LPG - CNG (ceny, čerpací stanice na cestě a vše s LPG související)

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Pavel
Administrátor

LPG - CNG (ceny, čerpací stanice na cestě a vše s LPG související)

Příspěvekod Pavel » 28 črc 2011, 22:01

..na základě žádosti zakládáme nové téma zabývající se čerpáním LPG a vším s touto problematikou související..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
king

Re: PHM - čerpání benzínu a nafty na cestě i v Řecku

Příspěvekod king » 14 zář 2011, 20:36

zdravím, mám dotaz ohledně tankování LPG v jesnotlivých státech :?:

děkuji za info

Pavel
Kavon

Re: LPG (ceny, čerpací stanice na cestě a vše s LPG souvisej

Příspěvekod Kavon » 01 pro 2011, 18:00

Nevím jestli jsem zde dobře.Chci se podělit o jízdě na LPG do Řecka. Jel jsem letos v červenci do Stavrosu. V Trutnově jsem bral plnou nádrž benzinu/škoda Fabia 1,2/. Ve Znojmě jsem dobral do plna LPG. Je to asi 1500km. Dojezd na LPG 580km.Za celou cestu tam i zpět jsem projel na benzin asi 200km ! Bohužel jsem si nepoznamenal konkrétní benzinky. Jde o to sledovat inf.tabule.Skoro všude/i na menších/jsem platil kartou.Většinou samoobslužné.Bez problémů.Mýtné přijatelné/podle zde dříve uvaděných relací.Nemá cenu se dohadovat o 1 euro! Platit hotově je to lepší a rychlejší.Platby kartou jsem ani nepostřehl.Moc jsem Vám toho nesdělil ale je to můj poznatek z cesty. Jezdíme jen dvě osoby. Zn: V klidu a pohodě
Dingo991

Příspěvekod Dingo991 » 28 bře 2012, 18:37

K tankovaniu LPG môžem povedať, že nie je problém po trase do Grécka. Bývajú len rozdielne ceny. Najlepšie je nakoniec natankovať v Macedónsku, no a potom už v Grécku som po Kateriny Paralia vydržal. Tam sa už dá natankovať LPG. Smerom na Chalkidiky Sarti, sa dá tankovať naposledy cca 35 km pred Sarti myslím že v Nikiti, kde sú dve pumpy s LPG v rozmedzí 1 km. Kúsok ďalej je tiež aj LIDL kde si človek môže nakúpiť skoro tak, ako doma a nemusí to všetko vláčiť so sebou. V oblasti Thessaloniky Letisko, je viacero benziniek s LPG. Ešte chcem dodať pre tranzitujúcich cez SK - Bratislava, že tu sa dá natankovať za 0,64 € ( čo je velmi výhodná cena) a to na Lieskovskej ceste asi 1,5 km zo svetelnej križovatky pri Bau Maxe, čo je zachádzka asi tak 14 km. V pracovnom čase sa dá platiť kartou a mimo pracovnmý čas sa platí vrátnikovi v hotosti. Dávam súradnice pre navigáciu LPG Lieskovská cesta :48,11188 17,20114. Tiež chcem poprosiť tých, čo majú navigáciu, aby dali aj súradnice pre Grécke LPG osamelo sa vyskytujúce. Ďakujem.
king

Příspěvekod king » 28 bře 2012, 21:09

mají v Řecku, resp. po celé trase standardní tankování LPG jako v ČR a v SR? Myslím tím , jestli není potřebná redukce. :P
Hellas77

Příspěvekod Hellas77 » 09 dub 2012, 07:51

Redukce potřebna neni po celé cestě i v Řecku ,Srbsku ,Makedonii jsou stejne koncovky na LPG jako u NÁS.
tomstein

Příspěvekod tomstein » 16 črc 2012, 11:56

Zdravím, pár rokov už chodím na ostrov Lefkada. Doteraz na ostrove nebolo možne tankovať LPG a bolo treba prejsť cez tunel (platiť 3+3eur) do Prevezy. Aktualne by však mala byť pumpa v meste Vlycho, južne od Nydri

https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8 ... 36b4412ca0
Janina

Příspěvekod Janina » 27 črc 2012, 09:18

1996 Leptokaria, 2007 Korfu, 2012 Arkitsa a Evoia, 2013 Lefkáda - Vasiliki, 2014 Sithonie, 2015 VII - Leptokaria, VIII - Stavros
tomstein

Příspěvekod tomstein » 06 srp 2012, 12:05

Dingo991 píše:K tankovaniu LPG môžem povedať, že nie je problém po trase do Grécka. Bývajú len rozdielne ceny. Najlepšie je nakoniec natankovať v Macedónsku, no a potom už v Grécku som po Kateriny Paralia vydržal. Tam sa už dá natankovať LPG. Smerom na Chalkidiky Sarti, sa dá tankovať naposledy cca 35 km pred Sarti myslím že v Nikiti, kde sú dve pumpy s LPG v rozmedzí 1 km. Kúsok ďalej je tiež aj LIDL kde si človek môže nakúpiť skoro tak, ako doma a nemusí to všetko vláčiť so sebou. V oblasti Thessaloniky Letisko, je viacero benziniek s LPG. Ešte chcem dodať pre tranzitujúcich cez SK - Bratislava, že tu sa dá natankovať za 0,64 € ( čo je velmi výhodná cena) a to na Lieskovskej ceste asi 1,5 km zo svetelnej križovatky pri Bau Maxe, čo je zachádzka asi tak 14 km. V pracovnom čase sa dá platiť kartou a mimo pracovnmý čas sa platí vrátnikovi v hotosti. Dávam súradnice pre navigáciu LPG Lieskovská cesta :48,11188 17,20114. Tiež chcem poprosiť tých, čo majú navigáciu, aby dali aj súradnice pre Grécke LPG osamelo sa vyskytujúce. Ďakujem.

Mozno trochu neskoro, ale ak by ta to este zaujimalo tak ja som si stahoval LPG stanice do navigacie z tejto stranky ako POI.
Je tam aj kopa inych veci/POI a krajin.
http://poiplaza.com/index.php?p=sdb&d=5 ... sts=_LSTS_
BoB

Příspěvekod BoB » 15 čer 2013, 15:13

Zdravím cestovatele, kteří mají své miláčky na LPG a vyrážejí letos za pohodou a krásami Řecka! Do Řecka jedeme po páté, ale letos vyrážíme poprvé na lpg, chtěli bychom poprosit vás, co tankujete LPG o čerstvé informace - jaká je cena lpg v jednotlivých státech, a jak je to se stanicemi na lpg na dálnici? Nechceme nikam sjíždět, co jsme koukali na odkazy výše, našli jsme jednu MOLku v HU, dostatek čerpaček v SRB, jednu v MK a jak je to v GR (potřebujeme tankovat u Methoni, u Egnatia Odos a pak cestou na Lefkádu)? Díky díky moc.. všem pohodovou cestu a úžasné zážitky...
2009 - Methoni, Meteora, Kalamitsi (Lefkáda), 2010 - Methoni, Kalamitsi (Lefkáda), 2011 - Methoni, Olympská riviéra, Kalamitsi (Lefkáda), 2013 - Makrygialos, Thessaloniki, Kalamitsi (Lefkáda) 2016 Leptokaria + Lefkáda, 2017 Leptokaria + Ammoudia a Parga + Lefkáda

Zpět na