Další doklady na cestu (potřebné pro vozidlo, zvířata, pojištění atd..)

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
matrix

Re: JEN TAK SI KECNOUT :)

Příspěvekod matrix » 10 srp 2017, 23:16

přátelé, kamarádi, moc dík za info ohledně pojištění s asistencí
2003-2008 Montenegro, 2010-Swinoujscie (Pl), 2011-Nikiti+Vourvourou+FYROM-Ohrid, 2012-Kréta (červen)+Thassos(září), 2013-Sveti Stefan (MNE), 2014-Polychrono+Meteora, 2015- Possidi, 2016 - Polychrono (červen), Gallipoli (It - září), 2017 - Ouranopoulis, 2018 - Metamorfosis
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 10 srp 2017, 23:44

To Pavel: osobně bych tomu odtahu z Peloponézu zdarma v rámci 50000,- Kč moc nevěřil .. pokud by jsi byl někde dole jako já ... to máš dohromady cca 4500 km .. Stálo by za to zjistit, kolik účtuje odtahovka pojišťovně a bylo by to jasný ... Třeba má někdo zkušenost .. Tuším, že tu někdo psal o odtahu z Lefkady či z Prevezy ...
edit: už jsem to našel, Tomasino psal, že mu když ho odtahovali z Prevezi, přes Kooperativu účtovali 21 Kč za km ... Myslím, že se moc neliší limit 50000,- Kč nebo 3000 km ...
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem
tomasino

Příspěvekod tomasino » 11 srp 2017, 00:09

Jarda to našel správně, kooperativa měla limit 3000 km,co bylo nad tak 21 Kč za km. Proto jsem to nechal dotáhnout jen do Břeclavi a pak už kamarád domů.
2002,2003 - Asprovalta busem, 2004 - Sarti busem, 2008 - Agiokampos už autem, 2009 - Sarti, 2012 - Polichrono, 2013 - Nea Skioni, 2015 - Ammoudia, zpět na odtahovce :doh: , 2016 - Tour de Greece (Ammoudia,Vasiliki,Leptokarie),2017 - Asprovalta
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 11 srp 2017, 00:16

To Tomasino: díky za potvrzení. Myslím, že odtah jen na kraj republiky je dobré řešení. Ideální pokud máš někoho kdo Tě odtáhne za levno, či kamaráda s odtahovkou či podvalem. Osobně mám slíbenej odtah cca za 11 Kč. Ale to nejspíš nejde použít pokud to platí pojišťovna ... Jen by mě zajímalo, zda by šlo nechat se odtáhnout např. jen na slovensko ... pokud by samozřejmě poslali odtahovku ze slovenska, pokud by jela česká, chtěli by určitě i cestu jak se vrací prázdná ... nepřivolávejme to, doufejme, že to nikdo potřebovat nebude.
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 11 srp 2017, 06:37

-->jardap (PrVk): tak pojišťovny naslibují zřejmě cokoliv. Jak mi bylo vysvětleno, tak repatriace vozidla je údajně nepřivezení ihned, ale třeba do týdne až čtrnácti dnů.. čemuž bych rozuměl, že si tak zajišťují pojišťovny levnější ceny od odtahovek, které se mohou tímto způsobem vytížit pro cestu zpět a tak ceny mohou být někde úplně jinde než píšeš.. kdoví? Já ne, mohu vycházet jen z informací, které jsem od České pojišťovny zprostředkovaně (od dobrého známého, který by mi nelhal) dostal, že do částky 50tis. mne ÚDAJNĚ odtáhnou až z Peloponésu, že by to mělo stačit. O tom jak dopadl Tomasino vím a pamatuji si, proto to píšu. Lepší je nic nedoplácet.. Docela by mne zajímalo, zda by šla třeba kombinace obou pojištění (Kooperativy i ČP), nicméně vysvětlení té repatriace by to zřejmě neumožňovalo, pááč auto jede bez vás.. Mně osobně to vysvětloval kluk, co má odtahovku a jezdí i pro Českou pojišťovnu a celou Evropu , ale zda by to tak skutečně bylo a člověk by nic nedoplácel, by mohla potvrdit jen zkušenost někoho z nás (ověření praxí..)..

Možná by o tomto mohl říci více PrVk.. tak co ty na to Petře? Můžeš se vyptat?
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Jardap
Administrátor

Re: Další doklady na cestu (potřebné pro vozidlo, zvířata, pojištění atd..)

Příspěvekod Jardap » 11 srp 2017, 07:12

To Pavel: je možné, že je to jak píšeš a byl bych sám rád, kdyby existovala varianta odtahu bez doplatku i z Peloponezu. Jen jak znám pojišťovny .. obecně myšleno, tak to musí být výhodné pro ně, ne pro klienta. Jde např. o to, aby jak jsem četl u některé v obchodních podmínkách nezvažovali i ekonomickou návratnost odtahu .. aby neřekli, že odtah je dražší než auto a tím pádem ho neodtáhnou. Můj starší miláček by dle jejich tabulek byl určitě za zenitem ... a nacenili by ho nízko .. Jak píšeš, ukáže až nějaká zkušenost ... doufám, že ne moje, samozřejmě to nepřeju ani nikomu jinýmu ..
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 11 srp 2017, 07:42

-->jardap: sem rád, že se tato diskuze na téma pojištění asistence opět rozjela.. nestačím vše hlídat a zrovna o všem přemýšlet do detailu, takže za otevření tohoto "problému" máš u mne :handgestures-thumbup: oslovil jsem Petra (PrVk) zda třeba zjistí víc..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
PrVk

Příspěvekod PrVk » 11 srp 2017, 08:21

Musel by být dotaz konkrétní, ne obecný. Obecně částka 50 000 Kč na odtah do ČR stačí a není co řešit. To platí pro pevninskou část Evropy, tzn, i Peloponés. Komplikace může nastat, když se do odtahu začnou míchat ostrovy a tím i trajekty, zvláště odtahy ze vzdálenějších ostrovů a třeba i s přestupy. Je znám případ jednoho klienta vracejícího se z dovolené z Norska, kterému na odtah tento limit nestačil.
Mirin
Administrátor

Příspěvekod Mirin » 11 srp 2017, 08:31

Cestovní pojištění u ČP můžete sjednat i online myslím že i se slevou, do webu ČP přejdete rovnou přes web R-A...banner se nachází z zápatí stránky, stačí klik ;)
2006 - Asprovalta, 2007 - Mola Kaliva, 2011 - Thassos, 2012 - Polichrono, 2014 - Sarti, 2015 - Thassos, Skala Potamia :handgestures-thumbupleft:
Svět patří těm, co se neposerou! A lepší pivo v žaludku, než-li voda na plicích :obscene-drinkingcheers: Nad alkoholem se zvítězit nedá, jen my Moraváci jsme už několikrát remizovali. :banana-rock:
Kuc4

Příspěvekod Kuc4 » 11 srp 2017, 09:27

Krásně se tu probralo pojištění na cestu. Tak snad to všichni budou mít jen pro jistotu a nebude třeba ho využít ;)
:auto-mysterymachine: 2010, 2012 - Nea Vrasna autobusem,
:auto-driving: 2013,2014, 2015, 2017 - Nea Vrasna autem.

Zpět na