Denní svícení a povinná výbava vozidla do zahraničí

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Mirin
Administrátor

Re: Denní svícení a povinná výbava vozidla do zahraničí

Příspěvekod Mirin » 01 srp 2016, 16:28

K tématu hasičák a povinná výbava v místě registrace vozidla...mám pocit, že v některých státech je povinná výstražná vesta pro všechny z posádky vozidla...a rozhodně bych nechtěl zahájit dovolenou tím, že se budu handrkovat s policajtem o počtu vest v té či oné zemi...jsme na cizím území, tak respektujme pravidla dané země...a stejně si myslím, že by se se mnou cizí policajt dlouho nevybavoval...flastr nebo pas a dělej co umíš... :doh: všude jinde má pravdu dycky policajt...
2006 - Asprovalta, 2007 - Mola Kaliva, 2011 - Thassos, 2012 - Polichrono, 2014 - Sarti, 2015 - Thassos, Skala Potamia :handgestures-thumbupleft:
Svět patří těm, co se neposerou! A lepší pivo v žaludku, než-li voda na plicích :obscene-drinkingcheers: Nad alkoholem se zvítězit nedá, jen my Moraváci jsme už několikrát remizovali. :banana-rock:
RomanKM

Příspěvekod RomanKM » 01 srp 2016, 18:08

Souhlasím s tím hasičákem i vestami. U nás nejsou taková vedra,tak to nikoho ani moc nenapadne,ale na jihu si myslím,že je to jistota ten hasičák mít. S vestami pro všechny ve vozidle už to není tak jednoznačné i v Rakousku už to přehodnotili,ale já je mám trvale v autě pro všechny a i 2kg hasičák,ale také nedělám revize. Vidím,že je tam pořád tlak na manometru,není nikde rezavý,tak se mu nemůže nic stát a měl by být funkční .S alkohol testerem už si mylsím,že je to buzerace. Policajti vozí svoje ,tak proč by měl mít řidič svůj? Když piju,tak neřídím.
2014 Chorvatsko-Primošten, 2015 Řecko-Sarti, 2016 Montenegro-Budva,Bar,Petrovac,Uljcin,Albánie-Dürres,Bulharsko-Nesebar,Sozopol,Primorsko, 2017 Řecko-Lefkáda,Albánie-Sarande,Himare
Sally

Příspěvekod Sally » 02 srp 2016, 07:18

Vozil jsem hasičáky ještě ve staré škodovce 105 z roku 1984, malý dvoukilový hasičák byl rarita, ale měl jsem ho umístěný pod předním sedadlem. Byla tam taková mřížka a k té byl připevněn řemenem, za který stačilo jen zatáhnout a šlo se do akce. Možná to byla tenkrát jen profesionální deformace, ale přece jenom. Od té doby jsem měl hasičák v autě vždycky, ve staré 120 a dalších jeden tetrachlorový a jeden chlorbrommetanový. Ani jeden z nich se nesměl už ofiko používat, ale oba byly funkční a kamoš mi je revidoval (neměl jsem ale revizní zprávu).
Myslím, že v dnešní době ten, kdo jezdí kamkoliv na jih by měl mít hasičák v autě, třeba jen ten dvoukilový, ty spreje a maličké hasičáčky, no nevím.

A venku se skutečně s policajtama hádat nemíním. Oni té mé angličtině stejně nerozumijó. Budó gómat o čem žgryndám, čučet jako puci a nakonec mi sténě vysolijó flastr. Tak to tedy ne :D
oltcitak

Příspěvekod oltcitak » 02 srp 2016, 08:29

alkoholtester, vesty pre vsetky sedadlá, 2x1kg hasicak(pri vodicovi a vzadu) je trvala vybava, vzdy sa riadim predpismi krajiny ktorou prechadzam. A par zhorenych aut som uz videl. Viem, ze 1kg(2x) je malo na uhasenie, ale podchytenie zacinajuceho požiaru od skratu dostatočné, dolezita je okamzita pristupnost a pouzitelnost a nie objem. Poslúži aj mensi objem, dokial ho človek vie použiť okamžite na inkriminovanom mieste. Takze uloha na dnes:primontujem este jeden na stranu spolujazdca. 8-)
Starex na cestach
-------------------------------------------------
2006-Montenegro,2009-Scotland,2010-Montenegro,2011-Bulgaria,2012-Greece/Thassos,2013-2017-Greece/Chalkidiki tam, kde sa citim dobre
xkrchnav

Příspěvekod xkrchnav » 22 dub 2017, 14:33

Ahojte,
som tu nový, prehľadal som fórum ale možno som niečo prehliadol tak ma prosím netrestajte ak sa pýtam na niečo čo tu bolo. Chystáme sa prvý krát autom. Ideme práve na nákup výbavy do auta - gola hasičák(y) žárovky (do reflektorov). Ale mám dotaz - v článku na R-A je napísané že v makedonni chcú aj sviečky (na diesla asi blbosť ale neviem ako mu to budem vysvetľovať) a tiež sada žiaroviek a poistiek (počítam s tými do reflektorov ale nie ostatné - to neviem ako by som zháňal komplet, poistky podobne - ani poriadne neviem ako by som zistil ktorá je špatná). Takže dúfam, že v tomto sa budem môcť v najhoršom prípade spoľahnúť na Hyundai Assistance (nie to ešte meniť remene ehm moje programátorské ručičky).

Ináč díky za existenciu stránok aj fóra, je to úžasné a mám pocit, že sa nám otvára nová úroveň dovoleniek v Grécku :).

Jožin
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 22 dub 2017, 16:52

-->xkrchnav: ..to je jednoduché, náhradní žárovky jsou v povinné výbavě vozidla, takže ty povezeš. Co se týká náhradních svíček, je to dle mého odhadu spíš věcí nedokonalého překladu, kdy se to dá vysvětlit různě, ale hádej se s blbcem, když má úřední moc a nikdo na 100% neví jak to je. Takže já ač mám diesla, vezu dvě náhradní již použité "žhavičky" poctivě zabalené v hadru, na dně rezervy.. :-D Mám je, mám a pochybuju, že kdyby to nějaký blbec po mě požadoval, že pozná, že nejsou do mého motoru ale do traktoru (dar od jednoho automechanika.. :-D ) a tak bych to udělal i s ostatníma žárovkama, vem nějaké příhodné a je jedno esli tam patří nebo ne.. :-D bude-li to někdo na cestě vyžadovat, ukážeš a těžko ti někdo řekne, ty tam nepatří.. :mrgreen: to je můj recept.. lepší než se s volem hádat na silnici.. :mrgreen: Nicméně to by byl extrém, který jsem tady ještě nezaznamenal, ale nikdy neříkej nikdy.. :mrgreen: Náhradní pojistky? Jóóó ty taky vozím, akorát sem vyndal tu z bleskosvodu, to už by bylo moc okatý a zabírala moc místa.. :mrgreen:

..takle diskuze na téma "žhavících svíček atd." se opakuje rok co rok.. já osobně postupuju takto..

..za chvilku přijde téma "denní svícení" které se v Řecku nepraktikuje a tak před tunely máš značku rozsviť a za tunelem "zhasni", protože v Řecku svítí přes den jen pospíchající auta (záchranka, poliicie, hasiči... ) a pokud máš nevypnutelné denní svícení, občas na tebe ve dne někdo blikne, abys zhasnul.. :mrgreen: ..ale to už je spíše síla zvyku z jejich strany, postupně se to uklidňuje taky a Řekové si zvykají, že nikdo z cizinců přeci z auta kvůli dodržení této zdejší normy, nevytrhá elektriku.. Problém opět pouze teoretický, za těchto deset let jsem jej v praxi, ani na tomto webu rovněž nezaznamenal..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
xkrchnav

Příspěvekod xkrchnav » 22 dub 2017, 19:01

Díky Pavle. Divil som sa, teraz som to auto prehrabal a skutočne nikde náhradné žiarovky ani poistky neboli - vraj nové auto malo byť so všetkým tak neviem. Každopádne nejaké základné som kúpil svetlá, brzdovky a blinkre. Poistky ešte nejaké asi dokúpim. Hasičák teda neviem kam veľmi umiestniť - vŕtať sa mi tam nikde nechce a na lepiacu pásku tj. asi blbosť. Tak som to zatiaľ vyriešil tak, že je vo dverách - je tam pomerne pekne zapasovaný a dobre dostupný. Na tie sviečky dám asi inzerát :). Už ma chytá cestovná horúčka, ale to už patrí do iných tém tak to tam rozpíšem.

Jožin
romča
Administrátor

Příspěvekod romča » 22 dub 2017, 21:09

Ahojky, já mám držák hasičáku přidělaný jen kovovými šroubovacími páskami zespodu pod řidičovým sedadlem. Místo je perfektně přístupné a hasičák ničemu nepřekáží. Jen otázečka pro místní Soptíky. :angry-extinguishflame: Jak dlouho bude funkční? Mám ho už pár let... :roll:
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 22 dub 2017, 22:35

-->romča: ..každý rok se má dělat revize, překontrolují ti jej a nalepí revizní nálepky.. U nás je bez revize hasičák defacto nefunkční a hrozí za to pokuta.. Samozřejmě se týká třeba veřejných budov, které jimi musí být povinně vybaveny.. Jak se to kontroluje v zemích, kde je hasičák povinný, nevím.. ale já letošní platnou revizi mám.. tak sem v klidu.. :banana-dreads: Revize většinou stojí cca. do 100,-Kč, když ti jej jen zkontrolují..

Hasičák vozím většínou v zadní boční kapse a když mám plný kufr, tak nahoře aby byl dostupný.. Zatím nebyli lidi, aby jej někdo upevnil, ale letos to snad dám.. :oops:
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:

Zpět na