Ubytování na cestě do Řecka

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
bembek

Re: Ubytování na cestě do Řecka

Příspěvekod bembek » 29 črc 2017, 23:04

Tak sa mi to podarilo nastaviť, ale je to teda poriadne nepohodlné. Musel som ťahať tú značku po diaľnici až do FYROM. Ináč by som to netrafil. :?

Edit: Po uložení a znovu načítaní stránky sa to aj tak zobrazuje divne.
Mirin
Administrátor

Příspěvekod Mirin » 30 črc 2017, 06:56

Bembek: velice si vážím tvé snahy zadat ubytko....pokusím se ti vysvětlit, jak se nastavuje poloha zařízení na mapě.
- nastavím zoom (přiblížení) mapy tak, abych měl v zobrazení místo, kde chci značku umístit, zoom se nastavuje kolečkem myši nebo pomocí plus mínus tlačítek na mapě,
- přesunu značku přibližně na ono místo, nemusí to být přesně,
- značka se přetahuje kliknutím levým tlačítkem myši na špendlík (tak tom říká Rum) a za stálého držení leveho tlačítka zančku přesunu,
- jakmile se značka pustí, mapa se vycentruje na polohu značky,
- znovu upravím zoom tak, abych viděl na úroven města,
- opět posunu značku do oblasti města, opět to nemusí být přesně,
- upravím zoom na úroveň ulic,
- nezobrazí li se domečky, můžeš si mapu přepnout na letecký snímek,
- nastavím značku přesně na domeček,
- opakuju to tak dlouho, dokud značka není na přesné poloze.

Myslím si, že naopak tento způsob zjištění GPS souřadnic je velice pohodlné, znám ještě způsob, že byste souřadnice našli na zvláštní google mapě a ty překopírovali do zadávacích polí. A tu by vzniklo obrovské pole pro lidovou tvořivost a myslím si, že by hodně lidí skončilo podle GPS v kukuřičném poli.
Takže jsem raděj zvoli tento způsob.

Možná se ti to zdá nepohodlené proto, že to děláš špatně, zkus to podle mého návodu... měj pěkný den a díky za snahu
2006 - Asprovalta, 2007 - Mola Kaliva, 2011 - Thassos, 2012 - Polichrono, 2014 - Sarti, 2015 - Thassos, Skala Potamia :handgestures-thumbupleft:
Svět patří těm, co se neposerou! A lepší pivo v žaludku, než-li voda na plicích :obscene-drinkingcheers: Nad alkoholem se zvítězit nedá, jen my Moraváci jsme už několikrát remizovali. :banana-rock:
Mirin
Administrátor

Příspěvekod Mirin » 30 črc 2017, 06:59

Matrix: díky za pochvalu a testoval jsem tvůj problém s přidáním recenze, já nemám problém, můžeš mi prosím na mejl poslat otisk obrazovky? s danou chybou :doh:
2006 - Asprovalta, 2007 - Mola Kaliva, 2011 - Thassos, 2012 - Polichrono, 2014 - Sarti, 2015 - Thassos, Skala Potamia :handgestures-thumbupleft:
Svět patří těm, co se neposerou! A lepší pivo v žaludku, než-li voda na plicích :obscene-drinkingcheers: Nad alkoholem se zvítězit nedá, jen my Moraváci jsme už několikrát remizovali. :banana-rock:
milosduris

Příspěvekod milosduris » 30 črc 2017, 07:19

Mirin, prepac mi duplicitne pridanie ubytovania Villa Jovan.
Ale pozeral som na mapu Macedonie a Villa Jovan tam nebola, tak som ju nahodil. Az potom som videl v zozname, ze uz bola nahodena (nekompletna) od Rum.
Miloš + Boženka a Citroen C5 Tourer
kategória 50+
Máme radi slnko a more na FKK :-D

:auto-car: 2009-2013 8x Chorvátsko
:auto-car: 2014 Chalkidiki - Sithónia, 2015 Chalkidiki - Sithónia, 2015 Parga/Lefkáda, 2016 Chalkidiki - Sithónia, 2016 Zakynthos, 2017 Evia
Mirin
Administrátor

Příspěvekod Mirin » 30 črc 2017, 07:41

milosduris: no myslím si, že se nic moc neděje, ty už to máš hotový, tak si to rumík zneplatní a k tobě přidá jen recenzi...sakra, musím to ještě ošéfovat, at si nelezete do zelí.... :lol: :lol:
Se zobrazením objektů v mapě byly problémy, ještě ted to řeeším, tak díky za pochopení :doh:
Mirin
Administrátor

Příspěvekod Mirin » 30 črc 2017, 08:21

matrix: nastavil jsi mi u dvou rozdílných ubytek špendlík na stejné místo :lol: řádně jsi mi tím zamotal hlavu, chlape, ale už jsem to nastavil správně :doh: :lol:
Rum
Administrátor

Příspěvekod Rum » 30 črc 2017, 08:40

Mirine já jsem právě chtěl aby se recenze na jedno ubytko daly napsat od více lidí. V čase se může mnohé měnit.
2001 Thassos-letadlem, 2004,2005, 2006, 2007 Chorvatsko-autem, 2008 Thassos-letadlem, 2009 Vorvourou-autem, 2010 Nea Vrasna-autem, 2011 Bulharsko-autem, 2012 a 2013 Lefkáda-autem, 2014 Ammoudia + Horefto (Pellion) -autem, 2015 Paralia Vrasna - autem, 2016 Thassos - autem, 2017 Athény - letadlem, 2017 Sárti - autem, 2018 Pelloponés autem,
Mirin
Administrátor

Příspěvekod Mirin » 30 črc 2017, 08:56

Rume, no dyt to tak funguje, recenzi může přidat každý přihlášený do webu :angry-banghead: Ikdyž ubytovací zřízení přidal někdo jiný...recenze se řadí podle data ubytování...
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 30 črc 2017, 09:32

To Rum: Ale o tom zde již dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho! :D

Jen si dovolím doplnit, že nesmíte po správném umístění špendlíku na místo (dle Mirinova návodu) zmáčknout tlačítko "získat adresu".
Admin Mirin píše...právě že JOOOO!!! po umístění špendlíku na objekt zmáčknout "Získat adresu", adresa se odečte z google mapy, Jarouši, jsi popleta!!
Edit JardaP: skoro bych se vsadil, že jsem napsal musíte, jestli tu neřádil šotek :D
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem
Mirin
Administrátor

Příspěvekod Mirin » 30 črc 2017, 10:24

První poznatky z euforického zadávání objektů!!
- předně děkuji všem, kteří se do této aktivity zapojili, ale musíme si ujasnit trošku pravidla:
- zadavatel vyplní formulář pro vložení nového objektu a poté je přesměrován na další formulář, který už je detajlnější, někteří to vzdali a nechali tak, a to je špatně - vyplňte alespon povinné údaje, zbytek se pokusíme dohledat,
- pokud možno přiložte nějakou fotografii, at to tam nemáme samý šedý pandrlák s cedulí Not available, vypadá to blbě,
- každý zadavatel by měl zadat svou recenzi, kde provede zhodnocení ubytovacího zařízení,
- další návštěvníci můžou recenzi přidávat k jednotlivým zařízením,

děkuji za spolupráci a s heslem "My to ještě vypijuleme!" hurá do práce

Zpět na