny, kde musíme být trochu víc ve střehu. Aspoň ten písek na pláži v Kalamitsi to spravil a k tomu 2 panáky meruňkovice.
Až někdo z milovníků jihu Sithonie zastaví u obchodu u Porto Koufo, co operuje názvem něco jako EL nebo KAPITÁN s myšlenkou, že si koupí víno ….. vřele doporučuji tuto myšlenku rychle pustit z hlavy. Horší patok jsem už dlouho na jazyku neměl. Navíc mě u toho v kempu posral pták břicho i s noťasem, ale určitě to neudělal schválně. Měl jsem si sednout jinam a nekrmit ho zbytky od snídaně.
Dovolená ještě nekončí, a tak doufám, že s odlivem turistů, který asi v tomto týdnu nastane se navrátí aspoň trochu ta ostrovní pohoda, kterou máme v paměti.
Jinak na cestě ze Soluně do Alexadroupolis jsou na dálnici 3 mýtnice – každá jednotně po 2,40E a neviděl jsem nabídku platby kartou nebo jsem to ani nepředpokládal. U každé mýtnice je i paarkoviště se záchodem v přijatelném stavu. Benzinka na celé trase žádná, je to řešeno odbočením z dálnice a tam už se nějaká benzina najde. Cestu Brno – Alexpolis jsme zvládli za 19 hodin a recepční v kempu v Alexpolis nám i po zavíračce otevřel bránu a nechal nás přespat na volejbalovém hřišti. Prý má FULL, ale něco z toho káplo.

Zuzana

Příspěvekod Zuzana » 23 srp 2013, 12:52

Zdravím. Včerajšia cesta z Bratislavy do Asprovalty, 1280 km, trvala 14 hodín (odchod 5.40, prijazd 19.40 našeho a 20.40 miestneho času). Cesty poloprazdne, miestami úplne prázdne. Na prechode Maďarska a Srbska Backi Vinohradi (9.23) sme boli jedine auto, oproti cca 15 aut, prejazd cez centrum Belehradu (11.30) bol plynuly, maximalne na 5 minut sme museli znizit rychlost na 60 kvoli pomaly iducemu velmi velmi staremu autu, prejazd cez prechod Srbsko Macedónsko (15.45) trval dokopy 32 minút (tesne na konci čakania otvorili ďalšie pracovisko a išlo to už rychlo), oproti ovela viac aut, prejazd cez prechod Macedónsko Grécko (18.03) trval dokopy 12 minút. Na jedine meranie rýchlosti v Srbsku na úseku Leskovac sme boli viac krát upozornení oprotiiducimi autami. V Srbsku boli pravidelne sa opakujuce rýchlostné obmedzenia.

MartinD

Příspěvekod MartinD » 23 srp 2013, 21:40

Zdravim, dnes cesta z Chalkidiky domov (3:30 - 18:00) - prejazd hranice GR-FYROM cca 5 minut, FYROM-Srbsko cca 1 hod, vsade bolo plno "Nemcov", zaujimave ze Srbi nechceli vidiet zelenu kartu (ani cestou tam) ale FYROMak si vypytal aj doklady od auta (cestou tam). Mytne sa plati tak ako je tu uvadzane. Dnes som siel obchvatom Belehradu - cca 30 minut okolo obeda (ale je tam plno kamionov). Cestou do GR v noci vo stvrtok som siel cez Belehrad (cca 20 minut). Ked som videl dnes to mnozstvo "Nemcov" tak som neriskoval Horgos ale isiel rovno na Backi Vinogradi - samotnu hranicu sme presli za 10 minut ale celkovo mi to z dialnice na dialnicu trvalo cca 40 minut ale myslim ze sa to oplatilo - pochybujem ze cez Horgos by som presiel rychlejsie. Policajti merali pri Vranje a potom pri mytnici Leskovac - no a potom uz len na Slovensku...

1997 Katerini-Paralia, 2005 Paralia, 2006 Paralia, 2007 Paralia, 2008 Paralia, 2009 Sarti, 2010 Kreta, Pelopones, 2011 Pelopones, Rodos, 2012 Milos, Kreta, 2013 Kreta, Nikiti, 2014 Pelopones, Rodos, 2015 Nikiti, 2016 Kreta, 2017 Kos
MartinP

Příspěvekod MartinP » 24 srp 2013, 20:16

Ahoj,
včera jsem se vrátil z první cesty do Řecka . Nechápu proč jsem tam nejel už dávno . Zbohem Chorvatsko. Už nikdy více :-) . Cesta tam 7.8. v 10:00 z Přerova . Prújezd ( nebo spíš průlet ) Slovenskem a Maďarskem bez problémů . Horgoš cca 40 minut . Bačka Topola tankování 18:30 a už jsem nenastartoval protože spojka alternátoru odešla do věčných lovišť . Asistenční služba mojí pojišťovny naštěsí fungovala dobře a rychle a oprava proběhla do 24 hodin v servisu v Subotici . U nás bych stál v servisu 3-4 dny . A pak už samá pozitiva . Po cestě jsme měl objednaný nocleh v hotelu v Leskovaci za 40 Eur i ze snídání - super .Vyspaní a odpočatí jsme další den 9.8. dorazili do Vouvourou . Zdržení na všech hranicích mimo Horgoš cca do 20 minut . Makedonci požadovali vždy zelenou kartu . Zpáteční cesta ráno 22.8. v 9:00 z Řecka , hranice bez zdržení . Ve 13:00 zastávka ve Skopje . Nádherné město , které stojí za návštěvu ( Asi napíšu nějakou reportáž ).Dálnice od makedonskosrbských hranice směrem na Bujanovac byla už otevřená v obou směrech. Nocleh opět hotel v Leskovaci .Průjezd Bělehradem tam i zpět přes centrum do 20 minut . Všechny hranice bez zbytečného zdržení ( Bački Vinogrady ) . Průlet Maďarskem a Slovenskem a večer doma . Ať žije Řecko 2014 .

BoB

Příspěvekod BoB » 26 srp 2013, 21:53

Posíláme pozdravy ze slunečného Řecka!
Odjezd z Prostějova 23. srpna kolem sedmé večerní, průjezd bez problémů, čistého času cesta do Makrygialos 15 hodin, celkově s odpočinkem a spánkem 24 (časté přestávky s 13měsíční prďolou), hranice až do GR do deseti minut, i na Röszke - Horgoš (směr domovina ale stály dlouhé kolony jak na HU-SRB hranici, tak i na MKD-SRB)..
Bělehrad průjezd centrem v ranních hodinách na pohodu kolem dvaceti minutek..Makedonci si jediní vyžádali zelenou kartu.
Po cestě do GR žádné policejní měření. Na jihu Srbska jsme snad byli jediní, kdo dodržoval rychlostní limity a ostatní jsme "brzdili"..
Dnes přejezd na Lefkádu, vše opět bez problému..tankování na Egnatia Odos na AVIN benzince, pak už až po Ioanninu žádná benzinka, jen Shellka a na tu je třeba sjet..
Co se týče mýtného, vše popsáno výše, žádná změna..

2009 - Methoni, Meteora, Kalamitsi (Lefkáda), 2010 - Methoni, Kalamitsi (Lefkáda), 2011 - Methoni, Olympská riviéra, Kalamitsi (Lefkáda), 2013 - Makrygialos, Thessaloniki, Kalamitsi (Lefkáda) 2016 Leptokaria + Lefkáda, 2017 Leptokaria + Ammoudia a Parga + Lefkáda
Monika

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Z CESTY 2013

Příspěvekod Monika » 03 zář 2013, 07:51

Cesta 10. 8. 2013 na Lefkadu přes Nei Pori. Nocleh v Maďarasku. Cesta do Řecka v neděli 11. 8. 2013 - hranice bez problémů, velm málo Turků, Bělehrad obchvatem velmi rychle.
Cesta zpět v pátek 30. 8. 2013 - po cestě velmi mnoho Turků. Na hranicích Evzoni jsme byli v 6 hod ráno, před námi asi 5 aut. Do několika minut za námi velká fronta aut s D, CH a I. Hranice Makedonie - Srbsko čekání cca 1 hod. Srbsko plné Turků, obsazené všechny čerpací stanice, nejhorší situace u Niš. Mýto u Bělehradu totálně zacpané, Bělehrad obchvatem - velmi rychle. Auta D, CH a I jeli všichni na centrum. Hranice Srbsko - Maďarsko - Tompa - hodně Turků, čekání 1,5 hod. V neděli cesta HU - CZ. Po cestě opět hodně Turků, velká zácpa na napojení dálnice M0 + zácpa z důvodu nehody.

Ostrov Lefkada jsme navštívili před 15 lety, ostrov byl liduprázdný. Dnes přeplněný turisty z Itálie. U pláží Agiofili a Milos velký nepořádek. Ale i tak "Řecko je všecko!

Zpět na