cestujeme se zvířetem

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Pavel
Administrátor

cestujeme se zvířetem

Příspěvekod Pavel » 24 dub 2011, 19:17

..chtěl bych se na všechny zkušené cestovatele znající problematiku cestování se zvířetem do Řecka obrátit s velkou prosbou o radu "jak na to" a co je nutno vše sehnat (doklady, očkování - když "psa" už mám :lol: ) abychom vzali naši Kikinu případně do Řecka (je na nás závislá, těžko předpokládat jak se jí tady bez naší přítomnosti bude dařit - tak se chci připravit na všechny eventuality..).. Za názvem této rubriky proto nehledejte nic jiného, jedná se skutečně pouze o čtyřnohého člena posádky vozidla a nikoliv třeba o vášnivou manželku či nějaké nezbedné dítě.. :mrgreen: Těžké rozhodování, co jí může ublížit víc.. protože zatím blinká po ujetých 30-ti km.. :roll: Takže přátelé poraďte.. (mám ji z útulku teprve od vánoc)..
Přílohy
DSCF0160.JPG
DSCF0160.JPG (122.24 KiB) Zobrazeno 4382 krát
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
michal77

Re: cestujeme se zvířetem

Příspěvekod michal77 » 24 dub 2011, 23:33

Ahoj Pavle takže roky jezdím do Řecka s fenkou jezevčíka ,jedna už bohužel není ,druhá ma dva a půl roku.Na cestu potřebuje mít pes svůj čip,musi bejt naočkovany,-klasicke očkováni co se u psu provadi jednou ročně proti vzteklině atd,musi mít svuj pas a potvrzení od zvěrolékaře že je pes zdraví a toto potvrzeni nesmi bejt starší než 10 dní,vyřizuji si ho vždy zhruba 4 dny před cestou do Řecka.Nikdy jsem tito věci nepotřeboval cestou do Řecka mi psa nikdo nekontroloval ZATIM-JEDNOU MĚ KONTROLOVAL MADˇAR NA HRANICÍCH ALE TO JSEM JEZDIL JEŠTĚ DO CHORVATSKA.Pro klid duše ale tito věci vždy raději vozim sebou ,potvrzeni u nás v Krnově že je pejsek zdrav stoji 100kč. ;) To je vše. :!:
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 25 dub 2011, 07:16

Pavla by možná ještě zajímalo jak to udělat, aby jeho pejsánek vydržel tak dlouhou cestu a neblinkal... prostě aby ji zvládl v pohodě jako zbytek posádky. Je na to nějaký ověřený "recept" ? Trošku sleduji co se tady píše, ne že bychom měli psa... máme Ragdolla , mladého kocoura, no a to není pes :mrgreen: . Ale cestování není problém u něj. Zatím máme vyzkoušených jen 100 km v kuse a bez problémů. Ono i když doma prospí na gauči třeba 20 hodin ze jednoho dne, tak by zřejmě spal i při cestě. Jenže kočka není pes... a na pláž bychom ho nebrali. (Do taverny a na procházku taky ne). Takže my si domlouváme každý rok hlídání.
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 25 dub 2011, 09:14

jirko čteš mi myšlenky. Snad to vyřeší psi kinedril ( nebo jak se to piše).. A ještě když pojedeme zpátky po 14 dnech tak taky budou chtít potvrzení od veterináře mladší 10ti dní? To by mohl být problém... Děkuji za odpověď všem
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Sally

Příspěvekod Sally » 25 dub 2011, 18:26

Pavle, když jsme jezdili s Vlčím špicem - tenkrát do Chorvatska, nikdy žádné patáky nebral. Pak jsme začali jezdit s Maltézákama a museli jsme jim dávat jakési ten psí Kinedril. Kočka zvládala cestu bez problémů. Olík má kérku v uchu, kočka Sassy je čipovaná a náš nový přírůstek Bella (Maltézáčí slečna) je taky čipovaná - ta ještě venku nebyla, bo má tři měsíce a letos asi nikam nepojedou (psi).
Od doby, co u Olíka zjistili epilepsii, bere na to lidský prášky a - neblije. JInak pravidelné přestávky po cca max. 1,5 hodině na proběhnutí. Nedávat před cestou a během cesty žrát, bude ale potřebovat hodně vody na pití - takže i čůrat (nejen páneček). navíc fenka vydrží víc.
Očkování Ti napíše veterinář tak jak budeš potřebovat, dfc. je to všude v Ecropě stejné (i na ÚAMK), pak ještě napíše tu prohlídku asi tři dny před odjezdem? a vždycky jsme měli kulaté razítko z okresní veterinární stanice. Někdo tvrdí že to není potřeba, ale nikdo taky neřekl, že to potřeba je. Vracet se kvůli pitomýmu razítku nebudu. Takže spíš jsem věřil tomu, že to být musí.
Jedenkrát po mně chtěli "pas" psa, a to v roce 1997 na výjezdu ze Slovinska do Chorvatska. Nikdy jindy jsem tyto doklady nepotřeboval. Ale náhoda je blbec.
A na zpáteční cestu žádnou další prohlídku nepotřebuješ, platí Ti ta od nás. To bych ji musel mít skoro při každé dovolené :-)
NikuskaBB

Příspěvekod NikuskaBB » 21 čer 2011, 11:43

Ja by som sa chcela spýtať, ideme tento rok druhýkrát autom do Grécka, boli sme aj minulý rok, len teraz chceme zobrať aj psa. Viem čo všetko nám treba, že musí mať čip a pas atď. Ale ako to je s prepravou psa? Bude stačiť, keď bude mať len bezpečnostný pas? Nemusí byť v klietke?
Ja som totiž písala aj na Ministerstvo zahraničných vecí SR, ale odporučili mi prečítať si na ich stránke cestovné info, ktoré som prečítané mala a toto sa tam nespomínalo.
Tak ak by ste náhodou niekto vedeli, ďakujem veľmi pekne :-)
Visnery

Příspěvekod Visnery » 21 čer 2011, 14:24

Jezdime s pesanem do zahraničí skoro pořád. Nedělá mu problém cestovat v podstatě nikam, takže už má za sebou Řecko (několikrát) autem, Řím, Budapest, Ukrajinu a dalsí destinace :)

Krom čipu, musi mit vsechna ockovani. To jsou hlavni podminky. Dale potom ockovaci pruzkaz a evropsky pas.

Klec byt nemusi, muze byt bud pripoutany specialnim pasem, nebo posledni dobou to resime tak, ze je vzadu v kufru (mame velke auto, takze pohodicka:) a od prostoru pro lidi ho deli jen napnuta sitka. KOupila jsem na Internetu asi za stovku. Je pravda, ze s cestovnim pasem docela trpel. Je velky, neustale si ho nekde zablokovaval, nebo vytrhaval, nebo se mu zamotal pod nohy a proste si nemohl ani normalne sednout ani lehnout, protoze je velmi kratky, takze to bylo nepohodlne. Takze ted to resime tim oddelenim zavazadloveho prostoru a prostoru pro cestujici.

Policajti, kteri nas ne jednou zastavili nic nenamitali, na hranicich taky v pohode. Takze tak :) Nepoblinkal se nam dikybohu nikdy, je proste cestovatel a hrozne ho to bavi a cestovani mu nevadi, takze jsme to nemuseli resit, zadne kinedryly ani nic podobneho :)
Přílohy
37350_106277396088411_100001184534670_44924_4817172_n.jpg
37350_106277396088411_100001184534670_44924_4817172_n.jpg (50.21 KiB) Zobrazeno 4092 krát
NikuskaBB

Příspěvekod NikuskaBB » 21 čer 2011, 21:27

Visnery ďakujem krásne za info :-) Naša nemá problém s cestovaním v aute, je celá nadšená z toho. Len teraz premýšľam ako to my poriešime, keď píšeš, že ten pás nebol nič moc, to bude akurát tak nervózna z toho a auto až tak veľké nemáme, no niečo vymyslíme :-)
Ešte raz ďakujem
Mr.Vaahaa

Příspěvekod Mr.Vaahaa » 26 čer 2011, 21:14

U nás naprosto bez problémů...
Klasika pas a všechna očkování...to je stejně potřeba...
Na trajektech i na pevnině žádný problém...
Přílohy
DSC_0915x.jpg
DSC_0915x.jpg (191.51 KiB) Zobrazeno 3990 krát
Elcha

Příspěvekod Elcha » 31 říj 2011, 12:05

Hezky den preji.
Jsem tu nova a chystame se s pritelem na cestu do Cech pred Vanocemi. Jedeme z druhe strany :D
Protoze s sebou hodlame vzit i naseho mileho ctyrnoheho, mam dotaz ohledne venceni po ceste. Nas pes je zvykly i na trihodinove prochazky, pri kterych se nezastavi ani na minutu, proto me docela desi predstava celodenni cesty autem. Na auto je zvykly, libi se mu cestovani, ale jak to udelat s vencenim?
Po precteni nekolika temat mam docela obavy zastavovat nekde v Srbsku nebo FYROMu a prochazet se se psem, zatimco je auto bez dohledu. Jake mate s timto zkusenosti? Je lepsi zastavit nekde u benzinky nebo naopak u dalnice v prirode mimo dosah civilizace a oci pripadnych nasilniku apod.? :geek:

Zpět na