Únava na cestě a ubytování na trase

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Kornel1971

Re: Únava na cestě a ubytování na trase

Příspěvekod Kornel1971 » 04 srp 2016, 16:55

Vila Jovan:
Sonja je pekná baba, v apartmáne (č.3 - 1 izba + malinká kuchynka + WC) božské postele, mäkučké vankúše a materiál posteľného prádla tiež vynikajúci, šampóny, zubná pasta, sprchovací gél, prípravok na umývanie riadu, káva, sladkosť na mieste, nová klima, reťaz na bránke - vravím Sonji nemáš ešte jednu silnejšiu - pre istotu. Ona nato, tu je bezpečne, netreba zamykať, tak som nezamykal - batožina ostala v kufri a všetko v pohode. V noci ticho, kľud. Ráno sme odchádzali okolo 08,00. Využili sme to cestou tam aj späť. Pri ceste späť 1.8. Sonja bola mimo, s dostatočným predstihom nám dala kontakt na "tatu - Jovanovho otca", prišiel, dal kľuce, rano sme len privreli dvere na izbe a bránku ako sme sa dohodli, síce "tata" nehovoril Anglicky ale v pohode sa dalo dohovoriť. V Gevgelii sa dá v mobile manuálne nastaviť Grécky operátor (blízkosť hranice GR) - ja som nastavil VODAFON GR a volať a SMS domov alebo hocikde v EÚ za ceny ako doma. Bola to veľmi dobrá voľba.
2000 - Taliansko - autobus, 2001 - Taliansko - auto, 2002 - Thassos - autobus, 2003 - Bulharsko - auto, 2004 - Bulharsko - auto, 2005 - Bulharsko - auto, 2006 - Paralia Dionisiou - auto, 2007 - Flogita - auto, 2008 - Nei Pori - auto, 2009 - Nei Pori - auto, 2010 - Nei Pori - auto, 2011 - Sarti - auto, 2012 - Sarti - auto, 2013 - Paralia Dionisiou - auto, 2014 - 2x Nei Pori - 2x auto, 2015 - Paralia Dionisiou+Nei Pori - auto, 2016 - Danmark+Paralia Dionisiou - auto, 2017 - Paralia Dionisiou - auto, 2018 - Danmark - auto
monsergejik

Příspěvekod monsergejik » 16 zář 2016, 15:36

Zdravím, aj ja prispejem svojimi skúsenosťami do tohto vlákna

NIKDY NEPRECEŃUJTE SVOJE SCHOPNOSTI---nestojí to za to.......

Cestu Košice-Grécko- Košice sme absolvovali 8 krát a stále sme išli nonstop tam, aj späť. Nakoľko profesne robím na "kolotoč" nerobí mi problém aj 24 hodín nespať, čo sme vyžili pri cestách.
ALE---kríza prichádza aj na mňa a zatiaľ mi postačí zastaviť na pumpe, spraviť potrebu a som fit---nekecám, manželka skonštatovala po príchode do auta, či som sa niečim nenadopoval...
Cestu na dovolenku si vždy plánujeme na noc, a cestu späť v skorých ranných hodinách (posledne o tretej gréckeho času).
Pri ceste späť je ABSOLUTNE nezáživná a unavujúca časť od Nového sadu po hranicu---tam volím až dve zastávky.
Ďalej by som upozornil, vždy sa plne venovať jazde, aj keď sa ide po diaľnici, lebo dva prípady ma presvedčili, že diaľnica pre Srbov, je len "cesta"(pri 140-ciatke, v daždi,v noci, pri zvodidlách ľavého pruhu tmavooblečený chodec , posledne tretia pumpa od NIŠ-mýtnice sa "bábuška"s košíkom rozhodla prechádzať krížom cez diaľnicu-----svojím autom som ju chránil pred autami, čo šli za nami---chúďatko sa len ospravedlnilo"izvinite")
NIE moje poznatky nie sú návod na to, ako čo najrýchlejšie(1350km za 12:46čas jazdy+69min. prestávky) prejsť z bodu A-do bodu B, ale aby sa každý zamyslel, a zvážil aké sú jeho schopnosti,( predbiehal som aj Slovenské autá, ktoré javili známky mikrospánku)
Radšej voliť nocľah, výmenu šoférov a nie dopovať sa "energetickými" nápojmi(vidím na brigádnikoch v práci, ako na nočnej "odchádzajú")
2007-08---Thassos, 2009-10--Nea Vrasna, 2011--Nikiti, 2012--Asprovalta, 2013--Ormos Panagias,2016--Nea Vrasna, 2017-Gerakini, Neos Marmaras
romča
Administrátor

Příspěvekod romča » 16 zář 2016, 16:49

Ahojky. Ano každý má svoji hranici jinde. Fůru muslimanů odpočívá hezky ve stínu benzinek, pod dozorem svých manželek a kdo to podcení dopadne stejně, jako tenhle na mostě Beska. :auto-crash: Už loni jsme jeli a troubili na turecký kamion, který zdvihal prach jízdou po krajnici. Jak bylo napsáno výše je cesta přes Srbsko absolutně nezáživná, dlouhá a ubíjející. Je potřeba si to pokorně přiznat a nepřeceňovat své schopnosti. Faktem je, že cestou do Řecka volíme přespání na trase. Zpáteční má jako bonus hodinu navíc, kterou dostaneme na hranicích s FYROM. Takže se dá zvládnout naráz.
Přílohy
P8020616.JPG
P8020616.JPG (204.07 KiB) Zobrazeno 995 krát
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
Martin Havířov

Příspěvekod Martin Havířov » 23 črc 2017, 15:01

Ahoj všem, letos znova frčíme na Lefkadu. Ubytování máme v Gevgelia - Vila Magdalena. Nevíte náhodou, jak se pohybují ceny v restauracích, případně jestli jste někdo v některé v Gevgelii byli a mohli jste doporučit, díky
Nenám rád dovolené, nedělá mi dobře sluníčko, nesnáším moře, ale miluji PRÁCI :angry-tappingfoot:

Autem: 1996 až 2017 Bulharsko, několikrát Chorvatsko a Jížní Čechy + 2 x Španělsko - Totana. 2015 Bulharsko - Sveti Vlas. 2016 Lefkada - Vasiliki. 2017 Lefkada - Vasiliki
frigo

Příspěvekod frigo » 23 črc 2017, 15:17

To Martin Havířov: zkus tuto restauraci - https://www.tripadvisor.cz/Restaurant_R ... egion.html . Byli jsme tam loni a mohu jen doporučit :)
Martin Havířov

Příspěvekod Martin Havířov » 23 črc 2017, 15:45

Díky za Tip frigo. To vypadá na hodně nóbl restauraci, jak jsem koukal na fotky. Cenově to tam vychází jak, nebude třeba brát hypotéku :lol:
Nenám rád dovolené, nedělá mi dobře sluníčko, nesnáším moře, ale miluji PRÁCI :angry-tappingfoot:

Autem: 1996 až 2017 Bulharsko, několikrát Chorvatsko a Jížní Čechy + 2 x Španělsko - Totana. 2015 Bulharsko - Sveti Vlas. 2016 Lefkada - Vasiliki. 2017 Lefkada - Vasiliki

Zpět na