Co v Řecku raději nedělat..

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Pavel
Administrátor

Co v Řecku raději nedělat..

Příspěvekod Pavel » 23 dub 2011, 13:07

S blížící se sezónou jsem si vzpomněl na některé věci, které raději v Řecku nedělat. Jednou takovou věcí, která je zapovězena je užívání hledačky kovů či jiných podobných zařízení. Takže chcete-li se vyhnout vážným problémům, tyto věci nechte doma (nebo se předem řádně informujte u kompetentních orgánů..) - dle dřívějších informací z praxe úřady pouhé držení takovýchto věcí automaticky spojují s nedovoleným hledáním archeologických památek, což je bez jejich povolení nelegální a zakázané! Rovněž je třeba dát pozor na nekryté nošení velkých zálesáckých nožů, může to být považováno zdejšími úřady za nedovolené ozbrojování se všemi nepříjemnostmi s tímto spojenými.
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
fugas

Re: Co v Řecku raději nedělat..

Příspěvekod fugas » 10 kvě 2012, 19:49

Zdravím nemůžete nám dát nějaké info. o ubytování atd. nikde nemůžem nic nají, pokud jeto možné i nějaké zkušenosti s hledáním ubytování atd. Jedeme s kamaradem poprve. jarek5@seznam.cz
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 10 kvě 2012, 20:42

nevím, asi tady nemůžou být odkazy, já si to zajistil na booking com
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 11 kvě 2012, 06:53

Ahoj
vlákno - téma s nabídkami ubytování a odkazy na ně nanajdeš zde.
Dodržujeme pravidla diskusního fóra napsané zde: pravidla.html
5. bod doslova říká... Nezařazujte prosím odkazy (reklamu) na komerční stránky ani příspěvky s komerčním podtextem např. o službách jiných. Nezařazujte, nenabízejte nebo nežádejte kontakty nebo zprostředkování komerčních služeb s kontaktem na e-mail. Neodkazujte ani na jiné osoby registrované v tomto DF zabývajícími se komerčními aktivitami. Nezneužívejte toto DF k jinému účelu, než ke kterému bylo zřízeno. Opakované porušení pravidel může mít za následek zamezení vstupu do fóra tomu, kdo se tohoto opakovaně dopustí.

Každý z nás si ubytování zajišťuje sám osobně. Jezdím tak od r.2007 nepřetržitě do různých oblastí Řecka a nakonec vždy jsem si vybral ubytování až na místě bez rezervace, tudíš jel jsem tkzv. "na blind". Obvykle jezdíme ze 4, ale už jsme jeli (a letos jedem opět) v pěti a taky 2 auta v šesti. Vždy se podařilo najít ubytování v oblasti kde jsem chtěl být. Ceny se pohybovaly od 15€ za dvoumístný pokoj a noc, (tedy dva pokoje za 30€ na noc) až do 40€ (nejčastější cena) a 60€ - což bylo mé akceptovatelné maximum. Záleží ještě na sezóně kdy jedeš. (Já jezdím v Červnu a v Červenci se vracím zpět. Jezdíme obvykle na 3 týdny i s cestou)
Podle oblastí řecka se dají na internetu najít i stránky, které se nabídkou ubytování zabývají. stačí zadat klíčové slovo oblasti (např. Chalkidiki, Lefkada, Zakynthos atd. ) a doplnit slovy jako "rooms", "accomodation" , "Domatia".
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
ancistrus22

Příspěvekod ancistrus22 » 07 črc 2012, 23:04

Zdravím :D Za nedlouho se chystáme autem poprvé do Řecka. Nemá někdo přímou zkušenost s používáním detektoru kovu na plážích? Již mnoho let detektor na dovolenou beru a nikde na plážích nebyl sebemenší problém (Německo,Itálie,Španělsko,Portugalsko) nejde o zbohatnutí ale o koníček. Proto mě informace psaná výše poněkud zaskočila, vzhledem k tomu že nehodlám řešit potencionální problémy, tak detektor nejspíš zůstane doma :(
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 13 kvě 2017, 10:04

Před nadcházející sezónou připomínáme, že nošení některých druhů nožů v Řecku je trestný čin "nedovoleného ozbrojování"..

Případ z poslední doby (mačeta je samozřejmě extrém, zakázány jsou i menší..)
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... source=FBS

Popis jak to je naleznete zde:
https://www.policista.cz/clanky/reporta ... ecku-1061/
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:

Zpět na