LPG - CNG (ceny, čerpací stanice na cestě a vše s LPG související)

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Janina

Re: LPG (ceny, čerpací stanice na cestě a vše s LPG souvisej

Příspěvekod Janina » 16 čer 2013, 10:29

taky jezdíme na plyn, vloni žádný problém, brali jsme na Slovensku ( 0.72 euro), pak jsme chtěli na Bačka Topola, tam řekl že nemá, ale asi o pět km dál měli, všude koncovky jako u nás, my odjíždíme na Lefkádu 16.7. tak ti sem můžu hodit čerstvé info (jestli nebude pozdě)

http://www.mylpg.eu/stations/greece - v pravé části jsou ceny, v Řecku byl okolo 27,- Kč
http://www.mylpg.eu/stations/
1996 Leptokaria, 2007 Korfu, 2012 Arkitsa a Evoia, 2013 Lefkáda - Vasiliki, 2014 Sithonie, 2015 VII - Leptokaria, VIII - Stavros
BoB

Příspěvekod BoB » 16 čer 2013, 10:37

Ahojda Janino, díky, budeš moc hodná, když hodíš info, my jedeme až přelom srpen/září. :P Užijte si dovču a pozdravujte na Lefkádě.. my už se tam moc moc těšíme!
2009 - Methoni, Meteora, Kalamitsi (Lefkáda), 2010 - Methoni, Kalamitsi (Lefkáda), 2011 - Methoni, Olympská riviéra, Kalamitsi (Lefkáda), 2013 - Makrygialos, Thessaloniki, Kalamitsi (Lefkáda) 2016 Leptokaria + Lefkáda, 2017 Leptokaria + Ammoudia a Parga + Lefkáda
Hellas77

Příspěvekod Hellas77 » 16 čer 2013, 12:18

Ahoj Bob LPG je všude po cele cestě,nejméně je v Madarsku tam jsem narazil na dálnici směr Srbsko na asi 4 benzinky na LPG ,a i mimo dálnice jsou ,cena lpg asi 24 kč za litr jak kde někde mínˇněkde max cca 25kč,já beru před Komárnem a Madarsko projedu celé,pak beru za Tompou ,jsou tam asi tři pumpy na LPG neber hned u první vem trošku dále za Tompou cca 6 km,cena lpg v Srbsku placeno kartou cca 16až 17,50 kč jak kde je třeba koukat,,lpg v Srbsku po dálnici je cca co 30 km,na konci Srbska asi 120 km už není žádna LPG ,LONI NEBYLA,hned v Makedonii je lpg spoustu hlavně na dálnicích cena tak jak v Srbsku trošku levnější,nakonec Makedonie na hranicích s Řeckem je také lpg přímo před vjezdem do Řecka cena stejná jak po celé Makedonii,,v Řecku je lpg také dost jak na dálnicích směr Atheny tak ve vnitrozemí ,,loni jsme jeli na Zakynthos a pump je dost jen je třeba koukat ,loni cena lpg v Řecku cca 0,75eu až max 0,88eu dražší nikde nebyl,také letos planujeme jet do Řecka když mi zdraví dovolí,klepu na dřevěnej stůl,SNAD ANO TUK TUK...všude platba kartou ,takže cena je po přepočtu z kurzu Česke spořitelny,v Řecku jsem ale platil většinou lpg hotově eurama.Zatím ahoj.
Korbelos

Příspěvekod Korbelos » 19 čer 2013, 20:12

Zdravím všechny LPGčkáře, ;)

trochu jsem to tu pročítal sehnal jsem si výpis LPG stanic, ale jedno jsem na 100% nezachytil.
Někdo tu psal slovo SAMOOBSLUŽNÉ mám to chápat tak, že každý z Vás po celé cestě do GR mohl tankovat LPG sám.
Sám ovládat hadici, zasunout, plnit atp. ????

Na pár pumpách co jezdím v ČR to možné je, ale většina to tu neumožňuje ??

Díky za každé Vaše info, nejlépe do SZ nebo e mailu

Korbelos :P
Ένα ευχάριστο ταξίδι στην Ελλάδα
Hellas77

Příspěvekod Hellas77 » 19 čer 2013, 20:47

Nikde po cestě nepumpuji sám jednou jsem to zkoušel na Slovensku a v Srbsku a dostal jsem nadané že je tam od toho obsluha,takže stači když nejde obsluha LPG zajit na benzinku a poprosit o natankováni LPG a jeto.Je to i pro tvůj klid máš čas si vše pohlídat a v klidu po načepováni u pokladny zaplatit.
Korbelos

Příspěvekod Korbelos » 07 črc 2013, 11:37

Hellas77 píše:Nikde po cestě nepumpuji sám jednou jsem to zkoušel na Slovensku a v Srbsku a dostal jsem nadané že je tam od toho obsluha,takže stači když nejde obsluha LPG zajit na benzinku a poprosit o natankováni LPG a jeto.Je to i pro tvůj klid máš čas si vše pohlídat a v klidu po načepováni u pokladny zaplatit.

Díky moc za info,
Ένα ευχάριστο ταξίδι στην Ελλάδα
Janina

Příspěvekod Janina » 30 črc 2013, 15:42

čerpací stanice:

Slovensko: Bratislava Jarovce AGIP - 27 km

Srbsko: mezi hranicema a Bačkou Topolou - dvě - cena 77.40, na Bačke ne, my bereme hned na další za Bačkou - DAKI - velká,čistá, berou karty - 73.90
pak na 86 km, na obchvatu Bělehradu, na 142 km OMW, asi 90 km před Niší EKO, za Vranje 75.90

Makedonie: před hranicí RT PETROL ( je jich víc, ale prospala jsem je :lol: )

Řecko: za Soluní, před Prevezou EKO 0.799 otevřeno ráno od 7.00

na Lefkádě jsou dvě blízko sebe, v okolí městečka Vlicho 0.84

Je jich víc než loni, stačí koukat ;)
1996 Leptokaria, 2007 Korfu, 2012 Arkitsa a Evoia, 2013 Lefkáda - Vasiliki, 2014 Sithonie, 2015 VII - Leptokaria, VIII - Stavros
Dalick

Příspěvekod Dalick » 04 srp 2014, 13:08

LPG v Maďarsku.
Přestože jedu do Řecka už po čtvrté, chci se připravit tentokrát lépe. Má cesta je trochu složitější - Český Krumlov-Linz-Wien-Budapest-atd. až do Stavrosu za Soluní. V Rakousku se bez sjíždění z dálnice nedá natankovat a na nádrž plynu ujedu cca 500km. Z toho je jasné, že potřebuju natankovat někde v Maďarsku. Jediná čerpací stanice plynu v Maďarsku o které vím a která je cestou na dálnici, je hned za Rakouskými hranicemi v Mosonu (cca 340.km mé cesty). Posledně však plyn neměli a já pak musel přejet Maďarsko častečně na benzín, protože jsem další čerpačku nenašel a ještě si připadal jak exot, když jsem se na benzínách ptal po plynu. :) Natankoval jsem LPG až v Srbsku (680.km mé cesty),

Snažil jsem se vyhledat na netu důvěryhodné mapy LPG - HU ale zdroje se rozcházejí:
https://www.primagaz.hu/szolgaltatasok/ ... ut_kereso/
http://www.mylpg.eu/stations/hungary#google-maps
Bohužel pokud se podívám pomocí Google Street View na čerpačky, které jsou v těchto mapách označeny jako LPG, na vývěsních cedulích LPG vypsáno není a čerpačka vidět taky není.

Poradí někdo ověřené čerpací stanice LPG v Maďarsku?
Janina

Příspěvekod Janina » 05 srp 2014, 08:35

Do kdy to potřebuješ vědět? Jedeme 10.8. ráno, 11.8. to sem písnu. Pumpa je tuším před Budapeští.
Honza49

Příspěvekod Honza49 » 05 srp 2014, 10:38

LPG v Řecku letos začátkem července 0,915, jednou jsem viděl 0,905. (Chalkidiki)

Zpět na