Bezpečnost na cestách aneb štěstí přeje připraveným..

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Pavel
Administrátor

Re: Kriminalita na cestách aneb štěstí přeje připraveným..

Příspěvekod Pavel » 08 pro 2014, 09:46

Bohužel, kriminalita na cestách je všude a lepší už to nebude. Na tenhle článek jsem narazil dnes a může se stát kdekoliv (už jsme o tomto druhu kriminality psali na tomto webu několikrát - opakování však matka moudrosti ;-) )
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Re: Kriminalita na cestách aneb štěstí přeje připraveným..

Příspěvekod Pavel » 18 črc 2015, 10:37

Chtěl bych Vás všechny upozornit na skutečnost, že v Řecku se nyní krade stejně jako jinde. Je to jen otázka náhody, štěstí i lokality.. Viz jedno konstatování z příspěvku od RomanKM.. viewtopic.php?p=16636#p16636

Pokud místní mají vše zdánlivě otevřené (třeba okna aut) tak buď v tom autě skutečně nic nemají, nebo si to zpovzdálí hlídají, stejně je to i s jejich obydlím.. Řekové si zvykají na změnu celospolečenského, dříve v tomto ohledu bezstarostného klimatu, který byl narušen katastrofální změnou ekonomické situace, ale i otevřením hranic, kdy už nikde není tak bezpečno jako dřív. Je to stejné jako u nás, někde více, někde méně, někde ojediněla a někde katastrofa..

Vaše auta jsou lákadla pro zloděje asi jako cukr pro vosy. Jsou snadno odlišitelná od místních vozidel a když sou zaparkováná u pláže, je nasnadě, že v nich máte uschovány cennosti. Na to nemusí být žádný zloděj zrovna Albert Einstein. Takže hlídejte si své věci, auta a nenechávejte se unést zdánlivou bezstarostností Řeků. Můžete tak předejít hodně nepříjemným problémům.. ;-)

..Romane ono se tam opravdu krade..!! A sem rád, že jsi to připomněl.. ;-) zdání klame..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Re: JEN TAK SI KECNOUT :)

Příspěvekod Pavel » 26 črc 2015, 14:19

Policisté v Ústeckém kraji opět zaznamenali skupiny rumunských státních příslušníků, které se objevují zejména na hlavních tazích v kraji, například v blízkosti dálnice D8 na Litoměřicku a Teplicku. Jezdí v drahých vozech továrních značek Mercedes, Audi apod. s mezinárodními poznávacími značkami. Tohle Vás může potkat i na balkánu. V Srbsku, KM FYROM je to běžný způsob okradení ale potkal jsem je i v Řecku.. ;-)

http://policejnidenik.cz/policiste-v-us ... sne-zlato/
Mirka
Administrátor

Re: Bezpečnost na cestách aneb štěstí přeje připraveným..

Příspěvekod Mirka » 31 kvě 2016, 13:24

Pro všechny, kdo cestujete autem na jih předávám bez záruky - článek se týká Rakouska, Slovinska a Chorvatska.:

http://auto.idnes.cz/pokuty-zahranici-r ... tomoto_fdv
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 22 črc 2017, 02:58

!!! Varovani vsem, kdo jsou na Sithonii !!!
Vcera jsme nechavali auto u hlavni silnice pri vjezdu na Orange Beach \ Portokali , protoze dale byla opravdu hromada aut. Po ctyrech hodinach pobytu na plazi jsme po navratu zjistili, ze auto bylo vykradeno. :angry-banghead: Nejakym šperhákem poškodili zamek a my přišli o prislusenstvi k fotaku a dva mobily (jeden letitý). Podotykam, ze vse bylo zahazeno vecmi, v tašce mobily spolu s tričky, tudiž nic viditelneho. K tomu zatmavena skla. Nevadil ani nejspise spusteny alarm a nelekli se ani autokamerky, ktera teoreticky umi delat fotku kazdych XX sekund (musela by ovsem byt napojena na power-banku). Nasi pratele, vedle stojici dtto. Ti ovsem ve voze nemeli vubec nic.
Davejte pozor !
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 22 črc 2017, 08:38

Stát se obětí krádeže může každý a to kdekoliv, tudíž i v Řecku. Řekové se na toto téma neradi baví, ale za to nemůže národnost, spíše situace kdy se tak chová každý evropan, kdo je závislý na příjmu z turismu s odůvodněním "proč znepokojovat klienta". V Řecku není kriminalita vysoká, ale i zde doznívají staré dobré časy, kdy zde nebyla téměř žádná. Tvrdit, že se zde nekrade je blbost. Proti tomuto hovoří i špatná sociálně ekonomická situace větší části obyvatelstva i vyšší pohyb osob z jiných států, které měli donedávna do Řecka vízovou povinnost.

"Mamlal2" zde píše příspěvek o tom, že vykradli nejen jeho auto, ale i auto sousedů, kde nebylo na první pohled vidět v něm vůbec nic. Jenže když je auto zaparkované u pláže i ten zloděj ví, že většinou jsou věci v něm schované a lidé si je na pláž (na rozdíl ode mne :oops: ) neberou. Dalším vodítkem k tomu, aby se Vám do auta někdo podíval, je rz jiného státu nebo oblasti. Místní vezme plavky a jede, vy tam však máte většinou věci, protože jste s největší pravděpodobností na cestě.. Už sem tady mnohokráte psal, že osobně beru cenné věci z auta na pláž a auto nechávám na dohled od místa kde jsem. Věci dám do tašky a přivážu popruhem ke křeslu (to kdybych usnul a šel kolem nějaký šikula, který by ji chtěl za chodu bafnout a zdrhnout..).. Není to 100% (to nebude nikdy, jinak by se nekradlo), ale pro mne lepší, než nechat věci v autě (to mne naučila praxe v ČR).. Je to pěkná pakárna hlídat věci i na pláži* a nevzdalovat se příliš, ale co naděláte, bezstarostné časy už byly.. Tohle opatření moc nepomůže, když je na pláži "hlava na hlavě" a nemáte kolem sebe a svých věcí bezpečný prostor, který jste schopni kontrolovat a účinně si věci ochránit. Pak hledám jinou pláž stejně tak, jako když nemám z této na auto výhled.. Že o hodně přicházím? No, to je otázka názoru a jakou cenu chcete za ten zážitek obětovat..

Krádeže v Řecku nejsou, stejně jako dopravní nehody, příliš časté a určitě nejsou na vrcholu celoevropských statistik, nicméně se dějí a je to jen otázka štěstí či smůly, kdy a v jakou dobu se kde vyskytnete.. Takže dělejte vše pro to, abyste si podobných příhod přivezli co nejméně..

*vždycky počítám s tou nejhorší variantou a jednám podle toho, neboť moje sudičky mi u kolíbky sdělily, že pokud z nebe padne bagr, tak přímo na mne.. :think:
MartinD

Příspěvekod MartinD » 22 črc 2017, 10:50

Priznam sa, ze v severnych oblastiach Grecka som spozornel uz pred par rokmi - podla mna musi byt jasne, ze pre nejakych darebakov z BG alebo RO, pripadne MK (alebo inych statov) su plaze na severe Grecka lahkym a velmi lakavym cielom.
V 2015 sme tusim boli na Sithonii svedkom ako niekto ukradol srbskej rodine v noci motor z maleho prenosneho motoroveho clna (to mohli urobit teoreticky aj miestni, ale kludne aj cezpolni).
Na ostrovoch je podla mna zatial situacia o cosi lepsia (tipujem, ze sa kradne vyrazne menej), ale v strehu treba byt tiez.
1997 Katerini-Paralia, 2005 Paralia, 2006 Paralia, 2007 Paralia, 2008 Paralia, 2009 Sarti, 2010 Kreta, Pelopones, 2011 Pelopones, Rodos, 2012 Milos, Kreta, 2013 Kreta, Nikiti, 2014 Pelopones, Rodos, 2015 Nikiti, 2016 Kreta, 2017 Kos
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 22 črc 2017, 18:20

Jeste dodatek. Jak pise Pavel, nic nenechavat v autech bylo i nasim kredem. Tyto veci, o ktere jsme prisli, byly veci ZAPOMENUTE, mysleli jsme, ze je mame. Jinak by byly skody daleko vyssi. Videokamera, zrcadlovka Nikon atd.

Byli jsme upozornit srbske spolubydlici, kdyby na Portokali jeli a oni rikali, ze se ted v okoli i staly loupeze primo v apartmanech, vzdy v prizemi. To by bylo pro nas teprve katastrofalni. Dnes na clun jsem si vzal jen penize za vypujcku a obcanku. Pas zasadne doma. Jeste pikantnost, beru si vzdy na dovolenou dve penezenky a v jedne mam jen jednu platebni kartu, ridicak a cca 50€. Takovouto si vozim na vylety. A i tu jsem ve veste v aute zapomnel. Jenze, zapomnel jsem si do ni vyse zminene propriety rano dat. :lol: Mimo tech penez, jenze z tech jsme dopoledne zaplatili obed. :mrgreen: Takze rizeni bez papiru atd, ale jak bylo sladke, pri pomysleni, ze uz ridicak nemusel byt. :cry:

Jinak, jak pise Pavel ohledne CZ : osobne jsem volal rano souseda z cesty do prace, rozmlacene okenko u auta, stojiciho mezi jejich a nasim domem na silnici, zmizla nejaka navigace atd. A to nebydlime v Chanove…..
baggy

Příspěvekod baggy » 16 zář 2017, 11:23

včera se vrátili známí z dovolené v řecku.pohybovali se obytným karavanem.oblasti chalkidiki.přesněji v kalamitsi kousek od sárti.hned první den si je vyčíhli zloději.vybrali jim notebook,fofotoaparat.dvd z karavanu,cigarety.salámu si nevšimli.doklady naštěstí měli sebou.vše hlásili na policii,neb karavan byl pronajatý.při sepisování na policii zjistili ,že okradených přibyvá.jen ten den tam s nimi byli 4 okradene dvojice.vzrůstající trend krádeží potvrdila i delegátka z cestovky.nárůst je prý alarmující.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 25 kvě 2018, 21:46

V souvislosti se zprávou od RadoG o zprovoznění nového mýta ve FYROM (děkuji) mne napadlo jedno upozornění týkající se bezpečnosti. Jak tak sleduju celoročně zprávy o dopravních nehodách na trase E75 v Srbsku, FYROM i GR.. Jednou z nejčastějších příčin je sice únava, ale také přejíždění z jednoho pruhu do druhého a to hlavně před mýtnicemi, kdy se většinou každý soustředí na to, kde je jaká fronta či přípravou peněz nebo platební karty, ale už ne tolik sledováním provozu za sebou.. Jsou z toho pak většinou hromadné nehody se smrtelnými následky, kdy jeden vjede druhému do cesty, tak dejte prosím pozor. :think: Obecně platí, čím více pruhů k mýtnici tím větší nebezpečí, zdánlivě velký prostor je velmi ošidný. Loni se zejména v Srbsku stala řada smrtelných nehod hlavně na velkých mýtnicích..

Zpět na