Únava na cestě a ubytování na trase

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
goro

Re: Únava na cestě a ubytování na trase

Příspěvekod goro » 29 čer 2015, 20:44

Persi68 píše:
jiří fíla píše:Ahoj, jak jsi byl spokojenej v Konaku? v zaří tam budeme spát.

Úplne v pohode.

:shock: rok sem,rok tam? :roll:
to Persi68 prepáč,dosť ma to pobavilo.... ;)
Thassos 1996,1998,2007,2008,2014,
Helas

Příspěvekod Helas » 30 čer 2015, 20:35

na ceste do GRE jsme spali cca 20 km za Belehradem okolo me take muslimove z Dojc + jejich zahalenky.Byl to nejaky motel a jejich parkoviste bylo volne pristupne a hlavne pod kamerami-vzbudili jsme se okolo pul 5 turbanisti tam neco delali s autem a mi frceli dal-tudiz bez zadneho problemu pokud najdu misto na mape dam blizsi info
1999-01 Vrasna-Bus-Thasos,2006-Kréta-let,2007-Kos-Kalymnos-Psyros,Rodhos-let,2008-Samos-let,2011-Corfu-Bus,trajekt,2012-Zakyntos-let,2013-Kypr-let,2015-Kefalonie,Lefkáda-auto+trajekt,2016-Naxos,Paros-auto,trajekt, 2017-Milos, Folegandros, Kimolos,Sifnos, Pelopones auto+trajekt
2009-Montenegro auto,2010-Italie-Calabrie auto, 2014 Italie Calabrie,Sicílie auto+trajekt
milossyk

Příspěvekod milossyk » 10 črc 2015, 17:56

Poprvé na cestě k moři jsem si zajistil ubytovani v Srbsku a chtěl jsem se zeptat,jestli někdo ma zkušenost s Gros hotel Leskovac a s Joky Katona Rooms &Apartments v mestečku Palič!Diky za každou informaci!
matrix

Příspěvekod matrix » 10 črc 2015, 20:02

to milossyk: zkus se podívat zda tebou zmíněné ubytovací kapacity nemají nějaké hodnocení na TRIPADVISOR. Já když si plánuji ubytování, tak se dívám na hodnocení, pokud nějaké je na booking. com a na již výše zmíněném Tripadvisor ...
2003-2008 Montenegro, 2010-Swinoujscie (Pl), 2011-Nikiti+Vourvourou+FYROM-Ohrid, 2012-Kréta (červen)+Thassos(září), 2013-Sveti Stefan (MNE), 2014-Polychrono+Meteora, 2015- Possidi, 2016 - Polychrono (červen), Gallipoli (It - září), 2017 - Ouranopoulis, 2018 - Metamorfosis
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 11 črc 2015, 07:33

: mylossyk

Už jsem to naťuknul v jiném vlákně. Mohu poreferovat o hotelu Groš, zkušenost před dvěma týdny.
VŠEM VELMI doporučuji. Personál velmi ochotný a milý, zvláště, když prohodíte pár srbo-chorvatských slov (ale to mi fungovalo všude po Srbsku 8-) ), placení kartou bez problémů, totéž v sousedící restaurací, která téměř unikátem. Navštívit ji je NUTNOST !

Měli jsme pokoj pro čtyřčlennou rodinu, manželská postel v jakoby druhé části jedné delší místnosti, s posuvnými dveřmi, které se daly zašoupnout. Ubytování je to takové jednodušší, kdo je zvyklý na luxus, asi by se mu to nelíbilo, ale pro normální lidi NAPROSTO dostačující. Vše funguje jak má. Teplá/studená voda, klimatizace, o kód WiFi si řeknete na recepci, ta z hospody je silnější (kdyžtak heslo do SZ) atd. Na personálu je fakt vidět, že se hrozně snaží a je rád za každého návštěvníka. Asi ta vzdálenost 10 km od "dálnice". Měli jsme to i se snídaní, takové ty obyčejné švédské stoly, člověk si opravdu vybere. Několik druhů párků, klobásek, pak smažená vajíčka, marmelády, chléb, k pití džusy, káva, čaj, mléko atd. Obsluha pozoruje, zda něco nedošlo, aby to obratem doplnila. Snídat možno jak uvnitř, tak na terase. Auto máte za plotem, snad mají i kamery, ale zcela určitě tam chodí chlap ve vestičce a ta auta hlídá. Jen nevím, jestli je to jen při provozu restaurace.

Restaurace....
Součástí areálu hotelu, ale nevím, jestli je to dohromady jedno zařízení.
Takový kašírovaný "selský" styl, ale sympatické. Můžete sedět u fontánky nebo v rozpůleném óbrsudu a tak. Výběr jídel perfektní, grilovaná masa, různé druhy skvělých, jednoduchých salátů, něco málo mořských plodů ( Lignje na žaru - grilované kalmáry s velkou přílohou za cca 120,-Kč :clap: a chuť perfektní), nějaké ty špagety, pro děcka palačinky se zmrzkou za cca 45,-Kč, pivčo kolem dvaceti sedmi korun. Domácí čerstvě upečený srbský chléb (zdálo se, že ho dostanete k jakékoliv objednávce), velká mňamka. Jídelní lístek psán jakoby starocyrilicí, takže i nám azbukářům těžko číst, ale fotky vše řeší :dance: Nebojte si objednávat pití (i mimo piva), není to jako v CZ a jinde, že vám čtyři Coca Coly zdvojnásobí útratu. Obecně v této restauraci počítejte s cenami jako v levnějších hospůdkách u nás nebo ještě tak o 1/4 nižšími. Platili jsme kolem osmi set korun v přepočtu a byla to bohapustá žranice a ne večeře. Líbilo se nám tam tak moc, že jsme se zastavili na oběd i na cestě zpět, i když ubytování jsme měli na severu Srbska.

Jen pozor na průjezd Leskovacem, asi je cítit blízkost Kosova - velmi chudý kraj, silnice rozbité, ze všech stran vás objíždějí cyklisté všech věkových kategorií.

Kdyby bylo potřeba, tak dodám i pár fotek do SZ.
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 11 črc 2015, 08:09

Ještě bych doplnil radu ostatním. Sám jsem se ptal na zkušenost s hotelem In Club - Инђија po cestě zpět do CZ.

https://www.booking.com/hotel/rs/in-clu ... map_closed

Jelikož byl hotel novinkou na Booking.com, nebyly tam recenze (objevily se až velmi nedávno), ani nikdo neměl zkušenost z fóra. Výborné je, že budova hotelu je přímo v centru, vjezd autem do dvora průjezdem z hlavní ulice. Městečko působí velmi bezpečným dojmem,v ulicích mladí lidé, mladé rodiny s dětmi.

Opět hotel mohu velmi doporučit, zde se jedná naopak o budovu téměř novou (prý postavenou před čtyřmi lety), uvnitř elektrika na čipovou kartu pokoje, mikroložnice rodičů a v "obýváku" rozložená pohovka pro děti (velikost více než dostatečná), byla i minikuchyňka s lednicí (jen ji neměli zapnutou). Nemusím popisovat, že vše fungovalo na 100%. Jako WiFi (heslo napsané v "jídelním lístku" na pokoji), klimatizace, teplá voda (jen nutno chvíli nechat odtéct) atd. Restaurace v areálu je jen spíše "Café", sami nevaří, ale objednají vám pizzu z nedaleké restaurace (300 m doprava z hotelu) a dodají. Jinak pivo, destiláty, káva, Cola. My si došli do té restaurace osobně (velmi doporučuji - s dětským hřišťátkem - Perla).

Všude placení kartou (dodnes jsem neviděl srpski dinar). Asi celkem rarita - BANKOMAT na případný výběr srbské měny je přímo na budově hotelu z ulice. :clap: :clap: :clap:
Jinak po cestě doprava z hotelu tak ve dvou stech metrech potkáte ještě ATM asi čtyřikrát.

Snídaně v hotelu byla na objednávku, na výběr byl čaj/káva/džus a "sladká" snídaně - chléb, marmeláda, máslo a "slaná" - vajíčková omeleta. s chlebem. Standard, vše O.K. Opět obsluha ochotná, někdo na Booking.com psal, že čekali na snídani 40 min. My tedy v žádném případě.

Městečko Инђија se nám zdálo naopak bohatší, rozvíjející se, část města nově postavené budovy, silnice dobré, spousta obchůdků v centru, žádné all-inclusive vietnam šopy jako v CZ. Ceny v restauracích oproti Leskovaci tak o 1/4 vyšší, tj. jako u nás.
Naposledy upravil 1 dne mamlal2, celkově upraveno 14
qwiko2

Příspěvekod qwiko2 » 14 črc 2015, 16:23

čím môžem prispieť:
2009 - cesta bez prenocovania, na Thassose zajednané ubytovanie (1x GR)
2010 - cesta bez prenocovania, na Sithotini hľadanie ubytovanie na "slepo" - bol to koniec júna takže sa relatívne ľahko našlo ubytko pre dve rodiny v Kalamitsi (super) - ubytovaní cca o 12:00
2012 - cesta bez prenocovania , na Lefkáde hľadanie ubytovanie na "slepo" - bolo to ťažké - vodič (ja) unavený ale vzhľadom na dobrý termín (zač. júla) ubytko nájdené relatívne včas - ubytovaní cca o 14:00
2013 - cesta bez prenocovania , na Kassandre hľadanie ubytovanie na "slepo" - bolo to veľmi ťažké - vodič unavený a tak bol veľmi náchylný k mrzutosti a k "ubytovaniu sa hocikde" , napriek tomu ubytko OK, - ubytovaní cca o 14:00
2014 - cesta s prenocovaním (poučenie z krízového vývoja v strane) pri jazere Kerkiny v GR (dedina diež Kerkiny - super ubytko, super jazero), cestou cez prechod Dorjan - bez problémov. na Sithotini hľadanie ubytovanie na "slepo" - bol to stred augusta takže hľadanie ubytka boli božie muky. Ubytko sa našlo v Sarti, ale až o tri dni po príchode, dovtedy sme sa museli zložiť niekde inde. Nakoniec (a to bola v hre alternatíva spania na pláži) sme o 21:00 našli v Sykii ubytko na tie tri dni pri križovatke (90€/noc - naše najdrahšie ubytko v GR)
2015 - cesta s prenocovaním , ale pri už zarezervovanom app na pláži v Paliourii cez Booking.com (rezervácia bola na 1T, že potom sa uvidí , ale sme si to tu predĺžili aj na 2.T). Prenocovanie v MK tiež cez Booking,com - v meste Negotino , htl. Park. Výsostne nedoporučujem tento htl. Obsluha síce slušná, snaživá, ale prostredie ako v r.osade. Taktiež som bol niečím neidentifikovateľným doštípaný.

... a cestou dom, vždy bez prespania, aj keď z Thassosu to trvalo 36 hodín (trajekt + hrad v Kavale + Prespanské a Ohridské jazero + zápcha na Tabanovciach - šlo sa cez prechod Pelince kde colník vyhadzoval všetkých Nemcov a Rakušanov a nám povedal "Slovačka može" + Horgoš 6 hod bez výhľadu na koniec a následné vrátenie sa na Tompu kde ďalšie 2hod ... plus strava... )

Záver :
ak idem "na slepo", potrebujem prenocovať, aby som bol v stave vyjednávať s domácimi,
ak idem a už mám "prímorie" zarezervované, nie je to bezpodmienečne nutné.
Ale každý sme iný a prepínať sily až do prípadnej katastrofy-dopr. nehody nech si zváži každý sám.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 03 črc 2016, 03:38

Ta dopravní nehoda připomněla, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a může se týkat každého z nás. Únava je ten nejhorší nepřítel na tak dlouhé cestě. Lidé se zabíjejí na všech cestách, mě se zabila kamarádka (21) na cestě do Chorvatska na dovolenou k moři, její přítel usnul nad ránem a narazil na dálnici do stojícího kamionu.. A to byla podstatně kratší trasa. Můžete vyjet na noc, já tak jezdím taky když jedu tam, ale nikdy nesmíte zapomenout, že i když jste spali před tím, musíte počítat s odpočinkem minimálně nad ránem, kdy je to nejhorší a rozhodně nějakou přestávku časově neplánovat. Plán je špatný a ještě horší je se jej držet. Zastavit se má hned jak pocítíte problém soustředění. Oddálíte-li to, riskujete postupné "otupění" až může dojít k nejhoršímu. Znám to velmi dobře a proto to nepodceňuju a je to taky jeden z prvních bodů "bezpečnostních rizik" o kterých se zmiňujeme od samotného počátku našeho webu zde: http://www.recko-autem.cz/pro-motoristy ... bezpecnost . Usnutí za volantem se dá velmi dobře předejít, ale nesmí se vůbec nic podcenit.. Tahle událost mne bolí, protože tento web vzniknul především pro Vaši informovanost a zvýšení bezpečnosti na cestě, poté co sem viděl kolik "konin" je našinec schopný dělat, když neví.. Bohužel pak už ale záleží jen na každém, kdo se k těmto informacím jak postaví. Nikdy nemluvíme do větru a pamatuju doby, kdy mi chodily emaily, že maluju čerta na zeď a straším manželky, ať tedy raději nepíšu.. :angry-banghead:

Nehoda se stala ráno v 05.30, z Chalkidiky mi to vychází na osm hodin cesty. Pokud vyjeli po dni strávené na pláží, je to peklo pro řidiče.. Jednou jsem tak vyjel a o půlnoci už spal na Srbské straně hranice u MK FYROM.. Na pláží si neodpočinete, člověk je přeci jen zmožený z toho vedra, byť si to mnohdy ani neuvědomuje. Od doby téhle mé zkušenosti vyjíždím z Řecka nejpozději kolem oběda.. A letos, zřejmě proto,že panovalo neobvyklé vedro celý můj pobyt, jsem spal už v 19 hodin na první pumpě ÖMV v Srbsku. Ale mě je hej, jezdím sám a s velkou časovou rezervou..

Taky si pamatuju, jak jsem jednou s býv. přítelkyní jel a byl sem úplně v pohodě a ona se mne pořád ptala, jestli se mi chce spát.. A když na mne přišla únava, byla vedle na sedadle "tvrdá".. :-) Nikdy jsem ji nenechal řídit v noci samotnou, když na mne přišla únava, se mnou povinně zalehli všichni s mojí větou, mám-li se zabít chci být při tom.. ..a mohla brblat jak chtěla, že se v autě nevyspí..

Zda je to někdo z nás, je těžko říct a doufám, že ne.. Každoročně poznávám v Řecku spoustu dalších turistů, kteří tam jezdí, aniž by náš web znali..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Martin Havířov

Příspěvekod Martin Havířov » 03 črc 2016, 12:07

Ahoj přátelé, budeme ubytovaní cestou na Lefkadu tady: https://www.booking.com/hotel/mk/park.c ... ype=total&
Neznáte to někdo, nebyli jste tam ubytovaní ? Ať víme, na co se připravit a co od toho čekat, díky
Naposledy upravil 1 dne Martin Havířov, celkově upraveno 3
Nenám rád dovolené, nedělá mi dobře sluníčko, nesnáším moře, ale miluji PRÁCI :angry-tappingfoot:

Autem: 1996 až 2017 Bulharsko, několikrát Chorvatsko a Jížní Čechy + 2 x Španělsko - Totana. 2015 Bulharsko - Sveti Vlas. 2016 Lefkada - Vasiliki. 2017 Lefkada - Vasiliki
romča
Administrátor

Příspěvekod romča » 03 črc 2016, 12:36

Ahojky, my máme též rezervován nocleh v Negotinu, ale zde:
https://www.booking.com/hotel/mk/villa- ... ight_room=
Letos tam budeme spát poprvé, snídaně v ceně, je lépe hodnocený, ale nemá hlídané parkoviště. Podle recenzí vše v pořádku.
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos

Zpět na