cestujeme se zvířetem

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Pavel
Administrátor

Re: cestujeme se zvířetem

Příspěvekod Pavel » 30 led 2013, 09:38

Zkrátka a jasně "dyť sem to povídal chlapi!" ..musíte v autě psa připoutat... Jak by to mělo asi zřejmě vypadat máte zobrazeno níže :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (skvělý den a příjemnou zábavu přeju)

..Co udělat, když chcete vzít psa na dovolenou je popsáno i zde ale už je to z roku 2009: http://auto.idnes.cz/co-musite-udelat-a ... tomoto_hig
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Kuc4

Příspěvekod Kuc4 » 30 led 2013, 11:52

Je to jasné, koupíme kšandy a jedeeeeme :)
:auto-mysterymachine: 2010, 2012 - Nea Vrasna autobusem,
:auto-driving: 2013,2014, 2015, 2017 - Nea Vrasna autem.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 30 led 2013, 12:27

Já mám "psa" :mrgreen: připoutaného v autě na samonavíjecím "ovladači" :mrgreen: , který omotám kolem zadní opěrky a zajistím napevno, aby se v případě nárazu neprojevil tzv "jojo" efekt... Mám jej připoutaného? Mám. Je mu zabráněno ve volném pohybu? Je.. A víc to neřeším.. nikde jsem zatím nenašel, že by musely být nějaký pásy s evropskou normou (ale vyrábí je, byť to zvážím až když pojedem..).. Samozřejmě, pokud máte jen samotný obojek, při popisovaném způsobu mého poutání, by se Vám mohla "kozenka" obesiť a to není asi žádoucí... Proto používám klasické "kšíry" za těěěělo.. ;)
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Kuc4

Příspěvekod Kuc4 » 30 led 2013, 12:37

Ty kšíry naše princezna nechce moc nosit. Oni jsou i docela slabé, radši koupím něco nového za pár korun. http://www.hafani.cz/potreby-pro-psy/cestovani-se-psem/pes-v-aute/bezpecnostni-pas-greendog-cerveny-xs Není to žádná palba a může hodně zachránit. Taková investice mě nezrujnuje ;)
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 30 led 2013, 12:56

-->Kuc4: ..určitě! Souhlasím. Každý musí sám zvážit.. Ta naše moc často nejezdí, neboť když jezdí má většinou strčenou hlavu do sáčku ba blinkání.. :shock: ..
romča
Administrátor

Příspěvekod romča » 30 led 2013, 13:19

Jo Pavle, tak to máme ségry :lol:
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
Kuc4

Příspěvekod Kuc4 » 30 led 2013, 13:51

Naše je mladá, je jí 6 měsíců a její největší vzdálenost byla ve 2 měsících z jihu čech na sever a v pohodě:-)
fioma

Příspěvekod fioma » 30 led 2013, 14:27

Kuc4-samozřejmě by měl mít taky "pas zvířete" od veta ,ale tyto věci ti každý veterinář rád vystaví a vysvětlí. Zatím to nikdo nechtěl,ale co kdyby.
Kuc4

Příspěvekod Kuc4 » 30 led 2013, 19:19

jj, vím, necháme ji ho udělat na jaře a pak taky to potvrzení, že tu není žádná infekce :-)
patabasa

Příspěvekod patabasa » 30 led 2013, 20:02

Dlouho jsem neposlal žádný příspěvek, ale tohle téma mi nedalo a tak jsem tady. Cestování do Řecka se zvířetem (nejen do této země) si rozhodně toto fórum zaslouží. Ten odkaz od Pavla na toto téma z 31.01.2013 i když je už z roku 2009 tak docela sedí. Je potřeba zmínit ještě nějaké další věci. Rozhodně je třeba mít zvíře "očipované" (na Slovensku je to povinné). Dále doporučuji si "chip" zaregistrovat na některém mezinárodním registru - většinou je to free. Registrační kód mějte při cestě někde uložený pro případnou identifikaci "nalezence". Je potřeba si uvědomit, že pokud necestujete lodí nebo letadlem, tak v jednom okamžiku se zvířetem opustíte EU a v dalším okamžiku do EU se zvířetem opět bude chtít vstoupit. Tady může být problém. Ne každý "vet" bude aktuálně sledovat např. veterinární situaci např. ve Fyrom. Ne každý "orgán" nebo "ouřada" v těchto státech bude ochoten respektovat EU a samozřejmě nám může Brusel vydat směrnici o velikosti zvířecího exkrementu na počet obyvatel dané členské země. Tady bych se spoléhal na internet a na zjišťování všech dostupných aktuálních informací. Samotný transfer z ČR do GR bych s ohledem na "zvíře" doporučil v méňe exponovaných termínech a denních časech. Dvounožec vydrží (s klimou i bez klimy) rozhodně víc než čtvernožec. Tříhodínová čekačka a venčení na asfaltu v 38 - 44 C v Horgoš, Preševo nebo Kelebija bude docela brutální. Na cestě i při samotném pobytu bych dále doporučil pozor na různý nebezpečný hmyz např.: vosy, sršni, škorpioni. Náš "chlupatec" si třetí den nabral do nohy sršně. Intenzivním "ledováním" a "klidem na lůžku" jsme to během 4 hodin zvládli sami bez vážnějších následků. Naprosto souhlasím s tím, že řečtí psi jsou docela flegmatici (nemusí to být 100% pravidlo), to srbští jsou docela dost "drzí", ale dají se zahnat, ty ostaní neznám. Jinak dle mých informací je kupodivu v GR docela široká a kvalitní veterinární síť. Samozřejmě to může být v každém místě jinak. Cenovou hladinu nemohu komentovat. Přikládám nějaké foto:

1. setkání s mojí řeckou psí kamádkou, kterou páníček v roce 2010 exportoval do GRObrázek

2. seznámení se slanou vodou Obrázek

3. rekreantObrázek

Zpět na