Další doklady na cestu (potřebné pro vozidlo, zvířata, pojištění atd..)

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Pavel
Administrátor

Další doklady na cestu (potřebné pro vozidlo, zvířata, pojištění atd..)

Příspěvekod Pavel » 04 říj 2010, 22:13

..hranice stále existují a s nimi i různé doklady, bez kterých se neobejdete
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Xantiak

Re: Další doklady na cestu (potřebné pro vozidlo, zvířata at

Příspěvekod Xantiak » 15 kvě 2011, 13:59

Mám dotaz ohledně cestovního pojištění. Doteď jsem se vždy před cestou pojistil a měl jsem dokument opojištění vytištěnej plus karičku k tomu.

Letos jsem změnil banku a mám pojištění por sebe a pro členy rodiny k embosované kartě a je tam i slušné krytí, takže nemá smysl uzavírat další pojištění navíc. Otázka je, ale když by někdo v SRB nebo MK vyžadoval na hranicích doklad o cestovním pojištění, jak jej prokážu, nemáte s tím někdo nějakou zkušenost??? Asi jim zamávat před čumákem platební kartou je blbost, to by asi hleděli a mysleli si, že ji je chci kůpit jak Bohuš. :D
20 cesta se nezadržitelně blíží.... :whistle:
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 15 kvě 2011, 14:26

Xantiak : Citace - Od 8. února 2009 se občané členských zemí Evropské unie a Schengenského prostoru nemusí prokazovat cestovním pojištěním jako jednou z obecných podmínek při vstupu na území Makedonie. zdroj :
http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_s ... /visa.html
Jinak bych pro výdej potvrzení postupoval tak, že bych si jej přímo vyžádal - písemně, např. e-mailem od banky kde máš uzavřenou smlouvu. Tak jsem to udělal před pár lety - psal jsem pojištěvně o zaslání potvrzení, že toto pojištění platí i na území republiky Makedonie - F.Y.R.O.M. Bez problémů zaslali v e-mailu ve formátu PDF, které jsem si vytisknul.
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 15 kvě 2011, 16:21

Doklad o cestovním připojištění být sice nemusí, nicméně bez samotného připojištění bych se do zahraničí nikdy nevydal. Nechci, aby Jirkovo konstatování bylo pochopeno tak, že "o toto bude cesta levnější" .. Můžete jet jak bůh a na dálnici Vám praskne pneumatika a skončíte v nemocnici.. Už se to tam myslím stalo, takže doklad zřejmě být nemusí, ale připojistěte se, aby jste v případě nenadálé situace nespláceli milionový dluh za ošetření a další pomoc do konce života.. Sám sem připojištěn třikrát :mrgreen: , platební kartou, připojištěním na cestu samostatně na tuto dobu uzavíraným a ještě pomocí právní ochrany DAS.. :roll: Na tomhle raději prosím nešetřit.
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
fioma

Příspěvekod fioma » 15 kvě 2011, 19:27

Zatím jsme to nikdy nepotřebovali,ale taky jsme bez připojištění nikdy nejeli.Jednou jsme to měli sjednané od půlnoci a vyjeli jsme navečer a můžu říct,že jsem si jaksi podvědomě oddechl,když bylo po půlnoci a jízda byla v pohodě.Hodně záleží na sjednaném plnění pojištění,to základní plnění není nic moc při dněšních cenách lékařských úkonů a těch pár korun navíc se pro klid duše určitě vyplatí,i když to nevyužijete.Už se to kvapem plíží a blíží a proto šťastnou cestu všem.FM
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 16 kvě 2011, 06:53

Máš pravdu Pavle, přestože to není povinné, tak bych bez cestovního pojištění nejel ani náhodou. Jsou různé typy - dočasné, i celoroční. Pro mou rodinu mám celoroční, uzavřenou v r. 2007 před naší 1. samostatnou cestou do Řecka. Vždy jak přijde Květen, vím že mám zaplatit zase na rok necelou tisícovku. Za to ale můžeme jezdit po Evropě pořád... Nemusel jsem jej nikdy využít (ŤUK ŤUK) a doufám že to tak i vydrží ! 8-)
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
Tommi_82

Příspěvekod Tommi_82 » 18 kvě 2011, 14:12

Mám dotaz ohledně jednoho dokladu platného pro Srbsko..

centrum mezistátních úhrad píše: Pokud cestujete do Srbska ať již jako turista, či jako vyslaný pracovník, máte nárok na věcné dávky v rozsahu nutné a neodkladné zdravotní péče podle srbského práva a na účet své české zdravotní pojišťovny. Tento nárok se vztahuje na všechny věcné dávky, jejich poskytnutí je nezbytné pro odvrácení ohrožení zdraví či života a které se nedají odsunout až do doby návratu do ČR. K tomuto účelu si na pobočce Vaší české zdravotní pojišťovny vyžádejte formulář CZ/YU 111, potvrzující Váš nárok na okamžité potřebné věcné dávky při přechodném pobytu na území Srbska.

Mám jít teda oběhat ty dvě zdravotní pojišťovny u kterých jsme registrovaní, nebo se to stáhnout někde na netu???
2004 Parga, 2006 Thassos, 2011 Thassos, Sithonie, 2012 Zakynthos, 2013 Atény, 2014 Rhodos, 2015 Lefkada, 2016 Kréta
2018 :auto-rally: Obrázek
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 18 kvě 2011, 20:39

-->Tommi_82: Valím oči na sklo, kde jsi to proboha vyštrachal? :shock: Co já vím, jedinou "dávku", kterou by mohl člověk dostat zdarma na území Srbska je v Kosovu a ta ti nepomůže ale pošle do hrobu.. :mrgreen: Používám klasické cestovní připojištění.. O něčem podobném slyším poprvé.
Tommi_82

Příspěvekod Tommi_82 » 18 kvě 2011, 20:52

Tak to je asi dobře že jsi nikdy na území Srbska neměl úraz. Taky jsem na to koukal. No nic počkáme oba co řeknou ostatní. Někdo snad bude mít ověřené informace.

Čert nikdy nespí a je potřeba se připravit na všecko. Po cestě se může stát cokoli a nerad bych řešil pak problémy přes konzulát atd...

BTW stejnej formulář je potřeba i pro cestu do Černé Hory.
2004 Parga, 2006 Thassos, 2011 Thassos, Sithonie, 2012 Zakynthos, 2013 Atény, 2014 Rhodos, 2015 Lefkada, 2016 Kréta
2018 :auto-rally: Obrázek
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 18 kvě 2011, 21:05

promiň Tommi_82 neměl.. V nejhorším se vidím opřený o svodidla (za kterými srbové budou zase vypalovat zrovna trávu) a duší na jazyku, jak nade mnou hřímá záchranář, abych mu vyplnil formulář alias bumášku nomer E5000148796, aby mi mohl zastrčit duši zpět.. :mrgreen: (booože, to mám dneska zase náladu) Ale nasadil jsi mi brouka do hlavy a tak se schválně při uzavírání nového cestovního připojištění zeptám jak to je.. Slyším to poprvé :shock: Příjde mi to jako absurdní.. Nicméně tady na tomhle případě je vidět, jak složité a neznámé předpisy mohou existovat a my nemáme vůbec tušení, že něco takového vůbec je.. Proto je dobré si o všem povídat a zjišťovat, bohužel někdy nezjistitelné.. Víte o tomhle někdo něco dalšího?

Zpět na