Malé lodě na moři v Řecku a vše kolem toho..

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Rimmerak

Re: Malé lodě na moři v Řecku a vše kolem toho..

Příspěvekod Rimmerak » 31 srp 2014, 20:34

Nemá někdo informace, jak je to s provozem vlastního člunu s motorem v Řecku? V HR se platí na místním kapitanátu poplatek za provoz plavidla, chtějí vidět i VMP, to že máte sjednané pojištění za škody způsobené provozem plavidla atd.
Nerad bych něco podcenil, VMP samozřejmě mám, ale pokud se platí nějaký místní poplatek, kde, kolik atd? Zajímá mě oblast prostředního prstu Chalkidiki. O tom, jak to funguje v Řecku jsem se nic nedočetl.

Popravdě jsem se ani nedočetl, jak je to s dostupností různých soukromých ubytování s možností zakotvit si člun u baráku na jejich mole. V HR je to poměrně snadné, dá se říct, že jakýkoliv dům u vody v menší vesnici má i molo a možnost si uvázat (zdarma) vlastní člun/loďku.
Né, že bych se od Chorvatska nějak odvracel, ale Řecko je pro mě velice lákavá lokalita a příležitost ke změně. Navíc se Chorvaté chovají rok od roku více pohrdavě k Čechům, ať se na dovolené chovám sebe slušněji.
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 01 zář 2014, 15:24

Co se týká provozu lodí, možná by Ti poradil Fioma, pokud vím, tak jezdí pravidelně s člunem na Sithonii.
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem
fioma

Příspěvekod fioma » 01 zář 2014, 18:58

Rimmerak-Už jsem tu našel i jaký máš člun, s tím by neměl být problém.Pokud budeš chtít nějaký konkrétní info,tak se ptej po SZ.Začínají tam zavádět už taky různé poplatky,ale to se zatím týká větších lodí .Když si do Guglu nebo YUtubka zadáš Vouvourou tak můžeš prohlídnout destinace kam jezdíme už pár let.Je tam plno ostrůvků v dosahu VMP a plno pěkných plážiček.FM
Rimmerak

Příspěvekod Rimmerak » 01 zář 2014, 19:11

Jo, tak tohle místo na Chalkidiki jsem si vyhlédnul na mapách už předtím, kvůli té spoustě ostrůvků :-)
tobig

Příspěvekod tobig » 23 bře 2015, 22:36

Přiznám se, že s lodí zkušenost nemám. Jedeme letos na Chalkidiki, tak si to asi prubnem.. ;)
Z čeho mám ale obavu je, že se netrefíme zpět do místa vyplutí.... :roll:
Stalo se mi to na Jadranu s vodním skůtrem, bylo to parádní blbnutí, jelo to jak z praku, myslím, že to byla Yamaha 1300... prostě nádhera.... dokud jsem se po pár minutách neotočil.... nebyla šance poznat, odkud jsme vypluli, všechno bylo strašně daleko a malinkaté, taková jedna barevná šmouha..... :mrgreen:
...stalo se to tady někomu i na člunu..?
Kde je vůle, je i cesta.... AL-RO-MNE-BiH-SRB-UA-GR-MA-MD-Corfu-HR-H-PL-Skotsko-Sardinie
milo

Příspěvekod milo » 24 bře 2015, 00:25

S clnmi v GR skusenosti nemam, ale napr. na Sardinii od Santa Maria Navarese po Golfo di orosei boli cca 300m od brehu bojky, skipper, ktory nam prenajimal "Gummoni" hovoril, ze s tymto clnom by sme za tie bojky nemali ist. Moc dobre som nepochopil, ci to bol vseobecny zakaz, alebo odporucanie skippera kvoli bezpecnosti, kazdopadne vyplavat len tak do otvoreneho mora by som sa na malej lodke bal. A nie tak preto, ze netrafis miesto, odkial si vysiel, ale preto, ze neodhadnem cas navratu (palivo a prud) a nedoplavam vobec k brehu.

Toho roku chcem oboplavat Ammouliani z Ouranoupoli, ale ... ako tak pozeram na vzdialenosti, tak s malymi detmi sa pomotam asi len okolo Vourvorou...
Rum
Administrátor

Příspěvekod Rum » 24 bře 2015, 06:55

To tobig: Loď jsem měl půjčenou celkem 3x. Ve Vorvourou, u Ouranopouli a na Lefkádě. Je pravda, že trefit zpátky nebylo vždy úplně jednoduché, ale vždy jsem dostal mapu okolního moře s tím, kam můžu a nemůžu a byla zakreslana i půjčovna. Nejhorší bylo trefit se na Lefkádě v Nidri, ale dalo se. Musíš se po vyplutí ohlédnout a najít si výrazný orientační bod. Při návratu jsem opatrně jel podel břehu v bezpečné vzdálenosti a v pohodě našel. Oni sami mávají :D
Co se týče benzínu - vždy byl na nádrži ukazatel, ale na ten jsem se nespoléhal. Průběžná kontrola pohledem do nádrže je lepší. Někdy jsme dostali i rezervní kanystr s benzínem, takže to byla jistota a pohoda. Nikdy jsme však nádrž za celý den nevyjeli. Ono zakotvíš, chvíli se potápíš, lelkuješ... žádný spěch... :geek:
2001 Thassos-letadlem, 2004,2005, 2006, 2007 Chorvatsko-autem, 2008 Thassos-letadlem, 2009 Vorvourou-autem, 2010 Nea Vrasna-autem, 2011 Bulharsko-autem, 2012 a 2013 Lefkáda-autem, 2014 Ammoudia + Horefto (Pellion) -autem, 2015 Paralia Vrasna - autem, 2016 Thassos - autem, 2017 Athény - letadlem, 2017 Sárti - autem, 2018 Pelloponés autem,
tobig

Příspěvekod tobig » 24 bře 2015, 09:25

2 Rum: Právě mezi Vorvourou a Ouranopouli se rozvažujeme, ale asi to pořešíme až na místě. Velkou výhodou je, že
máme trošku větší auto s home made spací-čundrující úpravou :P takže nejsme vázáni na jedno místo, nýbrž
kočujeme volně krajinou.... to prostě milujeme....
Člun je zase něco nového, prošel jsem tady tu diskuzi a moc děkuji všem přispěvovatelům,
je z čeho čerpat info.... snad se dokopu k sepsání nějakého cesto-info dílka (slíbil jsem něco Pavlovi RA) ;)
ať jen nesosám..... fakt se hrozně letos těším.... :twisted:
Kde je vůle, je i cesta.... AL-RO-MNE-BiH-SRB-UA-GR-MA-MD-Corfu-HR-H-PL-Skotsko-Sardinie
Rum
Administrátor

Příspěvekod Rum » 24 bře 2015, 10:54

To tobig: Obě lokality stojí za to! Drobná rada - půjči si loď s co největším výkonem! Bez papírů nám půjčili do 30HP. Sice jsou dražší, víc žerou, ale pokud se zvedne vítr a vlny tak jsi vděčný za každého koníka co tam máš!
2001 Thassos-letadlem, 2004,2005, 2006, 2007 Chorvatsko-autem, 2008 Thassos-letadlem, 2009 Vorvourou-autem, 2010 Nea Vrasna-autem, 2011 Bulharsko-autem, 2012 a 2013 Lefkáda-autem, 2014 Ammoudia + Horefto (Pellion) -autem, 2015 Paralia Vrasna - autem, 2016 Thassos - autem, 2017 Athény - letadlem, 2017 Sárti - autem, 2018 Pelloponés autem,
tobig

Příspěvekod tobig » 24 bře 2015, 11:44

Rum píše:To tobig: Obě lokality stojí za to! Drobná rada - půjči si loď s co největším výkonem! Bez papírů nám půjčili do 30HP. Sice jsou dražší, víc žerou, ale pokud se zvedne vítr a vlny tak jsi vděčný za každého koníka co tam máš!

Jo, to je dobrá rada, výkon je potřeba... sice budeme dva, ale i tak... :twisted:
A ještě se budou hodit schůdky do vody, nevíš, je to standartní výbava člunů ?

Zpět na