Jet autem do Řecka – ano či ne?(musí každý rozhodnout sám)

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
romča
Administrátor

Re: DOTAZY K AKTUÁLNÍM INFORMACÍM Z CESTY 2014

Příspěvekod romča » 10 črc 2014, 21:47

Ahojky tak shrnutí od dalicha je přesně to "echt gold". :mrgreen: PrVk to taky popsal správně. Prostě se řidič nesmí kochat, na to je sedačka vedle. I když já se rád kochám.... :D
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
JitkaT

Re: Jet autem do Řecka – ano či ne?(musí každý rozhodnout sá

Příspěvekod JitkaT » 11 črc 2014, 09:51

Ahoj všem, nejdřív chci poděkovat Mirinovi, dnes nám dorazily samolepky na auto :-) začínáme pomalu řešit havarijní pojištění, předodjezdovou údržbu auta atd. Pravidelně koukáme na DF abysme byli trochu v obraze.Děkujeme všem za aktuální informace z cest.My se chystáme v srpnu do Leptokárie, určitě sem také napíšeme jak se nám jelo.
Leptokarie 2009,2011,2013 a snad i 2014
Stano

Re: Jet autem do Řecka – ano či ne?(musí každý rozhodnout sám)

Příspěvekod Stano » 27 srp 2015, 13:51

Dobrý deň všetkým,
ak sa niekto stále nemôže rozhodnúť či ísť do Grécka autom alebo nie, tak aspoň jedna skúsenosť. Niekoľko rokov sme chodili do Grécka lietadlom, vzhľadom k tomu, že sme mali malé deti. Teraz už sú veľké a žiadne zľavy neplatia. Niekoľko rokov čítame tieto stránky a uvažovali sme, či by sme to zvládli. Tento rok sme vyrazili na Sarti, prvý krát autom. Na základe perfektných informácií zo stránky RA sme celú cestu absolvovali v pohode. Neboli žiadne problémy s naftou, hraničnými prechodmi ani mýtnicami. Tým, že sme cestovali v hlavnej turistickej sezóne, počítali sme aj so zdržaním a v pohode sa to všetko dalo vydržať. Rád by som poďakoval tvorcom stránky za perfektné informácie a aj všetkým prispievateľom, ktorí poskytujú čerstvé informácie s ciest. Veľmi nám to pomohlo. Takže ak má niekto stále obavy z cesty, netreba sa báť. Dovolenka v Grécku určite stojí za tých niekoľko hodín točenia volantu. Netreba sa ponáhľať, veď už aj tá cesta je súčasťou dovolenky.
Ďakujeme. Stano 8-)
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 27 srp 2015, 19:04

-->Stano: Vždycky mám velkou radost, když náš web pomůže turistům objevit jiný druh dovolený i Řecko samotné. Je vidět, že se vám vše povedlo a tak to má být, zasloužili jste se o to především sami svoji přípravou.. Kdo čte pozorně najde zde skutečně hodně informací, které pomůžou při rozhodování "ano či ne", protože poslední co bych chtěl je vše koncipovat tak, aby se z našeho webu stala náborová kancelář "námořní pěchoty" s vyzdvihováním výhod a zamlčováním svištících kulek.. Tady se najde všechno, snad i plán na stavbu jaderného reaktoru a tak si myslím, že to je správné, tak to má byt!! :mrgreen: Děkuju za uznání práce naší velké rodiny individuálních turistů.. ;)

..a děkuju za pomoc, právě sem zjistil, že se nám tady válely boty pro řízení i dálniční poplatky (témata patřící jinam) tož sem to uklidil.. :shifty:
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
frigo

Příspěvekod frigo » 21 říj 2016, 21:28

Při brouzdání na webu jsem narazil na tento článek: http://www.mesec.cz/clanky/jak-do-recka-autem/
Autor v článku kalkuluje a srovnává jednotlivé možnosti cestování do Řecka, dokonce nakonec odkazuje na naše fórum, tím mě velmi potěšil :D .
My co už jezdíme, tam najdeme pár dalších odkazů a Vy ostatní co zatím váháte, zda do Řecka autem jet nebo ne, v článku najdete třeba poslední argument pro Vaši příští dovolenou :idea: :) .
korfiot

Příspěvekod korfiot » 23 říj 2016, 10:42

Reaguji na článek v Měšci.
V možnosti "cesta lodí" redaktor neuvedl celou pravdu.Souhlasím,že projet Itálii a plavit se do Řecka z Ancony či Brindisi je nemoudré,pokud nejsou třeba italské tur.cíle součástí cesty.Nesouhlasím,že to je fin.sebevražda,zejména pro čtyřčlennou posádku.Redaktor asi přehlédl dvě
zásadní věci.Jednak slevový program obou hlavních přepravních společností(Anek z Benátek a Minoan z Terstu) a jaksi zapomněl odečíst náklady
- rozdíl v ujetých km,tudíž spotřebu,mýta a případné přespání.Podotýkám,že plavba nemá asi cenu pro ty,co jedou na Sithonii,případně na Olymp.riviéru ale již je zajímavá pro cestu na Korfu a především na Peloponés.Pro sezonu a září je však nutné koupit obousměrnou jízdenku co nejdřív.V květnu může být pozdě a jednosměrná jízdenka je již jenom zážitková.Jízdenky jdou objednat netem nebo přes CK(na př.Autoturist).
Kajuta je vhodná pro seniory a rodinu s menšími dětmi.Je v ní kompl.soc.zařízení a při cestě ve třech,čtyřech je i fin.zajímavá.Plavba na Korfu
trvá asi 23 hod.,na Peloponés asi 3O-32 hod.Píšu z vlastní zkušenosti.Absolvovali jsme cestu z Brindisi,Benátek,Terstu.Benátky a Terst několikrát
od r.2OOO.Podrobnosti mohu uvést na SZ.
Ať jedete kudy chcete,přeji pohodovou cestu a šťastný návrat :greetings-waveyellow: Korfiot.
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 23 říj 2016, 19:00

To Korfiot: díky za info, určitě i toto je zajímavá varianta, pokud vyjde slušně cena. I když mě by asi dcera ukamenovala. Bylo ji blbě i při cestě z Francie do Anglie :D :D . Myslím, že nějakou lehkou informaci by jsi tu klidně mohl napsat, určitě by se našlo víc lidí které by např. zajímalo, kolik podle Tvých zkušeností vychází cesta ... Já osobně jsem jel z Brindisi na Corfu, ale bylo to součástí zájezdu autobusem ...
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem
korfiot

Příspěvekod korfiot » 23 říj 2016, 22:54

To Jardap:
Napsal jsem téměř průvodce,ale spadlo mne přihlášení a tím celý "elaborát" zmizel někde v hlubinách :roll: .Nemám sil to psát znovu :evil: :snooty: .Poradnu otevřu u Jeňoura.Již šetři :lol: .

Zpět na