Policie na cestě (měření radarem, pokuty, bakšiš atd..)

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
jardack

Re: Policie na cestě (měření radarem, pokuty, bakšiš atd..)

Příspěvekod jardack » 04 dub 2012, 22:29

Ještě že jsou poldové ,kteří se dají odměnit za svoji ochotu hlavně ti co mě brali za rychlost někde v Makedonii mezi Velesem a Negotinem,kterou jsem překročil asi o 10-15 km.Celkem mi tuhla krev žilách když mi odebrali pas a začali něco kvákat o bumašce,bance a policejní stanici a to ve 2 ráno kdy jsem měl víčka podepřené zápalkama a dojížděl svůj 3 red bull.Naštěstí jsem je přesvědčil že jsem chudý český turista,který jede na dovču autem :lol: . A tu křivdu Makedonskému lidu mou bezohlednou jízdou na prázdné rychlostní komunikaci někde v horách zpravilo 20 Eur.do kapsy poldům.Co z toho plyne: nevíš
kdy a kde tě cestou zastaví nějakej polda s radarem. :evil:

Ps:těch 20 eur se dá v Řecku utratit lépe.Třeba za chlazený MYTHOS :P
fioma

Příspěvekod fioma » 05 dub 2012, 08:26

Mám úplně stejnou " zkušenost" a ze stejného místa.Stávaj tam pravidelně v obou směrech.Už si na to dávám bacha.Máme poznámku v itinenáři a spolujezdec už dává avizo.FM
Janis

Příspěvekod Janis » 09 čer 2012, 19:48

Jinak pozor na srbských dálnicich na meření rychlosti, má nepřímá zkušenost s odchytem rychle jedoucich aut. Uhaněl jsem si to ve dne cca 145 km/h ve směru na Bělehrad asi 50km od Nise, po SRB dalnici jezdím tak pořád a předjižděl jsem Audi S8, takového auta si všimte ze takové krasné nablýskane auto předjíždíte. Cca po 10 km jsem musel uhnout do pravého pruhu jelikož se ke me bližíli dva šilenci jeden Passat a druhé již zmiňované Audi prohnali se tak okolo mě tak 220km/h, tak jsem se za ne chtěl zařadil ze budu skryty před potencialnim odchytem. Ale Passat taky uhnul aby mohl pustit to Audi o kterém si asi řidič Passatu myslel ho bude chtít předjet. A taky ze jo, předjel ho a na zadním zatmaveném okně se mu objevil nápis FOLLOW ME s modře blikajicimi světly. Takže bacha i na takové auta se srbskou poznávaci značkou. Na odpočivadle jsem také potkal policajty s radarem v BMW M3.

Takže info pro všechny silence kteří si užívaji relativně prazdné dálnice a rychlost kvalitni srbske dalnice, "pomalých" řidičů si asi nevšímají čekají asi jen na velké ryby
martas.b

Příspěvekod martas.b » 12 čer 2012, 14:17

Janis: Audi S8 ? BMW M3 ? :shock: :o Chci být policajtem v Srbsku. :twisted:

...mě nedostanou. Rychlé jízdy jsem si užil jako mlaďoch dost. Teď už jezdím, jako zodpovědný otec od rodiny. ;) (to zní hrozně co ?)
καλά στο σπίτι, στην Ελλάδα καλύτερα
2010 Chalkidiki - letadlem, 2011 Chalkidiki - autem+trajektem z IT, 2012 Chalkidiki - autem, 2013 Chalkidiki - autem
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 12 čer 2012, 14:26

-->martas.b: ..už asi před pěti-šesti roky jsme v Bulharsku potkali policejní Porsche 911. Dneska se bohužel nevyplatí být policistou ale zlodějem. Než by ti na to přišli, jezdil by jsi lepšími auty.. :lol:
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 06 črc 2012, 17:03

Zpráva od "offices" mi připomněla skutečnost, abych opět upozornil na měření radarem na rovném úseku s omezením rychlosti na 80desát v Makedonii FYROM v blízkosti Řeckých hranic. Čekali tam na nás kdykoliv jsem jel a jak je vidět čekají tam i tenhle rok! Tak nohu z plynu kdekoliv narazíte na podezřelé snížení rychlosti zdánlivě bez zjevného důvodu.. To jsou většinou místa kde nejvíc měří. ;) ..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
andy.mclaren

Příspěvekod andy.mclaren » 07 črc 2012, 15:05

potvrdzujem to meranie na 80-tke... dlhá rovina, následne značka 80, prudšie klesanie a hned za pumpou policajt s radarovou pištolou, išli sme dávno po polnoci a boli tam...V Maďarsku pre zmenu merali na mostoch nad dialnicou. Všetkým odporúčam zbytočne neriskovať a ušetriť peniažky na ouzo alebo gyros...
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- autom Kastri Loutro 2016: autom Kastri Loutro 2017: autom Kastri Loutro
Jozef ZA-GR

Příspěvekod Jozef ZA-GR » 07 črc 2012, 22:55

Na tej 80-ke si ma pred 3-ma rokmi vychutnali...najskor zobrali pas,nemal som denare tak vypisali tlacivo aby som s nim isiel na hranicu,tam vymenil denare a zaplatil pokutu a vratil sa a daju mi pas..fuu.10 minut min. som ich ukecaval,nakoniec zobrali 50 eciek!!! :oops: a este ich brali tak ako keby ich sef sledoval z vrtulnika :),ale nakoniec som bol rad,ze som nemusel absolvovat to divadlo na hranici... Takze bacha :!:
andy.mclaren

Příspěvekod andy.mclaren » 03 srp 2012, 22:16

pri ceste domov tam boli znova... Dúfam, že myslíme na to isté miesto. Je to Makpetrol 42 pri obci Demir Kapija. Ak idete smerom na dovolenku, tak za Negotinom končí dvojpruh, nasleduje 80-tka, zjazd z kopceka, pumpa s policajtami a potom most a tunel...
Přílohy
radar.JPG
radar.JPG (232.18 KiB) Zobrazeno 2307 krát
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- autom Kastri Loutro 2016: autom Kastri Loutro 2017: autom Kastri Loutro
Pačino

Příspěvekod Pačino » 03 srp 2012, 22:44

presne tam stopli aj nás išli sme asi 110 km/h ale naštastie išli s nami nemécké BMW ktorých stopli aj s nami, nás pustili ďalej ale nemecké auta sme stretli na gréckych hraniciach asi po 15minútach

Zpět na