Bezpečnost na cestách aneb štěstí přeje připraveným..

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Pavel
Administrátor

Re: Ke zprávě z cesty se chci zeptat 2010

Příspěvekod Pavel » 29 kvě 2011, 13:02

-->čejda: ..to je jak pohřebni loučeni čejdo.. Tohle ne, jen se v klidu ptej a diskutuj. Zde je každy dobrý úmysl a přispěvek vitán. Píšu z mobilu toz se omlouvam za chyby.. Takze cejdo vpoho, uživej si s nami..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
romča
Administrátor

Re: Ke zprávě z cesty se chci zeptat 2010

Příspěvekod romča » 29 kvě 2011, 14:22

Myslím si, že to co se odehrávalo za války je vždy extrém. V člověku probouzí to nejhorší. Málokdo bude psát básně. A nesmí se zapomenout, že se jedná o Balkán. Když tě milují, tak k sežrání. Když tě nenávidí, taky tak. Viděl jsem fotky,co dělali ustašovci a partizáni. Co dělali Bulhaři. A taky jsem viděl,co si dělali Řeci za občanské války. Je to stejné. Teď válka není a obyčejní lidé se rozdají. Buďte v klidu, s úsměvem se vyřeší víc.
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
Pavel
Administrátor

Re: Kriminalita na cestách aneb štěstí přeje připraveným..

Příspěvekod Pavel » 31 črc 2011, 19:29

..tady je zajímavý článek z našich cest, nicméně zcela spolehlivě "to" potkáte (a já už potkal mnohokrát) na cestě do Řecka a defakto kamkoliv.. Takže pozor! http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... ta-na-e55/
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
lidie

Příspěvekod lidie » 22 srp 2011, 20:19

CHtěla bych jen tu doplnit,že roky jsme jezdili autem do itálie a nic se nám nestalo,žádný konflikt a přeci jen jeden rok nás okradli za bílého dne v autě jak nějaký školáky,není nad to být ostražitý vždy a všude,ale když jste v blbý den na blbém místě,tak se tomu nevyhnete,vloni jsme byli poprvé v řecku a přespávali jsme na benzíně v srbsku,a nic.Ale příště to štěstí mít nemusíme.Takže to chce klid,všude je něco,v praze na václáváku vás hravě oberou i děti.Śtastnou cestu všem ;)
vasco

Re: JEN TAK SI KECNOUT :)

Příspěvekod vasco » 22 srp 2011, 23:57

Když už tady tak kecáme, měl bych jeden dotaz (pokud už se to řeší někde jinde, omlouvám se, já to nenašel):

Jak reagujete na žebrající (umývající skla, prodávající parfémy, atd....) děti (ale i dospělé) u přechodů a mýtných bran?
Já tedy na všechny kýval, že nic nechci, nic nedám, ať jdou o dům dál, někdy to bylo až nepříjemné, kdy mi děcka bouchali na okýnko a ukazovali na přihrádku, kde jsem měl nachystané mince a bankovky na platby mýta. Ale přiznám se, že jednou jsem podlehl. Kdesi na mýtě v Srbsku stály pár metrů před každou branou matka s dvěma dcerami (tak 15 a 5 let). Všechny držely nějaké slaměné výrobky a jen stály a nikomu se nevnucovaly. Komu se to líbilo, přibrzdil a koupil. Někteří jen platili a produkt nechtěli, stejně tak my, té nejmenší jsme pár drobných eur do ručky hodili.

Teď když tak nad tím přemýšlím, oni si za ten den musí přijít na strašný prachy, že? :-) Těch lidí co tam projede... Jasný, není to každý den v roce, kdoví, co všechno musí třeba platit za dluhy, ale i tak... :-)
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 23 srp 2011, 08:57

-->vasco: ..někteří jsou "slušní" žebráci a někteří se snaží jen odvést pozornost a z druhé strany Vám vykradou auto. To se stalo jednomu mému známému na mýtu v MK FYROM. Stál ve frontě na zaplacení a k němu, jako k řidiči přistoupila žena s plačícím dítětem (se kterým před tím třásla).. Zabavila jej natolik odmítáním, že si nevšimnul, že z druhé strany k autu přistoupil snědý muž, otevřel dveře a ze zadního sedadla ukradl volně položený fotoaparát.. Samozřejmě jej nedohonil, kolona se hnula, klíčky v autě, troubení.. Vrátil se a odjel o pár tisíc za foťák "lehčí".. V Srbsku se můžete (stejně jako jinde) setkat s prodavači naleštěné mosaze, kterou většinou rumuni nabízí jako zlato. Už se nám stalo, že obstoupili naše auto a začali nabízet a dohadovat a zcela nás zaměstnat tak, aby se dostali z druhé strany k autu.. Přestalo je to bavit, když sem okamžitě dálkovým ovládáním auto zamknul, byť jsme byli u něj. Jakmile se "sevření" zájemců o prodej uvolnilo, zmizeli jsme na odpočinek jinam.. Je dobré se při parkování koukat kolem sebe, kdo tam je už před Vámi, je zajímavé, že si tihle lidé tolik většinou potrpí na starší mercedesy, tmavé barvy.. Ale tohle se děje běžně i u nás, stejně jako po celém světě..
No a to dítě o kterém mluvíš? Nechci brát iluze, ale většinou si je půjčují, aby dodali svému žebrání na slitování. Ne, není to vždy, nelze všechny házet do jednoho pytle, nicméně často..
ladys

Příspěvekod ladys » 30 srp 2011, 21:58

S žebráním jsem se setkal předloni při cestě zpět v Bělehradě na semaforech padla červená a holčina mi celou dobu stála u okénka,dělal jsem že nevidím a nesliším.
Byla to chvilka,ale na hranicích SRB/HU jsme čekali přes hodinu-aut málo,ale střídali směny :evil: .
Auto zamčený,nekomunikoval jsem a za chvíli odešli.Rakušák jim dal drobný,za chvíli se mu tam střídalo procesí....

S mercedesem simulovali poruchu taky například na exitu Slatina v Brně.

Nikde není zcela bezpečno,v Paříži šel okolo chlápek u mě se sehnul a že našel zlatej prsten,jestli není můj a tak :roll:
Jel jsem dál nereagoval,za chvili skoušel další oběť.

Prostě všude je třeba dávat pozor ;) . Snad budu mít při cestě do GR štěstí jako minule.
Jana

Příspěvekod Jana » 31 srp 2011, 20:36

Na žebráky a ,,myčky'' předních skel vůbec nereagujeme.Zamykáme auto zevnitř a hned odjíždíme,pokud zrovna nestojíme na hranicích...Stalo se nám to párkrát,hlavně ve FYROM a v Srbsku,opravdu nejlepší je ihned zamknout nebo i ujet.Podle našich zkušeností jich bývá povícero a nikdy nemáte šanci je uhlídat všechny... :roll: .Většinou se vyrojí na pumpách a to se člověk nestačí divit,kde se tady najednou vzali... :roll:Ale i na hranicích jich bývá docela hodně,tentokrát už byl docela pozdní večerní čas a vyrojili se i s malými dětmi...
balu

Příspěvekod balu » 02 zář 2011, 06:11

Nějaké žebrání se mě vyhlo asi tím, že Srbsko po hranici Řecka jsem projel v noci, mezi 23 - 8 hod , a k tomu ještě celou cestu mrholilo ,tak asi měli náhradní volno pro nepřízeň počasí. :lol:
Jedu kde auto dojede a vyjede
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 26 čer 2013, 10:17

Na Faceboaku jsme pro Vás zaznamenali výskyt nebezpečí, které je svým způsobem staré jako tento web a hrozi kdekoliv.. Cituji: Vystraha pre vsetkych priatelov!!! V blizkosti hranicnych prechodov medzi SK a Rakuskom (zatial na SK strane) zastavuju okoloiduce auta organizovane bandy na autach nemeckych a vraj aj anglickych SPZ. Prechadzajte tade v uzamknutom aute a nezastavujte!!! Zdielajte prosim!

..a nám nezbývá než dodat, že je dobré si před cestou zopakovat bezpečnostní pravidla, které jsme pro Vás dali dohromady zde: http://www.recko-autem.cz/index.php?str=140&info=3

Zpět na